انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 16334)
پنج شنبه 8/5/1388 - 22:42 -0 تشکر 137243
توجه :علائم انفولانزای خوکی

به نام خدا

سلام

این هشدار به دلیل استقبال وبازدید زیاد انجمن عمومی اینجا قرار گرفت

   آنفلوآنزای خوکی یک بیماری تنفسی به شدت مسری است که غالبأ خوک ها را مبتلا می کند. بیماری توسط یکی از زنجیره ویروس های آنفلونزا A ایجاد می شود و به طور معمول توسط قطرات تنفسی و طی تماس مستقیم یا غیرمستقیم به دیگری منتقل می گردد. انواع مختلف ویروس می تواند خوکها یا پرندگان و حتی انسان را مبتلا نماید.

 خوکها ممکن است به صورت همزمان با چند نوع ویروس متعلق به این زنجیره شامل انواع انسانی و نوع پرندگان آلوده شوند. این حضور همزمان چند نوع ویروس امکان تبادل قطعات ژنی بین ویروس ها را فراهم می کند و منجر به پیدایش نوع جدیدی از ویروس می گردد. خطر اصلی این ویروس نو پدید، آشنا نبودن سیستم ایمنی بدن موجود زنده با عامل بیماریزاست که میتواند عوارض وخیمی ایجاد کند. این عوارض از یک سو عبارت است از گسترش سریع و بی رویه بیماری و از سوی دیگرشدت بیماریزایی و مرگ و میر وسیع آن است.

 ابتلای انسان به آنفلوآنزای خوکی معمولأ به صورت تک گیر ونحوه انتقال آن تصادفی واز حیوان به انسان می باشد، اما افزون بر مشاهدات آزمایشگاهی، شواهد تاریخی که از شیوع گسترده و دنیاگیر بیماری در سال ۱۹۱۸ و پس از آن دردهه ۷۰ میلادی وجود دارد نشانگر احتمال قوی انتقال بیماری از انسان به انسان است. از آنجا که علائم بیماری و الگوی ابتلأ فصلی آن به سایر عفونتهای حاد تنفسی شباهت بسیار دارد،

 به جز در مواردی نظیر مورد اخیرکه تبدیل به خطری بالقوه از منظر بهداشت عمومی می شود، ناشناخته باقی می ماند.علائم بیماری به طورمعمول، سردرد،سرفه،تب، سرگیجه، تهوع واستفراغ می باشد و غالبأ نیاز به درمان ندارد. Electron micrograph of swine flu virus ویروس آنفلوآنزای خوکی در برابر حرارت ناپایدار است و در دمای۷۰ درجه سانتی گراد از بین می رود. این موضوع به خوبی نشان می دهد که چنانچه تهیه و فرآوری مواد غذایی تهیه شده از گوشت خوک مطابق راهنمای عمل استاندارد و جهانی آن باشد، موجب انتقال بیماری نخواهد بود و سرایت بیماری در همه حال از طریق قطرات تنفسی است.

خطر همه گیری جهانی تنها در صورتی شدت می یابد که جهش قطعات ژنی ویروسها منجر به توانایی ویروس در انتقال بلاواسطه انسانی در ارتباطات روزمره معمولی شود، و اگر چنین شود پیش بینی آینده سلامتی و بهداشت در جهان سخت یا دقیقتر بگوییم ناگوار خواهد بود.

 البته در ترسیم چنین آینده ای مسلمأ عوامل باز دارنده بسیاری نقش دارند .

عوامل بازدارنده بیماری در سطح جامعه · آمادگی جهانی در مقابله با بیماری وقطع مکانیکی زنجیره انتقال · واکسیناسیون همگانی مؤثر · ذخیره کافی داروهای ضدویروسی · سطوح مختلف واکنش متقاطع ایمنی در نژادهای گوناگون بشر. شیوه های محافظت فردی · اجتناب از تماس نزدیک با فرد بیمار. حداقل فاصله توصیه شده یک متر است. · پوشاندن دهان و بینی در زمان تماس با بیمار · شستشوی مرتب دستها با آب و صابون پس از تماس با بیمار یا افراد مشکوک به ابتلا.

· بهبود شرایط محیطی و تهویه هوا خصوصأ در اتاق محل نگهداری بیمار · رعایت دستورات مقامات بهداشتی محلی درباره پیشگیری و کنترل بیماری توصیه های سازمان جهانی بهداشت درصورت ابتلأ به بیماری · درخانه بمانید · استراحت بسیار · مصرف مایعات فراوان · پوشاندن دهان و بینی خصوصأ هنگام سرفه و عطسه · شستشوی مرتب دستها با آب و صابون · آگاه کردن افراد خانواده و فامیل از بیماری خود · مراجعه به پزشک در صورت شدت گرفتن علائم ؛ نظیر تنگی نفس، ضعف و خستگی شدید، سردرد و سرگیجه شدید، استفراغ و تهوع غیر قابل کنترل

مراقب خودتون باشید وسعی کنید به کسی دست ندید

جمعه 9/5/1388 - 16:43 - 0 تشکر 137434

سلام سلام سلام

واقعا خبر بدیه

اخه چرا این بیماری اومده تو ایران

می گن هنوز دارویی براش پیدا نکردن و پزشکان در تلاشند دارویی برای درمان این نوع بیماری پیدا کنند

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
جمعه 9/5/1388 - 22:41 - 0 تشکر 137565

به نام خدا

سلام

باتشکر از حسین عزیز

در صورت لزوم به کسی دست ندید چون اینجوری هم این ویروس وارد بدن میشه

شنبه 10/5/1388 - 16:42 - 0 تشکر 137741

سلام

بوفون عزیز ممنون

به جای دست دادن بهتره روبوسی کنیم.....پیشنهاد خوبیه .....نه؟

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 10/5/1388 - 16:49 - 0 تشکر 137744

به نام خدا

سلام

وحید جان بله اگه روبوسی کنی این ویروس راحتر مهمون بدنمون میشه

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی