• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 737)
يکشنبه 21/5/1386 - 18:18 -0 تشکر 12546
نظر شما در باره اجرای سهمیه بندی بنزین و ادامه آن چیست ؟

 

برای اجرای یک طرح در سطح ملی باید تمام امکانات و زمینه های لازم برای اجرای آن از قبل فراهم شده باشد و تمام عوارض جانبی و مشکلات حاشیه ای آن نیز در حد مقدور پیش بینی شده و راه حل های اصولی برای آن در نظر گرفته شود در غیر این صورت هر گز طرح مذکور نتیجه لازم را نخواهد داشت همه به خوبی می دانیم که اجرای بد یک طرح خوب بسیار بدتر از عدم اجرای آن است . دلایل زیر نشان می دهد که دولت در حال حاضر شرایط لازم برای اجرای طرحی به این وسعت را نداشته است واگر مشاهده می شود که تاکنون صدایی از جایی بر نمی خیزد علت این است که مردم از سهمیه 6ماهه خود استفاده می کنند و مشکلات بیشترین شکل خود را در مهرماه و هنگام بازگشایی مدارس و دانشگاهها نشان خواهند داد.

1-     طبق اعلام خود مسولین در زمان اجرای سهمیه بندی هنوز یک میلیون و سیصد و سی و دو هزار کارت سوخت به صاحبان آنها تحویل نشده بود که به نظر می آید دولت حداقل می بایست این کارتها را توزیع و سپس نسبت به سهمیه بندی اقدام می کرد. چرا که استرس زیادی هنگام سهمیه بندی به این عده وارد شد و اگر فرض شود تعدادی از آنها نیزهنگام سهمیه بندی در سفرهای برون استانی به سر می بردند نقش این استرس مشخص خواهد شد

2-     تعداد زیادی کارتهای المثنی درخواست شده بود که هیچ اقدام موثری تا هنگام اجرای سهمیه بندی برای صدور آنها صورت نگرفته بود.

3-     عدم در نظر گرفتن سهمیه لازم برای آژانس ها و آمبولانس ها و ادوات کشاورزی ، آنهم در اوج کشاورزی هم میهنان نشان از عدم کار کارشناسی شده و عدم توجه به حاشیه های این طرح عظیم دارد.

4-     عدم توجه به ناوگان حمل و نقل عمومی و توجه در جهت گسترش آن که فشار زیادی را بر مردم تحمیل می کند

5-     عدم توجه به ایجاد پالایشگاههای جدید با توجه به گسترش تولید خودرو در ایران

6-     عدم توجه به بهبود کیفیت خودروهای داخلی در مصرف کمتر سوخت ، طبق نظر کارشناسان متوسط مصرف سوخت خودروهای داخلی تقریبا دو برابر مصرف خودروهای خارجی است که به نظر می رسد مشکل بیش از آنکه ناشی از مصرف زیاد شهروندان باشد به مشکلات فنی خودروی تولید داخل بر می گردد.

7-     عدم توجه به اینکه افراد ثروتمند حتی با سهمیه بندی نیز کوچکترین مشکلی نخواهند داشت و باز سنگینی این بار عظیم بر دوش قشر محروم و متوسط جامعه خواهد بود کما اینکه بیشتر افراد ثروتمند با خرید چند دستگاه وانت و نیسان مشکل سوخت خود را به خوبی حل کرده اند

8-     عدم ارائه بنزین آزاد در کنار بنزین سهمیه بندی حق طبیعی بسیاری از مردم را در استفاده از اتومبیل های خود که سرمایه زیادی را به آن اختصاص داده اند از بین برده است گرچه ارائه بنزین آزاد نیز مشکلات خاص خود را خواهد داشت و حتما تورم سرسام آوری را بر جامعه تحمیل خواهد نمود ولی در هر حال مشکل دولت در اجرای کامل یک طرح دلیل آن نمی شود که یک شهروند را از استفاده از خودروی خود محروم کند.

9-     و هزاران دلیل دیگر که هر خواننده ای کافی است به اطراف خود بنگرد و مشکلات اطراف خود را مشاهده کند. شما کاربران محترم می توانید نمونه هایی از مشکلاتی را که به دنبال اجرای سهمیه بندی خود مشاهده کرده اید و یا دیگران به شما تعریف کرده اند در این قسمت جهت آگاهی دیگر دوستان قید کنید .

10 - کلیه کاربران می توانند نظرشان را درباره این طرح اعلام نمایند.

 با تشکر از شما دوستان  

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.