انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 615)
دوشنبه 18/3/1388 - 17:58 -0 تشکر 120413
واکنش گسترده کارشناسان و صاحبنظران به مناظره دیشب کروبی و موسوی

واکنش گسترده کارشناسان و صاحبنظران به مناظره دیشب کروبی و موسوی
شماری از کارشناسان در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشتند، در مناظره های اخیر که بدون حضور محمود احمدی نژاد برگزار شد، نامزدهای انتخاباتی بیشتر قربان و تصدق هم می رفتند تا اینکه به بیان مواضع و برنامه های یکدیگر و نقد طرف مقابل بپردازند.

**دکتر "علی اکبر دادخواه"، استاد دانشگاه با اشاره به مناظره مهدی کروبی و میر حسین موسوی گفت: جای احمدی نژاد در این مناظره خالی بود زیرا دو طرف در قالب یک نفر آمده بودند تا احمدی نژاد را تخریب کنند.
وی گفت: به دلیل عدم حضور احمدی نژاد، این دو نفر احساس قدرت می کردند و این مطالب را بیان کردند.
دادخواه گفت: چرا نامزدهایی که با احمدی نژاد مناظره می کنند به جای پاسخ دادن در همان جلسه با بیانیه مکتوب در جلسه بعد می آیند؟ احمدی نژاد چند بار از کروبی پرسید منزلتان کجاست که او رفت 24 ساعت فکر کرد و بازگشت و باز هم نگفت منزلش کجاست.
وی اظهار داشت: او در بیانیه مکتوب گفت که سه دانگ خانه شخصی اش را فروخته و هم اکنون اجاره نشین است اگر او اجاره نشین است چرا در همان مناظره نگفت.
وی گفت: نامزدهایی که این گونه در مناظره ها درمانده می شوند چه طور می خواهند رییس جمهور یک کشور شوند؟
وی با اشاره به عصبانی شدن موسوی در پایان مناظره گفت: او از دست احمدی نژاد عصبانی است زیرا نتوانسته به سوالات احمدی نژاد پاسخ دهد و این مساله باعث شده مردم با احمدی نژاد همراه شوند.

**رسایی: دروغگو کسی است که به اسم مناظره می‌آید اما مناظره نمی‌کند
یک نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به این که میرحسین موسوی در مناظره شب گذشته خود با مهدی کروبی دولت نهم را به دروغ گویی و فریب کاری متهم کرد، گفت:‌ دروغگو کسی است که به اسم مناظره می آید اما مناظره نمی کند.
حمید رسایی مناظره دیشب را "برنامه تلویزیونی" ارزیابی کرد و اظهار داشت: کروبی بیشتر رعایت کرد اما بخش های مختلف این برنامه به ویژه از سوی موسوی صحنه حملات و اهانت به احمدی نژاد بود و حملات و اهانت در 5 دقیقه پایانی برنامه اوج گرفت.
وی گفت:‌ کسانی که دولت را به دروغ گویی و فریب کاری متهم می کنند به این پرسش پاسخ دهند که آیا این دروغ نیست به اسم مناظره در یک برنامه تلویزیونی شرکت کنند اما مناظره نکنند؟
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود:‌ کسی که برخلاف قانون به جای مناظره، رقیب غایب را تخریب می کند و مورد تهاجم قرار می دهد دروغ گفته است.
وی با بیان اینکه بانک مرکزی در سایت رسمی خود متوسط نرخ تورم در چهار سال اخیر را 15 درصد اعلام کرده است، گفت:‌ دروغگو کسی است که کاغذی را به عنوان جدول می چسابند و تورم را 25 درصد اعلام می کند که مربوط به یک مقطع خاص است.
رسایی اظهار داشت:‌ کسی که در برابر رقیب می ماند و واژه ها را فراموش می کند اگر حرفی داشت در مناظره با رقیب خود بیان می کرد نه در برنامه ای که وی حضور نداشته است، بگوید و برود.
وی گفت: برنامه شب گذشته مناظره موسوی و کروبی ثابت کرد، بسیاری از مطالبی که گفته می شود، صحت دارد و "آفتاب آمد دلیل آفتاب".
این نماینده مجلس تصریح کرد:‌ این برنامه ثابت کرد که وقتی احمدی نژاد می گوید "چند نامزد در برابر یک نامزد" درست است.

**قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین: موسوی در مناظره حرمت‌شکنی کرد
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین و دبیر سیاسی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به مناظره غیر اخلاقی دیشب کروبی با موسوی گفت: موسوی در مناظره دیشب با بیان برخی مسائل حرمت شکنی کرد و کار بسیار ناپسند و زشتی را انجام داد.
"غلامحسین امیری" با اشاره به اینکه احمدی نژاد نقاط قوت زیادی دارد تاکید کرد: نقاط قوت و مثبت احمدی نژاد با بیان این صحبت های تخریب گونه هیچ گاه از بین نمی رود.
وی با اشاره به اینکه افشاگری احمدی نژاد توانست بسیاری از مسائل را مشخص کند اظهار داشت: این افشاگری ها نیز یکی از نقاط قوت احمدی نژاد است که توانست تاثیر زیادی در مردم بگذارد.
امیری تاکید کرد: موسوی کار درستی نکرد که در مورد فردی که در جلسه حضور نداشت قضاوت کرد و با لحن تندی برخورد کرد.
وی با اشاره به اینکه متهم کردن احمدی نژاد کار بسیار نادرستی بود، اظهار داشت: لحن موسوی اصلا درست نبود همچنین آمار و ارقامی که موسوی ارائه داد باید دوباره بررسی شود چون این آمار ها درست نبود و اشکالات زیادی داشت.
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اینکه موسوی با حرمت شکنی علیه احمدی نژاد کار غیر اخلاقی انجام داد گفت:موسوی با بیان این مسائل کار ناپسند و زشتی انجام داد.

**یک فعال دانشجویی: مناظره موسوی و کروبی محاکمه غیابی احمدی نژاد بود
همچنین دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور گفت: مناظره شب گذشته میرحسین موسوی و مهدی کروبی محاکمه غیابی نماینده ملت بود.
"محمد محمدی مسعودی" با ارایه تحلیلی از پنج مناظره ای که تاکنون بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دهم برگزار شده است، اظهار داشت:‌ در مناظره شب گذشته به جای آن که نامزدها به طرح مباحث انتخاباتی بین خود بپردازند فقط انتقادات تندی را علیه رییس دولت نهم مطرح کردند در حالی که وی یا نمایندگانش برای پاسخ گویی حضور نداشتند.
این فعال دانشجویی چنین رفتارهایی را به دور از شان و جایگاه نامزدهای ریاست جمهوری دانست و تاکید کرد: ملت فهیم ایران دست های پشت پرده این مناظره ها را درک می کنند.
وی با بیان اینکه فقط دو مناظره احمدی نژاد با میرحسین و کروبی چالشی بود، اظهار داشت:‌ آنچه در سایر مناظره ها گذشت این گفته رییس جمهور را به ذهن متبادر و پررنگ می کند که وی با سه نفر رقابت می کند و آنها از کجا خط می گیرند و مدیریت می شوند.
دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل با یادآوری اینکه مناظره تعریف و آداب خاصی دارد، از مناظره کروبی و رضایی به فضای تبادل تعارف های سیاسی تحلیل کرد.
وی مناظره رضایی و موسوی را فضای پرسش و پاسخ توصیف کرد و گفت:‌ رضایی در این برنامه نقش مجری برنامه را ایفا کرد و سئوالاتی را از موسوی پرسید.
مسعودی مناظره کروبی و موسوی را هم محاکمه غیابی احمدی نژاد خواند که با پرخاشگری و عصبانیت همراه بود.
این فعال دانشجویی سپس از "استراتژی آقازاده ها" نام برد که به گفته وی تلاش می کنند صحبت های حق احمدی نژاد در مناظره با موسوی را مخدوش جلوه دهند و نماینده ملت را دروغ گو بنامند.
وی گفت:‌ جامعه دانشگاهی نمی پسندد که یک نامزد نسبت به مجری برنامه که از اساتید دانشگاه است و در برنامه های قبلی با متانت مناظره ها را اداره کرد پرخاشگری کند.
وی افزود: زمانی که از نامزدی می خواهند برنامه خود را ارایه کند و به شبهات و پرسش ها پاسخ دهد اما او شبهات دیگری علیه نامزد رقیب اش را ایجاد می کند بدیهی است عصبانی شود.
مسعودی خاطرنشان کرد:‌ کسانی که پروژه اولشان برای برگزار نشدن مناظره ها شکست خورد و در برابر مطالبات مردم و جنبش دانشجویی مجبور به تمکین شدند در پروژه دوم تلاش کردند از فرصت مناظره و مخاطب میلیونی علیه رقیب خود استفاده کنند.

**یک فعال دانشجویی: میرحسین موسوی تاب سخنان شفاف احمدی‌نژاد را نیاورد
دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به اینکه موسوی با عصبانیت در مناظره دیشب صبر و متانت انتسابی از سوی حامیانش را زیر سوال برد، تاکید کرد: میر حسین موسوی تاب سخنان شفاف احمدی نژاد را ندارد.
"مجید مجیری" گفت: مناظره کروبی با موسوی نشان داد که صحبت های احمدی نژاد در خصوص اینکه سه کاندیدا علیه یک کاندیدا بسیج شده اند، درست می باشد.
وی اظهار داشت: مناظره دیشب کروبی با موسوی بیشتر هم اندیشی بود تا مناظره و موسوی در این مناظره صحبت های قبلی خود مبنی بر اینکه نباید با وجود نبودن نامزدی او را تخریب کرد،را رد کرد.
وی با اشاره به اینکه موسوی اخلاق مداری و صبر و متانتی را که حامیانش به او نسبت می دهند، زیر سوال برد، گفت: عصبانیت موسوی از احمدی نژاد به دلیل شفافیت و اطلاعات خوب احمدی نژاد است.
مجیری با اشاره به اینکه موسوی در مناظره با احمدی نژاد بسیار کم فروغ ظاهر شد، تاکید کرد: او می خواست حرکت تندی داشته باشد و یکباره احمدی نژاد را تخریب کند.
دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: مردم دیشب فهمیدند که این مناظره فقط در حد شعار است.
وی با اشاره به اینکه احمدی نژاد در طول این سال ها نیز سخن از مافیای قدرت و ثروت کرده بود اظهار داشت: احمدی نژاد در برخی سخنرانی هایش در گوشه و کنار از این باندها سخن می گفتند.
مجیری گفت:موسوی با عصبانیت دیشب خود نشان داد که تاب اطلاعات شفاف احمدی نژاد را ندارد و همیشه از طرف مقابل نوعی ترس دارد.
وی گفت: احمدی نژاد در خصوص مدرک خانم رهنورد اسم این خانم را به صراحت بیان نکرد این موسوی بود که اسم را مطرح کرد و یا در خصوص پسران رفسنجانی و ناطق نوری به صورت سوالی مساله را بیان کرد.
این فعال دانشجویی اظهارداشت: مردم جامعه خود این مساله را می دانستند فقط نیاز بود یک نفر آن را به صورت جدی مطرح کند.

**موسوی در مناظره خود آمارهای دروغین ارایه داد
جانشین سابق مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف نیز با اشاره به ارائه آمارهای دروغین از سوی موسوی در مناظره با کروبی تاکید کرد: مناظره کروبی با موسوی مناظره نبود بلکه این دو آمده بودند که احمدی نژاد را محاکمه کنند.
"مجتبی عرب مازار" اظهار داشت: موسوی در این مناظره ثابت کرد که به حرف های چند روز قبل خود هیچ اطلاعی ندارد و صحبت هایی که در گذشته مبنی بر عدم تخریب رقبا مطرح می کرده برای خودش مصداق ندارد.
وی با اشاره به اینکه برچسب روی نمودار ارائه شده از سوی موسوی بسیاری از دروغ گویی های او مشخص شد، گفت: معلوم نیست که آیا خود موسوی به این آمار و ارقام آگاهی داشته یا نه و حتی برچسب روی نمودار را هم برنداشته بود.
جانشین سابق مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اینکه موسوی در این مناظره با اعداد بازی کرده است، گفت: آمار و ارقام غلط موسوی نشان داد که هوادارانش باید به حرف های او شک کنند.
این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه احمدی نژاد در مناظره خود کاملا موفق بوده است، گفت: شعارهایی که مردم یک روز پس از مناظره دکتر احمدی نژاد بیان کردند، نشان داد که از مناظره او راضی و خشنود هستند.

***درگیری های پشت صحنه مناظره موسوی و کروبی از زبان دبیر ستاد انتخابات صداوسیما
برنامه مناظره انتخاباتی میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شب گذشته (یکشنبه) 17 خرداد ماه جاری که بصورت زنده از شبکه سه سیما پخش شد با حاشیه هایی همراه بود.

"مجید دانشور" دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: همراهان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در زمان برگزاری هر مناظره حق دارند در 2 نوبت 2 یادداشت از طریق عوامل صدا و سیما که در حدفاصل کابین پخش با محل استقرار همراهان نامزدها رد و بدل می شود، به نامزد مورد نظر خود بدهند.
وی اظهار داشت: یکی از همراهان میرحسین موسوی نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، بطور غیرقانونی از حلقه اول و دوم حراست کابین پخش عبور کرده و ناگهان وارد کابین پخش شده بود که من بعنوان دبیر ستاد آنجا حضور داشتم و شخصا به ایشان تذکر دادم که شما حق ورود ندارید و محترمانه خواهش کردم که خارج شوند.
دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما با اشاره به اینکه در برنامه های زنده ورود هر عنصر غیر مرتبط به منزله اخلال در پخش است و صدا و سیما حق بازداشت و مجازات آن فرد را دارد، افزود: همراه آقای موسوی گفت که "من می خواهم به آقای موسوی یادداشت بدهم" و من یادداشت ها را از وی گرفتم.
دانشور ادامه داد: چون 2 یادداشت بود و طبق قاعده باید در هر نوبت یک یادداشت به نامزد انتخاباتی داده شود، بنابراین یادداشت اول را به یکی از عوامل پخش دادم که به آقای موسوی بدهند و یادداشت دوم را نگه داشتم تا در نوبت بعدی به ایشان بدهم.
وی یادآور شد: همراه آقای موسوی به من اعتراض کرد و گفت که "هر دو یادداشت را به آقای موسوی بدهید" و من گفتم که "این در تشخیص من است که یادداشت ها را همزمان بدهم یا جدا جدا، شما دو تا یادداشت را دادید بفرمایید بیرون" ولی وی مقاومت کرد و ما مجبور شدیم با اجبار او را از کابین پخش بیرون کنیم.
دانشور اضافه کرد: ایشان فریاد زد و گفت "کار شما غیرقانونی است" و من هم گفتم "حضور شما در کابین پخش غیرقانونی است" و یادداشت دوم را پاره کردم و تحویلشان دادم.
دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما گفت: بعد از این ماجرا ظاهرا میان افرادی که بیرون استودیوی پخش ایستاده بودند بحث و تنش رخ می دهد که منجر به شکسته شدن شیشه ای در محل استقرار همراهان میرحسین موسوی و مهدی کروبی نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری می شود.
به گفته وی، میهمانان همراه نامزدها در سالنی بنام "رستوران آبی" در ابتدای یک راهرو 50 تا 60 متری مستقر بودند که کابین پخش در انتهای این راهرو قرار دارد.
دانشور، ادعای شکسته شدن شیشه توسط عوامل صدا و سیما را تکذیب و تاکید کرد: هنگام شکسته شدن شیشه، تمام عوامل صدا و سیما داخل استودیوی پخش بودند.
وی با بیان اینکه استنباط من از آوردن 2 یادداشت توسط همراه میرحسین موسوی این بود که می خواهند 2 یادداشت را در یک نوبت بدهند و در نوبت بعدی هم یک یادداشت بیاورند، افزود: به وی گفتم که نوبت شما تمام شده است و اگر وی تمام مطالب را در یک کاغذ 4A می داند از نظر من یک یادداشت محسوب می شد و اختلاف بر سر این مسأله بوده است.
دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما، خاطر نشان کرد: حق قانونی من بود که با افراد متخلف برخورد قانونی کنم.
دانشور، درخصوص برخورد تند و عصبانیت میرحسین موسوی با دکتر حسین پور در پایان مناظره هم گفت: "ناصر سراج" بعنوان نماینده دادستان کل کشور در کمیسیون تا قبل از پایان تبلیغات دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از بررسی، نتیجه را از طرف کمیسیون اعلام خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه براساس قانون تبلیغات انتخاباتی که به امضای نماینده های چهار نامزد انتخابات ریاست جمهوری رسیده است، اظهار داشت: صحبت از نامزد غایب تخلف محسوب می شود و کمیته بررسی تبلیغات مجازات متناسب با آن را باید تعیین کند.
دبیر ستاد تبلیغات صدا و سیما افزود: اما طبق همان قانون به میزان مدت زمانی که از یک نامزد غایب صحبت شده باید وقت برای نامزد غایب در نظر گرفته شود تا از خودش دفاع کند که زمان پخش این دفاعیات را کمیسیون تعیین خواهد کرد.
دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جمعه 22 خرداد ماه جاری برگزار می شود.

