فرهنگ پایداری (بازدید: 429)
دوشنبه 23/6/1388 - 12:29 -0 تشکر 151052
پرونده سازی علیه کودکان فلسطینی

رژیم صهیونیستی درخصوص اعمال فشار علیه فلسطینی ها مرتبا به شیوه های جدید و آزاردهنده متوسل می شود. تل آویو در تازه ترین اقدام خود به تشکیل دادگاههای ویژه برای محاکمه کودکان فلسطینی پرداخته و در یک حرکت بی سابقه به پرونده سازی علیه کودکان فلسطینی سرگرم است .

 

وزارت امور اسیران و آزادشدگان در دولت حماس ضمن افشای این مطلب خاطرنشان ساخته است که در حال حاضر 400 کودک فلسطینی در اسارت دشمن صهیونیستی قرار گرفته اند و دستگاه قضائی دشمن برای آنها در حال پرونده سازی است .

 

ادامه در پست بعد

 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 23/6/1388 - 12:31 - 0 تشکر 151056

« ریاض الاشتر » مدیر اطلاع رسانی وزارت امور اسیران و آزادشدگان در دولت حماس یادآور شده است که اکثر کودکان اسیر فلسطینی دانش آموز هستند و اشغالگران با تغییر شگرد عملیاتی خود سعی دارند با تمرکز بر روی کودکان و شکنجه و بازجوئی های خاص از آنها این عده را وادار به اعتراض نمایند و ضمن باج خواهی از خانواده اسیران فلسطینی برروی حماس و مقاومت اسلامی فلسطین فشار آورند.

برخی گزارشات رسیده حاکیست که دستگاه های امنیتی و جاسوسی اسرائیل در این زمینه با دستگاه قضائی صهیونیستها در هماهنگی کامل قرار دارند و هدف این برنامه آنست که از این طریق اولا به اطلاعات جدیدی دست یابند و از طرف دیگر ابزار تازه ای برای اعمال فشار علیه مقاومت را در اختیار بگیرند.

آنچه صهیونیستها را نسبت به حوادث آینده به شدت نگران ساخته اینست که « سن مقاومت » در سرزمینهای اشغالی کاهش یافته و نوجوانان بیشتری به صفوف مقاومت پیوسته اند و همین امر زنگ خطر را در محافل صهیونیستی به صدا درآورده است . البته حضور نوجوانان در صحنه های مقاومت علیه اشغالگران تازگی ندارد و « انتفاضه » بویژه « انتفاضه مسجدالاقصی » با سنگ پرانی کودکان و نوجوانان آغاز شد و ادامه یافت ولی آنچه تازگی دارد اینست که اشغالگران برای کودکان زیر « سن قانونی » هم پرونده سازی می کنند و آنها را به محاکم فرمایشی می فرستند که البته اقدامی غیرقانونی است و دقیقا بر خلاف موازین بین المللی محسوب می شود.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 23/6/1388 - 12:34 - 0 تشکر 151057

حماس از طریق انتقال اطلاعات دریافتی در این زمینه و انعکاس آن در سطح بین المللی به افشاگری گسترده ای علیه صهیونیستها دست زده و امیدوار است بتواند فجایع ضدانسانی درون سیاهچالهای قرون وسطائی اسرائیل را خاتمه دهد و یا دستکم آنرا مهار سازد.

با درنظرگرفتن رفتار آشکار نیروهای سرکوبگر اسرائیلی علیه شهروندان فلسطینی و تیراندازی مستقیم به سوی کودکان و نوجوانان بازجوئی و پرونده سازی علیه کودکان فلسطینی قبح چندانی برای اشغالگران ندارد اما مسئله اینست که نهادهای مدنی و فعالان حقوق بشر در غرب علیرغم آگاهی از این موارد عموما در قبال این فجایع سکوت اختیار کرده اند و واکنش قابل ذکری در قبال این قبیل حوادث از خود بروز نمی دهند.

با وجود این افشاگریهای رسانه ای علیه جنایات ضدبشری صهیونیستها چندان هم بی اثر نبوده و نیست . اسرائیل در هفته های اخیر به شدت نسبت به افشاگری روزنامه سوئدی « آنتون بلادت » واکنش نشان داد و خواستار تکذیب و محکومیت اخبار منتشره و عذرخواهی رسمی دولت سوئد شد.

مسئله از آنجا آغاز شد که یک خبرنگار سوئدی با سفر به سرزمینهای اشغالی توانست عکس هائی از پیکر یک شهید فلسطینی تهیه کند که سینه اش دریده شده و اعضای اصلی و مهم بدنش توسط اشغالگران به سرقت رفته بود. صهیونیستها بجای آنکه توضیحی در این مورد ارائه کنند با اعمال فشار علیه سوئد خواستار تکذیب و محکومیت اصل خبر شدند.

ولی خبرنگار سوئدی نه تنها زیر بار این خواسته ها نرفت بلکه صراحتا از صحت خبر و تائید حقیقت سخن به میان آورد و خاطرنشان ساخت که اوضاع در سرزمین های اشغالی واقعا فاجعه آمیز است .

طبعا سئوال مهمی در این زمینه مطرح است و آن اینکه وقتی صهیونیستها در کوچه و بیابان به سرکوب و قتل عام کودکان فلسطینی می پردازند و هیچ قدرتی مانع جنایات آنها نیست علت بازداشت کودکان فلسطینی و پرونده سازی علیه آنها چیست مسئله کاملا روشن است .

در واقع صهیونیستها پس از جنگ 22 روزه به شدت نزد افکار عمومی جهان مورد سئوال قرار گرفته اند و عملکرد آنها بعنوان « نسل کشی » و « جنایات سازمان یافته » علیه بشریت عنوان شده است .

بدین ترتیب اشغالگران با دستگیری و پرونده سازی علیه کودکان فلسطینی و تشکیل دادگاههای فرمایشی سعی دارند « اتهامات محکمه پسندی » را علیه کودکان فلسطینی اقامه کنند و با توسل به این شگرد ضدانسانی چنین وانمود سازند که گویا در سرکوب و کشتار فلسطینی ها مجاز به انجام هر جنایتی هستند و حتی موازین بین المللی را نیز می توانند زیر پا بگذارند! با وجود اینکه صهیونیستها در این مقوله پرونده های سیاهی دارند امیدوارند با پرونده سازی علیه کودکان فلسطینی بتوانند اشغالگران را تبرئه کنند و « مجوز سرکوب » را بگیرند

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی