انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 935)
پنج شنبه 21/3/1388 - 14:36 -0 تشکر 121412
هاشمی رفسنجانی: سیاست دولت موسوی بدترین نوع اداره مردم است

هاشمی رفسنجانی: سیاست دولت موسوی بدترین نوع اداره مردم است

خبرگزاری فارس: هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعه سال‌های 68 تا 70 با انتقاد از سیاست‌های دولت موسوی تاكید كرد كه فساد اداری ، بی‌برنامگی ،‌ مدیریت غلط ،‌بی عدالتی ،‌ تعطیلی طرح‌ها،‌ تاراج اموال كشور،‌ تورم ،‌نابودی استعدادها،‌ استقراض ،‌عقب ماندگی ،‌ افت تولید،‌ فقر مضاعف ،‌ وابستگی به یارانه‌ها از جمله سیاست‌های دولت موسوی بوده است.


به گزارش خبرگزاری فارس، برای شناخت برخی كاندیداها راهی جز بررسی عملكرد و كارنامه كاری آنها باقی نمی ماند.گزارشی كه پیش رو دارید، بخشی از سخنرانی‌های حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعه سال‌های 68، 69 و 70 است. وی در این سخنرانی‌ها با ارزیابی و نقد عملكرد دولت میرحسین موسوی، به تشریح مشكلات به ارث رسیده از این دولت پرداخته است.
مشكلاتی كه غالباً مردم كشورمان در آن دوران سخت با صف‌های طویل برای گرفتن كالاهای كوپنی، استفاده از گوشت‌های یخی، فقدان مواد اولیه برای كارخانه‌ها، كمبود دارو، وجود پزشكان هندی و بنگلادشی، كمبود قطعات یدكی و فرسودگی ماشین‌آلات كارخانه‌ها، قطع مكرر برق، نبود آب لوله‌كشی در روستاها، فقدان گاز لوله‌كشی در بسیاری از مناطق شهری و روستایی، از بین رفتن تولیدات كشاورزی به علت نبود شبكه صحیح حمل و نقل و توزیع، استقراض از بانك‌های خارجی، پائین بودن امید به زندگی و بسیاری از طرح‌های نیمه تمام و... در خاطر خود ثبت كرده‌اند.
بدون هیچ پیش داوری، توانمندی وضعیت و شرایط دولت موسوی را كه 20 سال از كار اجرایی كلان فاصله گرفته اند ، از زبان هاشمی رفسنجانی كه اكنون به عنوان حامی جدی وی فعالیت می‌كند، در دسترس خوانندگان محترم قرار می‌دهیم.

پنج شنبه 21/3/1388 - 14:38 - 0 تشکر 121413

- فساد اداری


ما چند تا مسئله عمده داریم كه من در اینجا به آنها اشاره خواهم كرد: یكی همین مسئله سوء توزیع و گرانی است یكی مسئله سوء اخلاق بخشی از انسان‌هاست، بد حجابها و آن افرادی كه اخلاق اسلامی را مراعات نمی‌كنند و یكی هم همین مسئله سیاسی است كه از بیرون دائماً برای كشور ما مسئله می‌سازند. مسئله دیگر مسئله فساد اداری است كه در بعضی از ادارات بعضی از افراد برای مردم مزاحمت‌هایی بوجود می‌آورند و ما اگر در مسیر حركتمان اگر چرخ‌های تولید راه افتاد، اگر استفاده از منابع آن طوری كه شایسته است انجام شد، اگر همه كارها را درست كردیم چنانچه این مسائلمان را حل نكنیم باز نمی‌توانیم به جایی برسیم. اگر این فساد اخلاق موجود باشد جامعه ما آن جامعه ایده‌آل اسلامی نمی‌تواند باشد.
1368.2.2

پنج شنبه 21/3/1388 - 14:38 - 0 تشکر 121414

مشكل تعزیرات


مشكلاتی كه ما در باب مالیات داشتیم و یا در خیلی از ابواب دیگر مانند تعزیرات كه یك مشكل جدی در مسیر قانونگذاری و اداره كشور ما شده بود كه ایشان (امام) به راحتی حل كردند. شما اجازه بدهید كه من دیگر داخل جزئیات نروم چون شما اینطور چیزها را به اندازه كافی می‌دانید.
1368.3.20

پنج شنبه 21/3/1388 - 14:39 - 0 تشکر 121415

بی برنامگی


ما قبلاً برنامه نداشتیم الان برنامه پنج ساله ما دارد آماده می‌شود كه داشتن برنامه خودش تكلیف خیلی چیزها را روشن می‌كند. آینده روشن می‌شود، خطوط مشخص است معلوم است، ما به كجا می‌خواهیم برسیم، مسئولان تكلیف خودشان را می‌دانند دوباره كاری‌ها نمی‌شود و خیلی از ریخت و پاش‌ها را نخواهیم داشت و چیزهای دیگری را هم كه قبلاً داشتیم الان از آن برخورداریم.
1368.5.14

پنج شنبه 21/3/1388 - 14:40 - 0 تشکر 121416

مدیریت غلط


این شیوه‌ای كه الان دولت دارد زندگی مردم را اداره می‌كند، این بدترین نوع اداره مردم است.
1368.7.8

پنج شنبه 21/3/1388 - 14:41 - 0 تشکر 121417

بی عدالتی


شیوه توزیع درست نیست همین كه هست هم درست توزیع نمی‌شود یعنی مردم یك عده‌ای به هر دلیلی به آسانی به اینها می‌رسند و یك عده‌ای هم نمی‌رسند. یعنی آن چیزهایی كه دولت كوپنی كرده خوب به هر حال دیر یا زود به دست مردم می‌رسد اما اینكه كوپن نیست، عادلانه بدست مردم نمی‌رسد. این هم اشكالاتی در سیستم توزیع است برای اینكه خوب بنا نبود اینجوری شود این یك چیز موقتی بوده كه تنظیم شده كه باید بعداً برگردد به عرضه و تقاضا و از شبكه‌های توزیع معمولی به بازار برود و مردم بتوانند به طور عادی بروند و بخرند و این فسادها نباشد. اما این واقعیت وجود دارد كه این شكل توزیع الان هست و یك نوع بی عدالتی از این طریق به مردم تحمیل می‌شود.
1368.7.8

پنج شنبه 21/3/1388 - 14:41 - 0 تشکر 121418

خطر نقدینگی


نقدینگی بسیار زیادی الان در دست مردم است این مقدار پولی كه ما در دست مردم داریم این خودش یك خطر جدی است برای اقتصاد كشور، علتش هم این است كه این پولها در دوران جنگ خرج تولید نمی‌شد یا در جنگ مصرف می‌شد كه برمی گشته دوباره در بازار و در دست مردم یا می‌رفتیم كالای خارجی می‌خریدیم.
1368.7.8

پنج شنبه 21/3/1388 - 14:43 - 0 تشکر 121419

تعطیلی طرح‌ها


الان همه طرح‌های مهم شما مانده است بدلیل اینكه اجباری ندارند چرا كه پولهایشان را گرفته و رفته‌اند این شیوه یك شیوه جاهلانه ای برای اداره یك كشور است.
1368.9.18تاراج اموال كشور


الان ما در دریا هر مقدار كه نفت استخراج می‌كنیم، گازهای آن را داریم می‌سوزانیم و مخازن مشتركی كه با آن طرفی‌ها داریم آنها دارند، می‌برند و از ما هرز می‌رود این ثمره این فكر انقلابی است كه بعضی از آقایان دارند خیال می‌كنند كه انقلابی است و واقعاً این انقلابی است كه ما اموال كشور را اینجوری به تاراج بدهیم؟
1368.9.18

پنج شنبه 21/3/1388 - 14:43 - 0 تشکر 121420

تورم


من یك بار در جلسه‌ای گفتم ما الان پانصد میلیارد تومان طرح نیمه كاره داریم می‌دانید پانصد میلیارد تومان تقریباً 8 برابر بودجه امسال ماست كه اینها همه در این برنامه باید تكمیل شود. ماندن اینها خیانت است همانطور كه ماندن آنها باعث خسارت شده است. سال به سال گران‌تر می‌شوند تورم مال اینهاست اصل تورم را شما اینجا ببینید كه ما اینقدر سرمایه‌گذاری بدون نتیجه كردیم.
1368.9.18

پنج شنبه 21/3/1388 - 14:44 - 0 تشکر 121421

وضعیت بغرنج


از عقلای قوم هم آنهایی كه فكر اقتصادی داشتند به من می‌گفتند تو اصلا وارد این ماجرا نشو چرا كه این‌كار به این زودی درست شدنی نیست اصلاً مأیوس بودند حالا رفقای داخل همین مجلس هستند. مثلاً می‌گفتند تو برای انقلاب چهره فرهنگی و چنین و چنان هستی، آنجا می‌روی امید مردم نقش بر آب شده و خراب می‌شود این كار را نكن یك كس دیگری این كار را انجام بدهد. یعنی واقعاً كسانی كه محاسبه می‌كردند حضور مرا در این مقطع برای این جامعه عاقلانه نمی‌دانستند.
1368.9.18 

 بی عدالتی


با این قوانینی كه ما گذراندیم ما مردم را اینجوری می‌خواهیم اداره كنیم؟ آن‌وقت نتیجه اش هم این می‌شود كه دلالها و آن بحث دیگری كه یكی از برادران می‌كردند ایشان صحبت‌های ظاهر الصلاحی نمی‌كردند عدالت اجتماعی می‌خواهند، مشكلات مردم را هم می‌خواهند حل شود. چنین قوانینی همین وضع را بوجود می‌آورد یعنی نه عدالت اجتماعی را برقرار می‌سازد و نه مشكلات مردم را حل می‌كند. اگر بنا بود عدالت اجتماعی را اینجور درست بكنیم در این 10 سال درست كرده بودیم شما همه قبول دارید.
1368.9.18

پنج شنبه 21/3/1388 - 14:45 - 0 تشکر 121422

نابودی استعدادها


این كه در كشور ما كارهای تجاری، دلالی، واسطه‌گری بخش عظیمی از استعدادهای خود را می‌بلعد و كارهای اجرایی مؤثر، مفید و تولیدی و پر افتخار متولی ندارد و كسی دنبال آن نمی‌رود، بدترین مرضی است كه ما دچار آن هستیم.
1368.8.27 

ترویج تنبلی


در حال حاضر دو میلیون افغانی در ایران هستند و كار نیز می‌كنند و بعضی از كارفرماها از بین یك كارگر ایرانی و یك كارگر افغانی، كارگر افغانی را انتخاب می‌كنند زیرا او اینگونه كارها را بهتر انجام می‌دهد اما كارگر ما اینگونه فكر و عمل نمی‌كند این طرز تفكر غلط و كشنده است و بنیه اقتصادی كشور را به هم می‌زند البته شاید دلایل دیگر از قبیل مزد و شرایط مناسب داشته باشد ما باید شرایط كار را به گونه ای درست كنیم كه از لحاظ فرهنگی شرایط زیستی و همه اینها مناسب باشد. البته همه تقصیرها را نمی‌خواهم به گردن آنها بیندازد می‌خواهم بگویم، فرهنگ كار و تلاش در كشور ما نیست دین ما اینگونه به ما نمی‌گوید.
1368.8.27

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.