انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 5262)
يکشنبه 28/4/1388 - 15:19 -0 تشکر 133761
کارمند و کارگر

سلام دوستان .

می خواستم بپرسم که آیا کسی می داند فرق بین کارگر و کارمند در چیست؟

یا بهتر بگویم به چه کسی کارمند و به چه کسی کارگر می گویند؟ 

چهارشنبه 31/4/1388 - 12:5 - 0 تشکر 134462

به نظر من کارمند یه سروگردن از کارگر بالاتر ولی ادم چه مهندس باشه چه گار گر اصلا هر  شغلی داشته باشه فقط در راه رضای خدا باشه فرقی هم نمیکنه

 

                             /کجايند ان مردان بي ادعا/

پنج شنبه 1/5/1388 - 8:56 - 0 تشکر 134720

جناب yaraliii گرامی ،  ممنونم از نظر شما. ولی راستش من شاغلم در یکی از ارگان های دولتی ولی نمی دانم کارمندم یا کارگر!

 آخه می دانید چرا؟

چون اینجا کارگرها را با عیدی پایان سال و این که تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند می شناسند. ولی کارمندها عیدی پایان سالشان از کارگرها کمتر است و شاید تحت پوشش بیمه خدمات درمانی. اما در این مورد نیز شک دارم چون کارمندهای رسمی تحت پوشش بیمه خدمات درمانی اند و کارمندهای پیمانی و قراردادی و نیز شرکتی ها تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند. شرکتی ها را این جا کارگر می دانند نه کارمند چون اکثرا کار خدماتی نیز دارند. پیمانی ها مثل رسمی ها از مزایای بسیاری خدمات رفاهی برخوردارند ولی حقوقشان بالاتر از رسمی هاست هر چند رسمی ها همیشه تا موقع بازنشستگی تحت لوای کارمند دولتی باقی می مانند ولی پیمانی ها حکمشان قرارداد سه ساله است یا پنج ساله.

اما مشکل سر قراردادی هاست که با عنوان قراداد انجام کار معین شناخته می شوند. آن ها نه عیدی مثل کارگرها می گیرند و نه حقوق مثل کارمندان. معلوم نیست که بالاخره کارمند محسوب می شوند یا کارگر.

خواستم از دوستان بپرسم که شاخص شناخت کارمند و کارگر در چیست؟ آیا کسی می داند؟

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی