انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 584)
چهارشنبه 21/5/1388 - 16:25 -0 تشکر 141314
معاون دیوان محاسبات: یک میلیارد دلار تفریغ بودجه سال 85 گم نشده است

معاون دیوان محاسبات: یک میلیارد دلار تفریغ بودجه سال 85 گم نشده است
یاسوج - معاون حقوقی مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور گفت: موضوع یک میلیارد دلار (بیش از هزار میلیارد تومان) که برخی از رسانه ها با دامن زدن به آن موجب التهاباتی در فضای سیاسی و انتخاباتی اخیردرکشورشدند گم نشده بلکه این مساله اختلاف نظری بین شرکت نفت و دیوان محاسبات بوده است.
فریدون همتی سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در یاسوج افزود: تنها ادعای دیوان محاسبات این است که مبلغ یک میلیارد و 58 میلیون دلار مازاد درآمد نفتی بر اساس مستندات موجود به حساب ذخیره ارزی واریز نشده است.
وی بیان کرد: گزارش ها و اعلام دیوان محاسبات کشور بارها بر این امر تاکید کرده بود که این مبلغ گم نشده و برخی از رسانه ها نباید این مرجع دقیق نظارتی و موضوعات مربوط به دیوان محاسبات را در مسایل سیاسی دخیل دهند.
حدود چند ماه پیش دیوان محاسبات اعلام کرد بخشی از سود سهم دولت ناشی از مازاد بهای نفت خام صادراتی معادل یک میلیارد و 58 میلیون دلار (بیش از هزار میلیارد تومان) به حساب خزانه واریز نشده است.
همتی عنوان کرد: گزارش تفریغ بودجه سال 86 که شامل نظرات کلی دیوان محاسبات کشور در مورد بودجه، گزارش عملکرد تبصره ها و در عین حال گزارش دیوان محاسبات است اعلام کرده که این ابهام درباره بخشى از سود سهم دولت است که ناشى از مازاد بهاى نفت خام صادراتى است.
وی ، با بیان اینکه مطابق این گزارش معادل یک میلیارد و 58 میلیون دلار از این محل درآمدى به حساب خزانه واریز نشده است اظهار داشت: البته مواردی که در تفریغ بودجه گذشته اعلام شده از طریق مراجع قضایی و قانونی در حال بررسی و تحقیق است و باید تمامی نهاد های اجرایی و دولت از این مرجع قانونی و نظارتی تمکین کنند.
همتی ابراز داشت: معیار و ملاک اصلی در برخوردها و بررسی ها قانون است و دیوان محاسبات با اقتدار و دقت نظر تمام مجموعه انحرافات و تخلفاتی را که از مجرای عملیات مالی کشور بدست می آورد را مورد بررسی قرار می دهد و نتایج نهایی توسط محکمه قضایی و هیات های مستشاری قطعی و لازم الاجرا خواهد بود.
وی افزود: هم اکنون تمام تخلفات و انحرافات از تبصره ها و قوانین توسط حوزه های فنی و مراکز استان ها مستند سازی شده و به دادسرای دیوان ارجاع داده شد تا پس از رسیدگی توسط هیات های مستشاری اعلام رای نهایی صورت گیرد.
معاون حقوقی مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور همچنین در آیین تودیع و معارفه مدیران دیوان محاسبات در کهگیلویه و بویراحمد گفت: دیوان محاسبات ضمن اینکه به دنبال مچ گیری نیست از تخلفات به هیچ وجه چشم پوشی نخواهد کرد و پیشگیری را نیز به عنوان اولویت اصلی و سرلوحه برنامه های کاری خود قرار داده است.
همتی افزود: تفریغ بودجه سالانه قبل از ارایه بودجه سال بعد توسط دولت به مجلس از بهترین ابتکارات و روش های علمی و دقیق نظارت و بازرسی است.
او گفت: در گذشته تفریغ بودجه بعد از ارایه لایحه بودجه دولت به مجلس بود که این امر شبیه نوش داروی پس از مرگ سهراب بود.
همتی افزود: تفریغ بودجه به موقع و مطلوب موجب می شود تا دستگاه ها نقاط ضعف و قوت خود را مورد بررسی قرار دهند و در بودجه سالانه خود به شکل حرفه ای و تخصصی تر عمل کنند.
دراین مراسم مراد قنبری به عنوان مدیرکل دیوان محاسبات کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات بهمن مردانیان مدیرکل پیشین تجلیل شد.
2757/563
 انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 629872

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
چهارشنبه 21/5/1388 - 16:51 - 0 تشکر 141328

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

چه جالبه داره کم کم پول هایی که تا یکماه پیش میگفتن گم شده و یا به این و اون بخشیده شده پیدا میشه!

سربلند و پیروز باشین...

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
پنج شنبه 22/5/1388 - 2:20 - 0 تشکر 141414

گم نشده چه طو شده؟؟؟/ من بارها از زبان آقای احمدی ن.اد شنیدم که گفتند اشتباه محاسباتی بود و یادم هست در یک برنامه ی تلوزیونی هم گفتند احتمالا جایی تومن با ریال را جمع زده اند

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی