انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1555)
جمعه 22/3/1388 - 2:5 -0 تشکر 121680
ایرانیان مقیم هند : انتخابات ، آینده را ترسیم می کند

دهلی نو - ایرانیان مقیم هند بویژه دانشجویان بر مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرده و آن را ترسیم کننده آینده کشور دانستند .

به گزارش ایرنا، ایرانی های مقیم دهلی نو بویژه دانشجویان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در دهلی نو، به اظهار نظر درخصوص الزامات مشارکت در انتخابات پرداختند .
درهمین ارتباط " زهرا" دانشجوی رشته علوم سیاسی در دانشگاه "دهلی" گفت: انتخابات ، اساس دمکراسی است و تحقق دمکراسی با مشارکت است ، بنابراین چنانچه خواستار اجرای دمکراسی در کشور باشیم باید در انتخابات شرکت کنیم .
"علی" دانشجوی رشته کامپیوتر نیز با اشاره به شرکتش در انتخابات، اظهار داشت : انتخابات ایران بویژه در این دوره به واقع نشانه نقش مردم در تعیین سرنوشت خویش است و به عنوان یک ایرانی تلاش می کنم من نیز در ایفای این نقش فعال باشم .
"فاطمه" دانشجوی رشته فلسفه در دانشگاه "جواهر لعل نهرو" نیز با اشاره به انعکاس اخبار انتخابات ایران درهند بیان داشت : از این که متعلق به کشوری می باشم که در آن مردم چنین پرشور در صحنه های تصمیم گیری ظاهر می شوند احساس غرور می کنم و بر ایرانی بودن خویش می بالم .
وی تاکید کرد : این احساس من شرکت در انتخابات را برای من یک وظیفه کرده است .
از سوی دیگر "رضا" که درزمینه کامپیوتر در دهلی مشغول به کار می باشد نیز به ایرنا گفت :معتقدم مشارکت در انتخابات یک حق طبیعی است که به تمامی انسان ها درجوامع مترقی و متمدن داده شده است . بنابراین اگر ما هم خواستار این هستیم که در مسیر توسعه پیشرفت کنیم باید مشارکت اجتماعی داشته باشیم .
شهرهای دهلی ، بمبئی ، حیدر آباد، بنگلور، میسور و پونا فردا شاهد حضور ایرانیان مقیم هند در پای صندوق های رای خواهند بود.
حدود شش هزار دانشجوی ایرانی در کشور هند مشغول به تحصیل هستند. همچنین 30 هزار ایرانی مقیم این کشور می باشند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.