انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 1011)
پنج شنبه 4/4/1388 - 18:5 -0 تشکر 125919
امشب، لیله الرغائب است

سلام

از معصومین علیهم السلام روایت شده که رجب نام نهری در بهشت است که آب آن از عسل شیرین تر و از شیر سفید تر است. هر کس یک روز از این ماه روزه بگیرد، در قیامت از آن نهرخواهد نوشید و هم چنین یکسال راه، آتش جهنم از او دور خواهد شد و هر کس سه روز از این ماه را روزه بگیرد آتش جهنم بر او حرام می شود.

از معانی رجب به شدت ریزش نیز یاد شده است یعنی گناهان در این ماه همانند ریزش برگ درختان در پاییز، در اثر استغفار می ریزد و خداوند در این ماه توجه خاصی بر بندگانش دارد و رجب و شعبان را برای آماده شدن برای رمضان قرار داده است تا بندگانش هر چه بیشتر آماده دریافت رحمت واسعه الهی گردند. در روایات آمده است که وقتی ماه رجب وارد می شود فرشته ای خطاب به بندگان می گوید، خوشا به حال اهل ذکر (طوبی اهل الذکر)، خوشا به حال اهل طاعت (طوبی اهل الطاعه). پس چه نیکوست که انسان این لحظات را قدربداند و به ندای این الرجبیون لبیک گوید و خود را در خیل آمرزیدگان این ماه عزیز قرار دهد.


 

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

پنج شنبه 4/4/1388 - 18:8 - 0 تشکر 125920

لیلة الرغائب
اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب نامند که شبی با ارزش و با عظمت است. کلمه ی  "رغائب" جمع "رغیبه" به معنای چیزی که مورد رغبت و میل است و نیز به معنای عطا و بخشش فراوان می باشند. بنابر بر معنای اول "لیله الرغائب" یعنی شبی که میل و توجه به عبادت و بندگی در آن فراوان است و بندگان خوب و شایسته خداوند در این شب تمایل زیادی به رفتن به در خانه خداوند و ارتباط و انس با معبود خویش دارند. بنابر معنای دوم "لیله الرغاب" یعنی شبی که در آن عطاء و بخشش خداوند فراوان است و بندگان مخلص خداوند با رو آوردن به بارگاه قدس ربوبی و خاکساری در برابر عظمت حق، شایسته دریافت انعام وعطا و بخشش بی کرانه حق می گردند.

در روایت است که در اولین شب جمعه ماه رجب (لیلة الرغائب) ملائك بر زمین نزول می كنند. برای این شب نمازی از رسول خدا صلی الله علیه و آله روایت شده است كه فضیلت بسیاری دارد:

چون شب جمعه شد، ما بین نماز مغرب و عشاء دوازده ركعت نماز اقامه شود كه هر دو ركعت به یك سلام ختم می شود و در هر ركعت یك مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود. و چون دوازده ركعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذكر "اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی آله" گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذكر "سبوح قدوس رب الملائكة و الروح" گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذكر "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلی الاعظم" گفته شود. در اینجا می توان حاجت خود را از خدای متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت می رسد.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

پنج شنبه 4/4/1388 - 18:11 - 0 تشکر 125921

پیامبر اكرم صلوات الله علیه در فضیلت این نماز می فرماید: كسی كه این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می فرستد. پس او به آن فرد می گوید: ای حبیب من، بشارت بر تو باد كه از هر شدت و سختی نجات یافتی. میّت می پرسد تو كیستی؟ به خدا سوگند كه من صورتی زیباتر از تو ندیده ام و كلامی شیرین تر از كلام تو نشنیده ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوئیده ام. آن زیباروی پاسخ می دهد: من ثواب آن نمازی هستم كه در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی. امشب به نزد تو آمده ام تا حق تو را ادا كنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افكند.

بچه ها خیلی  التماس دعا.. امشب  وقتی دلای پاکتون .. چشمای زلالتون .. به سمت خدا متوجه میشه... من روهم دعا کنید. یه گوشه دلتون منو هم جابدین و دعام کنید.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

پنج شنبه 4/4/1388 - 18:59 - 0 تشکر 125934

امشب ما رو هم دعا کنید که خیلی احتیاج دارم....

پنج شنبه 4/4/1388 - 21:28 - 0 تشکر 125969

سلام

ممنون مامان تیردارپ عزیز

التماس دعا...

 

خدايا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهي مي کشاند مرا با نداشتن و نخواستن رويين تن کن. (علي شريعتي)

.

.

"مدير انجمن زن ريحانه ي آفرينش"

"جانشين انجمن زبان انگليسي"

پنج شنبه 4/4/1388 - 22:2 - 0 تشکر 125976

سلام رفقا هر كی روزه میگیره برای همه هم دعا كنه تو این نمازه هم همینطور ایول قویا دعا میره بالا این شبا قویا!! موفق

پنج شنبه 4/4/1388 - 22:57 - 0 تشکر 125987

به نام خدای مهربون

الهی به امید تو نه به امید خلق روزگار

سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت

خانم تیر دراپ واقعا ازتون ممنونم

انگار قسمت بود بیام و این پست رو بخونم

حس قشنگی بود

امیدوارم بتونم اجراشون کنم

راستی به آقا حمید ما هم سلام نخسوز برسونید و بگید خیلی چاکریم

به دختر کوچولو هاتون هم سلام برسونید

از بقیه بچه‌ها هم التماس دعا دارم در حد لالیگا

مراقب خودتون باشید

به امید دیدار

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

جمعه 5/4/1388 - 1:0 - 0 تشکر 126023

به نام خدا

سلام

خدایا سپاسگزارم به خاطر ...

هر آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند

ممنونم ازتون tear drop گرامی

خدایا كمكمون كن قدر این لحظات رو بدونیم

التماس دعا دارم ...

یا حق

 
جمعه 5/4/1388 - 1:7 - 0 تشکر 126025

هر لحظه ای که در زندگانی انسانی بدون آگاهی به حکمت وجودی خویش و بودن توجه به این که از کجا آمده و به کجا می رود، سپری شود، مرگ ابدی است. ایشالله 88/04/04 روز پر برکتی باشه براتون. امشب شب آرزوهاست از خدا میخوام به حرمت همه خوبانش عاقبت شما به خیر و شادی باشه دوست بزرگوارم.

ما رو هم دعا کنید.

کاش در دهکده عشق فراوانی بود                  توی بازار صداقت کمی ارزانی بود

کاش اگر گاه کمی لطف به هم میکردیم             مختصر بود ولی ساده و پنهانی بود!

جمعه 5/4/1388 - 1:8 - 0 تشکر 126028

سَلَامٌ قَوْلًا مِن رَّبٍّ رَّحِیمٍ

یادمون باشه...

شاه کلید رو بخوایم امشب....

اللهم عجل لولیک الفرج..... 

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

جمعه 5/4/1388 - 14:58 - 0 تشکر 126173

سلام

 ثواب قرائت قرآن در ماه رجب
ماه‌های رجب، شعبان و رمضان، عبادی‌ترین ماه‌های اسلامی است كه در ماه رجب،‌ به ویژه در جمعه‌های آن، قرائت قرآن بسیار سفارش شده است.

روایت شده كه اگر كسی هزار بار سوره توحید را در ماه رجب بخواند، روز قیامت، عمل هزار پیامبر و هزار فرشته را به دست می‌آورد و هیچكس نزدیك‌تر به خدا نیست؛ مگر كسی كه بیشتر از او آن را خوانده باشد.

ثواب خواندن این سوره در ماه رجب، چند برابر و در جمعه‌های آن باز هم بیشتر است. روایت است كه اگر كسی در جمعه‌ای از ماه رجب، صدبار سوره توحید را بخواند، برای او در قیامت نوری باشد كه او را وارد بهشت كند.

نماز در روز جمعه ماه رجب

از رسول اكرم (ص) روایت شده است: كسی كه چهار ركعت نماز بین ظهر و عصر جمعه بخواند؛ ‌در هر ركعت سوره حمد یك مرتبه و آیةالكرسی هفت مرتبه و سوره توحید پنج مرتبه و بعد از نماز 10 مرتبه بگوید اَسْتَغْفِرُ اللّهَ الَذی لااِلهَ‌اِلاهُوَ وَ اَسْألَهُ التَوْبَةَ خدای تعالی برای او هر روز تا بمیرد، هزار حسنه عطا ‌فرماید. خدا به او به اندازه هر آیه كه قرائت كرده شهری در بهشت از یاقوت سرخ و به هر حرفی قصری در بهشت از در سفید.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی