• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2144)
دوشنبه 12/5/1388 - 23:27 -0 تشکر 138469
مسجد ضرار مصداق استفاده ابزاری از مقدسات است

خاتمی: مسجد ضرار مصداق استفاده ابزاری از مقدسات است

 

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنان امروز رهبر معظم انقلاب در خصوص اینکه ملت هوشیار ایران را نمی توان با مسجد ضرار فریب داد، تاکید کرد: عده ای با توطئه هایشان در انتخابات اخیر ماجرای مسجد ضرار را تداعی کردند که نمونه آن شعار الله اکبر برخی بر روی پشت بام ها بود.

آیت الله "سید احمد خاتمی" در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه منافقین در صدر اسلام با ساختن مسجد ضرار در مقابل مسجد قبا قصد ضربه زدن به اسلام و پیامبر را داشتند، گفت: خداوند آیه ای نازل کرد که این مسجد با هدف ضربه زدن به مسلمانان و ایجاد تفرقه و ترویج کفر و تشکیل تیمی برای دشمنان اسلام بین آنان ساخته شده است، از این رو پیامبر عده ای را برای تخریب این مسجد فرستادند و این مسجد به زباله دان تبدیل شد.

وی تاکید کرد: مسجد ضرار یک نمادی است برای استفاده ابزاری از مقدسات و اموری که مردم می پسندند.

آیت الله خاتمی تاکید کرد:استفاده از شعارهای جذاب عوام فریبانه از سوی فتنه گران سابقه فراوانی دارد و این شعارها گاه شعار استفاده ابزاری از مقدسات است.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات اخیر نیز عده ای تلاش کردند در سایه دین به نظام ضربه وارد کنند، گفت: سر دادن الله اکبر بر پشت بام برای مقابله با نظام اسلامی ، شعارهای عوام فریبانه حقوق بشر که ناامن کنندگان زندگی مردم از آن دم می زنند یا شعار آزادی کسانی که می خواهند دیکتاتورانه انتخابات را به ابطال بکشند و جامعه را به سوی ناامنی سوق دهند همه از نمادهای استفاده ابزاری از شعارهای عوام پسند است که می تواند نماد مسجد ضرار هم منطبق بر آن باشد.

وی اظهار داشت: همچنین استفاده ابزاری از نام مبارک امام راحل که ملت ما احترام ویژه ای برای این نام مقدس قائلند استفاده ابزاری برخی از مخالفان نظام از این نام مقدس می تواند از مصادیق مسجد ضرار باشد.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

دوشنبه 12/5/1388 - 23:29 - 0 تشکر 138471

سوءاستفاده ازپرچم‌سبز مصداق مسجدضرار است

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب در خصوص اینکه ملت هوشیار ایران را نمی توان با مسجد ضرار فریب داد، تاکید کرد:سوء استفاده از پرچم سبز و نام سادات از مصادیق مسجد ضرار است.

"فاطمه آجرلو" در گفت وگو با ایرنا تاکید کرد: در هر فراز از سخنان رهبر معظم نکاتی قابل تامل وجود دارد ، که باید به آن توجه شود.

وی با اشاره به اینکه مصداق مسجد ضرار در انتخابات ریاست جمهوری رخ داد، گفت: متاسفانه عده ای در این انتخابات با استفاده از نماد دینی به جنگ دین رفتند ، آنان با استفاده از پارچه های سبز و نام سادات به مقدسات توهین کردند.

آجرلو گفت:ْآنان برای ایجاد انقلاب مخملی سعی کردند با رواج شال سبز و پرچم هایی به این رنگ اعتقادات مردم را به بازی بگیرند.

وی تاکید کرد: این افراد بدانند که مردم فریب نمی خورند و امروز مردم اندیشه قوی دارند که تمام قضایای تاریخی را رصد می کند و با رصد این قضایا تصمیم می گیرند.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

دوشنبه 12/5/1388 - 23:31 - 0 تشکر 138473

رسایی: سوء استفاده از نماز جمعه مصداق مسجد ضرار است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخن امروز رهبر معظم انقلاب در خصوص اینکه ملت هوشیار ایران را نمی توان با مسجد ضرار فریب داد گفت: سوء استفاده برخی از نماز جمعه از مصادیق مسجد ضرار است.

"حمید رسایی" در گفت وگو باایرنا با اشاره به اینکه وقایع مسجد ضرار از اتفاقات نادر و به عنوان ملاک و معیار در تاریخ اسلامی برای مسلمانان ثبت شده است، گفت: امروز عده ای با شعار انقلابی به جنگ انقلاب آمده اند و رهبر معظم انقلاب از مردم خواستند که فریب این افراد را نخورند.

وی افزود: برخی منافقین در صدر اسلام با ساختن مسجدی به دنبال توطئه علیه پیامبر گرامی اسلام افتادند و با رفتارهای منافقانه خود سعی کردند برای پیامبر مشکلاتی را ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه پس از انتخابات نیز ما شاهد چنین رفتاری در میان برخی خواص بودیم گفت: بعد از انتخابات چنین رفتاری در میان برخی احزاب ،گروه ها و افراد صورت گرفت و برخی افراد با شعار انقلابی به جنگ انقلاب آمدندهمان طور که در زمان پیامبر عده ای با نماد مسجد ضرار به جنگ مسجد رفتند.

رسایی با اشاره به اینکه برخی از احزاب گروه ها وشخصیت ها در جریان این انتخابات امتحان خوبی پس ندادند اظهار داشت: برخی افراد در این انتخابات در مسیر نادرستی قرار گرفتند.

وی تکبیر سردادن بر بام برخی خانه های شمال شهر و سوء استفاده برخی از خطبه های نماز جمعه را مصادیق مسجد ضرار در تاریخ فعلی دانست و گفت: برخی دانسته و عده ای نادانسته در مسیر غلط قرار گرفتند و می خواستند ماجرای مسجد ضرار را بار دیگر تکرار کنند.

رسایی اظهار داشت: مهم ترین ملاک برای اینکه ببینیم آیا این شعار درست با شعور درست همراه است باید ببینیم دشمنان قسم خورده ما با این افراد چه طور رفتار می کنند؟

وی با اشاره به اینکه در دوره پیامبر نیز دشمنان قسم خورده پیامبر از منافقین مسجد ضرار حمایت کردند، بیان کرد: در آن روزگار منافقین مسجد ضرار مورد حمایت دشمنان پیامبر واقع شدند امروز نیز فعالیت منافقین مورد حمایت بیگانگان است.

رسایی گفت: امروز دشمنان از این تکبیر ها، راهپیمایی ها و برخی خطبه های نماز جمعه تعریف می کنند و برای آنان کف می زنند که مسائل نشان می دهد این شعارها با شعور همراه نیست و دشمن در پشت این افراد قرار دارد.

رسایی اظهار داشت:متاسفانه امروز برخی از خواص نیز این جریان را همراهی می کنند و امروز رهبر معظم انقلاب به همین دلیل از مردم خواستند که هوشیار باشند.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

دوشنبه 12/5/1388 - 23:46 - 0 تشکر 138481

به نام خدا

سلام

ممنون خانم تیر دراپ من برای شما خیلی احترام قائلم و انتظار دارم بنده را در ادای دین به رهبر و دولت یاری بفرمایید

اما در مورد بحث فقط اینرا بگم که چرا؟واقعا چرا از اعتقادات مردم سو استفاده شد؟

چرا آقای ...با رنگ سبز که تا قبل از انتخبات رنگ مورد علاقه من امثال من بود به رنگ فریب و کودتا تغییر پیدا کرد؟

چرا اتفاق 1400سال پیش باید پیش بیایید

صبح نزدیک است...

سه شنبه 13/5/1388 - 10:36 - 0 تشکر 138552

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

با سلام به جناب تیر دراپ ( اشک) و تشکر از مطلبتون

مطلب زیر از سایت الف اخذ شده در تأیید مطالبتون

در روایات آمده است که
روزی حضرت نوح در حال ساختن کشتی نجات بخش خود خسته شد . به زیر درختی رفت و نفسی تازه کرد و عرقی از جبین خشک کرد و کشتی در حال ساخت خود را برانداز می کرد. ناگهان شیطان ظاهر شد و به او گفت چه شده نوح خسته شده ای؟
نوح او را طرد کرد و گفت من در انجام وظیفه الهی خود خسته نمیشوم و انجام وظیفه خستگی را از تن بیرون میکند.
شیطان به نوح گفت میخواهی ذکری به تو بیاموزم که هرگاه کار خود را با آن آغاز کنی هیچگاه خسته نشوی و طراوت و شادابی یابی؟
نوح او را ترد کرد و گفت ذکر شیطان مرا چه سود؟
شیطان گفت ولی ذکر بسیار مقبولیست نمی خواهی بشنوی؟
نوح چند بار امتناع کرد ولی با اصرار شیطان قبول کرد تا آن ذکر را بشنود .
شیطان به او گفت : هر گاه کاری را خواستی شروع کنی بگو  " بسم الله الرحمن الرحیم "..
نوح در جواب گفت : عجب ذکر خوبی است ولی چون تو گفتی نمی گویم ..
حکایت الله اکبر این شبها هم همان است .. اسراییل و آمریکا و انگلیس میگویند معترضین و آشوبگران شعار الله اکبر را فریاد کنند . جز این است که فریاد  این کلام و ذکر متعالی را شیاطین زمان [اسراییل و آمریکا و انگلیس] از ما میخواهند؟

سه شنبه 13/5/1388 - 16:41 - 0 تشکر 138694

با سلام

نوشته ی خوبی بود،ممنون از شما.منم قبولش دارم ولی به نظرم

گناه سوء استفاده کردن از نام اسلام و علی(ع) وسایر ائمّه ی معصومین(ع)،بدجلوه نشان دادن دین اسلام در دنیا و معرّفی آن به عنوان دین خشونت و نامهربانی به همگان،اجرای عدالت تنها برای عدّه ای معدود و عدم اجرای آن در حقّ دیگران در کشوری که خود را پرچمدار دین اسلام معرّفی کرده است،ظلم کردن به دیگران به نام حمایت از اسلام و انقلاب و ولایت فقیه،بی تفاوتی برخی مجتهدین و علما در مقابل ظلم به دیگران و کشتار برخی جوانان مسلمان در زندان ها،و... کمتر از گناه ساختن مسجد ضرار نیست!

" نامسلمونی"کردن خیلی بَده،امّا "بد مسلمونی"کردن هم خوب نیست!

به قول حافظ:

در میخانه ببستند،خدایا مپسند

که در خانه ی تزویر و ریا بگشایند

با سپاس

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.