انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 461)
شنبه 23/3/1388 - 17:2 -0 تشکر 122129
کروبی باز هم خواب ماند

بسم الله الرحمن الرحیم

شبكه ایران: کرباسچی رییس ستاد کروبی دیروز با حضور در دانشگاه امیرکبیر، در اقدامی تعجب‌برانگیز رای خود را در سبد موسوی قرار داد و جالب‌تر اینکه تعمداً رای خود را به دانشجویان نشان داد و از آن‌ها نیز خواست که به دلیل رای نیاوردن کروبی به میرحسین موسوی رای بدهند.

"فردا شب همه بیداریم" تیتر اول روزنامه ارگان مهدی کروبی در روز پنج شنبه بود که از مدت ها قبل با زیر سوال بردن سیستم نظارتی شورای نگهبان و وزارت کشور در انتخابات 22 خرداد بازی همیشگی فرار به جلو را کلید زد.

اما اینکه چگونه کروبیان علی رغم بیداری خود نتوانستند یک درصد آرا مردم را به خود اختصاص دهند سوالی است که پاسخ آن چندان سخت نمی‌نماید.

مهدی کروبی که با شعار "تغییر" و "همه بیداریم" از مهرماه سال گذشته وارد میدان انتخابات شده بود با چینش کادر ستاد خود از میان افرادی که او را "محل امنی برای فعالیت سیاسی " می‌دانستند مثل جمیله کدیور که قبل از مهر خوردن حکم ریاست جمهوری کروبی توسط ملت حکم وزارت ارشاد برای او مهر شد و یا غلامحسین کرباسچی که برای آینده سیاسی خود کروبی را وسیله‌ای مناسبی می‌دید، نشان داد که در خواب عمیق‌تری نسبت به 4 سال قبل فرو رفته است.

کرباسچی که به دلیل تخلفات مالی به عنوان یک مجرم اقتصادی راهی زندان و به مدت 5 سال از مشاغل دولتی منع شد، به عنوان دبیرکل کارگزاران علی‌رغم مخالفت‌های زیادی که از سوی هم حزبی‌های وی می‌شد مسئولیت ستاد مهدی کروبی در این انتخابات را بر عهده گرفت.

در همین زمان، بسیاری این رفتار کرباسچی را تعبیر به بازیابی سیاسی او قلمداد کردند و همانند حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان به کروبی هشدار دادند که مواظب اطرافیان خود باشد چراکه آنان تا انتهای انتخابات او را همیاری نخواهند کرد یعنی همان کاری که روز گذشته غلامحسین کرباسچی انجام داد.

در وضعیتی که کرباسچی تا آخرین روزها با کروبی به سفرهای تبلیغاتی او می‌رفت و قرار بود معاون اول وی شود، صبح دیروز زمانی که وی با کروبی به یکی از شعب اخذ رای رفته بود در کمال تعجب خبرنگاران و همراهان رای خود را در صندوق نینداخت و بدون دادن رای شعبه را ترک کرد.

مشاور عالی و رئیس ستاد کروبی روز گذشته در حالی است که با حضور در دانشگاه امیرکبیر و درمیان دانشجویان رای خود را به صندوق می‌انداخت، برخلاف تصورهای قبلی رای خود را در سبد کروبی قرار نداد بلکه نام میرحسین موسوی در برگه تعرفه رای کرباسچی نوشته شد! جالب‌تر اینکه کرباسچی تعمداً رای خود را به دانشجویان نشان داد و از آنها نیز خواست که به دلیل رای نیاوردن کروبی به میرحسین موسوی رای بدهند.

در این میان، شاید بتوان گفت شعاری که حامیان کروبی از مدت‌ها پیش سر داده بودند از این جهت درست بود که آنها به نسبت با کروبی بیدار بودند ولی شیخ اصلاحات به نظر می‌رسد خود در خواب عمیقی فرو رفته و اطرافیانش هم از این خواب او بهترین استفاده را کردند.

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی