انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 659)
يکشنبه 1/6/1388 - 11:11 -0 تشکر 145345
دکتر احمدی نژاد:رمضان ماه تمرین شجاعت

 

رییس جمهوری در مراسم افطار با ایتام:
رمضان ماه تمرین شجاعت و ایستادگی در برابر زیاده خواهان است
رییس‌جمهوری ماه رمضان را ماه میهمانی و جشن بزرگ الهی دانست و گفت: "رمضان ماه تمرین شجاعت، نترسیدن و ایستادگی در برابر زورگویان و زیاده خواهان و مستکبران است."

دکتر "محمود احمدی‌نژاد" در مراسم افطار با ایتام در سخنانی با تبریک حلول ماه مبارک رمضان به همه ملت ایران و جامعه بشری با اشاره به عوامل موفقیت انسان در رسیدن به کمال اظهار داشت: "اولین عامل در رسیدن به کمال، ایمان به خداست. ایمان به خدا پایه حرکت انسان و شکوفایی استعدادهای الهی است. ایمان است که خصلت‌های الهی را در وجود انسان تقویت می‌کند و تا زمانی که انسان مؤمن نشود پاک ،شجاع و خلاق نمی‌شود."
رییس‌جمهوری با بیان این که برای رسیدن به کمال فقط داشتن ایمان کافی نیست، اظهار داشت: "باید در کنار ایمان، تلاش و کوشش در راه هدف‌های مقدس نیز وجود داشته باشد. اگر انسانی همه امکانات را در اختیار داشته باشد اما اهل تلاش و کوشش نباشد، هیچ‌گاه به موفقیت دست نمی‌یابد. چه بسیار انسان‌هایی که فرصت‌های کمی در اختیار داشتند اما با تلاش و کوشش توانستند قله‌های بلند،‌عزت و افتخار را فتح کنند."
وی صبر و تحمل سختی‌ها را در کنار ایمان و تلاش از دیگر عوامل رسیدن به کمال دانست و خاطر نشان کرد هدف‌های خوب و ارزشمند از درون سختی‌ها به دست می‌آید و محال است انسان بدون تحمل سختی و صبر در برابر مشکلات به قله‌های پیشرفت برسد. همه بزرگان ما با تحمل سختی‌ها به قله‌های کمال دست پیدا کرده اند.
دکتر احمدی‌نژاد همچنین با تأکید بر اهمیت عامل توکل بر خدا در رسیدن به کمال تأکید کرد اگر انسان خودش را به خدا بسپارد خداوند نیز یاری می‌کند که او بتواند راه درست را انتخاب کند و بدی‌ها از مسیر راه وی بر داشته می شود.
رییس‌جمهوری گفت: "انسان در کنار ایمان به خدا، تلاش، صبر و توکل نیازمند راهنما و اتصال به خط امامت و ولایت است. چه بسیار افرادی که در دنیا وجود دارند که به ظاهر اهل عبادت هستند، اما احترام، کرامت و شخصیتی در بین بشریت ندارند. انسان برای کسب خوبی‌ها نیازمند راهنما و دستگیر یعنی امام و ائمه اطهار (ع) است."
دکتر احمدی‌نژاد عامل دیگر در رسیدن به کمال را توسل به ولایت و امام هستی دانست و اظهار داشت: "انسان باید خط نورانی ولایت و امامت را وسیله و راهنمای حرکت خود به سوی کمال قرار دهد."
رییس‌جمهوری گفت: "ماه رمضان ماه تمرین ایمان به خدا، تلاش، ‌صبر، توکل به خدا و دل بستن به راه امامت و ولایت است و اگر کسی این دلبستگی را پیدا کند هیچ وقت تنها نمی‌ماند و مأیوس نمی‌شود."
دکتر احمدی‌نژاد با بیان این که تمام مشکلات دنیا از ناحیه افرادی است که از ایمان به خدا و توسل به امام و راهنما فاصله گرفته‌اند خاطر نشان کرد هر کس از خدا و امام فاصله بگیرد تحت سلطه شیطان قرار می‌گیرد و نمونه بارز آن در دوران معاصر آقای بوش بود که به بهانه حمله به دو ساختمان در نیویورک، کشورهای عراق و افغانستان را اشغال کرد و صدها هزار مردم بی‌گناه را کشته و آواره کرد.
وی تصریح کرد راه ‌حل مشکلات جهان این است که انسان ها به خدا و مسیر نورانی امامت و امام هستی رجوع کنند و ما نیز در کشورمان اگر بخواهیم که پیشرفت کند و آباد و آزاد و عزیز باشد، باید همین مسیر ولایت و امامت را دنبال کنیم.
رییس‌جمهوری در ادامه به ایتام سفارش کرد در این ماه هر چه بیشتر به یاد خدا باشند و برای ظهور امام زمان (عج) دعا کنند.
منبع: ایرنا

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

دوشنبه 2/6/1388 - 2:24 - 0 تشکر 145587

اقای دکتر دست راستتون هم روی سر ما

.... 

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

شنبه 21/6/1388 - 10:20 - 0 تشکر 150500

 ای کاش بعضی ورشکسته های سیاسی هم به فکر امام زمان بودند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی