انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 732)
پنج شنبه 15/5/1388 - 14:21 -0 تشکر 139297
فتنه

یا امیر المومنین ، این روزها خیلی برای مظلومیتت گریستم. همیشه می گفتم چطور مردم زمانت آن همه عبادتت را ندیدند تا اینکه فهمیدند در محراب عبادت شهید شدی و چنین گفتند مگر علی هم نماز می خواند. مولایم یعنی ابزار فتنه چنین قدرت دارد که علی را بی نماز بخوانند. حالا می فهمم چرا حرف دل به چاه بردی. چون جزء چند تن از عزیزانت گوش شنوائی برای شنیدن کلامت نبود. چه سخت است کسی را که خودش را به خواب زده را بیدار کنی. فریاد بزنی تا کلام حق را بشنوند ولی... . مولایم این روزها فتنه چشم خیلی ها را نابینا کرده. فریاد مظلومیت یک عده از بردران مسلمانشان را می شنوند که در زندانها شکنجه می شوند اما برای غرض های سیاسیشان نه تنها سکوت می کنند بلکه بازی مسخره اعتراف گیری را راه می اندازند. و انگ نا مسلمانی و بی دینی و.. را به ایشان می چسانند. یک عده از جوانان مملکت ما در زندان ها شکنجه می شوند . شهید می شوند اما ... مگر شما بعد از آن واقعه که خلخال از پای زن یهودی در آوردند نفرمودید : اگر مرد مسلمانی از غصه بمیرد سزاست. راستی بای ذنب قتلت.

روح الهي
پنج شنبه 15/5/1388 - 16:36 - 0 تشکر 139327

1.حساب كسانی كه  ممكن است بی گناه یا كاملا از روی غفلت الت دست شدند جدا. اینها باید آزاد شوند.

2. اما " بای ذنب قتلت " ما هم این آیه را شنیده ایم. به كدام گناه مادری و فرزندش را در آشوب ها برخی از این زندانیان به شهادت رساندند؟

به كدامین گناه پدری را در جلوی چشمان اشكبار فرزندش و در مقابل دادخواهی بی امان همسرش آنقدر زدند تا بی هوش شود؟

به كدامین گناه برادر من و شما را كه دوره سربازی اش را طی می كند این آقایان زندانی، به كتك گرفتند

به كدامین گناه مغازه آتش زدند؟

به كدامین گناه مسجد آتش زدند؟

به كدامین گناه بانك ها را غارت كردند؟

به كدامین گناه این غارتگران اتوبوس های شهرداری را به آتش كشاندند؟

به كدامین گناه ای زندانیان امنیت من و خانواده و جامعه ام را به هم زدند؟

به كدامین گناه؟

چقر گستاخ شده اند آنهایی كه می گویند این اراذل هم آزاد شوند!

پنج شنبه 15/5/1388 - 18:51 - 0 تشکر 139352


متن بیانیه آیت الله العظمی صانعی که در پی برگزاری دادگاه‌های پس از انتخابات، در سایت ایشان انتشار یافته بدین شرح است:

باسمه تعالی

« وَلاَ تَرْکَنُوا إِلَى الَّذِینَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّکُمْ النَّارُ وَمَا لَکُم مِن دُونِ اللهِ مِنْ أَوْلِیاءَ ثُمَّ لاَ تُنصَرُونَ» (هود/113)

 تاریخ انقلاب اسلامی پس از رفراندم قانون اساسی، حضوری باشکوهتر و با عظمت تر از انتخابات 22 خرداد را به یاد ندارد. روزها و شبهایی را به یاد داریم که پسران و دختران، مادران و پدران و حتی آنهایی که نمی توانستند در انتخابات مشارکت کنند ، چنان شور و شعفی را به پا ساخته بودند و چنان از آرمانهای بزرگ معمار و بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (سلام الله علیه) به بزرگی و خوبی یاد می کردند که انسان از آن همه عظمت ، وحدت و یکپارچگی به وجد می آمد.
آری، همه به نام دین و به نام آزادی برخاسته از اصول تشیع و برای پاسداری از آرمانها و ارزشهای شهیدان بخون خفته آمده بودند تا بار دیگر آن هم پس از سی سال به دنیا نشان دهند که آزادی موهبتی است خدادادی و هیچ کس نمی تواند مانع و سلب کننده آن از دریای انسانها باشد. اما چه شد؟ به ناگهان فرزندان انقلاب به گوشه های زندان افتادند. جوانان عزیز طعم تلخ باتوم و گاز اشک آور را تجربه کردند و به ناگاه مجروحان و شهدایی بر جای ماند. این همه تنها به خاطر این بود که مشروعیت انتخابات مورد پرسش واقع شده بود. و آیا سزاوار بود که پاسخ انتقاد و اعتراض آنها را چنین بدهیم و ناخواسته ایجاد بحران نماییم و تمام آن اعتراضها را به دول خارجی نسبت داده و بی محابا از سرنوشت محتوم تمام مستبدان و ظالمان ، آنها را وابسته به دنیای غرب بپنداریم؟ ظلم و تعدی تا آنجا پیش رفت که شاهد دادگاه کسانی شدیم که خود در تمام حوادث پس از انقلاب و دوشادوش تمام مسوولان حضوری فعال و چشمگیر داشتند. دادگاهی که هویت و چگونگی آن از پیش مشخص بود،تا جایی که شاهدیم نه تنها به مردم، بلکه به نخبگان آنان و کسانی که عمر و جوانی خویش را وقف خدمت به اسلام، انقلاب و جمهوری اسلامی نموده اند، نیز رحم نکردند و آنها را با انواع فشارهای روحی و روانی و نگه داشتن طولانی مدت در سلول های انفرادی و قطع ارتباط با خارج از سلول و بی خبر نگه داشتن از همه مسائل روبرو ساختند و مهمتر از همه، خانواده های بی گناه آنها را از سرنوشت عزیزانشان بی خبر گذاشتند.
با توجه به آیه شریفه قرآن که به طور صریح و روشن هرگونه اعتنا به ستمکاران و ظالمان و اعتماد بر آنان را به خاطر جهاتی از جمله افزایش جرأت ظالمان و سرکوبگران آزادی های خدادای، گناهی خطرناک دانسته و با عنایت به کتاب و سنت و عقل، بر خود لازم می دانم که یک وظیفه شرعی و حکم الهی را در شرائط امروز و مخصوصاً در رابطه با جلسه دادگاه حدود یک صد نفر از متهمان تذکر دهم. دادگاهی که اگر نگوییم در نظام قضایی جهان کم سابقه است، حد اقل در قضای اسلامی بی سابقه و بدعتی نو به شمار می آید و قطعاً با گناهانی همراه می باشد.
اما آن نکته ای که باید به آن توجه کرد، صحت این اعترافات نیست ، مسئله ای که بی ارزش بودن آن برهمگان روشن است، آن هم تنها به این دلیل که در زندان گرفته شده و حسب فرموده امیر المؤمنین (علیه السلام) اقرار در زندان و حبس اعتبار نداشته و ندارد، و نه از آن جهت که عمده اعترافات گرفته شده، اقرار در حق دیگران است، که نه تنها بی ارزش، بلکه افترا و تهمت، معصیت کبیره و بر خلاف همه قوانین، حقوق و کرامت انسان هاست و همه کسانی که به نحوی در نشر این گونه اعتراف ها دخیل بوده اند، در گناه آن ها شریک و سهیم می باشند و همه آن ها مستوجب عذاب افترا و تضییع آبروی مردم هستند، موضوعی که در اسلام از جان انسانها بالاتر است و خواه ناخواه در زمانی نه چندان دور، قبل از جزای آخرت، کیفر و جزای عمل خائنانه خود را در این دنیا ودر محکمه ای صالح و عادلانه خواهند دید.لکن نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، عبارت از بی اعتنایی به این اعتراف گیری ها و عدم ترتیب اثر به آن هاست که ترتیب اثر دادن به آن ها هر چند بسیار ناچیز باشد، اعتماد و اعتنا به ظالمین به حقوق ملت و کرامت انسان ها بوده و مخالفتی روشن و آشکار با قرآن و وحی و حکم الهی می باشد.
درخاتمه همگان باید از خداوند توانا بخواهند تا استقامت همراه با مسالمت در راه احقاق حق و حاکمیت بر سرنوشت خویش را به ما ارزانی دارد و از او متضرعانه بخواهیم که به برکت ایام با برکت شعبانیه و مولود منجی عالم بشریت، به ملت ما صبر و نصر و جزای خیر عنایت فرماید.

یوسف صانعی

13شعبان المعظم1430

14/مرداد/1388

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

پنج شنبه 15/5/1388 - 18:55 - 0 تشکر 139353

بخشی از بیانیه ی 10 میر حسین موسوی:

بسم الله الرحمن الرحیم

می‌گویند فرزندان انقلاب در دادگاهی که دیروز تشکیل شده بود به ارتباط با بیگانه و برنامه‌ریزی برای ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی اعتراف کرده‌اند. اینجانب در سخنان آنان دقیق شدم و در حقیقت آن چنین چیزی نیافتم، بلکه شنیدم که با ناله‌ای عمیق از سرگذشت دردناک خود در این پنجاه روز می گفتند؛ انسان‌هایی له شده که ممکن بود به هرچیز دیگری هم که به آن الزام شود اقرار کنند به راستی چه چیز دیگری جز داستان رنج‌هایی که کشیده‌اند ممکن است بگویند. می‌گفتند محسن روح‌الامینی حق داشت که شهید شد. می گفتند که اگر 50 روز ایستادگی نکرده بودیم این نمایش هفته‌ها پیش برگزار می‌شد. می‌‌گفتند هرچه را که به آنان می‌گفتند تا گفته باشند که اینها حرف‌های ما نیست.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

پنج شنبه 15/5/1388 - 22:51 - 0 تشکر 139396

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر و اجعلنا من خیر أعوانه و انصاره و الذابین عنه و المسارعین الیه فی قضاء حوائجه و السابقین الی ارادته و المستشهدین بین یدیه

سلام عیدتان مبارک

ان شاء الله هر چه زودتر امام زمان ظهور کنند و جامعه را پر از عدل و داد کنند ، .....، ...

قرآن خوب رفتار و کردار شما ها رو برای بشریت معرفی کرده قالت الاعراب آمنا ، قل لم تؤمنوا ولکن قولوا اسلمنا و لما یدخل الایمان فی قلوبهکم. حقیقتاً اگر شمه ای از ایمان به آنها می رسید اینگونه نبودند که محارب را شهید بدانند و شهید را هالک.

شهید کسیست که در راه خدا و به دستور رهبر الهی کشته شود نه آنکه علیه اسلام و خدا و به دستور شیاطین انس و جن بجنگد و بانک و اتوبوس سطل زباله های شهرداری آتیش بزند و بعدش به هلاکت برسد

هر چند که طبق تعریف عالی جنابان آبراهام لینکن هم شهید شده، توخود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

فکر می کنم باز هم باید بر مظلومیت علی گریست ، علی ای که اگر امروز می بود انسانهای سبز پوش با شعار الله اکبر بر ضدش تظاهرات می کردند و احتمالاً به سوی بیتش سنگ و بمب های آتش زا پرتاب می کردند ، خوارج عصر ما که علیه نظام و رهبری خروج کرده اند همانهایی هستند که در شب قدر شمشیر بر فرق پسر ابوطالب فرود آوردند و امروز به طریق دیگر او را آزار می دهند.

و خودشون (میر حسین )با خانم دکترشان هیزم رسانه های غربی را فراهم می آورند تبت یدا ابی لهب و تب ...... و امرأته حمالة الحطب.

درضمن طبق احادیث کسی که از عمل قومی خوشحال باشد در عمل آنها شریک است ، دستی دستی خودتون رو به آتیش جهنم ندید ، مواظب باشید

پنج شنبه 15/5/1388 - 23:18 - 0 تشکر 139403

مظلوم انقلاب که فرزندانش این حضرات هستند مظلوم انقلاب که مدعی اش میر حسین موسوی است مظلوم انقلاب که برادر خانم نخست وزیر سابق به همراه خانمی که سابقه ی همکاری با منافقین و8 سال محکومیت قضایی داشته است در خانه ای با شرایط خاص دستگیر می شود واتفاقا همین آقا در جریان آشوبها یکی از آسیب زنندگان به اموال عمومی بوده است واقعا مظلوم انقلاب ومظلوم فرزندان واقعی انقلاب  که آن زمان که بعضی ها کنار سواح لبنان خوش می گذراندند آنها در جبهه ها جان می باختند وامروز که همان حضرات فرمان آشوب صادر می کنند یکی از این فرزندان که جانباز شیمیایی است 18 ضربه چاقو می خورد وبعد از بهبودی برای رهبری پیام می دهد که هنوز زنده است ورزمنده است

تمام کنید این حرفها را حنایتان دیگر رنگی ندارد

پنج شنبه 15/5/1388 - 23:19 - 0 تشکر 139404

به نام خدا
سلام دوستان
من خیلی وقته دیگه بااین انجمن کاری ندارم.ولی میبینم بعضیا طورین که خجالت پیششون شرمندست.شما خودتوزدی به خواب بیدار نمیشی .پس باهات کاری ندارم.
فقط خواستم ازدوست عزیزمونrezvan0111تشکر کنم که خیلی خوب جواب دادند.
صدرای عزیز بیخیال شید کارایناازاین حرفاگذشته.

....


 بسم الله الرحمن الرحيم

وَالْعَصْر
 إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْر
 إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْر

پنج شنبه 15/5/1388 - 23:44 - 0 تشکر 139413

به نام خدا

سلام

عزیزان من که میگم دیگه این بحثها طرفداری نداره

آقای هاشمیو،موسوی،خاتمی،کروبیو و... تکلیفشون روشنه

منافقین چه حمایتی میکنن

خدایا هرچه زودتر اخرین ذخیره ات را برای گردن زدن مفسدان زمین بفرست.

آمین

جمعه 16/5/1388 - 2:25 - 0 تشکر 139449

ما مرده و شما زنده / باشد اندر پرده  بازی های پنهان / زمان همه چیز و مشخص می کنه/ خیلی مشتاقم 4 ساله دیگه نه 2 ساله دیگه درمورد 6 ساله پیش در مورد این روزا مردم چی میگن مسولین چی مگن شما چی میگیت؟

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

جمعه 16/5/1388 - 11:4 - 0 تشکر 139479

بسم الله الرحمن الرحیم

گل ، بلبل ، مهتاب ، دریا ، رقص قاصدک ها ، صدای چکاوک ها و ....

منن نمی دونم که مدیر چرا به سلیقه شخصی میاد و بحث ما  رو ذبح می کنه ، به خدا گناه داره آقا پسر . حتماً باید کلماتی مثل کلمات بالا که با ذائقه عالی جنابان انجمن تناسب داره بذارم تا سانسورنشه.

سانسور های شما به جای اینکه بیشتر واقع بینانه باشه مضحک و خنده داره ، بحثی که من در مورد امام زمان روحی فداه نوشتم کجاش توهین بوده که اینگونه بی رحمانه حذفش کردین ، اگه توهین بوده بگین توهین به کی بوده ؟؟، من نوشته بودم که اگه آقا بیاد ، جماعت [...] چه رفتاری باهاش دارن، خیلی از آقا می ترسین چه ربطی به ما داره؟!.

اگه قبول هم مبحث نداری و بذار بچه ها خودشون عقل و فهم دارن اگه مخالفت کردن اونوقت شیفت دلیتش کن .

جمعه 16/5/1388 - 13:31 - 0 تشکر 139545

با سلام

با این که در اصل 38 و 39 قانون اساسی کشور ما،"شکنجه" و "تنبیه بدنی" مجرمان منع شده است و تأکید شده که:"شکنجه گر،باید محاکمه شود"،امّا در طول سالیان پس از انقلاب،شاهد زیرپاگذاشتن این اصول ازقانون اساسی کشورمان،توسّط برخی مدّعیان قانون گرائی شده ایم!

این رفتارهای  غیرقانونی،غیر انسانی، و غیر اسلامی که با مستمسک قرار دادن دین و آیاتی از قرآن کریم صورت می گیرد،آدمی رو به یاد "قرون وسطی" می اندازد!

سال هایی از تاریخ تاریک بشریّت در اروپا!

سال هایی پر از درد و رنج!

سال هایی که در آن،گروهی مسیحیان وابسته به کلیسا افرادی رو که مشکوک بودن،دستگیر کرده و مورد بازجویی های عقیدتی قرار می دادن و اگر کوچکترین چیزی در عقاید آنها می دیدند که خلاف عقاید خودشان بود،فرد زندانی رو با شکنجه های فراوان و گاه سوزاندن می کشتند و این کار خودشان را ثواب! و مایه ی خشنودی خداوند تلقّی می کردند!

تاریخ،تکرار می شود

امروز نیز در جایی دیگر از دنیا،با مستمسک قرار دادن دین دست به کارهایی می زنند که هرچند عمق درد و ظلمش بیشتر از قرون وسطی نیست،امّا می تواند ذرّه ای از آن تیره روزی ها را برای بشر تکرار نماید!

آن سال های تاریک قرون وسطی،اگر از کشیشی مدّعی مسیحیّت می پرسیدند،چرا چنین می کنی؟با دلایل خاصّ خودش جواب هایی را می داد تا دیگران را قانع کند و مردم ساده دل هم می پنداشتند او درست می گوید و همشهری و هموطنشان باید به خاطر اعتقاد کمرنگش با شکنجه های فراوان کشته شود و به درک برود!

قرون وسطی گذشت

و اینک گناه جدایی " حکومت "ا ز"دین"در کشورهای اروپایی،گردن کسانی افتاد که روزی خود را طرفدار دو آیتشه ی مسیح(ع) و مسیحیّت می پنداشتند و خبر نداشتند همان آتشی که در دنیا برای مخالفان خود افروختند،آن دنیا دامن خودشان را هم رها نخواهد کرد!

این روزها نیز می گذرد

و گناه " معرّفی کردن دین اسلام به عنوان دین خشونت و انتقام"،گناه " تکذیب مهربانی امامان ما حتّی با دشمنانشان"،گناه "نامسلمان کردن آن مسیحی ای که می خواست مسلمان شود و نشد"،گناه "کمرنگ شدن اعتقاد مسلمان به اسلام و انقلاب"،دامن پاک ایشان را هم در آن دنیا رها نخواهد کرد.

مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس:

توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می کنند؟!!

با سپاس

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی