انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1058)
دوشنبه 12/5/1388 - 22:4 -0 تشکر 138449
حاشیه های مراسم تنفیذ/چه مراسم باشکوهی

به نام خدا

سلام

از نكات قابل توجه در هر سخنرانی رهبر انقلاب، استفاده از اخبار دقیق و ظریف یا به اصطلاح "كد " است. ولی امر مسلمین در سخنان خود، یك كد را به طور ظریف مورد استفاده قرار داده و تاكید كردند كه اخبار ما از تحركات دشمن در حین انتخابات و پس از آن، "تحلیل " نیست بلكه "اطلاع " است.

به گزارش ثانیه نیوز، مراسم تنفیذ محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران كه پیش از ظهر امروز دوشنبه در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد، با نكاتی همراه بود كه مهمترین آنها بدین شرح است:


* دهمین تنفیذ بالاترین مقام اجرایی كشور، طبق بند نهم اصل 110 قانون اساسی. این پنجمین تنفیذ تاریخ جمهوری اسلامی در مردادماه و سومین تنفیذ در روز 12 مرداد است. جالب‌تر آنكه احمدی‌نژاد درست در تاریخ 12 مرداد 1384 حكم تنفیذ خود را از دستان رهبر معظم انقلاب دریافت كرد و اكنون بعد از 4 سال، این موضوع مجددا تكرار شد.

* «واعتصموا بالله هو مولاكم فنعم المولی و نعم الوكیل» در پشت سر محل سخنرانی رهبر انقلاب تعبیه شده بود؛ تذكری كه همگان به آن احتیاج دارند.

* از حوالی ساعت 9 كم كم حسینیه امام (ره) در حال پذیرش مدعوین است؛ از وزیر و نماینده و فرمانده گرفته تا جوانان و پیشكسوتان سیاسی. سالخورده‌تر ها از صندلی‌های در نظر گرفته شده سود می‌برند و جوان‌تر ها به دنبال مكانهای نزدیك‌تر به جلو می گردند. مراسمی كه امكان تحقق آن 4 سال یكبار آن هم با حضور رهبر انقلاب است، مشتاقان بسیار دارد.

* گروه نوازنده سرود ملی، در طبقه بالا مشغول تمرین هستند. یك تمرین كامل موجب اشتباه بسیاری از حاضران می‌شود. با آنكه قریب یك ساعت به شروع تنفیذ مانده، این تمرین باعث می‌شود، اكثر حاضران بایستند و گمان كنند برنامه آغاز شده است. بعد از مشخص شدن این اشتباه، همگان می‌خندند و صلوات بلندی ختم می‌شود.

* محلی را كه برای جانبازان در نظر گرفته شده، به خاطر همان شوق جوانان كه در بالا ذكر شد، پر شده و جایی برای نشستن اسطوره‌های مقاومت ملت كه اكثرا نیز صاحب مدالهای علمی و وزرشی هستند، نیست. فردی از پشت میكروفن درخواست می‌كند كه با نام ولی عصر (عج) كمی به جلو بروند. فضا فراهم می شود و البته جلوس سخت‌تر. با آنكه جمعیت بسیار متراكم هستند، اما محل هایی مانند پشت ستون‌ها كه امكان رویت رهبر انقلاب فراهم نیست، خلوت و بدون طرفدار است.

ادامه دارد....

دوشنبه 12/5/1388 - 22:6 - 0 تشکر 138451

به نام خدا

سلام

* علاوه بر سیاسیون كه حضور آنها در تنفیذ حكم رئیس جمهور امری عادی است، ابتكاری نیز به كار رفته بود و برخی هنرمندان همچون محمدرضا شریفی‌نیا، احمد نجفی مجید مظفری و محمد صالح علاء به همراه برخی نمایندگان ورزشكاران مانند افشین قطبی، حسین رضازاده و محمد مایلی كهن در مراسم حضور داشتند.

* همین حضور هنرمندان باعث شكل گیری اجتماعات كوچك، اما منحصر بفردی شده بود. حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه كیهان، احمد نجفی و حسن قشقاوی سخنگوی وزارت خارجه یكی از این اجتماعات بودند.

* ساعت به حوالی 10 كه می‌رسد، همگان منتظر حضور رهبر معظم انقلاب و آغاز مراسم هستند. سفرای كشورهای مختلف جهان در ردیف‌های آخر و روی صندلی‌ها نشسته و در حال چك كردن دستگاههای ترجمه همزمان خود هستند. تصویربرداران دل از اجتماعات فرهنگی، هنری و سیاسی نمی‌كنند.
* "آقا " ساعت 10:30 قدم به حسینیه بیت رهبری می‌گذارند و رئیس‌جمهور منتخب مردم و رئیس قوه قضائیه در سمت چپ ایشان و رئیس قوه مقننه و دبیر شورای نگهبان در سمت راستشان قرار دارند. چند شعار در اعلام ولایتمداری كارگزاران نظام سر داده می‌شود و سپس سرود ملی به صورت زنده اجرا می‌شود. قرآن می‌خوانند و بعد نوبت گزارش‌دهی وزیر كشور است. رهبر انقلاب با دقت به آمارهای محصولی گوش می‌دهند.

* 15 دقیقه گزارش وزیر كشور كه تمام می‌شود، رئیس دفتر مقام معظم رهبری متن حكم تنفیذ را می‌خوانند و از "جبهه‏ شكر بر آستان منعم محبوب سائیدن " برای قدردانی از حضور 40 میلیونی مردم سخن گفته می‌شود. رهبر انقلاب همچنین یادآور می‌شوند كه "رأى مردم و تنفیذ اینجانب تا هنگامى است كه ایشان بر این صراط قویم پایدار باشند ". رئیس جمهور كه اوضاع مزاجی‌اش نیز نسبتا نامساعد بود و علاوه بر سرفه‌های چندین باره، بعضا دستمالی نیز در مقابل دهان داشت، آرام با تسبیح ذكر می گفت.
ادامه دارد...

دوشنبه 12/5/1388 - 22:8 - 0 تشکر 138452

به نام خدا

سلام

سه صفت "شجاع، سختكوش و هوشمند " در حكم تنفیذ احمدی‌نژاد، قند را در دل هواداران رئیس‌جمهور آب می كند و حسابی به آنها مزه می دهد. تكبیر و صلواتی گفته می‌شود. احمدی‌نژاد در ساعت 11 حكم تنفیذ خود را دریافت می‌كند. رخصت بوسیدن دست آقا می‌خواهد، اما آغوش رهبر را گشوده می‌بیند و بوسه‌ای بر بازوی رهبر انقلاب می‌زند.

* احمدی‌نژاد 35 دقیقه سخن می گوید و برنامه‌های دولت دهم را در عرصه‌های مختلف تشریح می‌كند. آنجا كه خطاب به دولتهای مداخله‌گر در امور داخلی ایران هشدار داد، تكبیر جمعیت را شنید و وقتی برنامه‌هایش را بیان كرد، با تحسین رهبری مواجه شد. اكثر سفرای خارجی تمام جملات احمدی‌نژاد خطاب به كشورهای مداخله‌گر را یادداشت می كنند.

* رئیس جمهور اما سخنان خود را با یك نوید پایان می‌دهد: صبح نزدیك است ...

* آقا سخنان خود را اینگونه آغاز می‌كند: امروز برای ملت ما و آینده ما جلسه مباركی است انشاء الله. ایشان سخنان رئیس جمهور را متین و درست و به جا خواندند. از بحث انحرافی تقدم جمهوریت یا اسلامیت نظام بر یكدیگر انتقاد كردند و انتخابات را پیام و تجربه و امتحان نامیدند.

* از نكات قابل توجه در هر سخنرانی رهبر انقلاب، استفاده از اخبار دقیق و ظریف یا به اصطلاح "كد " است. این نكات همواره مورد توجه تحلیلگران داخلی و خارجی قرار گرفته است. ولی امر مسلمین در ادامه سخنان خود، یك كد را به طور ظریف مورد استفاده قرار داده و تاكید كردند كه اخبار ما از تحركات دشمن در حین انتخابات و پس از آن، "تحلیل " نیست بلكه "اطلاع " است

ادامه دارد...

دوشنبه 12/5/1388 - 22:10 - 0 تشکر 138453

به نام خدا

سلام

* ایشان همچنین برخی اقدامات دوران انتخابات و پس از‌ آن را "تقلید مغلوط 57 "، كاریكاتوری از انقلاب و مسجد ضرار توصیف كردند كه این توصیفات با توجه ویژه مسئولان سیاسی و امنیتی كشور قرار گرفته بود و با حساسیت به نگارش در می‌آمد.

* حسن ختام فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب، تاكید بر تعامل قوا بود و برنامه‌ریزی در كارها. كارگزاران نظام فارغ از دیدگاههای دوران انتخابات خود به خوش و بش و گفتگو مشغولند و این سخنان تا حوالی اذان ظهر به طول می‌انجامد.

* تنفیذ افتخاری است و بار سنگینی بر دوش. همانطور كه چلّه روز انتخابات تا تنفیذ، پر از حساسیت و نكته بود، این 4 سال دولت دهم نیز پر از فعالیتها و اقدامات له و علیه دولت خواهد بود. هر كه دارد سودای ایران بهتر، بسم الله ...

خوش باشید...

دوشنبه 12/5/1388 - 23:49 - 0 تشکر 138482

به نام خدا

سلام

چه مراسمی بود آدم تو تلویزیون هم از حمایتهای رهبر کیف میکرد

چه برسه که اونجا باشی

صبح نزدیک است...

سه شنبه 13/5/1388 - 15:10 - 0 تشکر 138655

همان طور كه گفتید واقعا با شكوه بود

سه شنبه 13/5/1388 - 17:38 - 0 تشکر 138712

خبرگزاری فارس گزارش داد: در مراسم تنفیذ حكم ریاست جمهوری هنرمندانی چون محمدرضا شریفی‌نیا، مجید مظفری، احمد نجفی، محمد صالح‌علاء، فرج الله سلحشور، جمال شورجه، آرش مجیدی و تعدادی از بازیگران سریال «كلاه پهلوی» در این مراسم حضور داشتند.
اقبال واحدی، مجری سابق صبح بخیر ایران

علی كفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال، مهدی تاج؛ نایب رئیس فدراسیون فوتبال، افشین قطبی؛ سرمربی تیم ملی فوتبال، محمد مایلی كهن؛ سرمربی تیم فوتبال سایپا، محمدرضا ساكت؛ مدیرعامل باشگاه سپاهان

حسین رضازاده؛ مدیر تیم‌های ملی وزنه برداری

کارآگاه علوی (احمد نجفی)

آقای صمصامی (رستگاران)http://www.farsnews.com

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود. صحنه پیوسته به جاست. خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.

MMBahri

سه شنبه 13/5/1388 - 17:53 - 0 تشکر 138719

با سلام

ممنونم از نوشته هاتون برادر گرامی!

بنده هم این مراسم رو از تلویزیون تماشا کردم.ولی یه چیز خیلی برام عجیب و در عین حال جالب بود!

در آغاز این مراسم، قاری محترم- مختار یا مجبور- آیاتی از کلام الله مجید رو قرائت فرمودند که در بین آنها،یک آیه -با توجّه به اتّفاقات اخیر-جلب توجّه بیشتری می کرد:

*محمّدٌ رسول الله والّذین مَعه أشداء علی الکفّار رحَماء بینهم *

که به نظر این حقیر،خوب بود در چنین شرایطی،به جای قرائت این آیات نورانی،آیاتی دیگر که متضمّن معانی "عفو و گذشت،آشتی دادن بین مسلمین،داشتن روحیّه ی عدالت خواهی،برتری عفو واحسان بر انتقام و مجازات " و این قبیل آیات -که در کتاب آسمانی ما کم نیست-،گنجانده می شد که به سنّت نبوی و روح علوی؛شباهت بیشتری داشت!

نیز قرائت این آیات،تهمت بزرگی به همه ی کسانی بود که تنها معترض یا منتقد بودند و نه -العیاذبالله-کافر!

به هر حال،از خدا می خوام به آقای "احمدی نژاد"؛سلامتی،طول عمر،و توفیق در انجام وظایف و امور عطا کنه و با رخ دادن تحوّلات خوشایند در این 4 سال پیش رو،دل های مخالفان رو به سمت ایشان و پشیمانی از مخالفت های خود،بکشونه.

ریاست محترم جمهور در این مراسم تأکید بیشتری بر "اجرای عدالت" کردند که امید است این امر در هفته های آتی و سال های پیش رو،نمود بیشتری-در تمامی ابعاد- داشته باشد!

آمین یا ربّ العالمین

با سپاس

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

سه شنبه 13/5/1388 - 17:55 - 0 تشکر 138720

سلام خیلی حال کردیم دکتر جون تا اخر خط باهاتیم

دشمن کیست؟ هر کس که با حاکمیت نظام مستقل مردمی دینی مخالف است، دشمن است .(امام خامنه اي 19/10/79)
             http://dokhtarenaslesevomi.persianblog.ir/
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی