انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 438)
سه شنبه 19/3/1388 - 11:13 -0 تشکر 120711
طلایی نیک: رضایی تلاش احمدی نژاد را برای منحرف کردن مناظره ناکام گذاشت

 
سلام

دكتر رضایی به رغم تلاش هنرمندانه احمدی‌نژاد برای حاشیه روی و مختل كردن فرصت تنظیم شدة برنامه، از این طرفند سربلند و پیروز بیرون آمد.


به گزارش ایفنا نیوز، رضا طلایی‌نیك، نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان  مطلب فوق اظهار داشت: تا قبل از این مناظره احمدی‌نژاد هیچگاه به واقعیت‌ها یعنی وجود ناكامی‌های فراوان در كنار برخی دستاوردها اعتراف نكرده بود.


وی افزود: رضایی با مناظره شفاف و كارشناسانة خود لزوم بازنگری در رفتارها و گزارش‌های دولت به مردم را به سمت اصلاح هدایت كرد و نخبگان و مردم با مناظره موفق و جدی رضایی به بخش قابل توجهی از حقایق اقتصادی و عمق مشكلات جامعه پی بردند.


رضا طلایی‌نیك با اشاره به این مساله كه در هر یك از مناظره‌های پیشین مولف‌های مطلوب نقض می‌شد گفت: این مناظره در نوع خود بهترین بود، چرا كه در این مناظره با حفظ حریم‌های شرعی، قانونی اخلاقی و چالش‌های كارشناسی و شفاف و جدی انجام گرفت.


وی ادامه داد: در برخی از مناظره‌های قبلی یا حریم شرعی، قانونی و اخلاقی رعایت نمی‌شد و یا شفافیت و جدیت و جنب‌های كارشناسی ضعیف بود اما در آخرین مناظره بین دكتر رضایی و احمدی‌نژاد با حفظ این موازین ارزشمند شاهد یك مناظره واقعی بودیم.


وی افزود: دكتر رضایی به رغم تلاش هنرمندانه احمدی‌نژاد برای حاشیه روی و مختل كردن فرصت تنظیم شدة برنامه، از این طرفند سربلند و پیروز بیرون آمد.

چ
طلایی‌نیك تصریح كرد: یكی از عادت‌های احمدی‌نژاد خارج كردن فضای مناظره از بحث‌های اصلی و بردن مناظره به مسائل غیراصلی است كه دكتر رضایی در هدایت مناظره به سمت اصلی‌ترین مطالبات و مشكلات مردم و وضعیت اقتصاد و مدیریت كشور و همچنین ارائه نقدی منصفانه و سازنده موفق بود.


وی افزود: رضایی با تاثیرگذاری برتر و برخورداری از موعظه‌ای كارشناسی در مناظره با احمدی‌نژاد و بیان نقدی شفاف از عملكرد دولت او در چارچوب شئونات ارزشی، قانونی و اخلاقی در ذهن تاریخی ملت ایران چهره‌ای ماندگار شد.


وی ادامه داد: ملت ایران سه مناظره رضایی و به ویژه مناظر آخرش با احمدی‌نژاد را در ذهن تاریخی خود به عنوان الگوی مناظره مطلوب حفظ خواهند كرد.


وی اظهار داشت: مناظره موفق رضایی با احمدی‌نژاد در افزایش شدید آراء وی در روزهای منتهی به انتخابات اثر گسترده خواهد گذاشت.

 

به آینده امیدوار باشیم كه همیشه روشنه...  

 

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

سه شنبه 19/3/1388 - 11:40 - 0 تشکر 120717

سلام علیکم

به نظر من هم مناظره خوبی بود .

البته درک اینکه در این مناظره های تخصصی کدام طرف طرحهای بهتری دارند برای همه آسان نیست .

در این مناظره در اکثر موارد و مواقع آمار و ارقامی از دو طرف بیان می شد که هر دو درست بود ولی هر کدام از یک جهت به موضوع نگاه می کرد و این مساله باعث می شد که قدرت تشخیص حق برای مردم یک مقدار سخت شود .

چند نکته اساسی به نظر من در این مناظره به چشم می خورد :

1- این مناظره نشان داد که این دو کاندیدا هر دو با طرح و برنامه برای اداره کشور آمده اند و حرف برای گفتن دارند و در طرف مقابل دو کاندیدای اصلاح طلب از نظر برنامه و طرحهای عمرانی و اقتصادی و فرهنگی بسیار ضعیف تر از این دو نفر هستند . و دلیل این حرف هم این است که همین اقای رضایی وقتی از میر حسین یک سوال پرسید نتوانست پاسخ بگوید .

2- این مناظره نشان داد که اداره یک کشور و سامان دادن به وضع آن به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و بسیاری از تخریبهایی که در مورد دولت انجام شده به حق نبوده است .

3- با اینکه جناب رضایی دکترای اقتصاد گرفته اند اما مناظره دیشب نشان داد که رئیس جمهور ما بسیار در مسائل اقتصاد مهارت دارند و از ریز مسائل مهم کشور باخبرند و بسیاری از مسائل را به صورت عملی در کشور پیاده کرده اند . در حالیکه خیلی از مسوولین فقط حرف بعضی از کارشناسان را بدون اینکه بدانند صحیح است یا نه عمل می کنند . 

4- در این مناظره هر کدام از طرفین سوالاتی از طرف مقابل پرسیدند که بعضی جواب داشت و بعضی هم بی جواب ماند و جالب بود که آقای احمدی نژاد چند سوال اساسی در مورد یکی از مهمترین طرحهای آقای رضایی پرسیدند که جوابی نداشت .

آقای احمدی نژاد از چگونگی عملی شدن طرح صندوق مورد نظر آقای رضایی که قرار بود دویست میلیارد دلار در آن ریخته شود و سود آن ماهی صد هزار تومان به افراد بدهد سوال کردند و پرسیدند که این بودجه از کجا می خواهد تامین شود و علاوه بر آن چطور می خواهید سرمایه گذاری کنید آیا به ریال یا دلار و اگر به دلار است که در خارج چنین زمینه ای نیست و در داخل هم به ریال اصلا چنین گنجایشی نداریم و این سوال مهم رئیس جمهور با جوابی از طرف آقای رضایی همراه نشد .

5- چیزی که در آمارها مشهود بود این بود که این دولت از دولتهای قبلی بهتر کار کرده بود و این را آقای رضایی هم نتوانست انکار کند . با اینکه همه می دانند در این دولت مخالفتهای بسیاری شد تا نگذارند که طرحهای دولت به انجام برسد .

چیزی که من در این مناظره دیدم علاوه بر اینکه نشان می داد آقای رضایی با طرح و برنامه وارد شده اند و افکار اقتصادی خوبی دارند این بود که آقای احمدی نژاد بسیاری از همین افکار را اجرایی کرده بودند و بین اجرا و طرح فاصله زیادی وجود دارد

و هر چه این مناظره پیش می رفت بی برنامگی و تخریبی بودن حرفهای دو نفر دیگر بیشتر روشن می شد چون در مجموع مناظره ها ما شاهد طرح و برنامه خاصی از آنها نبودیم و فقط به شعار دادن و تخریب می پرداختند . 

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

سه شنبه 19/3/1388 - 12:19 - 0 تشکر 120727

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

این کاملا طبیعی هست که شخصی که دکترای اقتصاد داره بتونه خیلی بهتر از اقتصاد حرف بزنه!
عین اینکه من تخصصم برق هست و بخوام با یکی مناظره بزارم و مطمئنن من پیروز میشم!!!
ولی تمام مشکلات ملت ایران اقتصاد هست؟
یعنی روابط بین الملل، جزو مشکلات کشور ما نیست؟
چرا ایشون تو هیچ جا حتی سایت شخصی شون در مورد سیاست خارجی دولتش حرفی به میون نیاورده؟
آقای رضای مردی بزرگ در اقتصاد هست و میتونه درنقش به اقتصاد دان بزرگ دولت رو همراهی کنه، ولی تمام دولت اقتصاد نیست، چیزای مهمتری هم هست که آقای رضایی اصلا ازش حرفی نزدن...
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی