انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 575)
سه شنبه 30/4/1388 - 16:6 -0 تشکر 134262
مازندران حیاط خلوت شما نیست

(( در این درد دل؛ روی صحبت ما با آندسته از مسافران عزیز و محترمی كه با متانت و اخلاق از مواهب الهی استان بهره می برند نیست بلكه عده ای با جمعیت كم اما تاثیرگذار، مخاطبند. )) مازندران با طبیعت ویژه  خود از قبیل كوه و جنگل و دریا و ... از دیرباز بهترین مكان برای رفع خستگی های ناشی از روز های پركار سال بوده است. همیشه با  كمترین روزهای تعطیل شاهدیم كه فوج عظیمی از مسافران به این منطقه وارد شده و از هوای پاك و امكانات طبیعی آن استفاده می كنند. اینها در حقیقت پتانسیل عظیم این استان ، برای بهره گیری هرچه بیشتر از ورود این مسافران را نشان می دهد. ورود اینهمه مسافر می تواند وسیله مهمی برای اشتغال زایی و كسب در امد در استان باشد.اما سوای از این ظاهر خوش ورود خیل زیادی از مسافران به استان { كه صد البته مسئولان استان استفاده شایسته ای از این ظرفیت خداداد نمی كنند}، باید اذعان داشت كه در پشت پرده اتفاقات دردناكی در حال رخ دادن است.با ورود هر جماعتی به هر منطقه، بی شك تبادلات فرهنگی زیادی هم انجام خواهد گرفت كه البته میزان تاثیر پذیری دو طرف به میزان و حجم فعالیتشان بستگی خواهد داشت..با تاسف فراوان ، دیگر نمی توان انكار كرد كه فضاهای گردشگر پذیر استان، دیگر از لحاظ فرهنگی  از سلامت كافی برخوردار نیست ؛ كه هر پدری بتواند با خانواده اش چند ساعتی برای تفریح و استراحت وارد آن شود.دیگر هیچ پدری نمی تواند در لب ساحل دریای مازندران  با خانواده اش بیاید؛ ساعاتی به تماشای این دریای نیلگون بپردازد.دیگر فضای شهرها و خیابان های مازندران هم عوض شده است. در همه این مكان ها با كمال تاسف می بینید كه افرادی اصلا وقعی به ارزش های اسلامی نمی گذارند. مسئولین هم كه همیشه شعار می دهند كار فرهنگی لازم است؛ اما در عمل كه چیزی از آنها نمی بینیم.اما حرف ما با این عده ی خاص از مسافران آن است كه به یاد داشته باشید:مازندران حیات خلوت شما نیست!!شما چه بخواهید و چه نخواهید ؛ باید بپذیرید كه  طبیعت شمال اتاق خصوصی شما نیست كه با هر سر و وضعی و هر گونه رفتار زننده بخواهید فضایش را آلوده كنید.شما باید بدانید كه انسانید!!شما باید بدانید كه جاده پیست اتومبیل رانی نیست كه هرچه بخواهید در آن تخته كنید! در آخر هم كه با تاسف عده ای جان می دهید نگویید كه جاده های مازندران كشش سرعت ندارد؛ بگویید ما ظرفیت ماشین پرسرعت نداریم!و حرف اول و آخر اینكه : شما باید بدانید كه  باید به میزبان احترام بگذارید و حقوقش را پاس بدارید!04:04:37  

دوشنبه 2/6/1388 - 0:37 - 0 تشکر 145576

سلام:

کاش این مطلب پیگیری می شد .

دوشنبه 2/6/1388 - 20:23 - 0 تشکر 145890

دقیقأ حق با شماست و من با چشم خودم این مسائل دیدم.

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

جمعه 28/3/1389 - 20:29 - 0 تشکر 206104

حرف حساب جواب نداره
باریکِ الله خله خِش گپ بزویی

جنت عدن است گويي کشور مازندران     در حريم حرمت اسپهبد اسپهبدان
 
 
 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی