انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 2473)
دوشنبه 26/5/1388 - 18:3 -0 تشکر 142689
No Spam!

با سلام

http://www.backgroundsarcade.com/skull/skull_background_16.gif اسپم دادن ممنوع (No Spam)http://www.backgroundsarcade.com/skull/skull_background_16.gif

خب داشتم انجمنا رو نگاه میکردم البته قبلا هم خیلی بار با این موضوع روبرو شدم که بعضی از دوستان نمیدونم به چه دلیلی و دلایلی برای اینکه آمار پستاشون در کادر فعالین ماه بره بالا هی پست های بی دلیل میدند و این خیلی برام جالبه که بدونم دوستان اومدند اینجا تا در کنار فعالیت یه چیزی یاد بگیرند یا اینکه اومدند خودی نشون بدند و بگند بله ما هم یلی هستیم بین این همه کاربر!

خب جالبه برام بدونم که برای چی این همه پست بی محتوا میدیم در صورتی که میتونیم با شرکت درست حسابی در مباحث و تفکر روی موضوعات و دادن نظرات و انتقادات و در یک کلام دادن افکار خودمون در مورد یه مسئله دیگران رو هم با افکار و عقاید خودمون آشنا کنیم من اینجا این تاپیک رو زدم و صد بار هم تو انجمنا گفتم و خیلی از دوستان هم به این موضوع اشاره کردند که بیایید محیط سالم با بر علمی داشته باشیم نه اینکه بی خودی وقت خودمون رو تلف کنیم همونطور که میدونید ثانیه به ثانیه عمرمون خیلی برامون ارزش داره امروز من تو یه مجمعی بودم و یه سری مطالبی رو گوش دادم و شنیدم که تا حالا به گوشم نرسیده بود خب یه چیزی یاد گرفتم میگم برای اینکه بیشتر بدونیم بیایید فعالیت کنیم نه اینکه برای اینکه پستامون بالا بره مگه چی میشه بیاییم در مورد مباحث علمی و از دید خودمون صحبت کنیم و نظرمون رو به همه بگیم و متقابلا نظرات دیگران رو هم بشنویم تازه من خیلی چیزا از دنیای مجازی یاد گرفتم این همه چیزی که تا الان از کامپیوتر و دانلود و نرم افزار و ... بلدم مدیون دنیای مجازی هستم و خیلی هم دوسش دارم چون باعث شده یه چیزی یاد بگیرم البته پشت کار خودمم بوده تا بتونم یاد بگیرم لااقل در حد خودم.

پس بیایید به جای اینکه پست بی مورد بدیم یا اصطلاحا Spam بدیم بیاییم بحث درست حسابی کنیم پاسخ های درست حسابی بدیم اگه بلد نیستیم ندیم بشنویم و یا اینکه بریم دنبالش جستجو کنیم.یه چیزی یاد میگیریم ازمون کم نمیشه بلکه اضافه میشه کسی سرزنشمون نمیکنه که چرا میدونیم اون موقع خجالت میکشیم که ازمون این سوال رو کنند و جواب رو بلد نباشیم این خیلی بده ولی اگه مطالعات رو بالا ببریم و همچنین بار علمی و مباحثه ای این انجمن رو بالا ببریم میتونیم به آینده های روشن تر فکر کنیم.

نظرتون چیه؟

اگه فایده ای داره این پستای بی مورد خب بگید ما هم بدیم تعداد پستامون بره بالا یا اینکه نه اصلا سودی نداره پس چرا وقت خودمون رو تلف میکنیم؟ هممون یا دانشجو هستیم یا محصل به هر حال درس میخونیم در کنار درس میتونیم مطالعات دیگه ای داشته باشیم پس بیایید یه انجمن علمی داشته باشیم.

این انجمن با انجمن های اینترنتی دیگه خیلی فرق داره و در نظر بگیرید که موسسه ای مثل تبیان نباید انجمنی داشته باشه که درخور اسم و رسمش نباشه پس بیایید برای بالا بردن سطح فکری و علمی خودمون و انجمنمون تلاش کنیم.

http://www.backgroundsarcade.com/skull/skull_background_16.gif No Spam http://www.backgroundsarcade.com/skull/skull_background_16.gif

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
سه شنبه 27/5/1388 - 1:21 - 0 تشکر 142854

درود

دوست من می دونی که زمانی منم جز فعالترین ها بودم و الان خیلی وقته سالی هب ماهی پست می زنم بخاطر مشغله...

راستش یه چیز خیلی برام جالب بود و اونم چندین بحث شما که یه جورایی دخالت در کار سایر بچه ها بود! و گاهی دخالت در کار مدیران انجمن ها و حتی کل فروم!

 دوست من این حرف شما که بچه پست می زنن برای فعالترین شدن یکم طنز بنظر میاد! الان فعالترین هارو نگاه کنید! پست های اونارو هم نگاه کنید! کدوم spamer هستن! این اصطلاحیست که بیشتر در فروم های آزاد دیده می شه! فروم هایی که هیچ محدودیتی برای ورودشون وجود نداره! ولی بچه های اینجا همه انتخاب شده هستن! کسی اینجا برای مسخره بازی نیومده...

لطفا جو رو منفی نشون ندین در انجمن... اینجا اگه مثلا من پست بی ربطی می زنم گاهی برای تنوع و و نیازه...  نه برای فعالترین شدن و غیره...

این حرفی که شما می زنید برای فروم هاییست که با تعداد مطلب مقام و اسم می دن... نه اینجا... 

امیدوارم از حرفام ناراحت نشده باشید...

ولی به نظرم این حرفای شما بیشتر جو دوستانه و صمیمانه ی فروم رو خراب می کنه...


من و تو همسایه خدا بودیم
ما به دنیا آمدیم و همه چیز تمام شد
ما دیگر نه همسایه هم بودیم و نه همسایه خدا.
  ما گم شدیم و خدا را گم كردیم ... 
یادت میاد جمله آخر خدا رو؟
از قلب كوچك تو تا من یك راه مستقیم است.
اگه گم شدی از این راه بیا
بلند شو . از دلامون شروع كنیم...
تا خدا راه زیادی نیست...

*کتاب موبایل مذهبی* 

سه شنبه 27/5/1388 - 9:3 - 0 تشکر 142895

با سلام

سورنای گرامی

شما یکی از دوستان بنده هستید و یکی از فعالین انجمن البته دلیل این که فعالیتتون هم کم شده گفته بودید زیاد به این مسئله کار نداریم ولی گفتید جو دوستانه!

میخوام بهتون بگم آیا تو یه جو دوستانه و صمیمی درسته که ما با دادن بعضی پستای بی جا و برای پر کردن این اعداد و ارقام بیاییم معرفتی که میشه بالا برد رو بیاریم پایین؟ چرا تو این جو دوستانه به هم کمک نمیکنیم؟ چرا تو این جو دوستانه نمیخوایم از هم چیزی یاد بگیریم؟ آیا اومدیم اینجا که فقط و فقط رفیق و دوست و ... پیدا کنیم؟ یا اینکه اومدیم اینجا یاد بگیریم؟

و در مورد اسپم ها من نمیخوام کسی بد بشه واسه همین پستای دوستان رو مثال نزدم تا بدونید البته خودشونم میدونند و خودتونم میدونید دیگه لازم نیست من چیزی بنویسم!

به هر حال اینجا وبلاگ نیست که بابت هر موضوع بیاییم بنویسم آفرین ماشالله باریکلا خیلی جالب بود استفاده بردیم!

اینجا انجمنه یعنی اینکه اگه میخوای فعالیت کنی باید متقابل باشه یعنی اینکه بیا اگه هم نظرمی نظراتت رو با من شریک شو و با هم ارائه بدیم اگه نه مطالب نقض رو رو کن تا ما هم با افکار تو آشنا بشیم.

حالا جو دوستانه بهتری داریم یا اینکه با پستای اضافی دادن جو دوستانه بهتری داریم؟

این حرف منم کلی بوده و به کسی هم خطابی نداشتم فقط خواستم بگم انجمنی باشیم نه وبلاگ نویس!

چیزی که به اصطلاح رو انجمن زده ولی در عمل .....!

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
سه شنبه 27/5/1388 - 10:6 - 0 تشکر 142900

سلام

برای اینکه آمار پستاشون در کادر فعالین ماه بره بالا هی پست های بی دلیل میدند

وقتی آمار پستاشون بره بالا چه اتفاقی میافته ؟

پولی نصیبشون میشه ؟

جایزه نوبل میگیرن ؟

من به شخصه معتقدم اگه تاپيكي بزنم و يه كاربر حتي بياد پست خالي بزنه ....به من و سايت تبيان لطف كرده !

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

سه شنبه 27/5/1388 - 11:38 - 0 تشکر 142923

با سلام

جناب واحد میلادی عزیز

منم نمیدونم برای چی اینطوری میکنند احتمال دلیل دارند و منم میخوام دلیلش رو بدونم ولی جواب قانع کننده کو؟

میخواستم یه سوال ازتون بپرسم البته اگه امکانش هست میشه برام انجمن رو تعریف کنید؟

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
سه شنبه 27/5/1388 - 11:56 - 0 تشکر 142937

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

بازم یه بحث خوب، و باز هم اعتراض!!!

داشتم تو فروم یه بازی اینترنتی که شاید خیلی ها بشناسنش "تراوین" میچرخیدم، دیدم مطلب خیلی از کاربران پاک شده و علت حذف رو نوشتن "Spam"!!!

این نکته از جایی برام خیلی جالب بود که تمام کاربران این انجمن ها ممیزی هستن و عین انجمن های تبیان دسترسی مستقیم نمیگیرن، ولی با این وجود تو اون فروم هم این طرح اسپم زدایی از بحث بود!

متاسفانه در انجمن های تبیان یکی از مشکلاتی که باعث ضعف انجمن هست، همین اسپم دادن کاربران هست!

اونم کاربرانی که دسترسی مستقیم دارن و ممیزی نیستن!

بارها شده عین کامنت های وبلاگ به مطالب پاسخ داده شده، پاسخ هایی امثال "خوب بود"، "چه عالی"، "منم موافقم"و امثال این!!!

متاسفانه دوستان فراموش میکنن اینجا انجمن هست و وبلاگ نیست، تو انجمن باهم بحث و تبادل نظر میکنن، این نحوه پاسخ گویی مناسب ثبت مطالب هست، و اتفاقا در ثبت مطالب به کاربران برتر هر ماه جایزه هم میدن!

ولی در انجمن بحثی ایجاد میشه، و روی موضوع بحث، بحث و تبادل نظر میشه، متاسفانه چنین چیزی در انجمن خیلی کمرنگ شده!

یادمه زمانی که پیشنهاد دادیم دکمه تشکر برای مباحث بزارن، یکی از دوستان گفت اینطوری آمار فعالیت کاربران خیلی کمتر میشه تو انجمن، ولی یکی از مدیران تبیان گفت: کیفیت برای ما مهمه نه کمیت!

ولی چیزی که مدتی هست در انجمن حاکم شده کمیت هست، و اثری از کیفیت در مباحث دیده نمیشه!

من انجمن خاص یا کاربر خاصی رو اسم نمیبرم ولی تا زمانی که این نقیصه رو رفع نکنیم نه تنها پیشرفت نمیکنیم، بلکه همش پسرفت میکنیم!

از دوستانی که معترض به این موضوع هستن، یه سوال داشتم...؟

میشه انجمن، وبلاگ، ثبت مطالب رو تعریف کنین و فرق اینها رو باهم بگین؟

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
سه شنبه 27/5/1388 - 11:56 - 0 تشکر 142938

سلام

میخواستم یه سوال ازتون بپرسم البته اگه امکانش هست میشه برام انجمن رو تعریف کنید؟

من به همه كاربران میگم كه :

هیچ ترتیبی و آدابی مجوی                             هر چه میخواهد دل تنگت بگوی

من خودم رو میگم ....من در حدی نیستم كه برای دیگران معیار و حدود قائل بشم ..........من اگه 100 سالم سابقه عضویت داشته باشم هیچ وقت به دیگران امرو نهی نمیكنم كه چیكار باید بكنن و چی كار نكنن........همه كاربرا حق دارن در چهارچوب قوانین هر كاری دلشون بخواد انجام بدن حتی اگه این كار از منظر ما بیهوده و غیر تخصصی باشه ..... چون سطح علمي همه كاربران يكسان نيست ....يكي مثل من بي سواده ....يكي مثل شما تحصيل كرده و عالم ...شايد يكي دوست داره در بحثي كه هيچ اطلاعاتي در اون زمينه نداره نظر بده ....منم حق ندارم اين حق رو ازش بگيرم!

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

سه شنبه 27/5/1388 - 13:4 - 0 تشکر 142976

درود

ببنید در تراوین اولا گروهی هست به اسم اسپمر ها! که سر دستگی دراکو! اونا کارشون اینه که یه بحث خوب رو خراب کنند با مطالب بی ربط و خنئه دار که بعضی ها رو به اشتباه بندازه.... ولی اینجا کسی همچین کاری نمی کنه فوقش بیاد بگه جالب بود ممنون! ما همیشه وظیفمونه تشکر کنیم! اگه این تشکر ها به صورت یک پست میاد تقصیر کاربران نیست! بلکه مشکل از سیستم انجمن هاست که دکمه ی تشکر رو نداره تا هر فرد به جای نوشتن جالب بود ممنون یه بار دکمه ی تشکر ور بزنه!

از طرفیم هی تکرار می شه که اینجا وبلاگ نیست انجمنه...

ببینید دو نوع مطلب داریم! یکی مطلبی که زده می شه تا روی اون بحثی بشه و نظرات دیگران شنیده بشه و خلاصه نقد بشه اون مطلب و یکی هم مطالب خدماتی! که به یکی نفر چیزی آموزش داده می شه و یا خدمتی ارائه می شه....

خب! من یه مطلب می بینم در یک وبلاگ که احساس می کنم می تونه چیزای زیادی به دوستانم آموزش بده با اینکه بحثی روی این مطالب نمی شه کرد ولی من این مطلب رو قرار می دم! من یه کار خدماتی انجام دادم! و مثلا خود شما آنلوکر عزیز میایید در انجمن دانلود مثلا بحثی می زارید به عنوان نرم افزار های در خواستی! هر فرد نرم افزاری می خواد می گه و شما لطف می کنید و ایون نرم افزار رو قرار می دین! آیا در این پست ها بحثی و یا نقدی انجام می شه؟ می شه گفت در اکثر مواقع خیر! بلکه خدماتی ارائه می شه!

و یا در انجمن خاواده دوستی میاد می مثلا سن ازدواج چقدر خوبه! روی این بحث می شه و گفتمان می شه... یکیم میاد در اینترنت مطلبی رو می بینه که با اون موافقه! و به نظرش درسته! پس اون مطلب می شه نظرش نقدش و در این بحث قرارش می ده...

شما مطلبی رو کپی می کنید که خوندینش و با نظراتش موفق بودید و این دیگه نظر شما! نه یه مطلب که کپی و پیس می شه! باید با این دید هم نگاه کرد!

من می گم این انجمن ها هم جای مطالبیست که روی اونها نقد می شه و هم مطالبی که خدماتی ارائه می دهند...

هیچکسم اینجا به قصد اسپم مطلبی نمی زنه... چون دلیل نداره...

 بلکه اگه مطالبی مثل جالب بود زده می شه این کار نادرستی نیست بلکه قدر دانی و تشکر صد در صد کار درست و به جاییست و این تقصیر کاربر نیست که همچین مطلبی می زنه مشکل بازم می گم سیستم انجمن هست که کمبود هایی از جمله دکمه ی تشکر داره...


من و تو همسایه خدا بودیم
ما به دنیا آمدیم و همه چیز تمام شد
ما دیگر نه همسایه هم بودیم و نه همسایه خدا.
  ما گم شدیم و خدا را گم كردیم ... 
یادت میاد جمله آخر خدا رو؟
از قلب كوچك تو تا من یك راه مستقیم است.
اگه گم شدی از این راه بیا
بلند شو . از دلامون شروع كنیم...
تا خدا راه زیادی نیست...

*کتاب موبایل مذهبی* 

سه شنبه 27/5/1388 - 13:22 - 0 تشکر 142987

سلام

شما الان نگاه كنین !....تو یه انجمن یه كاربری اومده یه سوال كرده(این عین اتفاقی هست كه دیدم و خدمتتون عرض میكنم ) .....یه كاربر دیگه اومده پاسخ رو داده .....بعدش دوتا كاربر پاسخ كاربر اولی رو تكرار كردن ....

حالا منظورم اینه كه تا اين مورد به صورت قانون درنياد كسي حق نداره به كاربري خرده بگيره !

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

سه شنبه 27/5/1388 - 13:28 - 0 تشکر 142990

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

من انجمن تراوین رو مثال زدم، من در فروم های زیادی عضو هستم، این قانون در انجمن هایی که دکمه تشکر هم ندارن صادق هست، برای همین هست که اونا انجمنی تخصصی هستن و ما اندر خم کوچه اولیم!
من مدت زیادی در انجمن هستم و با این ایده شما که دو نوع مطلب داریم موافق نیستم!
تنوع مطالب انجمن خیلی بیشتره و توضیحات شما صحیح هست ولی این رو در نظر داشته باشین هدف وسیله رو توجیه نمیکنه.
اگر برید امار فعالیت کاربران برتر هر ماه رو چک کنین، خودتون میبینین خیلی از مطالب فقط به دو کلمه ختم شده، گاها یک کلمه ای (!) یا یکی میاد برای اون یکی (آف) میزاره، یا عین وبلاگ کامنت میزاره و خبری رو بهش میده، مثلا بیا مطلب من رو بخون!
این چیزا در خور یه انجمن تخصصی نیست، ما داریم اسم تخصصی رو یدک میکشیم ولی تاحالا فکر کردیم چقدر تخصصی شدیم؟
این طرح "اسپم زدایی" تو خیلی از فروم های اینترنتی دیدم اجرا شده و این کار عاملی بوده بر بالاتر رفتن کیفیت کاری اون فروم ها و به  انجمن هایی واقعا تخصصی تبدیل شدن، ولی تو انجمن های ما وقتی میبینیم یکی به مطلب پاسخ داده حتی یه کلمه ای کلی ذوق میکنیم که آخ جون به مطلبم پاسخ داده!
ما متاسفانه دنبال کمیت هستیم و هرگز سوی کیفیت نمیریم و این عاملی هست که در جا میزنیم.
مسئولین تبیان برای بالا بردن کیفیت انجمن خیلی تلاش کردن و انصافا خوب هم کار شده ولی متاسفانه اغلب کاربران به خاطر اتلاق وقت میان انجمن نه برای یاد گیری!
همین میشه که کمیت رو میبریم بالا و به نسبت کیفیت رو میاریم پائین!
در مورد اینکه کسی به قصد اسپم مطلب نمیده، با شما مخالف هستم، اگر تمایل داشته باشین البته به صورت خصوصی بهتون مباحثی رو نشون میدم که هدف از پاسخ دادن به مطلب فقط اسپم دادن بود و نه چیز دیگه!!!

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
سه شنبه 27/5/1388 - 13:34 - 0 تشکر 142992

سلام

سوال اینجاست كه هدف از این اسپم دادن چیه ؟

چی نصیب كاربر میشه ؟

كه متاسفانه كسی پاسخ نمیده !

همش میگیم اینكار خوب نیست .....

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی