انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1136)
شنبه 3/5/1388 - 19:26 -0 تشکر 135490
ساخت موشك فوق مدرن دریایی ایران

ساخت موشك فوق مدرن دریایی ایران
فرمانده كل سپاه پاسداران خبر داد

 
 
• هیچ ناو دشمن تا شعاع ۳۰۰ كیلومتری
    مرزها از تیررس موشك فوق مدرن دریایی ایران خارج نیست
    •تكنولوژی موشك فوق مدرن دریایی كاملاً بومی است و
    تاكنون در هیچ كشوری ساخته نشده است
    • موشك دریایی ایران دوره آزمایش را گذرانده و
    در مرحله تولید انبوه است
    • در صورت بروز جنگ، در دقایق اول بیشترین ضربه را
    به دشمن می زنیم و برای استفاده از تمام توانمندی های
    خود نخواهیم گذاشت عمر جنگ كوتاه باشد
    •تحولات ساختاری سپاه براساس شرایط روز است
    و منجر به پویایی سپاه خواهد شد
    •بستن تنگه هرمز با توجه به ارتفاعات ساحلی و تجهیزات
    نیروهای مسلح كار بسیار راحتی است
    • اظهارات فرمانده كل سپاه درباره موشك فوق مدرن
    دریایی، بازتاب گسترده ای در روزنامه های صهیونیستی
    و خبرگزاری ها و شبكه های بین المللی داشت

    
    گروه سیاسی ـ نشست خبری سردار سرلشكر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده كل سپاه پاسداران پیرامون پیشرفت های سپاه در عرصه نظامی، تغییرات ساختاری و مسائل روز برگزار شد.
    به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی «ایران»، دراین نشست خبری كه به مناسبت فرارسیدن روز پاسدار برگزار شد، سردار سرلشكر جعفری ضمن تبریك روز پاسدار و اعیاد شعبانیه گفت: امروز سپاه حدود ۳۰ سال از عمر بابركت خود را می گذراند، سپاه در ابتدای پیروزی انقلاب به عنوان بازوی مسلح و بازوی فرهنگی - نظامی، سیاسی انقلاب همواره در كنار رهبر انقلاب و زمان حضرت امام خمینی (ره) انجام وظیفه می كرده و همیشه به دنبال آرمان های شهدا بوده است.
    
    
    آزمایش موشك دریایی فوق مدرن
    در این نشست مطبوعاتی فرمانده كل سپاه در تشریح پیشرفت های جدید نظامی از آزمایش یك سلاح پیشرفته دریایی در ایران خبر داد و گفت: بر این اساس دیگر هیچ ناو دشمنی در شعاع بیش از ۳۰۰ كیلومتری در اطراف مرزهای ایران از تیررس ما خارج نیست.وی افزود: تكنولوژی این سلاح، كاملاً بومی است و این فناوری كاملاً مدرن تاكنون توسط هیچ كشوری به كار گرفته نشده است.فرمانده كل سپاه درخصوص بیان جزئیات بیشتر از این سلاح دریایی فوق مدرن، گفت: توضیحات زیادی از این موشك بیان نخواهد شد، اما این سلاح پس از پشت سر گذاشتن تست های خود اكنون در حال تولید انبوه است. سرلشكر جعفری در خصوص فرق این موشك جدید با موشك هوت ادامه داد: موشك زیر سطحی هوت یك موشك شناخته شده در دنیا است، اما این سلاح جدید در دنیا سابقه ندارد.
    در صورت حمله احتمالی در دقایق اول بیشترین ضربه را به دشمن می زنیم
    فرمانده كل سپاه پاسداران در ادامه نشست خبری خود با اشاره به توان دفاعی و موشكی سپاه گفت: در صورت بروز جنگ احتمالی در همان دقایق اولیه از توان دفاعی خود بیشترین استفاده را برای ضربه زدن به دشمن می كنیم.
    سردار سرلشگر جعفری تاكید كرد: در صورت جنگ احتمالی، دشمن به دنبال هرچه كوتاه كردن محدوده زمانی است، در این صورت ما به دنبال طولانی كردن زمان آن هستیم تا بتوانیم از تمام توانمندی های موشكی و غیر موشكی خود استفاده كنیم.
    تحولات ساختاری سپاه
    سرلشگر جعفری همچنین در خصوص تحولات ساختاری سپاه گفت: تحولات ساختاری در سپاه بر اساس شرایط روز است چرا كه سپاه یك سازمان گسترده و بزرگ است و از آنجایی كه ساختار سازمانی یك ابزار برای رسیدن به اهداف سازمانی است این ابزار باید متناسب با زمان و تهدیدات تغییر كند بویژه برای سپاه كه از ماموریت های متعددی برخوردار است.وی افزود: این تحولات منجر به پویایی سازمانی سپاه خواهد شد كه این امر در درون سپاه ضروری است همچنین تغییرات ساختاری در نیروی مقاومت و نیروی زمینی سپاه برای رسیدن به یك وحدت تشكیلاتی آن هم در سطح استانها بوجود آمد تا این دو نیرو از قوت بیشتری برخوردار باشند.
    بستن تنگه هرمز به راحتی امكان پذیر است
    وی در پاسخ به این سئوال كه اگر جنگی رخ دهد ایران از بستن تنگه هرمز استفاده خواهد كرد یا خیر گفت: با توجه به طول ساحل ایران در محدوده تنگه هرمز و وضعیت جغرافیای خاص آن و همچنین ارتفاعات موجود در طول این ساحل، یك امكان طبیعی را برای ایران به وجود آورده و با توجه به تجهیزاتی كه نیروهای مسلح كشورمان در اختیار دارند، بستن تنگه هرمز به مدت نامحدود بسیار راحت خواهد بود.
    دولت نهم دولتی ارزشی است
    فرمانده كل سپاه پاسداران در ادامه دولت نهم را دولتی ارزشی خواند كه در راستای ارزش های انقلاب اسلامی تلاش می كند و تاكید كرد: خود را موظف به حمایت و پشتیبانی از دولت نهم می دانیم.سردار سرلشكر جعفری، تصریح كرد: دولت نهم، دولتی انقلابی و در راستای اهداف انقلاب اسلامی و مردم است. وی افزود: بزرگترین ارزشی كه دولت نهم به دنبال آن می باشد عدالت است هرچند كه تحقق عدالت كاری بسیار سخت و پیچیده است.وی با اشاره به تلاشهای دولت برای اصلاح ساختار اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت مردم گفت: دولت در این راستا اقدامات بسیار خوبی را شروع كرده است كه امیدواریم با همكاری مجلس این امر محقق شود.
    خبر سلاح جدید سپاه در گوش صهیونیست ها پیچید
    اظهارات سردار سرلشكر «محمد علی جعفری» فرمانده كل سپاه پاسداران درباره ساخت سلاح دریایی فوق مدرن علاوه بر تلكس های خبری، در روزنامه ها و رسانه های جهان بخصوص روزنامه های صهیونیستی بازتاب گسترده ای داشت.روزنامه ها و پایگاه های خبری صهیونیستی نخستین رسانه هایی بودند كه به بازتاب سخنان سردار جعفری پرداختند. روزنامه «جروزالم پست» در این باره با اشاره به اعلام ایران كه سلاح جدید دریایی آزمایش كرده، نوشت كه برد اعلام شده نشان دهنده این است كه این سلاح از نوع اژدر است. «هاآرتص» نیز از جمله دیگر روزنامه های صهیونیستی است كه با انعكاس این خبر این سلاح را یك اژدر دریایی با برد ۳۰۰ كیلومتر نام برد.

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی