انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 307)
چهارشنبه 7/5/1388 - 3:41 -0 تشکر 136655
پروژه مشکوک سیاسی برای حذف حامیان ولایت فقیه از قطار انقلاب

 
دستور رهبر انقلاب و تعطیلی بازداشتگاه کهریزک نشانه اهتمام نظام به حقوق مردم است ؛ رئیس قوه قضائیه باید اولین مدافع حقوق شهروندان باشد ؛ علیرغم نقدهایی که دارم هاشمی را از جدی ترین حامیان ولایت فقیه می دانم ؛ تلاش عده ای برای پیاده کردن حامیان و وفاداران ولایت فقیه از قطار انقلاب ، ظهور یک پروژه سیاسی مشکوک است.

سخنان فوق مهمترین بخش از تحلیل دکترعماد افروغ عضو ارشد اصولگرایان مستقل از اوضاع سیاسی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر است.

وی در ابتدای این گفتگو ، درباره تصمیم اخیر رئیس قوه قضائیه مبنی بر تعیین وضعیت بازداشت شده های اخیر ظرف مدت یک هفته اظهار داشت : خوشحالم که آیت الله شاهرودی این دستور را صادر کرد و  حسب اطلاع هم کمیته ای برای پیگیری این موضوع و بازدید از زندانها و بازداشتگاهها تشکیل شد.

وی با طرح این سئوال که چرا رئیس قوه قضائیه باید بعد از گذشت بیش از یک ماه از حوادث اخیر و بازداشت عده ای چنین دستوری را صادر کند افزود: مگر رئیس قوه قضائیه نباید مدافع جدی شهروندان باشد و در این حوزه مدام وظیفه اش را ادا کند . ملت ما توقع داشت که در اوج حوادث اخیر ، برخوردهای قهرآمیز و دستگیری های غیر مترقبه این دستور صادر شود.

افروغ تاکید کرد : نباید زمانی دستور تشکیل این کمیته صادر می شد که فرزند یکی از چهره های خدوم نظام جانش را از دست داده است . چون ذهنیت خوبی با تشکیل این کمیته وهمزمان با درگذشت فرزند آقای روح الامینی دربین مردم ایجاد نمی شود. من مطمئن هستم که آقای دکتر روح الامینی هم با این قضیه موافقند که اگر قرار بود چنین دستوری صادر شود مقارن با فوت یکی دیگر از عزیزانی بود که در حوادث اخیر جانشان را از دست داده اند.

وی ادامه داد: در هر حال بنده دستور رسیدگی از سوی رئیس قوه قضایئه به وضعیت بازداشت شدگان اخیر را به فال نیک می گیرم و امیدوارم که این برخورد مقطعی نباشد. جمهوری اسلامی ایران باید با رأفت و رعایت حقوق شهروندان خود را به دنیا عرضه کند ، چرا که طبق فرموده قرآن "همه انسانها چه مسلمان و چه غیر مسلمان از حق و حقوق یکسانی برخوردار هستند". در هیچیک از دستگاهها و قوای جمهوری اسلامی هم نباید برخورد دوگانه ای در این رابطه صورت بگیرد.

ین استاد دانشگاه برخورد قهرآمیز ، برخی بازداشت های بی رویه و برخورد غیر قانونی بازجوها با بازداشت شدگان را در شأن جمهوری اسلامی ندانست و یادآوری کرد: اینکه توسط یکی از مسئولان گفته می شود آقایان روح الامینی و کامرانی پیش از دستگیری مننژیت داشته اند ، در مخیله ما نمی گنجد بلکه باید با مسببین این موضوع به موقع برخورد شود.

نماینده مجلس هفتم گفت: مثل اینکه عده ای دچار این ذهنیت شده اند که در جمهوری اسلامی باید دست به هر کاری بزنند و برای حفظ خود نیز هر کاری را مباح می دانند. این موضوع با روح انقلاب مخالف است و امام نیز موافق چنین اعمالی نبودند. لذا ما منتظر برخورد با افرادی هستیم که در قضایای اخیر پای خود را از گلیم حقوق شهروندی درازتر کرده اند.

وی در بخش دیگری از گفتگوی خود با خبرنگار مهر درباره خطبه های آیت الله هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه دو هفته پیش تهران خاطرنشان کرد: تعجب می کنم که چرا ما به توصیه های اخلاقی بزرگان دین خود عمل نمی کنیم . چون امام علی (ع) فرموده اند "باید به مضمون سخن توجه کنید نه به فرد بیان کننده سخن".

افروغ تاکید کرد: صرف نظر از اختلاف دیدگاه و سلیقه برخی افراد با آقای هاشمی باید منصفانه قضاوت کنیم. من می خواهم این سئوال را مطرح کنم که محورهای خطبه های نماز جمعه ای که توسط آقای هاشمی بیان شد جای چه انتقادی داشت؟ آیا مقایسه نظام جمهوری اسلامی با نظام سیاسی صدر اسلام، حتی مقایسه رهبری و زمانه پیامبر اسلام و یادآوری نقش وحدت آفرین پیامبر و اینکه رهبر معظم انقلاب نیز باید چنین نقشی داشته باشند ، یادآوری وارد شدن کشور به یک شرایط خاص و سلب اعتماد فراگیر و دیگر مسائلی که مطرح شد ، ازدید منتقدان آقای هاشمی جای اشکال است و آیا راه حل های ایشان برای حل این معضلات با نظام اسلامی مغایر است؟

وی با بیان اینکه "بنده همواره منتقد سیاست های اقتصادی و سیاسی آقای هاشمی بوده و هستم" خاطرنشان کرد: خدا را شاکرم که در برخورد با این گونه مسائل هیچ گاه پای خود را از دایره انصاف بیرون نگذاشته ام . به نظر بنده این خطبه ها یکی از بهترین، حکیمانه ترین و به روزترین خطبه های آقای هاشمی بود اما نمی دانم چرا عده ای می خواهند با اختلافات و عقده هایی که از  گذشته دارند آن را محکوم کنند.

افروغ با تاکید بر اینکه رندی برخی احزاب و قدرت و جهل و توهم عده ای دیگر باعث می شود که نتوانیم توجه به مضمون داشته باشیم و قضاوت منصفانه ای انجام بدهیم یادآوری کرد :  نباید مضمون سخن را به گوینده پیوند زد. متاسفانه در کشور با مخالفت با عده ای منافع عده ای دیگر تامین می شود که این مغایر با اصول اسلامی است. اصول اسلامی به ما می گوید که برای رسیدن به قدرت نباید به مخالفت با دیگران و یا حذف عده ای پرداخت.

وی با ابراز تاسف از اینکه عده ای تلاش می کنند با فرافکنی و تهمت ها به نان و نوای سیاسی و اقتصادی برسند اظهار داشت: برای حل اینگونه معضلات اخلاقی باید هرچه زودتر راهکارهایی ارائه کرد. بنده خطاب به عده ای که فریب می خورند می گویم نباید آخرت خود را با دنیای دیگران و یا تامین دنیای دیگران معاوضه کنند.

این عضو ارشد اصولگرایان مستقل اضافه کرد: حکومت ما یک حکومت اسلامی است و نباید دست به هر کاری بزنیم و آن را به نام جمهوری اسلامی بنویسیم. بنده معتقدم یکی از شاخص های خطبه آقای هاشمی همان درست بودن راهکارهای ایشان است که دستور مقام معظم رهبری به شورای عالی امنیت ملی، دستور آیت الله شاهرودی برای رسیدگی به وضعیت بازداشت شدگان اخیر و تغییر رویه چند شب اخیر صدا و سیما نشان از آن دارد.

افروغ با اشاره به پیشنهاد تشکیل شورای حکمیت برای بررسی انتخابات که روز بعد ازاعلام  نتایج انتخابات از سویش پیشنهاد داده شده بود، گفت: صرف نظر از ترکیب این شورا دیدیم که شورای حکمیت تشکیل شد اما موقعی که دیگر زمان از دست رفته بود.

این فعال سیاسی اصولگرا احیا اعتماد مردم به صاحبان قدرت را نیازمند انجام کارهای بیشتر در راستای احیا این اعتماد عنوان کرد و گفت: متاسفانه بعضا شاهدیم که این سلب اعتماد به اصل حاکمیت تسری پیدا کرده که بایداعتماد به مبانی نظری جمهوری اسلامی و اصل حاکمیت را نسبت به گذشته بیشتر ایجاد کرد و آن را به مردم نیز آموخت.

وی در ارتباط با مقابله هایی که از سوی برخی افراد با خطبه های آیت الله هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه دو هفته پیش تهران صورت گرفت، اعلام کرد: مقابله هایی که دراین راستا انجام شد دربسیاری از موارد مبهم و بی نام ونشان بود. بنده اصل مخالفت از سوی افراد با نظرات مختلف را نادرست نمی دانم اما هر مخالفتی باید نام و نشان مشخصی داشته باشد.

افروغ با اشاره به نامه منتسب به برخی از اعضای مجلس خبرگان رهبری خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی یادآور شد: بنده هیچ گاه نمی گویم که همه بندهای این نامه بد بود اما اعتقاد دارم که این حق مردم است که دقیقا بدانند چه کسانی پای این نامه را امضا کرده اند. ما هم که در مجلس هفتم نامه ای خطاب به فردی می نوشتیم امضا کنندگان آن را مشخص می کردیم.

وی با انتقاد از افرادی که بعضا سعی می کنند هاشمی رفسنجانی را مخالف رهبری نشان دهند ، آنها را جفا کاران به انقلاب و رهبری خواند و خاطر نشان کرد: هاشمی اگر می خواست در خطبه های نماز جمعه با ولایت فقیه مخالفت کند پس چرا دوران رهبر معظم انقلاب را با زمان پیامبر اسلام (ص) مقایسه کرد و در صحبت های بعدی خود هم اعلام کرد که "امیدم به رهبری است".

این استاد دانشگاه ضمن طرح این سئوال که "چرا عده ای به نام پیرایش می خواهند نیروهایی را که حامیان وفادار ولایت فقیه اند ازقطار انقلاب پیاده کنند" ، اظهار داشت: متاسفانه عده ای می خواهند به زور افراد را به ضدیت با ولایت فقیه محکوم کنند . می توان گفت که این عده در پیگیری هدفشان یک پروژه مشکوک سیاسی را دنبال می کنند. حتی مگر خود رهبر معظم انقلاب نفرمودند که "اگر فردی دربرخی موارد با من اختلاف نظر داشته باشد ، این به معنای ضدیت آن فرد با ولایت فقیه نیست" ، پس چرا عده ای به صرف اختلاف نظر در برخی موارد که همه به آن آگاه هستند ، به صورت گسترده افرادی را که سابقه ای روشن در انقلاب و نظام دارند ، به ضدیت با ولایت فقیه محکوم می کنند.

دکتر افروغ با اشاره به اینکه متاسفانه در بسیاری از موارد نیز اختلاف نظرهای ساختگی برای اثبات مخالفت شخصیت ها با ولایت فقیه از سوی این جریان سیاسی بزرگنمایی می شود، یادآور شد : مقایسه سابقه و عملکرد این افراد در دفاع از انقلاب ، قانون و اوامر رهبری گویای واقعیت ها خواهد بود. 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی