فرهنگ پایداری (بازدید: 392)
دوشنبه 26/5/1388 - 13:5 -0 تشکر 142547
صهیونیستها با تهدید لبنان درصدد انحراف افکار از اختلافات خود با آمریکا هستند

کارشناس لبنانی هشدار رژیم صهیونیستی به حضور حزب الله در کابینه لبنان را تلاشی در راستای تهدید این کشور و دور کردن نگاهها از اختلافات این رژیم با آمریکا دانست.

 

 

به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی، سرکیس ابوزید در گفتگو با این شبکه از بیروت در پاسخ به این که برخی بر این نظرند که اظهارات ولید جنبلاط مساله تشکیل کابینه لبنان را با مشکل و پیچیدگی روبرو کرده است؟گفت برخی معتقدند مساله پیچیده شده است ولی شاید اظهارات وی روند تشکیل کابینه را تسریع کرده باشد.

 

برخی معتقدند روند تشکیل کابینه به تحولات داخلی، منطقه ای و بین المللی وابسته شده و به تاخیر خواهد افتاد. در داخل برخی منتظر صدور بیانیه دادگاه ترور رفیق حریری و یا تجاوز احتمالی اسرائیل به لبنان هستند که موازنه قوا را تغییر خواهد داد و برخی نیز روی یک حادثه امنیتی و استثنایی حساب باز کرده اند تا با تغییر موازنه قوای داخلی، تشکیل کابینه را تحت تاثیر قرار دهد.

 

 

وی افزود: برخی به سبب اوضاع متشنج منطقه ای خواستار تسریع در روند تشکیل کابینه اند تا حداقل ثبات داخلی برقرار شود. این تحلیلگر سیاسی در پاسخ به این که آیا این احتمال وجود دارد سعد حریری نخست وزیر مکلف به یک روش توافقی برای تشکیل کابینه روی اورد؟ گفت من این احتمال را بعید می دانم چرا که اگر وی از تشکیل کابینه امتناع کند، این نخستین تلاش سیاسی شکست خورده وی در این سمت خواهد بود و باتوجه به این که اکثریت پارلمانی روی اسم مشخصی اجماع ندارند، حریری می تواند گروه های مختلف اکثریت را به همراه داشته باشد.

 

هر فردی به غیر از سعد حریری مسائل را بسیار پیچیده می کند و شاید گروه های داخلی ،منطقه ای و بین المللی بخواهند با پیچیده کردن اوضاع لبنان، این کشور را در برابر گزینه های دشواری قرار دهند.

 

 

 

 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 26/5/1388 - 13:15 - 0 تشکر 142551

برخی طرفهای عربی و بین المللی در پی حل و فصل این مساله هستند تا ثبات داخلی مستقر شود چرا که وضعیت اقتصادی کشور و تهدیدات اسرائیل روند تسریع تشکیل کابینه را ضروری کرده است.

وی در پاسخ به این که آیا گروه های لبنانی هشدار اسرائیل به ملحق شدن حزب الله به کابینه لبنان را جدی می گیرند؟ افزود بیشتر گروه های لبنانی توجهی به این مساله ندارند چرا که حزب الله بخشی از ساختار کابینه گذشته بوده و ورود حزب الله به کابینه مساله جدیدی نیست ولی اسرائیل برای خروج از بحران داخلی، ترس از انتقام احتمالی حزب الله و اختلافات با آمریکا تلاش می کند با تهدید کردن لبنان جنگی پیش دستانه را آغاز کند و شاید این رژیم تلاش می کند با این اظهارات در ساختار داخلی لبنان نقش موثری داشته باشد.

ابوزید گفت: این اظهارات اسرائیل برای دور کردن نگاهها از اختلافات این رژیم با امریکاست و اسرائیل تلاش می کند با تهدید لبنان به جلو فرار کند. برخی در اسرائیل خواهان عقب نشینی این رژیم از روستای قجر لبنان و برقراری گفتگو با بیروت هستند.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی