انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 260)
چهارشنبه 27/3/1388 - 0:44 -0 تشکر 123287
آرای موسوی در هیچ یك از نظرسنجی‌ها از احمدی‌نژاد بیشتر نبود


حداد عادل در اجتماع میلیونی مردم تهران:
آرای موسوی در هیچ یك از نظرسنجی‌ها از احمدی‌نژاد بیشتر نبود

خبرگزاری فارس: رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نظرسنجی‌های مختلف صورت گرفته در ماه‌های قبل از انتخابات گفت: در هیچكدام از این نظرسنجی‌ها كه مربوط به كل كشور بود موسوی از احمدی‌نژاد جلوتر نبود.

http://media.farsnews.com/Media/8703/Images/jpg/A0442/A0442712.jpg

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عصر امروز در اجتماع عظیم و میلیونی مردم تهران در میدان ولیعصر، انقلاب اسلامی ایران را مردمی‌ترین انقلاب‌ها در جهان عنوان كرد و گفت: در طول این 30 سال نیز همین مردمی كه انقلاب را به وجود آوردند آن را حفظ كرده و با حضور در عرصه‌های مختلف از جمله انتخابات سرنوشت خود را تعیین كردند.

وی افزود: مردم ایران در طول این 30 سال با برگزاری 30 انتخابات از نفر اول كشور تا شوراهای اسلامی دورترین روستاها را با رای خود انتخاب كردند و مردم سالاری دینی به عنوان بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران برای مردم ایران رقم خورد.
نماینده مردم تهران انتقال قدرت به صورت مسالمت‌آمیز از فردی به فرد دیگر در جمهوری اسلامی ایران را یكی از مهمترین ویژگی‌های این نظام دانست و افزود: این در حالی است كه در طول تاریخ همیشه این انتقال قدرت با صحنه‌های خونین و خشن همراه بوده است.
حداد عادل خاطرنشان كرد: مردم ایران در عین حال كه گاهی اختلاف‌سلیقه‌هایی وجود دارد اما همیشه به اكثریت احترام گذاشته و این یك ارزش والا است كه موجب ناامیدی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شود.
وی ادامه داد: غربی‌ها همیشه برای دخالت در امور كشورها فقدان دموكراسی را بهانه كرده‌اند و تحت این عناوین به اعمال قدرت در كشورهای مختلف پرداختند اما انقلاب اسلامی ایران این بهانه را از آنها گرفت و مردم ما با حضور پرشكوه در صحنه انتخابات نشان دادند كه عالی‌ترین مظهر دموكراسی در جهان ملت بزرگ ایران است.
رئیس مجلس هفتم شورای اسلامی حضور بیش از 85 درصد از مردم كشورمان در پای صندوق‌های رای در انتخابات 22 خرداد را یك ركورد فراموش نشدنی در مردم سالاری دینی عنوان كرد و افزود: این امر باعث امیدواری دوستان و ناامیدی دشمنان شد.
حداد عادل ادامه داد:‌ این خطر یعنی حضور پرشكوه مردم تنها به منزله كوتاه كردن دست آنها از كشور اسلامی‌مان نیست بلكه آنان از این می‌ترسند كه ایران به عنوان یك الگو برای كشورهای منطقه تبدیل شود و به همین دلیل است كه برای تبلیغات خود سعی در كمرنگ كردن این حضور پرشكوه دارند.
رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تبلیغات آرام و بدون جنجال هواداران نامزدها در شب‌های قبل از انتخابات گفت:‌این حضور پررنگ مردم باعث تلخی كام دشمنان شد و به همین دلیل به شبهه‌افكنی و اینكه در انتخابات تقلب شده و باید باطل اعلام شود،‌ پرداختند.
حداد عادل ادامه داد:‌كشور ما قانون دارد و راه تشخیص صحت و سقم آرا معین شده و شورای نگهبان مرجع رسیدگی به این امور است و اگر كسی اعتراض دارد، باید دلایل خود را به این شورا ارائه كند و بداند كه شورای نگهبان و رهبری با هر سلیقه‌ای حاضر نیستند حتی یك رای هم با تقلب جابجا شود.
وی اظهار داشت: مگر در سال 76 آقای خاتمی پیروز انتخابات نشد، مگر كسانی كه به ایشان رای ندادند و تعدادشان حدود 10 میلیون نفر بود دست به آشوب و اغتشاش زدند؟ در حالی كه دیدیم فردای همان روز همه كسانی كه به آقای خاتمی رای نداده بودند،‌به رای اكثریت و قانون اساسی احترام گذاشتند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خطاب به میرحسین موسوی گفت: ما شما را به عنوان نخست‌وزیر دوران دفاع مقدس و نخست‌وزیر حضرت امام و اینكه شما را فرزند انقلاب می‌دانیم، دوست داریم و رهبر انقلاب هم شما را عضو خانواده انقلاب می‌داند اما از شما سوال می‌كنم وقتی هنوز انتخابات تمام نشده و در صندوق رای باز نشده شما از كجا مطمئن بودید كه اكثریت آرا را به دست آورده و اعلام پیروزی كردید.
حداد عادل اظهار داشت: عده زیادی به شما رای دادند اما نباید شما فقط به آرای مردم تهران و اطرافیان خودتان نگاه كنید آیا شما از آرا استان‌های محروم و شهرها و روستاهای كوچك اطلاع داشتید.
وی با بیان اینكه خدا می‌داند من این سخنان را برای رفع شبهه می‌دانم اظهار داشت: در كجای دنیا كشورهایی كه خود را الگوی دموكراسی می‌دانند سابقه دارد كه قبل از شمارش آرا واعلام رسمی كاندیدایی كنفرانس خبری بگذارد و خود را رئیس‌جمهور اعلام كرده و كسی دیگری نیز به او تبریك بگوید.
رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نظرسنجی‌های مختلف صورت گرفته در ماه‌های قبل از انتخابات گفت: ما این نظرسنجی‌ها را كه توسط چندین دستگاه مختلف صورت می‌گرفت بررسی كردیم و دیدیم كه در هیچكدام از این نظرسنجی‌ها كه مربوط به كل كشور بود آقای میرحسین از آقای احمدی‌نژاد جلوتر نبود.
حداد عادل خاطرنشان كرد: باید در نظر بگیریم كه همین نظرسنجی‌ها بود كه چند روز مانده به انتخابات سال 76 نشان دادكه مردم نسبت به آقای خاتمی اقبال بیشتری دارد.
وی ادامه داد: البته این موضوع كه رای آقای احمدی‌نژاد از آقای موسوی بیشتر است احتیاج به نظرسنجی هم نداشت چرا كه دولت آقای احمدی‌نژاد ظرف 4 سال به حداقل 60 سفر استانی به مناطق مختلف كشور داشته است. و این طبیعی است كه مردم این شهرها رای بیشتری به ایشان بدهند.
حداد عادل خطاب به میرحسین موسوی گفت: شكی نیست كه شما در تهران رای بالایی داشتید ولی باید بدانید كه ایران فقط تهران نیست و بزرگی شما نیز در این است كه به رای مردم احترام بگذارید.
رئیس مجلس هفتم اضافه كرد:‌اگر ما و سازوكار و قوانین انتخابات در ایران ولو اینكه خود شكست بخوریم احترام بگذاریم این برای آینده نظام سودمندتر است حتی اگر با پیروزی و یا شكست همراه شود.
حداد عادل خطاب به میرحسین ادامه داد: این درست نیست كه قبل از برگزاری انتخابات نزدیكان شما اعلام كند كه اگر آقای احمدی‌نژاد پیروز شد یقینا تقلب صورت گرفته است.
وی افزود:‌ما می‌دانیم كه رهبری معظم انقلاب به شما علاقمندند و شما را نصحیت كرده‌اند كه اگر شكایتی دارید به شورای نگهبان تسلیم كنید و به شورای نگهبان توصیه كردند كه به شكایت شما رسیدگی شود و بدانید كه خیر دنیا و آخرت در اطاعت از ولایت فقیه است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خطاب به هواداران میرحسین موسوی آنها را خواهر و برادر خود صدا كرده و گفت: نتیجه این انتخابات نباید موجب به وجود آمدن تفرقه شود بلكه باید بدانیم كه این انتخابات نیز مانند هر بازی دیگری برنده و بازنده‌ای دارد و ما حساب هواداران آقای موسوی را از آشوب‌طلبان و اغتشاشگران جدا می‌دانیم.
حداد عادل با بیان اینكه این انقلاب ارزان به دست نیامده كه عده‌ای می‌خواهند به آن لطمه‌ای بزنند،‌خطاب به رسانه‌های خارجی گفت: این ملت برای پیروزی انقلاب بیش از یك میلیون شهید و جانباز تقدیم كرده است و به همین راحتی اجازه نمی‌دهند تا عده‌ای به انقلاب‌شان صدمه بزنند بلكه همواره از آن حمایت می‌كنند.
وی ادامه داد: به فتنه‌گران داخلی هم می‌گویم كه آیا فراموش كرده‌اید كه همین ملت در بلواهای مختلف شما در صحنه حاضر بود و جواب‌تان را داد و بدانید كه ملت ایران گوش به فرمان رهبری برای حمایت از انقلاب همیشه در صحنه حاضر است.
نماینده مردم تهران خاطر نشان كرد: هر كس نسبت به برگزای انتخابات اعتراضی دارد باید طبق قانون مستندات خود را به شورای نگهبان ارائه دهد و از طریق قانونی اعتراض خود را پیگیری كند.


كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی