انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 348)
سه شنبه 19/3/1388 - 18:4 -0 تشکر 120860
در فراخور یک انتخاب

 

 مرکز شهر - مرکز خوزستان
 همان حوالی
 
به تاریخ سیاست بنگریم؛ نبود قیام حسین(ع) مگر بعد از این‌که هتاکان به دین خدا بر مسند حکومت تکیه زدند، و "برنخواستم مگر برای زنده‌کردن امت ‌جدم" و "‌نبود آن جز از برای امر به معروف و نهی از منکر". خوارج را ادعای همراهی با پیامبر بود، از همین جهت برداشت خود را بهتر از راهبرشان دانسته و قصد اجرای حکم الهی را کردند( چرا "زن‌ها نباید در کوی و برزن ظاهر شوند"(؟)؛ از این رو به دست حق و جانشینش از میان برداشته‌شدند. "کجا آمده که کاخ‌نشینی همیت و آبرو می‌آورد" و عده‌ای را پیش‌رو خود کردند.

آن پیر فرزانه چه خوب طعم خوش یاری را به مردم چشاندند، هم‌او که می‌گفتند رنج‌دید‌گان را از یاد نبرید و به مسئولان تأکید می‌کردند که " به داد آن بیغوله‌نشینان برسید". و رفتند و جانشین خلفشان ما را مطاع است؛ که آن زمان احترامی بیش از دیگران پیش ایشان داشتند و . . . . نکند،‌ نکند پشیمان شویم، با کار امروزمان، وچرا، چرا اندیشه نکنیم(؟)!، که، برای‌که و به‌کدام هدف! برخی اعمال منجر به نسبت‌دادن عنوانِ همراه و یاور بزرگ نظام بودن به برخی شود؛ این موارد از افرادی با دانستن فلسفه سرمی‌زند :


 استفاده از نمادها و افعال یادآور دوران‌ قبل*: 

  از افراد مرتبط با آن زمان

  از نشان‌هایی مشابه مهر رهبرکبیر انقلاب(در تصویر قابل مشاهده است)

 بالا بردن و تکان دادن دست‌ها

 از رنگ‌های با تب نرم و دارابودن بار مذهبی در کنار اصطلاحاتی دراین باره .

خیابان‌گردی‌ها به یاد آن‌روزها؛ و هر کدام به استحاله گراییده‌اند.

 و خود حدیث گوی خود شو این‌ مقام.

و دیگر سخن این‌که این فرد حامیان متفاوت با رویکردهایی گوناگون دارد؛ کدام متضرر خواهند شد(؟) !

ــــــــــــ
* Nostalgic

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی