فرهنگ پایداری (بازدید: 457)
يکشنبه 4/5/1388 - 19:9 -0 تشکر 135808
* دو رکعت نماز عشق *

 عملیات کربلای 2 بود.در آن گیرودار،شهید محمود کاوه گفت:"می خواهم دو رکعت نماز بخوانم"! بعد از نماز وقتی علّت نماز خواندنش را پرسیدیم،گفت:"این دو رکعت نماز را من  به دو علّت خواندم:یکی برای پیروزی برادرانی که به جلو رفته اند و دیگر اینکه اگر خدا مرا لایق بداند،همچون مولایم حسین(علیه السّلام)-که آخرین نمازش را در میدان نبرد در روز عاشورا به جای آورد-،این آخرین نمازم باشد"...همانطور هم شد و محمود کاوه،فرمانده تیپ ویژه ی شهدا که همه ی ضدّ انقلاب ها از نام او هراس داشتند،در شب دوّم عملیات کربلای 2،در منطقه ی حاج عمران،بر اثر اصابت ترکش از ناحیه ی سر و پا مجروح شد و پس از چند لحظه در همان نیمه شب در میدان نبرد روحش به آسمان پرکشید و شربت شیرین شهادت را نوشید! (برگرفته از مجموعه خاطرات 30)

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی