• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن انگليسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
انگليسي (بازدید: 8195)
پنج شنبه 29/5/1388 - 17:51 -0 تشکر 143820
تافل

سلام دوستان

برای شرکت در آزمون تافل از کجا شروع کنیم بهتره؟

يکشنبه 1/6/1388 - 19:12 - 0 تشکر 145507

اگر در تهران هستید که راحت ترین راه مراجعه به یکی از کلاسهای مخصوص تافل هست که هم سازمانهایی مثل سازمان سنجش برگزار میکنه و هم موسسات خصوصی زیادی هستند که مشغول این کارند. و سازمان سنجش خودش هم امتحان تافل رو برگزار میکنه. در شهرستانها هم مراکزی برای برگزاری آزمون تافل هست. اولین گام این هست که بدونید چه وقت و در کجا میخواهید تافل رو بدید. (قدیم افراد مجبور بودن به دوبی و ترکیه و قبرس برن برای دادن تافل اما سالیانی هست که در ایران و در چند شهر برگزار میشه و خیلی راحت تر شده). هزینه تافل هم یک چیز استانداردی هست در تمام دنیا و حدود 130 هزار تومان ه. اینکه چه نوع تافلی میخواهید بدید (internet/computer based یا paper based) هم در نحوه آمادگی شما موثره. پس اول مطمئن بشید که در چه حوزه ای و چگونه میخواهید امتحان بدید.

اما بعد از اینکه تصمیم گرفتید کی و کجا میخواهید امتحان بدید بایدبه کلاسهای آموزشی فکر کنید.

اگر اعتماد دارید به خودتون و دانش زبانتون میتونید خودتون هم شروع کنید به خوندن. من شخصا قدیمها کتاب های بارونز رو خوندم و خیلی مفید بود.

معروفترینش هست:

How to Prepare for the T.O.E.F.L


کتابهایی که برای تقویت دایره لغات وجود داره هم شدیدا لازم ه در کنار این کتاب که گرامر رو آموزش میده. (کتابهایی مثل Essential Words for the Toefl)

تافل کتبی یا بر مبنای کاغذ با تافل کامپیوتری کمی فرق داره. بخش های مختلف امتحان در دوتاش این طوری هست:

تافل کتبی

1- بخش شنیداری

50 پرسش

35 دقیقه

2- بخش ساختار و نگارش

40 پرسش

25 دقیقه

3- درک مطلب

50 پرسش

55 دقیقه

 تافل کامپیوتری

1- بخش شنیداری

50-30 پرسش

60-40 دقیقه

2- ساختار

25-20 پرسش

20-15 دقیقه

3- درک مطلب

60-44 پرسش

90-70 دقیقه

4- بخش نوشتاری

1 انشاء

30 دقیقه


 تافل اینترنتی:

0-30

0-30

0-30

0-30

Listening

Reading

Speaking

Writing

0-120 Total score:

 یعنی تافل اینترنتی (IBT) تنها نوع تافل هست که مثل آی.التس speaking داره. این توضیحات مختصری بود در مورد تافل. چند تا نکته هم میگم که شاید به درد بخوره، اگر سوالی داشتید در این زمینه بپرسید، بتونم حتما جواب میدم:

1- اولین گام این هست که تصمیم بگیرید در مورد زمان و مکان امتحان. بعد از اون نوع آماده سازی مشخص میشه. مثلا اینکه 3 ماه وقت دارید یا شش ماه و مثلا میخواهید دوبی امتحان بدید (که در اینصورت فکر میکنم فقط IBT در اونجا برگزار میشه)

2- خودآموزی در مورد آزمون تافل فقط زمانی ممکن هست که به دانش انگلیسی خودتون مطمئن باشید. در غیر اینصورت باید کلاس رفت.

3- تافل مثل کنکور میمونه، و نحوه پاسخ دادن به سوالاتش و انشا و حتی speaking اون دقیقا "قلق" داره. بنابراین کسیکه نمونه سوالها رو ندیده باشه و از روی اونها بارها و بارها تمرین نکرده باشه حتی اگر دانش انگلیسی مناسبی داشته باشه، معلوم نیست که نمره خوبی (مثلا 620 در آزمون کتبی) بگیره. بنابراین باید سوالهای سالهای قبل رو بارها و بارها کار کرد تا نوع سوالها و سبک تستها که همیشه یکسان هست کاملا ملکه ذهن بشه.


چهارشنبه 4/6/1388 - 21:59 - 0 تشکر 146655

با سلام

خیلی ممنونم Researcher عزیز، بابت اطلاعات بسیار مفیدی كه در مورد آزمون تافل قرار دادید، دستتون درد نكنه؛

دو تا سؤال داشتم:

آیا كاربرد تافل یا آی التس فقط برای رفتن به خارج از كشور است؟

من الان قصد دارم در یكی از این آزمونها شركت كنم به نظرتون در كدام یك از اونها شركت كنم بهتره؟

 
شنبه 7/6/1388 - 16:19 - 0 تشکر 147373

ممنون researcher بابت اطلاعات مفید

من 5 ترم کانون زبان ایران آمریکا خونده بودم بجز اونم ترجمه های کلاسی داشتم به نظر شما میتونم خودم برای تافل بخونم؟

شما کلاس رفتین ؟

دوتا سئوال دیگه:

گفتین سازمان سنجش برای تافل کلاس آموزشی داره. محل تشکیل این کلاسها در تهران کجاس؟

و اینکه این آزمون هر چند وقت در تهران برگزار میشه؟

شنبه 14/6/1388 - 21:22 - 0 تشکر 148977

سلام مجدد به دوستان

رو به آسمان: آیا كاربرد تافل یا آی التس فقط برای رفتن به خارج از كشور است؟

من الان قصد دارم در یكی از این آزمونها شركت كنم به نظرتون در كدام یك از اونها شركت كنم بهتره؟

نه رضا جان. ارتباطی نداره به خارج از کشور رفتن نداره. این آزمون های استانداردی هست که برای اثبات بلد بودن انگلیسی بهترین روش هست. مثلا در آزمون جامع دکتری در ایران هم کسانی که نمره تافل قابل قبول دارند در اکثر دانشگاهها نیازی به دادن امتحان زبان ندارند. کلا اینکه افراد در رزومه اشون مینویسن :تسلط به انگلیسی" این جمله باید با نمره تافل یا آی التس همراه باشه تا مستند و کمّی باشه و گرنه یک حرف کیفی نه چندان دقیق هست. یعنی معیار استاندارد اینکه هر شخص چقدر تسلط به انگلیسی داره نمره یکی از این امتحان های استاندارد هست. بنابراین کسی که بخواد هر جا (در داخل یا خارج از کشور) مستندا بگه که انگلیسی بلد هست و چقدر تسلط داره، راه استانداردش ارائه نمره همین آزمون هاست.

در مورد شما با شناخت شخصی ای که من دارم هر دوی این آزمون ها رو میتونید شرکت کنید. اما در یک نگاه کلی اگر فکر میکنید در صحبت کردن مسلط تر هستید تا در نوشتن، آی التس بهتره و اگر بالعکس هست، تافل کتبی. قیمت هر دو هم تقریبا یک اندازه هست. پس میمونه زمان برگزاری و مکانش که کدوم بهتر به کار شما میاد. قدیمترها آی التس زود به زودتر از تافل برگزار میشد و ثبت نامش راحتتر بود.

اگر کسی به پذیرش گرفتن از دانشگاههای خارجی فکر میکنه، کلا اروپا و استرالیا آی التس رو بیشتر از تافل قبول دارند. یعنی مثلا اگر 600 تافل رو میپذیرند، 5.5 آی التس رو معادل اون میدونن در حالیکه در آمریکا و کانادا تافل برتر هست، یعنی 600 تافل رو معادل 6 یا 6.5 آی التس میدونن که خیلی سخت تر از 5.5 هست (نمره آی التس به صورت تابع نمایی بالا میره و 5.5 با 6.6 به مراتب متفاوت ه). پس اگر کسی میخواد به دانشگاه آمریکایی بره بهتره تافل بده و اگر به دانشگاه اروپایی میخواد بره بهتره که آی التس بده. (حدنصاب کمتری از آی التس نسبت به تافل برای پذیرش در دانشگاههای اروپایی نیاز هست). دلیل این موضوع هم این هست که آل التس ریشه اش به انگلستان بر میگرده و تافل به آمریکا و طبیعی هست که هر کس آزمون خودش رو بیشتر قبول داره.


شنبه 14/6/1388 - 21:39 - 0 تشکر 148982

salaPHD:  من 5 ترم کانون زبان ایران آمریکا خونده بودم بجز اونم ترجمه های کلاسی داشتم به نظر شما میتونم خودم برای تافل بخونم؟

شما کلاس رفتین ؟

دوتا سئوال دیگه:

گفتین سازمان سنجش برای تافل کلاس آموزشی داره. محل تشکیل این کلاسها در تهران کجاس؟

و اینکه این آزمون هر چند وقت در تهران برگزار میشه؟

فکر کنم کافی باشه برای اینکه خودتون شروع کنید. البته بازهم به خودتون بستگی داره که تا الان چه جوری یاد گرفتید باشید زبان رو. کانون خودش هم کلاس تافل داشت قدیمها (شعبه وصال).

من هم جوونی هام سالها کلاس رفتم. هم موسسه هایی مثل کیش هم موسسه های خصوصی. اما سالهایی که امتحان میدادم نه. ولی اعتماد به نفسی که میگم برای امتحان لازم هست رو بخاطر درگیری زیاد با انگلیسی پیدا کرده بودم و وقتم هم تنگ بود بنابراین خودم خوندم و امتحان دادم.

کلاسهای سازمان سنجش رو از این لینک میتونید پیگیری کنید. فکر کنم الان که تقاضا زیاد هست حتی ماهی یکبار هم برگزار میشه تافل. از همین سایت که پرتال تافل سازمان سنجش هست میتونید ثبت نام کنید و timetable رو در مورد آزمون ها گذاشته. اگر میخواهید مطمئن بشید باهاشون تماس بگیرید و سوال کنید. در تهران و مشهد دفتر دارند: تماس با برگزار کننده تافل


سه شنبه 17/6/1388 - 23:44 - 0 تشکر 149586

با سلام

خیلی ممنونم researcher عزیز، جواب ها كامل بودند، استفاده كردم. 

 
چهارشنبه 18/6/1388 - 15:8 - 0 تشکر 149684

خیلی ممنون

چهارشنبه 18/6/1388 - 21:42 - 0 تشکر 149797

سلام

ممنونم جناب ریسرچر، توضیحات خیلی خوبی رو دادین. شبهات ذهنیم برطرف شد!

 اون لینکی که نمایندگی مشهد و تهران رو داره مربوط به آی التس نیست؟

 

خدايا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهي مي کشاند مرا با نداشتن و نخواستن رويين تن کن. (علي شريعتي)

.

.

"مدير انجمن زن ريحانه ي آفرينش"

"جانشين انجمن زبان انگليسي"

چهارشنبه 4/1/1389 - 15:52 - 0 تشکر 191449

با سلام خدمت دوستان عزیز.میخواستم ببینم این دوره ی IELTS چیه و چقده و چه حسناتی رو داره و كلا توی ایران چطوری داره دنبال میشه!!!؟؟

یه مدت تافل میرفتم اما بعد از چندسال به دلیل یه مشكلی ترك كردمش، حالا میخوام IELTS شركت كنم

دوستان هر پیشنهاد و راهنمایی دارن بكنن من رو.

ممنون. 

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
چهارشنبه 4/1/1389 - 20:56 - 0 تشکر 191496

با سلام

در پاسخ به دوست عزیز soroosh_dehkadeh_it

- تافل و آیلتس چه تفاوت عمده ای دارند؟


تافل آزمونی است كه توانایی داوطلب را در درك و كاربرد انگلیسی امریكایی می سنجد اما در آزمون آیلتس، انگلیسی به عنوان زبان بین المللی سنجیده می شود و بنابراین به عنوان مثال، در قسمت سنجش مهارت شنیدن از لهجه های مختلف انگلیسی استفاده می شود و نه فقط یك لهجه خاص.

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.