انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1844)
شنبه 10/5/1388 - 17:26 -0 تشکر 137756
در دادگاه امروز چه گذشـت؟

به نام خدا

سلام

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس محمد علی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز كه اخیرا بازداشت شده بود در اولین جلسه رسیدگی به جرائم متهمان سیاسی حوادث بعد از انتخابات كه صبح امروز شنبه برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به كیفر خواستی كه از سوی معاون دادستان تهران در ابتدای جلسه بیان شد، گفت: همه صحبت‌هایی كه معاون دادستان مطرح كرد، بنده قبول داشتم اما مسائلی را باید مطرح كنم.
وی افزود: چند نفر از دوستان مسائلی را در خصوص اصل مسئله انتخابات مطرح كردند، انتخابات واقعا فوق‌العاده بود 40 میلیون نفر مسئله‌ای نبود كه بتوان از كنار آن به راحتی گذشت.
عضو مجمع روحانیون مبارز تصریح كرد: بنده شخصا از معدود كسانی بودم كه در موضوع انتخابات با حضور موسوی موافق نبودم. سال 84 كه وی برای حضور در انتخابات مطرح شده بود، بنده مخالفت كردم چرا كه این مقطعی كه وی در سیستم حكومتی حضور نداشت، می‌توانست توهماتی برای موسوی ایجاد كند كه این توهمات به كشور آسیب می‌زد.
ابطحی ادامه داد: انتخابات دور دهم، انتخابات متفاوتی بود و شاید انتخاباتی بود كه دو تا سه سال برای آن كار شده بود و تصور می‌كنم كه اصلاح‌طلبان پس از شكست در سه انتخابات برای به نوعی محدود كردن مقام معظم رهبری و اعتقادات مردم حركت كردند.
وی خاطرنشان كرد: بنده اعتراف می‌كنم كه بخش عمده‌ای از سفرهای خاتمی به عنوان سفرهای تبلیغی بود كه این سفرها بتواند توجهات را معطوف به وی كرده و خاتمی را تنها شانس پیروزی در انتخابات ایران مطرح كنند.
عضو مجمع روحانیون مبارز در ادامه تاكید كرد: اصلی‌ترین اتفاقی كه در این انتخابات افتاد و البته در طول برگزاری، قبل و بعد از انتخابات هم مطرح بود، مسئله تقلب است. بنده البته جایی مطرح كردم كه تقلب یك اسم رمز آشوب شده است كه در آن لشكرسازی برای تقلب وجود داشت و تمرین پهن شدن مردم هم در خیابان‌ها هم در آن موجود بود.
وی افزود:‌ تمرین نگه داشتن گسترده مردم در خیابان‌ها در چارچوب تقلب بود كه می‌توانست معنا پیدا كند.
ابطحی اظهار داشت: آنچه كه معاون دادستان به عنوان انقلاب رنگی یا مخملی عنوان كردند بنده فكر می‌كنم ظرفیت آن در كشور وجود داشت البته نمی‌دانم كه نیت آن واقعا وجود داشته یا نه ولی اگر این ظرفیت در كشور ضعیف‌تری موجود بود، موفق می‌شد و در خصوص رسانه هم باید گفت كه رنگ سبز بیشتر تبدیل به یك رسانه شده بود.
وی گفت: اینكه هنوز نتایج انتخابات مشخص نشده و موسوی خود را به عنوان رئیس‌جمهور ایران معرفی میكند و البته خاتمی هم در این بین به وی تبریك می‌گوید نشاندهنده نوعی تفاوت دیدگاه در بحث تقلب است.
عضو مجمع روحانیون مبارز در ادامه افزود: تقلب واقعا در ایران وجود نداشت چرا كه در انتخابات سال 84 وقتی فاصله كروبی و احمدی‌نژاد كمتر از نیم میلیون بود، وزارت كشور خاتمی نپذیرفت كه كلمه تقلب مطرح شود لذا كروبی تخلف در انتخابات را مطرح می‌كرد و بنده تعجب می‌كنم كه در این انتخابات با وجود اختلاف 11 میلیونی چگونه بحث تقلب پذیرفته می شود.
این در حالی است كه همانهایی كه 500 هزار اختلاف را تقلب نمی‌خواندند،‌امروز 11 میلیون فاصله را تقلب می‌خوانند.
ابطحی اضافه كرد: همه ما در مصاحبه‌های مختلفی گفته بودیم كه در بدترین شرایط بین یك تا دو میلیون بیشتر امكان تقلب وجود ندارد.فلذا می‌گفتیم كه اگر بتوانیم از این میزان عبور كنیم كاندیدای ما در انتخابات پیروز می‌شود؛ واقعا ما اصلاح‌طلبان در بسیاری از موارد صداهایی را كه باید می‌شنیدیم، نمی‌شنیدیم یا صدای همه را نمی‌شنیدیم و در واقع صداهای جامعه متوسط به بالا را می‌شنیدیم و در واقع این توهم،‌توهم بزرگی بود كه موسوی پیدا كرده و احساس می‌كرد كه تقلب 11 میلیونی امكان پذیر است.

شنبه 10/5/1388 - 17:28 - 0 تشکر 137757

به نام خدا

سلام

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمد علی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز در ادامه سخنان خود در جلسه علنی دادگاه رسیدگی به جرایم پس از انتخابات گفت: زمانی كه قرار بود موسوی مدارك مربوط به بحث تقلب در انتخابات را مطرح كند به خاطر دارم در جلسه مجمع روحانیون مبارز وقتی بحث ارائه مدارك تقلب در انتخابات مطرح شد یكی از دوستان كه قبلا وزیر كشور هم بود گفت‌ همه این مدارك اگر جمع شود و درست باشد 700 هزار رای بیشتر نمی‌شود. بنده وقتی از موسوی به عنوان هندوانه سربسته یاد كردم به خاطر همین توهمات بود كه در موسوی وجود داشت كه وی امكان تقلب 11 میلیونی را امكان پذیر می‌دانست.
وی افزود: پس از انتخابات هاشمی رفسنجانی، موسوی و خاتمی در جلسه مشتركی هم‌قسم شدند كه پشت یكدیگر را خالی نكنند و بنده نمی‌دانم كه این تنها نگذاشتن و یاری كردن یكدیگر پس از 11 میلیون فاصله برای چه بود.
عضو مجمع روحانیون مبارز تصریح كرد: شاید خاتمی دلیل خود را داشت، موسوی شاید كشور را نمی‌شناخت ولی خاتمی با همه ارادتی كه به وی دارم اتفاقا برعكس همه مسائل را می‌دانست، توانایی و اقتدار مقام معظم رهبری را می‌شناخت اما به خاطر اتفاقات موسوی را همراهی كرد كه این همراهی خائنانه بود.
ابطحی اضافه كرد: هاشمی در ذهن خود قصد انتقام از احمدی‌نژاد و مقام معظم رهبری را داشت؛ این‌ها همه مسائلی بود كه در ذهن موسوی به عنوان توهم همراهی شكل گرفته بود

شنبه 10/5/1388 - 17:30 - 0 تشکر 137759

به نام خدا

سلام

وی با اشاره به نقش مجمع روحانیون مبارز خاطرنشان كرد: واقعا مجمع روحانیون منتسب به امام و انقلاب بود لذا حداقل باید این انتصاب را نگه می‌داشت.
عضو مجمع روحانیون مبارز تصریح كرد: بنده خودم را نیروی اصلاح‌طلب می‌دانم؛ لذا می‌گویم كه خاتمی حق نداشت ظرفیت اصلاحات را به پای موسوی بریزد حتی موسوی هم این ظرفیت را نداشت. البته بنده طرفدار ریاست جمهوری احمدی‌نژاد نبودم ولی زمانی كه 11 میلیون در انتخابات فاصله ایجاد شد به عنوان كسی كه طرفدار مردم‌سالاری هستم این مسئله را نپذیرفتم و با این موضوع جلوی فضای رشد مدنی را گرفته و به فرهنگ و تاریخ ایران خیانت كرده‌ام. ولی اگر به جای پیام به موسوی به احمدی‌نژاد تبریك می‌گفتیم امروز بهترین وضعیت را در تاریخ ایران دارا بودیم.
ابطحی با اشاره به حضور خود در برخی راهپیمایی‌های غیرقانونی خیابانی تاكید كرد: كار بدی كردم كه در راهپیمایی‌ها شركت كردم ولی كروبی به بنده گفت كه ما با این رای كم نمی‌توانیم مردم را به خیابان‌ها دعوت كنیم. ولی خود برویم تا به نوعی اعتراضمان را نشان بدهیم.
وی اظهار داشت: موسوی به كروبی پیغام داده بود كه من چیزی برای از دست دادن ندارم، موسوی اگرچه چیزی برای از دست دادن نداشت ولی با توجه به رای 13 میلیونی با این پیگیری آشوب‌ها خیلی‌ چیزها را از دست داد و ما افتخار این حضور 40 میلیونی را از دست داده و آنرا خدشه‌دار كردیم ما می‌توانستیم در دنیا بهتر از این باشیم.
عضو مجمع روحانیون مبارز ادامه داد: موسوی در بسیاری از موارد می‌گفت من طرفدار مردم مسلمان هستم. این درحالی است كه این آشوب‌ها دلبستگی‌های مردم مسلمان را نسبت به ایران قطع كرد، موسوی می‌گفت كه من طرفدار خط امام هستم و همیشه روی نظام و امام تاكید می‌كرد، بنده می‌گویم كه هیچكس نمی‌تواند روی امام و نظام تاكید كند ولی در عین حال كوچكترین عملی انجام دهد كه نظام را هم به خطر بیندازد. چرا كه امام فرموده‌اند حفظ نظام از اوجب واجبات است.
ابطحی اضافه كرد: اگر مقام معظم رهبری نبودند یا اگر ایشان یك قدم به عقب می‌نشستند امروز هلال ناامنی ایران، افغانستان و پاكستان شكل می‌گرفت و درصورتی كه این هلال تشكیل می‌شد دیگر هیچ جا اثری از انقلاب نمی‌ماند. از این رو ملت ایران باید از تیزهوشی مقام معظم رهبری و سربازان با نام و بی نام ایران كه این كشور را از این مسئله نجات دادند تشكر كند.
وی با بیان اینكه معمولا ما نیمی از شجاعت را تعریف كرده‌ایم اظهار داشت: شجاعت بزرگتری هم وجود دارد كه بنده از آن استفاده می‌كنم لذا اگر انسانی احساس كند كه به دیدگاهی رسیده و این دیدگاه به نفع نظام است بیان آن شجاعانه‌تر است از بیان دیدگاه و نظر اپوزیسیون در مقابل حكومت و نظام.
عضو مجمع روحانیون مبارز در ادامه تاكید كرد: به همه دوستان می‌گویم و همه دوستانی كه صدای ما را می‌شنوند بدانند كه موضوع تقلب در ایران دروغ بود و در واقع تقلب موضوعی بود تا آشوب‌ها شكل بگیرد تا ایران همانند افغانستان و عراق بشود، تا جایی كه كشور دچار آسیب و سختی بشود.

شنبه 10/5/1388 - 17:42 - 0 تشکر 137766

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

با سلام و تشکر

کاشکی بعد از اینکه این کوچیک کوچیکا محاکمه شدند به جرم دونه درشتا ( می دونید چه کسانی؟!) هم رسیدگی بشه و نذارن راحت در برن.

شنبه 10/5/1388 - 17:49 - 0 تشکر 137768

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

همانطور که در اعترافات مشخص شده رهبری جمهوری اسلامی باهوش ترین ، با اقتدار ترین ، شجاع ترین و شایسته ترین فرد است که می تواند سکاندار انقلاب اسلامی باشد.

ابطحی اضافه كرد: اگر مقام معظم رهبری نبودند یا اگر ایشان یك قدم به عقب می‌نشستند امروز هلال ناامنی ایران، افغانستان و پاكستان شكل می‌گرفت و درصورتی كه این هلال تشكیل می‌شد دیگر هیچ جا اثری از انقلاب نمی‌ماند. از این رو ملت ایران باید از تیزهوشی مقام معظم رهبری و سربازان با نام و بی نام ایران كه این كشور را از این مسئله نجات دادند تشكر كند.

شنبه 10/5/1388 - 18:30 - 0 تشکر 137787


تابش در خصوص وضعیت محمد علی ابطحی به نقل از همسر ابطحی که اخیرا به ملاقات او رفته بود، اظهار داشت:« بعد از 43 روز که همسرم را دیدم حدود 18 کیلو وزن کم کرده‌بود و آقای ابطحی می‌گفت که چند روزی است که قرصی را به من می‌دهند که من را از جار و جنجال و هیاهوی این دنیا فارغ کرده است.»

وی خاطر نشان کرد:«ابطحی به همسرش گفته بود این قرص من را بسیار آرام می‌کند.»

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

شنبه 10/5/1388 - 18:31 - 0 تشکر 137788

پارلمان‌نیوز:در حالی امروز برنامه‌ای تحت عنوان دادگاه چهره‌های سیاسی برگزار شد که این دادگاه بسیاری از شرایط قانونی را نداشت.

به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، دادگاه چهره‌های اصلاح‌طلب بازداشت‌شده بعد از انتخابات ریاست جمهوری 22 خرداد امروز در شرایطی برگزار شد که پیش از آن هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی رسمی در مورد زمان برگزاری دادگاه در رسانه‌ها صورت نگرفته بود.بر اساس گفته خانواده بازداشت شدگان این دادگاه قرار بود، روز یکشنبه برگزار شود.

هره‌های سیاسی و افراد بازداشت شده در جریان انتخابات در شرایطی در دادگاه حاضر شدند که وکلای آنها اجازه حضور نیافتند.

این دادگاه توسط خبرگزاری حامی دولت احمدی‌نژاد (فارس)و صدا و سیما و بدون حضور سایر خبرنگاران و رسانه‌ها پوشش داده شد.

نها بر تن چهره‌های سیاسی لباس زندان کرده بودند و سایر متهمان با لباس شخصی در دادگاه حاضر بودند.

شنیده شده است صدا و سیما در حال ساخت مستندی از برگزاری این دادگاه‌ها و پخش اعترافات از رسانه ملی است.

عکس‌های منتشره از چهره‌های سیاسی دربند نشان از فشار بالایی دارد که در این مدت بر روی آن‌ها بوده است، در این بین محمد علی ابطحی نسبت به 45 روز پیش بسیار لاغر شده بود.

حضور  درجه‌داران پلیس امنیت در جلسه دادگاه بسیار مشهود بود.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

شنبه 10/5/1388 - 20:25 - 0 تشکر 137811

به نام خدا

سلام

ببخشید حالا منظور شما از این اخبار چه بود؟

یعنی محاکمه آنها اشتباه بوده؟

شنبه 10/5/1388 - 21:38 - 0 تشکر 137832

بنام خدا

با سلام و عرض ادب

من نمیدونم دیگه چی بگم،طرف اومده میگه من اشتباه کردم و توبه کردم،بازم شما آسمون ریسمون میبافید که نه طرف تحت فشاره،بدبخت باید با چه زبانی بگه تا شما بفهمید،میخواید بهش بگیم با زبان سبز حرف بزنه تا شما بفهمید،من فکر کنم اگر خود موسوی بگه من اشتباه کردم بازم شما ول کن معامله نیستید بازم میگید تحت فشار اومده ،بخاطر حفظ جانش اومده.

صم بکم عمی فهم لا یرجعون آنها کر و کورند و از ضلالت خود بر نمی گردند

افضل العبادة انتظار الفرج‏

یاران همه رفتند جامانده ام من           ازکاروان عشق وامانده ام من

شنبه 10/5/1388 - 22:5 - 0 تشکر 137847

با سلام

خیلی جالبه!!!

فلّه ای دستگیر کردن،فلّه ای بازداشت کردن،فلّه ای هم محاکمه کردن!

آن هم

بدون حضور وکیل!

اینه عدالت!!!

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

شنبه 10/5/1388 - 22:11 - 0 تشکر 137849

به نام خدا

سلام

اینو خدمت دوست عزیزم بگم که فقط 3وکیل حاظر شده تو دادگاه

بقیشون مثل اینکه خواب موندن

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی