• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن گرافیک > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
گرافیک (بازدید: 3311)
دوشنبه 16/6/1388 - 16:9 -0 تشکر 149302
ترفند های فتوشاپ

دوستان خوب انجمن گرافیک در این تایپک ترفند های فتوشاپ قرار میگره شما هم ترفندی دارید در اختیار دوستان قرار دهید.

 شگردی در جابجای /می‌دانیم با انتخاب ابزار مکان نما(وسیله‌ای که به کمک آن جابجا می‌کنیم) و استفاده از کلیدهای مکان‌نما می‌توان یک لایه را جابجا نمود.مقدار این جابجایی یک پیکسل است. اگر کلید Shift را پایین نگه دارید، مقدار این جابجایی ده برابر می‌شود.یک راهنمایی کوچک:اگر بر روی هر ابزاری باشید، کافی است کلید Ctrl را پایین نگهدارید تا ابزار مفید مکان‌نما انتخاب شود. این مطلب بسیار مهم، مفید و به درد بخور است. این را شدیدا به خاطر بسپارید.شدیـــــــــدا                 دیدن دو تصویر همزمان در فتوشاپ /اگر می‌خواهید دو تصویر را در کنار هم ببینید، هر دو تصویر را فراخوانی نماییدو: 
 از منوی Window به زیر منوی Arrange رفته وگزینهء Title را بزنید.گزینه‌های دیگر را شما انتخاب کنید و نتیجه کار را ببینید.                          
چند کار را با هم انجام بدهید
تصور کنید چند پنجرهء باز(فراخوانی شده) در فتوشاپ دارید. اگر از ابزار بزرگنمایی و کوچکنمایی استفاده کنید، بر روی پنجرهء رویی فقط اعمال خواهد شد. کلید Shift را پایین نگه دارید و از ابزارهای Zoom استفاده کنید. خواهید دید همه با هم کوچک و بزرگ می‌شوند.
 بازم با ترفند جدید میام منتظر باشید.    
 

 

                             /کجايند ان مردان بي ادعا/

يکشنبه 24/5/1389 - 16:44 - 0 تشکر 221183

سلام .

خیلی وقت بود این تاپك دست نخورده باقی مونده بود . انشاا... یه مقداری توی این قسمت كار میكنیم

جمعه 5/6/1389 - 21:55 - 0 تشکر 225049

 قدیمی كردن عكس

مرحله اول    

عکس مورد نظر را انتخاب کنید.

مرحله دوم

به آدرس Filter>Noise>Dust & Scratche  بروید و مقدار Radious: ۲ و مقدارThreshold: ۱۸ قرار دهید .

مرحله سوم

 از لایه عکس خود یک کپی تهیه کنید شما میتوانید این کار را با راست کیلیک کردن بر روی لایه عکس مورد نظر و اتتخاب duplicate layer این عمل را انجام دهید.سپس به آدرس Filter>Blur>Gaussian blur رفته و مقدار آن را 15 pixels قرار دهید .حال گزینه add vector mask را بر روی آن اجرا کنید . بعد از آن ابزار gradient tool را انتخاب کنید نوع آن را radial gradient قرار دهید و یک بار از پایین به بالا عکس آن را اجرا کنید.

مرحله چهارم

حالا از لایه عکس خود یک کپی دیگر  تهیه دیگر کنید و لایه های اول و دوم  را با هم یکی کنید یعنی لایه ای که روی آن ماسک گذاشته اید را بر روی لایه ای که حالا به وسیله کپی کردن از  لایه اصلی ایجاد شد  merge down کنید  .اگر تمام کارهای گفته شده را درست انجام داده باشید باید دو لایه بیشتر نداشته باشید و شکلی که بدست می آورید  مانند شکل زیر باشد.

مرحله پنجم

 دکمه های Ctrl+U را همزمان با هم بزنید سپس در پنجره Hue/Saturation  اول گزینه Colorize را تیک بزنید وهمچنین گزینه های آن را اینگونه تغییر دهید تا عکسمان مانند شکل شود.Hue: ۳۸ و Saturation: ۱۷ و Lightness: ۰ .

مرحله ششم

 در این مرحله شما باید یک عکس شالوده مانند را در فتوشاپ باز کنید سپس تمام کارهای گفته شده در مرحله پنجم رابر روی آن اجرا کنید . بعد از اینکه عکس شالوده مانند آماده شد آن را به وسیله دکمه های (Ctrl+C) کپی و با دکمه های (Ctrl+V) بر روی عکس مورد نظر پیست کنید.سپس  mode آن را به Multiply و همچنین opacity اش را ۴۰٪  کنید.من یک عکس شالوده مانند را در اینجا گذاشته ام که شما میتوانید از آن استفاده کنید.

مرحله هفتم

حالا به آدرس image>adjustments>Brightness/Contrast بروید و در پنجره باز شده منوها را اینگونه تنظیم کنید.Brightness: -16 و Contrast: +15.

مرحله هشتم

اول از همه لایه عکس شالوده مانند را با لایه زیرین خود merge down کنید. تا دولایه بیشتر نداشته باشید.سپس از لایه اصلی که بدون تغییر می باشد و رنگی هست یک کپی به روشی که در مرحله سوم گفته شد بگیرید ولایه ایجاد شده را در راس لایه ها قرار دهید و بعد از آن  mode لایه بالایی را به Soft light تبدیل کنید و دوباره به image>adjustments>Brightness/Contrast برویدو گزینه های آن را اینگونه تنظیم کنید.Brightness: -۱۰ و Contrast: +۵۰.

مرحله نهم

لایه های اول ودوم از بالا را merge down کنید.از لایه اصلی که آخرین لایه می باشد یک کپی دیگر تهیه کنید و لایه ایجاد شده را در بالای همه لایه ها قرار دهید و به Filter>Blur>Gaussian blur  رفته ومقدار آن را ۳ قرار دهیدو mode آن را به Overlay تبدیل کنید و همچنین  opacity اش را عدد ۲۵٪  قرار دهید.

مرحله دهم

حالا عکس زیر را در فتوشاپ باز کنید و به وسیله دکمه های (Ctrl+C) کپی و با دکمه های (Ctrl+V) بر روی عکس مورد نظر پیست کنید.

مرحله یازدهم

حالا mode لایه ایجاد شده را به  Soft light تغییر دهید وهمه لایه ها باهم یکی کنید.


** *

پنج شنبه 11/6/1389 - 8:35 - 0 تشکر 226982

همشا بلد بودم . اگه میشه بهترین ترفندا را بگو

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.