ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 637)
دوشنبه 25/3/1388 - 21:26 -0 تشکر 122882
انتخابات الكترونیك...دولت الكترونیك

سلام

به نظرتون واقعا بهترنبوداگه انتخاباتمون به صورت الكترونیكی بود؟؟؟

جام جم آنلاین:همیشه وقتی كه بخش داوری برنامه 90 را نگاه می‌كنم، این مساله به ذهنم می‌آید كه این همه جنگ و جدل بر سر این‌كه «آن صحنه پنالتی بود، یا نبود؟» یا «این پاس آفساید شد یا نشد؟» به‌سادگی با نصب چند دوربین حرفه‌ای در ورزشگاه، كه به‌هر حال به‌هزینه‌اش می‌ارزد، حل می‌شود. (البته شاید در آن صورت دیگر برنامه آقای فردوسی‌پور و برنامه‌های مشابه آن از سكه بیفتند)!

اختلافاتی هم كه در انتخابات تازه گذشته ریاست جمهوری، در زمینه نظرات مردم و كارشناسان موجود بود، به‌سادگی قابل پیشگیری و رفع است. اكسیر، دولت الكترونیكی است و رای‌گیری به‌صورت الكترونیكی؛ البته درصورتی كه درست و امن پیاده‌سازی شود.

برپایی دولت الكترونیكی هم كاری سخت و پیچیده و امكان‌ناپذیر نیست، همان‌گونه كه برپایی تجارت، آموزش و بانكداری الكترونیكی در جهان امری دست نیافتنی نبوده است؛ فقط نیاز به یك اراده مصمم و مدیریت اثربخش دارد.

دعا میكنم كه خداازتو بگیرد،هرآنچه كه خداراازتو گرفت...دكترعلی شریعتی

    

 

دوشنبه 25/3/1388 - 21:30 - 0 تشکر 122883

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

خوبه ولی الکترونیکی بشه، چجوری شناسنامه ها مهر میخوره؟

سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 25/3/1388 - 21:45 - 0 تشکر 122885

ضرورت ایجاد زیرساخت موثر
جام جم آنلاین:كارشناسان و متفكران مسائل اجتماعی و اقتصادی بر این باورند كه فناوری اطلاعات و ارائه خدمات به‌صورت الكترونیكی، فرصتی بود (و هست) كه به‌كمك آن برخی كشورهای روبه‌توسعه و عقب‌مانده از عصر صنعتی و فراصنعتی، با جهشی بزرگ خود را به عصر اطلاعات برسانند.

كشور ما نیز از جمله كشورهایی به‌شمار می‌آید كه می‌توانست (و هنوز هم می‌تواند) از این فرصت بهترین بهره را ببرد. زیرا با وجود قابلیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار در زمینه‌های فنی و نیروهای كارآمد، در سال‌های گذشته كمترین بهره از این موقعیت برداشته شده و این امر به‌روشنی در اتوماسیون اداری دهه‌های گذشته مشهود بوده و هنوز هم بانكداری الكترونیكی روی پای خود نایستاده، آموزش الكترونیكی مورد پسند دانش‌آموختگان نیست، تجارت الكترونیكی غیرقابل اطمینان است در مجموع شهر الكترونیكی گام‌های نخستین را به‌كندی می‌پیماید و در نتیجه ما با مشكلاتی مانند ترافیك سنگین شهری، اتلاف سرمایه و وقت و اثرات روانی و مالی ناشی از آن دست به‌گریبان هستیم.

«انقلاب دیجیتالی» فرصتی درخشان را برای ایرانیان فراهم آورده كه از روی شكاف فناوری موجود بین خود و كشورهای پیشرو را در كوتاه‌ترین زمان بپرد؛ اما متاسفانه به‌دلیل نبود ثبات در مدیریت اثربخش به‌نظر می‌رسد كه این فرصت خود دارد به یك تهدید بدل می‌شود و كشور دارد در مخمصه «شكاف دیجیتالی» می‌افتد.

مهم‌ترین پیش‌نیاز ورود به عصر اطلاعات و الكترونیكی شدن امورات كشور، ایجاد زیرساخت و بستر مخابراتی مناسب است كه هنوز برقرار نشده: تلفن ثابت خوب است، حال موبایل كمی بهتر است، اما ‌ADSL‌ واقعی برایمان آرزو شده و این دایل‌آپ نیم‌بند هم دردی از ما درمان نمی‌كند و همچنان منتظر نظر لطف مسوولان هستیم.

دعا میكنم كه خداازتو بگیرد،هرآنچه كه خداراازتو گرفت...دكترعلی شریعتی

    

 

دوشنبه 25/3/1388 - 21:54 - 0 تشکر 122888

سلام

همون طور كه وقتی با عابربانك میریم پول میگیریم،دیگه لازم نیست جایی رو امضاكنیم...

میشه یه كارت الكترونیكی ایجادبشه واسه انتخابات وكارای مثل اون..

كارت ملی الكترونیكی..

هوم؟؟
یا حق

دعا میكنم كه خداازتو بگیرد،هرآنچه كه خداراازتو گرفت...دكترعلی شریعتی

    

 

دوشنبه 25/3/1388 - 22:0 - 0 تشکر 122890

سلام....اینوبخونید

اگه این كارزودترصورت میگرفت،میشدانتخابات الكترونیك وبی دردسرتری داشته باشیم

ایرانیان کارت ملی الکترونیکی می‏گیرند
این کارتها علاوه بر اینکه کارت هویت فرد است، می تواند اطلاعات دیگر فرد چون امضای الکترونیکی، مشخصات زیستی مانند اثر انگشت و اطلاعات پزشکی فرد را نیز شامل شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از صدور کارت هوشمند ملی الکترونیکی خبر داد و گفت: کارت هوشمند ملی که علاوه بر کارت شناسایی دارای کارکردهای الکترونیکی دیگر نیز است در وهله اول به عنوان کارتهای هوشمند هویتی ارائه می شود.

عبد المجید ریاضی در گفتگو با مهر با بیان اینکه کارتهای ملی صادر شده باید هر چند سال یک بار تمدید شود، گفت: استفاده از کارتهای هوشمند الکترونیکی در تمام دنیا متداول است از این رو درصدد تولید و صدور کارتهای هوشمند هستیم.

وی افزود: این کارتها علاوه بر اینکه کارت هویت فرد است، می تواند اطلاعات دیگر فرد چون امضای الکترونیکی، مشخصات زیستی مانند اثر انگشت و اطلاعات پزشکی فرد را نیز شامل شود.

ریاضی، رای گیری، خرید بلیط هواپیما و قطار را از دیگر کارکردهای این کارت ذکر کرد و به مهر گفت: این کارت دارای کارکردهای فراوانی است ولی در فاز اول این کارتها با 6 کارکرد پیش بینی شده است که به تدریج بر روی این کارتها اضافه خواهد شد.

وی به نحوه عملکرد این کارتها اشاره کرد و گفت: این کارت از طریق پورت به شبکه وصل می شود و می توان کاربردهای وسیعی برای این نوع کارتها برنامه ریزی کرد.
ریاضی زمان اجرای این طرح را اعلام نکرد و گفت: زمان صدور کارتها متعاقبا اعلام می شود.

دعا میكنم كه خداازتو بگیرد،هرآنچه كه خداراازتو گرفت...دكترعلی شریعتی

    

 

دوشنبه 25/3/1388 - 22:2 - 0 تشکر 122892

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

خب اینی که شما میگین در هیچ کشوری سابقه نداشته، چجوری میشه در ایران اجراییش کرد.

با توجه به اینکه زیرساخت هایی دولت الکترونیک در ایران هنوز خیلی جای پیشرفت داره، چنین چیزی به این زودی ها محقق نمیشه.

سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 25/3/1388 - 22:25 - 0 تشکر 122894

با سلام

جناب ممل 92 راست میگند اینجور انتخابات تو هیچ کشوری سابقه نداشته و نباید هم صورت بگیره امکان تقلب هم شاید بیشتر بشه هکر ها هم که بی کار نیستند و به نظرم همون روال سنتیش باشه بهتره!!!

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.