انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 269)
چهارشنبه 27/3/1388 - 0:48 -0 تشکر 123288
همه باید در مقابل تشنج آفرینی و اغتشاش صریح موضع گیری كنند

مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان ستادهای چهار نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری:
همه باید در مقابل تشنج آفرینی و اغتشاش صریح موضع گیری كنند

خبرگزاری فارس: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاكید بر اینكه عده ای امنیت و آرامش كشور را هدف گرفته اند، تصریح كردند: هیچكس نباید كاری را انجام دهد كه تشنج آفرین باشد و همه باید صراحتا بگویند كه تشنج و اغتشاش خواسته آنان نیست.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، نمایندگان ستادهای چهار نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز در نشستی دوستانه ، در حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، دیدگاههای خود را در باره انتخابات و مسایل مربوط به آن بطور صریح و شفاف بیان و مسئولان ذیربط نیز توضیحاتی را ارائه كردند.
در این نشست كه نمایندگان شورای نگهبان قانون اساسی، وزارت كشور، سازمان بازرسی كل كشور و كمیسیون تبلیغات انتخابات حضور داشتند، رهبر انقلاب اسلامی با تاكید بر اینكه همواره انتخابات در كشور مظهر وحدت و عزت ملی بوده است، خاطرنشان كردند: حضور نزدیك به 40 میلیونی مردم در پای صندوقهای رای یك افتخار برای نظام اسلامی است كه همه رای دهندگان با سلایق مختلف در این حماسه بزرگ سهیم هستند و وظیفه همه ، پاسداری از این اتحاد ملی است .
حضرت آیت الله خامنه ای حضور مردم در پای صندوقهای رای را در واقع رای به نظام جمهوری اسلامی دانستند و افزودند: در همه انتخاباتها همواره تاكید بر حضور بیشتر و گسترده مردم در انتخابات بوده است زیرا این حضور به معنای آگاهی مردم و رای آنها به نظام اسلامی و تجلی وحدت و عزت ملی است .
ایشان با تاكید بر اینكه انتخابات نباید وسیله انشقاق و اختلاف در میان مردم شود، خاطرنشان كردند: اینكه تصور شود در یك طرف 24 میلیون نفر و در طرف دیگر 14 میلیون نفر قرار دارند خطای بزرگی است زیرا آن كسانی كه به رییس جمهور منتخب و همچنین كاندیداهای دیگر رای دادند ، همه به یك اندازه دلبسته و معتقد به نظام اسلامی هستند .
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: در انتخابات ، رای دهندگان در گزینش افراد دارای اختلاف سلیقه هستند اما در اعتقاد به نظام و پشتیبانی از جمهوری اسلامی، همه دارای یك نظر و دیدگاه هستند .
حضرت آیت الله خامنه ای مهمترین مسئله در انتخابات اخیر را تجلی اتحاد ملی با رای نزدیك به 40 میلیونی مردم دانستند و تاكید كردند: در ایام تبلیغات انتخابات، مردم در فضایی با نشاط و فعالانه در خیابانها حضور داشتند و از نامزدهای مورد علاقه خود بدون هیچگونه درگیری و نزاعی حمایت می كردند كه این مساله نشان دهنده وجود مردم سالاری واقعی در نظام اسلامی است.
ایشان خاطرنشان كردند: این فضای دوستانه نباید بعد از انتخابات به فضای تقابل و خصومت تبدیل شود زیرا هر دو گروه از رای دهندگان از ملت ایران و معتقد به نظام اسلامی هستند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: البته، قاعده مردم سالاری این است كه اكثریت بر اقلیت تقدم پیدا می كند ولی این به معنای ایجاد تعارض و دشمنی نیست و همه وظیفه دارند مانع از شكل گیری فضای كدورت و تعارض شوند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تاكید بر اینكه اشكالات به انتخابات باید از مجاری قانونی پیگیری شود، خاطرنشان كردند: این اشكالات حتما باید رسیدگی شود و من از شورای محترم نگهبان و وزارت كشور می خواهم اشكالات مطرح شده دقیقا بررسی شود تا شبهه ای باقی نماند.
ایشان افزودند: اگر بررسی اشكالات مستلزم شمارش مجدد برخی صندوقها بود، این كار نیز حتما با حضور نمایندگان ستادها انجام شود تا برای همه اطمینان بوجود آید.
رهبر انقلاب اسلامی با تاكید بر اینكه همواره در انتخابات گذشته، به مسئولان كشور اعتماد شده است، خاطرنشان كردند: با وجود آنكه مسئولان برگزاری انتخابات در دوره های متعدد گذشته از سلایق مختلف بوده اند، من به آنها اعتماد كرده ام ولی این اعتماد نباید مانع از بررسی شبهه ها و اشكالات و روشن شدن حقایق شود.
حضرت آیت الله خامنه ای ، حضور نزدیك به 40 میلیونی مردم را در پای صندوقهای رای، بالاترین نصاب حضور در انتخابات بعد از گذشت سی سال دانستند و افزودند: این افتخار بزرگ را كه حتی رسانه های بیگانه آن را فوق العاده خواندند باید حفظ شود زیرا این افتخار متعلق به مردم و همه رای دهندگان است.
ایشان، دو طرف پیروز و غیر پیروز انتخابات را به رعایت ملاحظاتی، توصیه و تاكید كردند: هم، آن كسانی كه اكثریت را بدست آورده اند و هم آن كسانی كه موفق به كسب اكثریت نشده اند، باید با صبر و بردباری و حفظ ظرفیت لازم، در رفتار و حركات خود مراقبت كنند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ظرفیت و تحمل پیروزی و عدم پیروزی كار آسانی نیست ، زیرا این موضوع یكی از فضایل انسانی است كه باید فرهنگ آن در میان نخبگان و آحاد مردم ترویج شود.
حضرت آیت الله خامنه ای با تاكید بر اینكه عده ای با وحدت ملت ایران و تحكیم نظام اسلامی موافق نیستند خاطر نشان كردند: این عده همان كسانی هستند كه حرف های خلاف واقع را به افراد مختلف منتقل می كنند و حتی خرابكاری نیز انجام می دهند.
ایشان افزودند: این تخریب ها و كارهای زشت و بعضی جنایاتی كه اتفاق افتاد مربوط به مردم و حامیان نامزدها نیست، بلكه مربوط به اخلالگران است و همه باید در مقابل آن بایستند و صریحا اعلام موضع كنند.
رهبر انقلاب اسلامی تاكید كردند: مبادا كسی توهم كند این افراد طرفداران فلان نامزد هستند، این افراد با اصل نظام و آرامش كشور مخالف هستند.
حضرت آیت الله خامنه ا‌ی افزودند: این افراد طرفدار اغتشاش و تشنج هستند و اگر نتایج انتخابات غیر از این هم می شد، قطعا چنین حوادثی پیش می آمد.
ایشان با تاكید بر اینكه عده ای امنیت و آرامش كشور را هدف گرفته اند، تصریح كردند: هیچكس نباید كاری را انجام دهد كه تشنج آفرین باشد و همه باید صراحتا بگویند كه تشنج و اغتشاش خواسته آنان نیست.
رهبر انقلاب اسلامی همه مردم بویژه دو طرف انتخابات را به پرهیز از اقدامات تحریك كننده توصیه و تاكید كردند: دو جناح و دو گروه یكدیگر را عصبانی نكنند چه آن كسانی كه نامزد مورد علاقه آنها پیروز شده و چه آن كسانی كه نامزد آنها پیروز نشده است. همه باید بر محور اصلی كه حضور در صحنه انتخابات و دفاع از نظام است متمركز شوند.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: امروز همه تكلیف داریم تا از هویت جمعی كشور و نظام دفاع كنیم و نگذاریم مردم در مقابل یكدیگر قرار گیرند و این اقدام موجب خشنودی حضرت ولی عصر(عج) و جریان رحمت الهی در كشور خواهد شد.

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی