انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 942)
دوشنبه 26/5/1388 - 15:55 -0 تشکر 142633
دقت کنید آقای مصباح در مورد اطاعت از رئیس جمهور چه فرمودن

به نام خدا

سلام

مدتی پیش روزنامه اعتماد ملی با درج خبری ناقص از صحبتهای ایت الله مصباح دنبال هدفی خاص بودن که خدارو شکر رفع شد،وبلافاصله یکی از کاربران با درج این خبر میخواستن....

به هرحال از آنجا که بنده زیاد اهل کپی نیستم این لینکو میذارم تا دقیقا خونده بشه و بحث بشه:

قسمتی از این متن:

انتشار ناقص سخنان آیت‌الله مصباح یزدی در رسانه‌ها پیرامون مشروعیت دولت با تنفیذ ولایت فقیه و سپس مجاز شدن به اطاعت از آن دولت، محل بحث و نوشته‌های زیادی شد.

به گزارش رجانیوز، این تحلیل‌ها در حالی بیان و نوشته می‌شد که رسانه‌ای به سراغ اصل سخنان رئیس مؤسسه امام خمینی(ره) نرفت تا اصل سخنان و مبنای منطقی استاد را از این نقل جویا شود.

فایل صوتی:

بخش اول

بخش دوم

بنا بر این گزارش، آیت‌الله مصباح هفته گذشته در حضور جمعی از بسیجیان، هنرمندان و اعضای حزب مؤتلفه اسلامی به نكاتی در خصوص جریانات پس از انتخابات و قصد آگاهانه برخی افراد و جریانات برای حذف یا تضعیف ولایت فقیه اشاره كردند که متن كامل این سخنرانی به همراه فایل‌های صوتی در ادامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور عزیزان، بسیجیان هنرمند و عزیزان مؤتلفه اسلامی و دیگر عزیزان را خوش‌آمد عرض می كنم.

به چند نكته اشاره می كنم بعضی از اینها به كسانی كه شركت ندارند، ارتباط پیدا می كند و برخی هم نكاتی است كه به حضار گرامی ارتباط دارد.

آن نكته عامی كه به خصوص در این ایام بیشتر در خور توجه و اهتمام است، آن را مقدمتا عرض می كنم و عرایضم را با اشاره به یك جمله از خطبه 216 نهج البلاغه شروع می كنم،‌ امیدوارم از بركت انوار كلمات اهل بیت، دل‌های همه ما روشن شود و به مسئولیت‌های مهمی كه در این عصر داریم در قشرها و پست‌های مختلف بیشتر توجه كنیم و از خداوند بخواهیم ما را یاری كند.

آن خطبه ای كه عرض كردم، خطبه ای است كه امیرالمومنین در صفین ایراد فرمودند، صفین جنگی طولانی بود كه بین اصحاب امیرالمؤمنین و حاكم شام، معاویه و یارانش اتفاق افتاد و یكی از خونین‌ترین جنگ‌ها بود كه نهایتاً در اثر شیطنت‌های عمروعاص از یك طرف و ساده‌لوحی برخی از یاران امیرالمؤمنین از طرف دیگر، آن طور كه باید و شاید این جنگ به نفع لشكر حق تمام نشد و خساراتی برای اصحاب امیرالمؤمنین به بار آورد كه بعد هم منشأ اختلاف در سپاه امیرالمؤمنین شد. خوارج هم از همان جنگ چهره خود را نمایان كردند. نكته مهم این است كه آنچه در واقع این جنگ را با ناكامی مواجه كرد و بعد هم منشأ اختلاف‌های زیادی شد و خوارج را به وجود آورد و جنگ نهروان و بعد هم شهادت حضرت علی و غیره شد، آنچه نقطه اصلی این شكست‌ها بود، امیرالمؤمنین در این خطبه به آن اشاره می فرماید، اگر این خطبه، جای خود را باز كرده بود و شنوندگان درست درك و مضامین را درك كرده بودند، سرنوشت جنگ صفین و سرنوشت اسلام عوض می‌شد، حضرت علی(ع)، نقش خودشان را ایفا كردند، راهنمایی‌ها را كردند ولی مردم آمادگی كافی برای دریافت آن نكته و عمل به آن نداشتند، نظیرش هم زیاد اتفاق افتاده، پیامبر هم در غدیر نقش خودشان را به خوبی ایفا كردند اما مردم آمادگی نداشتند كه استفاده كنند، به‌طوری كه بعد از بیعتی كه با امیرالمؤمنین كردند، 70 روز بعد فراموش كردند.

ادامه در لینک زیر

http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=638404

 

دوشنبه 26/5/1388 - 16:9 - 0 تشکر 142637

بسم الله الرحمن الرحیم

دوست عزیز ، جناب بوفن ممنون از مطلبتون

بنده از نزدیک با جناب آقای مصباح یزدی آشنا هستم ، ایشون در اخلاق و سیاست و منطق حقیقتاً انسان کم نظیری بودند و هستند ، خداوند به ایشون طول عمر با عزت عنایت فرماید .

دوشنبه 26/5/1388 - 16:19 - 0 تشکر 142639

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

متاسفانه برخی ار سایت ها سعی کردن با تخلیص سخنان ایشون نوعی تحریف در گفته های ایشون انجام بدن و به شیوه ای نه چندان زیبا شخصیت ایشون و دیگر مراجع رو زیر سوال بردن، حتی در نظرات کاربرانشون به نظام جمهوری اسلامی ایران و مراجع توهین شده بود که با خونسردی از کنارش گذر شده بود و بعد از اعتراض های بسیار سانسور کردن، ولی اصل خبر رو هنوز نگه داشتن!
این موضوع هم همچون موضوع هاله نور نوعی تحریف بود که خوشبختانه مشخص شد اصل موضوع.
در مورد هاله نوری هم خبرگزاری حوزه (رسا) به نقل از نزدیکان آیت الله جوادی آملی که در دیدار ایشون و رئیس جمهور بودن اصل ماجرای هاله نوری رو تعریف کردن و گفتن چجوری گفته های آقای احمدی نژاد و آیت الله جوادی آملی رو تحریف کردن و با این حربه توهین کردن به شخصیت های بزرگ.

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 26/5/1388 - 16:29 - 0 تشکر 142644

چه جالب

 

                             /کجايند ان مردان بي ادعا/

دوشنبه 26/5/1388 - 21:53 - 0 تشکر 142784

به نام خدا

سلام

ظاهرا اعتماد ملی به خاطر این تهمتها بسته شده

چجوری برخی میخوان جواب بدن؟؟؟

سه شنبه 27/5/1388 - 4:50 - 0 تشکر 142883

به نام حضرت دوست که هر چه داریم از اوست 
با سلام به همه دوستان عزیز و سلام به دوست گرامی بوفون عزیز. از توضیحاتت ممنونم. مورد نیاز بود.
اما یک نکته : شاید برخی فکر می کنند که این شایعات جدید شاید اصل و ریشه ای داشته باشه؟ نه . هیچ اصل و ریشه ای ندارد.
مگه قبل از انتخابات به همه چیز احمدی نژاد گیر نداند. مگه بهانه های بنی اسرائیلی کم گرفتن. می گفتن فلان مورچه از در سفارتخانه شما رد شده و .... .
امروز هم کسانی که تا همین چند سال پیش اسلام را دین مرده می خوانند و داشتند تیشه به ریشه نظام و ولایت فقیه و ... می زدند الان مدعی شدند که کار مدافعان حقیقی اسلام داره ضربه به اسلام می زنه و از این حرفها... .
ایرادی هم که از آیه الله مصباح و آیه الله جنتی و آیه الله یزدی و آیه الله خاتمی و ... می گیرند همین جوری است.
ساده نگری اگه فکر کنیم این ایرادات جز همان بهانه های بنی اسرائیلی قبلی است و غیر از روش قبلی آنها در ضربه زدن به کشور عزیز ما است.
مگه چه فرقی کرده؟ فقط ظاهر حرفهاشون فرق کرده. باطنش همونه. هدفشون همونه.
راستی حتما یه سر به سایت راسخون هم بزن . ضرر نمی کنی.
همیشه شاد و پیروز باشید. 

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا 
وبلاگهای من : 
سه شنبه 27/5/1388 - 12:17 - 0 تشکر 142957

به نام خدا

سلام

من این مطلبو برای اون دسته از دوستان گذاشتم که مطالب دروغین نذارن

سه شنبه 27/5/1388 - 15:8 - 0 تشکر 143022

خبرگزاری دولتی ایرنا در متن ارسالی خود از سخنان از آیت الله مصباح یزدی به نقل از ایشان اعلام کرده بود "وقتی ریاست جمهوری حكم ولی فقیه را دریافت كرد اطاعت از او نیز چون اطاعت از خداست"‍، با انتشار متن کامل سخنان ایشان مشخص شد سخنان آقای مصباح به این صورت بوده است که "...آن وقت اطاعت رئیس‌جمهور، اطاعت مجلس و سایر نهادهای قانونی هم می شود اطاعت خدا".

لینک اصلی!!    http://74.125.95.132/search?q=cache:H4LuocVwdWUJ:www2.irna.ir/fa/news/view/menu-1/8805209571143826.htm+اطاعت+از+رییس+جمهور+اطاعت+از+خدا+irna&cd=2&hl=en&ct=clnk&gl=us&client=firefox-a

خود کرده را تدبیر نیست

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 27/5/1388 - 17:3 - 0 تشکر 143097

به نام خدا

سلام

دوست محترم چرا نمیخوایید قبول کنید که مطلبتون صحت نداشته؟؟

چرا دارین مغلطه میکنید؟؟

واقعا ارزششو نداره

سه شنبه 27/5/1388 - 20:10 - 0 تشکر 143148

بوفن عزیز

این مطالب بنده همان مطلب کذبی است که در سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی آمده و من هم مثل شما قبول دارم کذب بوده ولی در سایت مذکور آمده که لینکش را دادم و بحث مغلطه نیست

و جالبه شما از همان مطالب کذب هم دفاع می کردید!!

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 27/5/1388 - 21:27 - 0 تشکر 143165

به نام خدا

سلام

دوست خوبم من هم همان مطالب درست این متن را در جوابه تاپیک شما دادم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی