• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 3099)
يکشنبه 4/5/1388 - 11:30 -0 تشکر 135647
جوان، آرزو، تفریح، بدخُلقی

 

دوستان عزیز انجمن خانواده در این تاپیک چند سوال مطرح می کنم که مطمئنا در ذهن همه شما خطور کرده است.   

یک جوان چگونه به آرزوی خود برسد؟ 

راه تفریح سالم در جوانی چیست؟  

علت عصبانیت و بدخُلقی برخی از جوانان چیست؟  

 

 

دل دریای من بی تو مرداب است

 

يکشنبه 4/5/1388 - 14:51 - 0 تشکر 135692

یک جوان چگونه به آرزوی خود برسد؟    جوان سرشار از انرژی و آرزوست که باید از نیروی جوانی خود برای رسیدن به آرزوها و رشد استعدادهایش استفاده کند. منتها چند نکته را برای اهداف و آرزوهایش باید در نظر داشته باشد. 

اول اینکه آرزوهایش واقعا ارزش زحمت کشیدن را داشته باشد. انسان بتواند با بروز استعدادهایش آنقدر بزرگ شود و عظمت پیدا کند که خورشید در برابرش حقیر شود. اکنون اگر مثلا آرزوی یک ماشین یا خانه را داشته باشد واقعا عمر خود را هدر داده است. خداوند برای رسیدن به آرزوهایمان چراغ سبز نشان داده و ما هم باید متناسب با عظمتی که برای ما در نظر گرفته اند حرکت کنیم.   

مثلا اگر به یک بچه بگویند هر چه بخواهی برایت فراهم می کنیم.اکنون بگو چه می خواهی و او بگوید من دو عدد بستنی و یک بادکنک می خواهم. واقعا چقدر خواسته های کوچکی را مطرح کرده است و بعدا پشیمان خواهد شد که چرا خواسته های بزرگتری را مطرح نکرده است و فرصت را از دست داده است.

دوم اینکه برای رسیدن به آرزوهایمان باید تلاش کنیم و زحمت بکشیم و دنبال راههای خلاف و حرام نرویم. انسان همراه با عجله و بی صبری خلق شده است. دوست دارد زود به هدفش برسد. به همین علت بعضی افراد برای رسیدن به آرزوهای خود دست به هر کاری می زنند. امروزه جوانانی را می بینیم که در ابتدای زندگی به قول خودشان می خواهند بارشان را ببندند، اینهمه عجله برای چیست؟ در ابتدای زندگی انسان از نظر مادی نمی تواند خانه، ماشین، تلفن همراه و دفترچه حساب بانکی با مبالغ سنگین داشته باشد. باید برای آنها زحمت بکشد و کم کم تهیه کند (تازه اگر هدف او اینها باشد که جای تاسف دارد. چون هدف انسان بالاتر است) اصولا لذت بدست آوردن هر چیزی این است که برایش زحمت بکشیم و الّا قدر آن را نمی دانیم. مثل افرادی که ارث زیادی به آنها می رسد و شروع می کنند به ولخرجی و خوشگذرانی و بعد هم به خاک سیاه می نشیند.

دل دریای من بی تو مرداب است

 

يکشنبه 4/5/1388 - 15:55 - 0 تشکر 135730

و خدا هست....

سلام

عادت کردیم زندگی رو سخت بگیریم به خودمون
تفریح سالم نداریم و.....

دنیا پر از تفریح سالم ه
میتونی قدم بزنی
بزنی پارک
ورزش کنی

یه جوون اگه همت داشته باشه و به صلاحش باشه خواستش به آرزوش میرسه
با ایمان، توکل، پشتکار


اینکه بخوای سالم باشی
میگن پارک جای بدی ه... واسه دخترا مخصوصا
ولی چرا برای من بد نیست؟ برای دوستانم بد نیست؟
چرا کسی به ما کاری نداره؟


منو میگید؟!
:)

خوب در مقابل ناملایمات زندگی کم میارن
نمیکشن
صبرشون کم ه
دلایل بدخلقی من که اینه


بحث خوبی بود
تشکر

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
يکشنبه 4/5/1388 - 16:17 - 0 تشکر 135739

سوم اینکه اگر ما برای اهداف بزرگ الهی و حیات ابدی و معنوی خود زحمت بکشیم، خداوند دنیای ما را در حدّی که زندگی کنیم فراهم می کند و روزی ما را می رساند. ازدواج، خانه و زندگی همه روزی ماست و اگر بنده ی خوبی باشیم خداوند وسیله تهیه آنها را فراهم می کند.      

با این توضیحاتی که دادیم آرزو و هدف بلند مرتبه ای را انتخاب کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید. به فرض اینکه به خواسته مان هم نرسیدیم نباید از مسیر صحیح خارج شویم. چه بسا انسان اهدافی دارد که به آنها نمی رسد. این دلیل نمی شود که از صراط مستقیم خارج شویم. انسان در حال امتحان می باشد. اگر دیوانه وار دنبال یک آرزو باشیم و چشم و گوش خود را برای رسیدن به آن ببندیم، شیطان با وسوسه و زینت دادن آن خواسته مان ممکن است خدای ناکرده ما را به بیراهه بکشاند. در آنصورت چون نظام عالم در تحت اراده الهی است، به آن آرزو نمی رسیم و آخرتمان هم از دست می رود و یا اینکه ظاهرا به آن می رسیم ولی وقتی رسیدیم احساس می کنیم که دنبال چیز بیخودی بوده ایم و عمرمان هدر رفته و عطش ما نیز سیراب نشده و به آرامش نرسیده ایم.

دل دریای من بی تو مرداب است

 

يکشنبه 4/5/1388 - 19:41 - 0 تشکر 135822

سلام

یک جوان چگونه به آرزوی خود برسد؟ 

به نظر من آرزو خوب نیست،هدف داشتن خوبه!

برای رسیدن به هدف هم راهی نیست جز تلاش......تلاش.....تلاش....

راه تفریح سالم در جوانی چیست؟ 

وقتی این سوال رو دیدم یاد یه جمله از انیشتین افتادم........میگه:یک ظرف میوه و یک ویلن و جایی دنج،انسان برای شاد بودن دیگر به چه چیز نیاز دارد

علت عصبانیت و بدخُلقی برخی از جوانان چیست؟  

به نظر من فقط خودخواهی!

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

دوشنبه 5/5/1388 - 11:34 - 0 تشکر 135994

راه تفریح سالم در جوانی چیست؟  

جوان نیاز به تفریح و سرگرمی سالم دارد. البته این نیاز همه ی انسانهاست ولی برای جوانان از بزرگسالان لازم تر است. کارهای مختلفی وجود دارد که هرکس می تواند مطابق با ذوق خود اوقات فراغت خود را بگذراند و لذت هم ببرد. آنقدر تفریح سالم و سازنده وجود دارد که نهایت ندارد. اما اگر جوان توقع خود را زیاد کند و هرچه دید بخواهد کار مشکل می شود. آنهم در عصری که اگر صبح یک تفریح وسرگرمی جدیدی مثلا در انگلیس مطرح شود از طریق ماهواره و شبکه های کامپیوتری بعد از ظهر به ما می رسد. یعنی اگر ما هر چه دیدیم بخواهیم، چون از عهده تهیه اش بر نمی آییم دائم احساس یاس می کنیم و خود را بی تفریح خواهیم پنداشت. مخصوصا با فسادی که متاسفانه جهان را درنوردیده است. بسیاری از تفریحات ظاهرا بسیار خوشایند برای جوانان وجود دارد که تیشه به ریشه ابدیت آنها می زند. انواع مجالس دختر و پسر و جشنها و پایکوبیها و فیلمها و مجلات و ... وجود دارد که برای غریزه بسیار لذت بخش و در عین حال برای روح انسان سمی است. یعنی ظاهری زیبا و باطنی پلید دارد. وجود انبوه فرزندان نامشروع در کشورهای غربی و انسانهای سالمند بی پناه و خانواده که جوانی را بدون تشکیل خانواده طی کرده اند و اکنون در نهایت ناامیدی و یاس به سر می برند همه و همه اثرات همین بی بند و باریهاست. اکنون اگر فیلم و ماهواره و کامپیوتر چشم و گوش جوان ما را پر کند و او را سِحر کند و چشمش را روی واقعیات ببندد و او را آرزومند غرب و فرهنگ غربی کند ما چگونه می توانیم او را به تفریح صحیح هدایت کنیم؟ با کسی که آرزومند چنان تفریحاتی است مثلا از لذت کوهنوردی چگونه می توان سخن گفت؟

ورزشی که برای قلب، بدن واعصاب مفید است. مناظر طبیعی چشم را می نوازد و صداهای پرندگان و نوای بادهای خنک کوهستان گوش را نوازش می دهد. انسان را به تفکر وا می دارد. گویا فاصله بین آسمان و زمین برداشته شده است.  آبهایی که در فصل گرما (هنگامیکه کولرها در شهر کار می کنند) از زیر برف جاری می شوند و در کنارشان سبزه های پرطراوت  زیباتر از زمرد روییده اند. شما برای مدتی از هیاهوی شهر دور می شوید و با دوستان عزیز ساعات خوشی را می گذرانید و گاهی نیز در دنیای تفکر سری به جهان درون خود می زنید و از اینهمه عجایب درون و برون از شادی در پوست خود نمی گنجید. ضمنا صبر در راه رسیدن به قله را تمرین می کنید و پس از فتح قله یاد می گیرید که اگر صبر کنید به پیروزی می رسید. ورزشی پرلذت و پرتحرک و نسبتا کم خرج.

دل دریای من بی تو مرداب است

 

دوشنبه 5/5/1388 - 11:41 - 0 تشکر 135999

حالا اینرا مقایسه کنید با کسی که دائما در حال جستجوی تفریحات ناسالم است و عشق به آمریکا و اروپا دل او را پر کدره است و در حسرت آنجا آه می کشد و زندگی خود را با دود و خدای ناکرده اعتیاد پر کرده است.

اگر تذکری دوستانه هم به او بدهیم و بخواهیم جلوی کارهای او را بگیریم فریاد می کشد که جوانان تفریح ندارند پس چه کار کنند؟ امید به آینده ندارند. چرا اینقدر ناامید است؟ برای اینکه آرزوهای خیالی او لذت واقعیات کنونی و نقد را از او گرفته اند. در دنیای علوم و کتابهای مختلف و الکترونیک سیر کنید که اگر الفبای آن را عمیقاً یاد بگیرید هر وسیله ای را می توانید بسازید، مطالعه کتب اندیشمندان و شعرایی که اشعارشان از یک گل معطر بهاری زیباتر است، ورزش و کار و تولید و خدمت به دیگران و کلاس درس گذاشتن برای بچه های محله که در درس ضعیف هستند و یا پرورش گل و گیاه و پرنده و کار اقتصادی و تحقیق و اختراع و هزاران کار مفید دیگر می تواند لذت بخش ترین تفریحات را برای شما فراهم کند.

پس مطمئن باشید که در برابر هر راه خلافی که شیطانها به اسم تفریح جوانی به ما نشان می دهند خداوند دهها راه خوب برای ما قرار داده و هنر شما جوان عزیز باید این باشد که آن راهها را کشف کنید و جوانی خود را غرق در لذت و نشاط سازنده و مفید کنید.

دل دریای من بی تو مرداب است

 

دوشنبه 5/5/1388 - 11:51 - 0 تشکر 136003

در ادامه سوال دوم: راه تفریح سالم در جوانی چیست؟ سوال دیگری مطرح می شود که لازم است به این سوال نیز پاسخ دهیم.  

چگونه می توانیم در اوج جوانی و سالهای آغاز آن خود را از گناه و بی بند و باری حفظ کنیم؟

دل دریای من بی تو مرداب است

 

دوشنبه 5/5/1388 - 11:59 - 0 تشکر 136006

لازم است قبل از اینکه بحث را ادامه بدهم از ansherly  عزیز ، مدیریت محترم انجمن خانواده تشکر نمایم و خرسندم از اینکه بحث من را تایید فرمودید.

و همچنین  vahedmeladi  که به تاپیک من پاسخ دادند.  امید دارم که دوستان دیگر انجمن نیز در این بحث شرکت نمایند تا تاپیک کامل گردد.

دل دریای من بی تو مرداب است

 

دوشنبه 5/5/1388 - 12:19 - 0 تشکر 136023

یک جوان چگونه به آرزوی خود برسد؟
خب اول اینکه آرزو اسم دختر هست و در نتیجه این بخش مختص آقایونه که می خوان به دختری به نام آرزو برسن...

.................
یک جوان چگونه به آرزوی خود برسد؟
آرزو یعنی چی؟؟امروزه آرزوهای جوونا به نظرم بزرگ تر از آرزوی قدیمیاست چون به قول گفتنی علم پیشرفت کرده...
یک جوون وقتی آرزویی در سر داره،بی شک باید تمام تلاش خودش رو انجام بده تا به اون برسه.حالا این تلاشها چی هستن؟؟ایشون باید مقصدی برای خودش تعیین کنه و راه های رسیدن به اونو تا حد ممکن بررسی و نزدیک ترین راه و البته "در چهار چوب انسانیت"را انتخاب کنه تا راحت تر بتونه به هدفش برسه.و یکی از دلایلی که جوونا نمی تونن به آرزوشون برسن اینه که تقریبا وسطای راه که میرسن،یه آرزوی دیگه و یه رویای دیگه میاد سراغشون که اونو از راه اصلی دور می کنه و اینجا باید به پشتکار و اعتقاد یک نفر اشاره کرد که اگه ایشون بتونه خودشو تقویت کنه،آرزوش دور از دست رس نیست.

راه تفریح سالم در جوانی چیست؟
تفریح سالم واقعا این روزا سخت شده و کلا تفریح کردن سخته.برخی از دوستان فرمودند نباید زندگی رو سخت گرفت.به نظر من این اشتباست.وقتی انسان به یه مرحله ای از زندگی میرسه نمی تونه از زندگی بگذره بخاطر تفریح.وقتی یه نفر نان آور یه خانه ی چند نفره است،باید از تفریح بگذره تا بتونه زندگی خودشو تامین کنه.
به نظر من فقط افرادی می تونن تفریح داشته باشن که حداقل پولدار باشن...و وقتی برای تامین مخارج زندگی نیازی به کار بی وقفه نداره،وقت بیشتری برای تفریح بدست میاره و این یعنی.....همون(سه نقطه)

علت عصبانیت و بدخُلقی برخی از جوانان چیست؟
این یه سوال کلیه و نمیشه به این راحتی بهش جواب داد.
یکی از دلایل بدخلقی جوونا،تنهایی یا تمایل به تنها زندگی کردن هست.و وقتی در تعامل با جامعه نباشه و حتی با خانواده اش،باعث میشه که احساس بدی راجع به محیط اطرافش داشته باشه و این باعث بدبینی و عصبانیت میشه...(دقیقا این مشکل خودمه که متاسفانه زود از کوره در میرم)
دلایل دیگه....واسه بعد

Into the sorrow of the night
Through the valley of dark dispair
Across the black sea of iniquity
Where the wind is the cry of the
suffering
There came a glorious saving light
The light of eternal peace
Jesus Christ, the King of Kings
.

 

       ...*.*.*.*.*.,وبلاگ من در تبیان.*.*.*.*.*...

دوشنبه 5/5/1388 - 14:14 - 0 تشکر 136056

بسم رب المهدی

پشت میز کامپیوتر همینطور داشتم تاپیکا رو نگا میکردم ! حالتا ریلکس تقریبا !!!!!! سر روی بلندی تکیه گاه صندلی ! تفکر از اینکه الان خیلی چشمام درد گرفته عصر هم کلی کار و اینا و ......خلاصههههههه !!!

چشمم افتاد به عنوان این تاپیک !

جوان : نخواستیم !
آرزو : بی خیال !
تفریح : خب بدک نیست هر دفعه ای داریمش! مخصوصا این حاج قدرت هم که نمیذاره نباشه ! اما در کل "حسش" نیست !

رسیدم به آخریش !
بدخلقی : از رو صندلی پریدم بالا ! یعنی چی این الان ؟؟!!  هر چی فکر کردم هیچ رابطه ای بین این گزینه آخری با بقیه تو نظرم نیومد !
چون قرار نیست وقتی بقیه اش نباشه حتی ، بد خلقی بیاد جاش !


نمونه هاش هم  زیاده .

علی علی

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.