انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 483)
چهارشنبه 27/3/1388 - 14:55 -0 تشکر 123388
سیاست فریبنده!!!

سیاست در ریشه عربی به معنای رام کردن اسب است و در لغت به معنای خط و سیر و راهی که انسان پیش رو دارد می باشد. در زبان لاتین به معنای برنامه، شیوه ی عمل، اصول و قواعد اساسی، اصول راهنما می باشد. در اصطلاح عام روند و انجام تصمیم گیری ها برای هر گونه گروه است؛ از قبیل حکومت ها و کشورها و نهادهای سازمانی دانشگاهی و دینی و نهادهای دیگر و در اصطلاح خاص، روند و انجام تصمیم گیری ها برای حکومت ها و کشورهاست و نیز در علوم سیاسی دارای معانی دیگری نیز هست. یکی از دانشمندان علوم سیاسی علم سیاست را بدین گونه معرفی کرده است: دانستن این که چه کسی می برد، چه می برد، چه موقع می برد، چگونه می برد و چرا می برد. مبارزه برای کسب قدرت، حفظ قدرت، افزایش قدرت و نمایش قدرت از ویژگی خاص فن سیسات می باشد. فن سیاست رهبری صلح آمیز یا غیر صلح آمیز روابط میان افراد گروه ها و احزاب (نیروهای اجتماعی) و کارهای حکومتی در داخل یک کشور، و روابط میان یک دولت با دولت های دیگر در عرصه جهانی است و سیاست برآیند منافع نیروهای اجتماعی نامبرده است. آنچه که در یک سیاست گذاری دقیقاً باید تامین گردد: پایداری، آینده نگری، هدف داری، عمومیت، گستردگی و نمایان گری است. هدف نهایی یک جامعه مدنی و سیاسی رسیدن و سعادت و تامین منافع مردم و ملت است.  از آنجا که قانون و سیاست دو ستون اصلی جامعه متمدن است پس هر گونه تفرقه که در یک جامعه اسلامی رخ دهد نه تنها از نقطه نظر شرع و اسلام منطقی نیست حتی از نقطه نظر سیاست و تمدن نیز ایده آل به نظر نمی رسد..

ابو نصر فارابی: ابونصر فارابی از فلاسفه مشهور اسلامی الگوی اندیشه و نظام سیاسی را مدینه فاضله بر اساس بنیاد‌های فلسفی و سیاست را حاصل خدمات حاکم به مردم به منظور رسیدن به سعادت حقیقی می‌داند.

از فریب سیاست جهت رسیدن به سعادت استفاده کنیم

.

دل دریای من بی تو مرداب است

 

چهارشنبه 27/3/1388 - 15:56 - 0 تشکر 123412

لطفا در جواب این تاپیک راههای  رسیدن از سیاست به سعادت را اعلام نمایید

از فریب سیاست جهت رسیدن به سعادت استفاده کنیم

دل دریای من بی تو مرداب است

 

پنج شنبه 28/3/1388 - 7:47 - 0 تشکر 123551

سلام.به نظر من سیاست ما باید تابع اعتقاداتمان باشد نه اعتقاداتمان تابع سیاست هایمان.چون اصول اعتقادی ما ثابت و به سوی کمال الهی هستند پس در طول زمان سیاست هایمان هم یه روند مشخص را طی میکند.

پنج شنبه 28/3/1388 - 7:48 - 0 تشکر 123552

سلام.به نظر من سیاست ما باید تابع اعتقاداتمان باشد نه اعتقاداتمان تابع سیاست هایمان.چون اصول اعتقادی ما ثابت و به سوی کمال الهی هستند پس در طول زمان سیاست هایمان هم یه روند مشخص را طی میکند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی