انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 699)
دوشنبه 29/4/1388 - 12:11 -0 تشکر 133950
و اما کنکور

سلام به همه دوستان 
از آنجا که پدیده ی کونکور بسیار بسیار مهم است و ما خیلی آدم با حالی هستیم بر آن شدیم تا تجربیات چندین ساله مان !!! را خدمت شما دوستان بیان نماییم . این تجربیات بیشتر به درد دانش آموزان پیش دانشگاهی و پیشکسوتان آنها (پشت کونکوریها!) و همچینن سایر افراد می خورد .  
خب ما این متد را به چند بخش تقسیم کرده ایم :
1 - قبل از کونکور : 
  - تلقین : برای شروع جملات زیر را روزی 12-13 بار با صدای بلند تکرار کنید: 
  من اگررتبه 1 را نیاورم بدبخت می شوم! 
  تنها راه خوشبختی من در (مثلاً) مهندسی ( اونم برق شریف !) است پس اگر من قبول نشوم خودم را می کشم.!
  من بدون دانشگاه نمی توانم زندگی کنم!
  و ..
  - برنامه ریزی : برنامه ریزی باید بلند مدت باشد.یعنی از روز اول پشت کونکور شروع شود و تا یک روز مانده به کونکور ادامه پیدا کند. بهترین برنامه ریزی، برنامه ای است که روزانه 24 ساعت مفید درس خوانده شود.برنامه ریزی زیر نمونه ای از بهترین برنامه ریزی های تاریخ کونکور است:
ساعت8 صبح تا 10: صبحانه + درس.(علامت + یعنی همزمان!)
ساعت10 تا 12: درس.
ساعت12 تا14: درس+ناهار+تلقین!(مرحله ی1) 
ساعت14 تا16: فقط درس.
ساعت16 تا 18: درس.
ساعت18 تا 20: درس +شام.
ساعت20 تا22: تلقین دوم+ درس.
ساعت22تا 24: درس +درس!
ساعت24 تا 2 بامداد: مرور مطالب خوانده شده درآن روز.
ساعت2بامداد تا 4بامداد: درس + تلقین سومی!
ساعت4 بامداد تا8صبح: درس+ خواب!!!
 اوایل کمی سخت است. قبول داریم. ولی هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد!
2 - روز کونکور : 
 آن روز مهم ترین و پر تنش زا ترین روز زندگی شماست و اگر آن روز را خراب کنید بیچاره اید! چیز هایی که باید در جلسه همراه داشته باشید به ترتیب اولویت عبارت اند از: 
 آب میوه ترجیحاً 5 عدد.
 شکلات حداقل 10 عدد.
کارت ورود به جلسه. (سعی کنید این یک مورد نسبتاً کم اهمیت را هم به یاد داشته باشید!)
برای سر جلسه امتحان همراه بردن خوراکی یادتان نرود! چون اولا بیسکویت سر جلسه را دیر میدهند و ثانیا بیسکوییت مذکور برای پرکردن 4ساعت کونکور کفایت نمیکند.
البته در بین خوراکی ها،خوردن تنقلات پر سر و صدا نظیر تخمه،چیپس و پفک اکیدا توصیه می گردد،زیرا سر و صدای حاصل از خوردن آن می تواند تمرکز سایر داوطلبان را(که رقبای شما به شمار میروند) برهم ریزد!
دوستان عزیز ساعت شروع امتحان 8 صبح است، و یک ساعت قبل از شروع امتحان درب های حوزه امتحانی بسته می شود، و شما باید یک ساعت قبل از بسته شدن درب ها در حوزه امتحانی حضور داشته باشید، و همچنین باید یکی دو ساعت قبل از آنی که باید در محل حوزه امتحانی باشید از منزل خود به سمت حوزه امتحانی حرکت کنید تا اگر در ترافیک ماندید یا اتفاق پیش بینی نشده ای در بین راه افتاد دیر به حوزه امتحانی نرسید، پیشنهاد می شود دو ساعت قبل از خروج از خانه از خواب بیدار شوید، نیم ساعت ورزش کنید، یک دوش بگیرید و صبحانه بخورید، با یک حساب سر انگشتی پیشنهاد می شود برای به موقع رسیدن به سر جلسه امتحان ساعت یک و نیم شب (وشاید هم صبح) از خواب بیدار شوید!
درست است که می گویند با لباس راحت به سر جلسه امتحان بیایید، اما جنبه هم خوب چیزی است، آخه با بیژامه؟!... اِ اِ اون یکی رو نگاه ... اوه اوه ... آقا فیلم نگیر ... شطرنجی اش کنین!
همچنین در روز کونکور این حوادث احتمالا برایتان رخ می دهد :
ابتدا به مدت یک ساعت جلوی در حوزه یه لنگه پا می ایستید و در این حین خرخون ها و یا خرخون نماهای زیادی را مشاهده می کنید که گوشه هایی از کتاب های مختلف لای دندانهایشان خود نمایی می کند . بعد از نشستن روی صندلی صدایی از بلندگو به گوش می رسد : داوطلبین عزیز ! دفترچه سوالات عمومی را که در سمت راست شما قرار دارد با پای چپ در صورتی که تنها یک پنجم قسمت جلویی کفشتان روی آن قرار گیرد به طرف خود بکشید و آن گاه با دست چپ آن را از روی زمین بردارید و پس از تکاندن خاک آن با دست راست آن را به دست چپ بدهید و سپس با دست راست شروع به پاسخگویی نمایید . 
جالب ترین صحنه مربوط به سوالات اختصاصی است که داوطلبین بی تجربه ی عزیز که انرژی خود را حسابی برای ادبیات فارسی و عربی صرف کرده اند و حالا جمجمه ی مبارکشان حسابی داغ شده است و نمی دانند چه کار کنند . همچنین سکته مغزی قلبی در صورت عدم تطابق شماره سوال در دفترچه و پاسخ نامه در 210 امین سوال .!!! در پایان آزمون هم شما خیلی خونسرد از جای خود بلند می شوید و در صورت بروز مشکل خاصی از جمله احساس رطوبت زیاد در قسمت تحتانی و شکستگی لگن مراتب را به مسئولین اطلاع دهید . 
وسرانجام : اگر رشته ی درست و حسابی قبول شدید که دیگر هیچ ولی اگر سر از یک رشته ی آب دوغ خیار در آوردید، دو راه پیش روی شماست:
1-طبق تلقینی که از اول کردید خودتان را بکشید!
2-در قسمت نظرات پایین علت شکست خود را به اینجانب بگویید!! این کار شما موجب بررسی و شناخت اشکالات این روش می شود. اگرچه همه می دانیم این روش دارای هیچ اشکالی نیست!!!

پ . ن . 1 : اگر با دیدن برخی فیلمهای سینمایی و یا شنیدن برخی اخبار و ایضا دیدن برخی سی دی ها راغب ورود به دانشگاه شده اید، بنده شدیداً تمام این موارد را تکذیب می کنم و بیان می دارم تمام این موارد تنها قسمتی از لجن پراکنیهای بدخواهان دانشگاه ها می باشد و هیچ خبری غیر از تحصیل علم و دانش در دانشگاه ها موجود نیست!!!
پ . ن .2 : استرس و اضطراب را کنار بگذارید.قبولی در کونکور تنها مسیر موثر در زندگی شما نیست.به هر حال هر جامعه ای نیاز به سیگارفروش،بیکار،معتاد و ... هم دارد!

 برای دیدن وبلاگ من اینجا کلیک کنید . 
 

 

سه شنبه 30/4/1388 - 15:35 - 0 تشکر 134254

به نام خدای مهربون

من که کنکور رو رد کردم

ولی یک نکته هستش که باید بگم 

اینکه کنکور نه کونکور

لطفا فارسی را پاس بدارید

البته نمی دونم این کلمه فارسی باشه یا نه ولی خب

یاعلی  

الهی و ربی من لی غیرک... 

جمعه 2/5/1388 - 12:27 - 0 تشکر 135006

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیكم

ممنون و تشكر از دوست عزیزمون به خاطر ایجاد كردن بحث خوبشون

یه نكته ای هست كه من در رابطه با كنكور باید خدمت تمام عزیزان عرض كنم و اون نكته این هست كه ما وقتی میخواهیم در كنكور با رتبه خیلی عالی قبول شویم باید به بهترین دانشگاه فكر كنیم و برای رسیدن بهترین دانشگاه باید با یك برنامه ریزی عالی این راه را آسان كنیم.

و این را به یاد داشته باشیم كه اگر ما در كنكور موفقیتی كسب نكردیم دیگران را مقصر و تخسیر كار ندانیم زیرا كسب كردن تمام موفقیت ها به خود شخص انسان باز می گردد

یا حق

جمعه 2/5/1388 - 12:27 - 0 تشکر 135007

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیكم

ممنون و تشكر از دوست عزیزمون به خاطر ایجاد كردن بحث خوبشون

یه نكته ای هست كه من در رابطه با كنكور باید خدمت تمام عزیزان عرض كنم و اون نكته این هست كه ما وقتی میخواهیم در كنكور با رتبه خیلی عالی قبول شویم باید به بهترین دانشگاه فكر كنیم و برای رسیدن بهترین دانشگاه باید با یك برنامه ریزی عالی این راه را آسان كنیم.

و این را به یاد داشته باشیم كه اگر ما در كنكور موفقیتی كسب نكردیم دیگران را مقصر و تخسیر كار ندانیم زیرا كسب كردن تمام موفقیت ها به خود شخص انسان باز می گردد

یا حق

سه شنبه 10/3/1390 - 0:50 - 0 تشکر 325768

بهترين شيوه ها شيوه اي است که تا قبل از 10 روز مانده به کنکور به کتاب دست نزده شود حالا هر شيوه اي مي خواهد باشد.

 من کسي هستم که کس ديگري نيستم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی