انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 368)
دوشنبه 18/3/1388 - 18:6 -0 تشکر 120418
چرا عصبانی شد؟

چرا عصبانی شد؟

یکی از نامزدهای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری در مناظره نمایشی شب گذشته خود، پس از 40 دقیقه حملات یک‌طرفه مشتمل بر ناسزاگویی و عقده‌گشایی علیه دکتر احمدی‌نژاد و تلاش برای عملیاتی کردن پروژه افراطیون جهت زیر سوال بردن صداقت رییس‌جمهور، در واکنش به تذکر آرام، متین، مودبانه و قانونی مجری برنامه مبنی بر حفظ حق پاسخگویی برای نامزد غایبی که علیه او دروغ‌پراکنی و شانتاژ شد، ناگهان از کوره در رفت و با بلند کردن صدا، دوختن نگاه غضب‌آلود به چشمان مجری، کوبیدن مشت بر میز و به کار بردن کلمات و عبارات غیرمحترمانه و عصبی درباره صدا و سیما و شخص احمدی‌نژاد، چهره‌ای خشن، نابردبار و درشت‌گو از خود به نمایش گذاشت.
مخاطب ایرانی که پس از دیدن 80 دقیقه حملات یک طرفه دو نامزد اصلاح‌طلب علیه رییس‌جمهور از خود می‌پرسید چرا این دو نفر در مناظره مستقیم با احمدی‌نژاد منفعل ظاهر شدند و حالا در غیاب او میدان‌داری می‌کنند، اکنون باید به یک پرسش دیگر نیز در ذهن خویش پاسخ بگوید و آن اینکه چگونه می‌توان با این همه ناشکیبایی و پرخاشگری، آن هم در برابر یک تذکر کاملا قانونی و آرام، مسایل و مشکلات کشور و مردم را در سطح کلان و ملی، تحمل و تدبیر کرد؟
اگر چه این بی‌تحملی و رفتار عصبی، سبب پرده‌برداری از واقعیات شخصیتی و اهداف مدعیان اصلاحات شده، اما در هر حال برای مردم متدین و متمدن ایران عزیز مشاهده چنین صحنه‌هایی به نام اصلاح امور کشور ناگوار و رنج‌آور است.
مردم به اینکه تندخویی و درشت‌گویی نامزد مذکور به علت ناراحتی او از نتایج نظرسنجی مراکز معتبر کشور و درک وضعیت نامطلوب خود در نزد اکثریت جامعه شهری و روستایی کشور می‌باشد یا علت دیگری دارد، کاری ندارند، بلکه برای ایرانی‌ها رعایت متناسب، منطق و ادب از سوی سیاستمداران یا مدعیان سیاست‌ورزی در این سرزمین اهمیت دارد.
**یادداشت از:جعفر عادلی

 

منبع:http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=533838

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
دوشنبه 18/3/1388 - 21:44 - 0 تشکر 120475

در جریان برگزاری مناظره های انتخاباتی چیز هایی شنیدیم که اگر از رسانه های خارجی می شنیدیم باور نمی کردیم
چهره های شاخص کشور چنان بر علیه هم صحبت کردند که باور کردنش سخت بود
با این وجود این مزیت را داشت که مردم چیزهایی را بدانند که سی سال از آنها پنهان شده بود
ای کاش در سی سال گذشته نیز چنین فضایی ایجاد می شد تا حقایق آشکار گردد و مردم همه چیز را ببینند و بدانند و آنگاه خود تصمیم بگیرند

و حالا
خدا کند که این فضا از بین نرود و همچنان فضای نقد و بیان مسایل گوناگون باقی بماند

و ای کاش

این نوع مناظره های سیاسی در حوزه دین نیز انجام شود تا در مسایل دینی نیز واقعیت ها و انحرافات روشن گردد

تا چیزهایی که بنام دین به خورد مردم داده می شود معلوم گردد

تا با حذف خرافات و حاشیه ها و مسایل جعلی اصل دین روشن و نمایان شود

تا جوان امروز با درک صحیح و با شناخت کامل و با انتخاب خودش دین را بپذیرد

ای کاش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی