انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 604)
دوشنبه 25/3/1388 - 13:9 -0 تشکر 122724
فرهنگ ایرانی در خطر!!!

بسم الله الرحمن الرحیم

فرهنگ ایرانی در خطر!!!

شب گذشته تو فکر این بودم که چی بنویسم واسه امروز یه متنی که هر کی بخونه تحت تاثیر قرار بگیره!
می خوام امروز اختلافاتی که تو این چند مدت تو کشورمون اتفاق افتاده رو بگم!
هیچ انجمنی رو بهتر از انجمن عمومی پیدا نکردم.انجمن سیاسی به مسائل سیاسی می پردازه! انجمن اجتماعی به مسائل اجتماعی و انجمن خانواده به مسائل خانوادگی! اما انجمن عمومی تمام مضامین موجود رو شامل میشه.
در ابتدا باید بگم مشکلی که تو کشور ما وجود داره همش مسائل سیاسی نیست!
بله درسته مسائل سیاسی تو کشورمون زیاده اما مشکل اساسی سیاست نیست!مشکل اکثر ما اجتماع است!محیطی که توش بزرگ شدیم!فرهنگی که اگه قافل بشیم که شدیم مثل تمام کشورهایی که نابود و یا به نوبه ای ضرر دیدند رو ما قالب می کنند!
دعوا,درگیری,وحشی گری و ... اینا مسائلی نیست که به سادگی وارد فرهنگ ایرانی شده باشه!
ایران مهد تمدن و فرهنگ بوده و خواهد بود.فرهنگی که تو هزارن سال نتونستند از بین ببرندش یعنی فرهنگ آزادی , انسان دوستی ,علم و دین!
اگه امروز با دیدن یه فردی گوشه خیابون دلمون به رحم میاد و اگه میتونیم راحت حرفامون رو تو اجتماع و در سطح گسترده ای بگیم , به خاطر اینه که پدران و اجداد ما این میراث رو برامون گذاشتند.
رابطه ایران با ادیان از همه تمدن و قبلیه ها بیشتر هست! زمانی که سرتا سر دنیا بت پرستی رواج داشت تو ایران دین خدایی حکم فرما بود!
اینا چیزایی نیست که به سادگی بدست اومده باشه.سال هاست که برای این ارزش ها کشته های زیادی دادیم! از دوره حکومت هخوامنشیان تا به حال(انقلاب اسلامی) شهدای زیادی دادیم!حتی اون افرادی هم که تو این کشور به مردم ظلم می کردند به جرات می تونم بگم می خواستن ایران رو آباد کنند اما بعضی هاشون تو این راه موفق نبودند و بیگانه ها تونستند بر ایران مسلط بشند اما بر مردم نه!
حالا سال ها گذشته و ایران اسلامی جمهوری شده ; ده دوره از انتخابات این کشور میگذره و امروز باید شاهد این باشیم که با دستای خودمون داریم به فروپاشی ایران و ایرانی کمک میکنیم!
سی سال تلاش مردمی که خون جیگر ها خوردند رو کنار میگذاریم هشت سال جنگ تحمیلی رو کنار میگذاریم تا اینکه امروز برای تحریک اون کسایی که میخوان ایران از عرش به فرش بیاد آماده میشیم و بهشون کمک می کنیم! و برای نیل خواسته های بعضی ها این جوانان که از قافله عقب موندن باید تاوان پس بدند!
اینا مشکلات سیاسی نیست بلکه اجتماعی و درونی و فرهنگی هست!
قالب شدن فرهنگ قرون وسطایی بر روی فرهنگ اصیل ما خیلی بد تموم میشه ; امروز پر شوریم و شور جوانی داریم آیا فردا که آیندگان ملامتمون میکنند میتونیم جوابشون رو بدیم!
فردا وقتی که مورد سرزنش فرزندانمون قرار گرفتیم چی میخواهیم بگیم؟میخواهیم بگیم برای یک مسئله کوچک که اصلا مطمئن نبودیم ایران رو به زباله دان تاریخ فرستادیم!
آتیش زدن اوتوبوس , خراب کردن اموال عمومی و خسارت به خونه های مردم آیا این مشکلات سیاسی افراد هست یا مشکلات فرهنگی و درونی؟
اجتماع و فرهنگ ایرانی در خطر برادر و خواهر من ! چرا برای تخریب ارزش هامون تلاش می کنیم! دولت های غربی و مخصوصا دولت مردان آمریکایی منتظر همین بهونه ها هستند و خواهند بود ;  رسانه های غربی که این اوضاع آشفته رو پیش بینی کرده بودند و ازش حرف میزدند و بعد اتفاق افتادن این درگیری ها بهش تاکید کردند آیا فکر میکنید روی احتمال این حدس و گمان رو به مردم گفتند؟
این مسائل برنامه ریزی شده بود و خواهد شد ; اما آیا ما هم باید با اونا هم صدا بشیم؟
تو همین اختلافات تو چت روم ها و سایت ها با فرستادن امواج منفی بر روی جوانان و آموزش ساخت بمب دست ساز , نارنجک و ... می خواستند تا به هدفشون برسند!فرهنگ ایرانی در خطر برادر و خواهر من نگذارید که فرهنگ اصیل ما دست خوش تغییرات بشه!
به نظر خودتون الآن فرق بین عاقل و دیوانه چیه؟دیوانه خرابکاری و داد و بی داد میکنه که امروز شاهد اون هستیم!نگذارید خاطره بیست تیر دوباره زنده بشه!افسوس و ماتم فایده ای نداره!
منم مثل همه شما دل پری دارم ولی دلیل نمیشه که اونو به گردن دیگران بندازم!مشکل امروز ما اینه که به کسی اعتماد نداریم!
اگه یه روز یه جایی یه وسیله ای به نصف قیمت فروخته میشه میگیم احتمالا جنسش خرابه اما حقیقت چیز دیگست! درسته باید محتاط عمل کرد ولی نه تا این حد!حقیقت بعضی وقت ها شیرین و بعضی وقت ها تلخ هست! قبول کردن شکست جرم نیست اما شکستن هنجار هایی که خودمون تعیینش کردیم جرم به حساب میاد!
فرهنگ ایرانی در خطر دوستان من!اگه به تماشای فوتبال تو استودیوم ها رفته باشید بعد از بازی آشوب ها رو می بینیم نکنه به قضاوت داور بازی هم شک دارید!
همش شک و تردید بالاخره تا کی می خواهیم اینطوری زندگی کنیم! ملت عراق و افغانستانم یه روز مثله کشور ایران بودند اما کم کم آزادی هاشون صلب شد و خشونت جای گزین شد و همچنان این داستان ادامه دارد ...
ما تاریخ می خونیم تا عبرت بگیریم اما امروز تاریخ و تاریخچه ها دارند از اوضاع امروز ایران و جهان عبرت می گیرند!
دوستان,عزیزان,هم وطنان و ملت ایران من!
امروز دیگه اون همبستگی احساس نمیشه! چرا؟ چرا با دستای خودمون داریم به نظامی که خودمون ایجاد کردیم صدمه می زنیم!
رو ما آزادیی رو تحکیم کردند که خودشون اون آزادی رو زیر پا له میکنند با کمی دقت میتونیم ببینیم که با صدای آزادی به کشورهایی مثل عراق و افغانستان حمله کردند!
یکم فکر کنید! آیا آزادی های غربی میتونه کامل کننده فرهنگ ایرانی باشه! شاید داستان همسر پادشاهی که از روی حیا و عفاف خودش در مهمونی با حجاب آماده شد رو شنیده باشید که در نهایت از قصر اخراج شد بله این اتفاق تو ایران افتاد کتاب های تاریخ رو ورق بزنید کتاب های تاریخ ایران رو ورق بزنید خیلی از این زن ها و همسر ها بودند که به خاطر عفاف و پاکدامنی فرهنگ ایرانی رو ساختند! و این تمدن و فرهنگ ایرانیه نه اونی که امروز تو جامعه خودمون و جوامع غربی داریم می بینیم!
سر درب سازمان های بزرگ دنیا از اشعار ایرانی استفاده شده این یعنی افتخار از کتیبه حقوق بشر کورش تا اشعار به درد آورنده مولانا امروز میبینیم استفاده میکنند!این یعنی افتخار امروز ایرانی و امروز هم مسئله هسته ای و دم از همکاری با ایران زدند یعنی غرور ملت ایران!
مردم من تمدن و فرهنگ ایران درخطر هست! امروز از همتون می خوام کمک کنید! تا احیا کننده ایران باشیم نه اینکه در صف خائنین و دشمنان کشور! بگذارید آیندگان ازمون به نیکی یاد کنند نه این که سایه رو سیاهی در نظرشون باشیم!
برادران من ایران در خطر هست! فرهنگمون رو دارند به یغما می برند!خواهران من امروز مسئله حجاب مشکلی برای کسی به وجود نیاورده!ای خواهران من فرزندان ما از شما الگو می گیرند و زیر دستان و سایه شما پرورش می گیرند نگذارید که آیندگان ما را سرزنش کنند!هموطنان این خواسته یکی از فرزندان این آب و خاک هست! کسی که دردها و مشقت های زیادی داشته زندگی سختی داشته ولی ایرانم از خودم مهم تره! خودم , خانواده ام و دوستان و آشنایانم فدای ایران باد!ایران من سرفراز هست و خواهد ماند!پس بیایید دست به دست هم بدیم و به جای اینکه به اختلافات دامن بزنیم قدرت ایران و ایرانی را احیا کنیم!
ای کاش میتونستم این متن بلندی که نوشتم رو براتون با صدای خودم می خوندم با احساسی که الان دارم!الان که این متن رو مینوسیم همه در خوابند و من با گلویی پر بغض دارم این حرفا رو روی دفتری که حرفای دلم توش جا گرفته می نویسم چون احساس خطر کردم!
اما مشکلات نباید کاری کنه همبستگی ملت ایران از بین بره! تو هر زمان و هر مکان و هر حکومتی مشکل بوده ولی با منطق خیلی از مشکلات حل شد!
خواهران,برادران و ای ملت سر افراز ایران من! این نوشته های حقیری است که با خون جگرهای مادری بزرگ شده که باید قدرش رو بدونم!مادران ما بودند که ما رو تا به این سن بزرگ کردند فرهنگ ایرانی رو ساختند و ازش محافظت کردند.حجاب و عفاف اسلامی رو حفظ کردند وگرنه ما هیچی از خودمون نداریم!
دست منو پس نزنید ازتون کمک میخوام!فرهنگ ایرانی در خطر هست!
غافل و خائن برای ملتمون نباشیم برای پیشرفت ایران باید تلاش کنیم چشمامون رو باز کنیم!اگه امروز اقتدار ملی داریم اگه امروز ابر قدرت های بزرگی چون آمریکا در گفته هاش میگه با ایران باید مشورت کرد و اگه امروز ژنوها و سازمان ملل ها به لرزه در میان و اسرائیل احساس خطر میکنه این دست رنج گذشتگانمونه نگذارید که به راحتی مقلوب فرهنگ و مغلوب غربی ها بشیم!
ملت عزیز ایران من!فرهنگ و تمدن ایرانی در خطر هست!
برداران ,خواهران, و هموطنان ایران من! دنیای امروز ما بی رحم تر ازاونیه که فکرش رو میکنیم اونقدر بی رحمه که به کودک یک ماهه رحم نمیکنه نگذراید به دست خودمون حاصل دست رنج هزاران ساله اجدادمون رو یک شبه از بین ببریم!
و این آخر گفته های من هست! ببخشید که زیادی نوشتم ای کاش میشد این متن رو بخونم صدام به گوش تمام ملت ایران می رسید! ای کاش و ای کاش هایی که تمدن و فرهنگ ایرانو ساختند! من هفت صفحه متنی رو ننوشتم که برای هیچ باشه از شما درخواست کمک کردم از همتون در خواست میکنم که به ندای رهبری گوش کنید و اختلافات رو کنار بگذارید!
فرهنگ و تمدن ایرانی در خطر هست!
پاینده و پایدار باشید.


با تشکر از همه دوستان هامان نقی نیارمی

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
دوشنبه 25/3/1388 - 14:53 - 0 تشکر 122769

با سلام

دوستان امروز دیگه جنگ های گرم از بین رفته و جنگ جنگ سرد هست یعنی جنگ ارزش هاست!چشمامون رو خوب باز کنیم امروز اگه هر آن از خودمون کشورمون و همسایگانمون قافل بمونیم از دنیا عقب میفتیم توجه کنید که فرهنگ و تمدن ایران و ایرانی همیشه در طول سال ها باقی مونده اگه کشور های دیگه تمدن و فرهنگشون دست خوش تغییرات شده ولی فرهنگ ایران و ایرانی هنوز پا برجاست برای اینکه ایران در طول زمان پا برجا مونده در برابر ظالمین و ظلم ها ایستادگی کرده از رشادت های فرماندهانی چون سورن یا سورنا تا شهدای هشت سال جنگ تحمیلی هنوز هم میبینیم که ایران در برابر تحریم ها و تحدید های کشور های غربی واکنش نشون میده و پا برجا باقی مونده!

مردم خوب من! تفکر و تامل در کارهاتون داشته باشید اختلافات همیشه بوده ولی دلیل نمیشه این اختلافات رو اینطوری حل کرد اگه دلیل و مدرکی وجود داره که نشون میده در انتخابات تقلب شده برای وزارت کشور بفرستید تا ثابت بشه تهمت و دروغ و افترا برای ملت بد تموم میشه اینکارها آخرش جز تاسف و سر افکندی کار دیگه ای نداره نکنید اینکارو نذارید که آیندگان ما را مورد سرزنش قرار بدند!

مردم پاک ایران چشم ها و گوش هاتون رو خوب باز کنید!ابزار دست دشمنان ایران و ایرانیان نشید این وطن ماست و تصمیم گیریش به دست خودمونه پس کاری نکنید که جز پشیمونی چیزی برامون بمونه از تک تک شما عزیزان میخوام که خوب فکر کنید!

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
دوشنبه 25/3/1388 - 15:45 - 0 تشکر 122780

به نام خدا

سلام انلاکر عزیز بله متاسفانه این انتخابات بهانه ای برای دشمن شده که مردم سالاری ایران را زیر سوال ببرند به قول مطبوعاتی ها شما را چه شده است

سه شنبه 26/3/1388 - 11:38 - 0 تشکر 123017

با سلام

ه گزارش ایرنا، متن کامل بیانیه آیت الله مهدوی کنی بدین شرح است:

ملت بزرگ، آگاه و مقتدر ایران بار دیگر تحت عنایت و رعایت حضرت بقیه‌الله‌الاعظم عجل‌الله تعالی فرجه الشریف حماسه‌ای عظیم آفرید.شرکت بی‌سابقه مردم شریف ایران درانتخابات یکبار دیگر نظام دینی مردمی رابه عنوان یک مدل جدید موفق حکومتی به جهان عرضه کرد.اینجانب از سوی جامعه روحانیت مبارز ضمن پاسداشت این پیروزی بزرگ توجه مردم عزیز رابه نکات زیرجلب می‌نماییم:

1. رییس جمهوری منتخب رییس‌جمهورهمه ملت ایران است و از امروز باید با وحدت، یکدلی وبرادری همگان از این دستاورد عظیم پاسداری کنیم.

2. بحث‌ها و اختلاف نظرهای شدید در انتخابات فقط به فصل انتخابات تعلق دارد و نباید این بحث‌ها ادامه پیدا کند و فضای پرنشاط جامعه را آلوده کند و همگان دست‌به‌دست هم باید برای سازندگی جمهوری اسلامی ایران تلاش کنیم وهرگونه آشوب و بی‌نظمی کمک به دشمنان خونخوار اسلام و ایران است.

3. پیروزی این انتخابات، پیروزی کشور، عزت مردم و رهبری عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی ایران است وهیچ گروه و دسته‌ای نباید پیروزی ملت را به نفع خود مصادره کند و باتلاش فراوان باید شکاف‌های ایجاد شده در زمان انتخابات را پر نمائیم.

4. انقلاب اسلامی نشان داد که شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی همچنان پرقدرت و پرنشاط مانند روزهای اول انقلاب اسلامی شعار اصلی وهمیشگی ملت ایران است که باید با همه وجوداز این شعارها وارزش‌های برآمده ازآن پاسداری کرد.

5. ضروری‌ترین مساله امروز و هر روز کشور حفظ وحدت و پیروی مستمر از رهبری معظم انقلاب اسلامی است. حفظ این دستاوردها با حضور پرنشاط مردم، حفظ آرامش، حضور تمام جریان‌های فکری همه و همه در سایه ولایت فقیه است. ما باید ضمن بزرگداشت یاد ونام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره)این فرمایش گهربار ایشان را پاسداری کنیم که فرمودند:«پشتیبان ولایت فقیه باشیدتابه این مملکت آسیب نرسد» تادراین دنیای پرآشوب بتوانیم همچنان در تمام زمینه‌های، سیاسی، فرهنگی، علمی، اجتماعی پیشتاز در منطقه و جهان باشیم.

ازخداوند علی اعلا سعادت و سلامت ملت رشید و دلاور ایران را در سایه توجهات و الطاف ولی‌عصر ارواحنافداه مسالت می‌کنم.

منبع:خبرگزاری ایرنا
با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی