• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 1169)
چهارشنبه 18/6/1388 - 5:20 -0 تشکر 149597
الله

یك پژوهشگر هلندى غیرمسلمان اخیراً تحقیقى در دانشگاه آمستردام انجام داده و به این نتیجه رسیده كه ذكر كلمه جلاله الله و تكرار آن، موجب آرامش روحى مى شود و استرس و نگرانى را از بدن انسان دور مى كند.
این پژوهشگر غیرمسلمان هلند مى گوید: پس از انجام تحقیقاتى سه ساله روى تعداد زیادى مسلمان كه قرآن مى خوانند، به این نتیجه رسیدم كه ذكر كلمه جلاله الله و تكرار آن، موجب آرامش روحى مى شود و استرس و نگرانى را از بدن انسان دور مى كند و نیز به تنفس انسان نظم و ترتیب مى دهد. وى در ادامه افزود: بسیارى از این مسلمانان كه روى آنان تحقیق مى كردم از بیمارى هاى مختلف روحى و روانى رنج مى بردند. من حتى در تحقیقاتم از افراد غیرمسلمان نیز استفاده كرده و آنان را مجبور به خواندن قرآن و گفتن ذكر الله كردم و نتیجه باز هم همان بود. خودم نیز از این نتیجه به شدت غافلگیر شدم زیرا تاثیر آن بر روى افراد افسرده، ناامید و نگران، تاثیرى چشمگیر و عجیب بود. این پژوهشگر هلندى همچنین گفت: از نظر پزشكى برایم ثابت شد كه حرف الف كه كلمه الله با آن شروع مى شود، از بخش بالایى سینه انسان خارج شده و باعث تنظیم تنفس مى شود، به ویژه اگر تكرار شود و این تنظیم تنفس به انسان آرامش روحى مى دهد. حرف لام كه حرف دوم الله است نیز باعث برخورد سطح زبان با سطح فوقانى دهان مى شود. تكرار شدن این حركت كه در كلمه الله تشدید دارد نیز در تنظیم و ترتیب تنفس تاثیرگذار است. اما حرف  هاء حركتى به ریه مى دهد و بر دستگاه تنفسى و در نتیجه قلب تاثیر بسیار خوبى دارد و موجب تنظیم ضربان قلب مى شود. به راستى كه قرآن كریم در آیه اى كریمه مى فرماید: الذین آمنوا وتطمئن قلوبهم بذكر اللهالا بذكر الله تطمئن القلوب.
با توجه به اینكه در ماه مبارك رمضان به سر مى بریم، نیك است ذكر نام جلاله را فراموش نكنیم

 

*کاش به زماني برگردم که تنها غم زندگيم شکستن نوک مدادم بود*  

سه شنبه 28/2/1389 - 11:8 - 0 تشکر 200876

sistergol عزیز
در قرآن کریم هم خداوند در سوره فصلت به این معجزات علمی به صورت تلویحی اشاره می کند و می فرماید این ها رد پاهایی است برای کسی که حق طلبه

کسی که با علم به این موضوعات می رسه اگر چشم حق بین اش رو باز کنه پی به حقانیت قرآن خواهد برد چه بسیار انسان های حق طلبی که با این رد پاها مسلمان شدند

ساحران عصر موسی هم وقتی معجزه موسی را دیدند چون اهل فن بودند و حق طلب، وقتی فهمیدند این کار موسی با کار آنها تفاوت دارد ایمان آوردند حتی با اینکه فرعون تهدیدشان کرد که دست و پاهاشون رو چپ و راست قطع می کنه

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
سه شنبه 28/2/1389 - 11:36 - 0 تشکر 200885

با سلام
واقعا جای خوشحالی داره که غیر مسلمان ها تازه دارن به عظمت دین اسلام پی می برند....

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.