****اتهاماتی که موسوی و کروبی در شب مناظره به احمدی نژاد زدند
مناظره انتخاباتی "میرحسین موسوی" و "مهدی کروبی" در حالی یکشنبه شب از شبکه سوم سیما بطور زنده پخش شد که این دو نامزد در انظار میلیون ها مخاطب ، به طرح برخی اتهامات نسبت به محمود احمدی نژاد - که در این مناظره حضور نداشت- ، پرداختند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در ادامه برنامه های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، یکشنبه شب میرحسین موسوی و مهدی کروبی در مناظره تلویزیونی، برنامه‌های خود را تشریح کردند.
در این گزارش ابتدا اتهامات وارده به احمدی نژاد از سوی مهدی کروبی و سپس از طرف میرحسین موسوی مورد اشاره قرار می گیرد.

*صحبت‌های مهدی کروبی درباره دولت نهم:
1- با روش های عوام فریبانه، خانه افراد را متر می کنند ، در حالی که با این روش ها نیمی از ملت ایران هم در مرز اتهام قرار می گیرند.
2- آمدم برای دفاع از حقوق مردم لذا از زندانی سیاسی، از عدم صلاحیت ها، از مطبوعات و از کل حوادثی که این چند سال برای ملت پیش آمد دفاع کردم.
3- متأسفانه عده ای آدم ها هستند که این چنین نیستند و می آیند دسته بندی می کنند یعنی وقتی آقای دکتر سروش حرفی می زند که آنها خوششان می آید، آقای سروش خیلی بزرگ است اما وقتی دکتر سروش مرا تأیید می کند یک کمونیست را وادار می کنند به او بد بگوید و اهانت کند؛ اصلاً من این چیزها را قبول ندارم، آیا این را می گویند تضارب افکار؟ سلیقه ام و دیدگاهم معلوم است.
4- در دو هفته اخیر مشاهده شد، حمله ای به دهه اول انقلاب صورت می گیرد و به بهانه شرکت بنده در انتخابات.
5- آمار طولانی داریم از دانشجویانی که هر روز محروم و در بدر برای تحصیلشان تحقیر می شوند.
6- در بحث ممیزی کتاب و نشریات با نویسندگان که انسانهای باشخصیت هستند ، برخوردهای سلیقه ای می شود.
7- باید ضمن رعایت حقوق هنرمندان و موسیقیدانان به گونه ای عمل شود تا آنها بتوانند در کشور بزرگی مثل ایران با عظمت و بزرگی زندگی کنند و هر کسی نتواند آنها را تحقیر کند.
8- وضعیت فعلی را بسیار خطیر دیدم و با توجه به توانایی که در خودم می دیدم در این صحنه حاضر شدم و برای برخورد با مشکلات اقتصادی ، سیاسی ، سیاست خارجی و نظایر اینها برنامه دارم و با توجه به تجاربی که در این زمینه داشته ام .

*میر حسین موسوی و اتهامات وارده به دولت نهم
1- در برنامه های تبلیغاتی ، دیدگاه های داخلی و خارجی خود را بیان کردم و مسائل قانون گریزی دولت را گفتم.
2- در مسائل اقتصاد ملی هم در برخی موارد خسارتهای جبران ناپذیری بر کشور وارد شده است.
3- مسائل فرهنگی و بستگی فضایی و اجتماعی داریم؛ منتهی اینجا به دو شاخص اشاره می کنم که نشان می دهد آمار غلط می دهند و اینکه چقدر مردم متوجه شوند که آمار را تغییر می دهند و اگر غلط باشد طبیعی است که بر اساس آن نتیجه غلط به دست می اید.
4- به این صورت امکان نقد نظام از بین می رود و قدمی به پیش گذاشته نمی شود و نمی توان برنامه ریزی کرد و مهم تر از آن با تکرار ارائه آمارهای غلط ما باید گمان سوء نیت هم در دیگر آمارها پیدا کنیم و آمار روشنی نداشته باشیم .
5- به دو شاخص عمده که با پوست و گوشت مردم ارتباط دارد اشاره می کنم.مردم خودشان قضاوت کنند بحث شده است که نرخ تورم 15 درصد است درحالی که آمار رسمی بانک مرکزی نشان می دهد سال اول دولت نهم نرخ تورم 10و 4 دهم درصدی داشتیم و هم اکنون به 25 و 4 دهم درصد افزایش یافته و این جای تعجب است که چگونه می توان آمار بسیار روشن را اگاهانه دروغ بگویند.
6- دو مساله وجود دارد اینکه وضع اقتصاد ما خوب نیست و مهم تر اینکه مردم بگویند اصلا تورم نداریم آیا ممکن است در مقابل مردم یک چیز روشن را که سند و مدرک وجود دارد ، منکر شوند و دروغ بگویند؛ هیچ دولتی درجهان نیست که مهم ترین اولویت هایش مبارزه با گرانی نباشد که آثار وخیمی دارد.
7- یکی از مهمترین شاخص ها ضریب جینی ( نحوه توزیع درامد) است که به طور غلط تغییر داده شده و به مردم گفته شده است ؛ ما چرا باید دروغ بگوییم یکی از مواردی که حکومت با ان طریق صحبت می کند و پاسخگوست و کمک می کند که کشور به سمت پیشرفت حرکت کند ، امار است.
8- تغییر در آمار آن هم در شب انتخابات ، بسیار غلط بوده است و باید گفت که واقعا کشور باید بر روی چه چیزی بایستد.
9- من دهها شاخص در دست دارم که یکی از انها آمار غلطی است که دولت نهم داده است.
10- به گفته دولت 17 میلیون تن تولید فولاد کشور است. درحالی که حقیقت چیز دیگری است. ظرفیت تولید فولاد در کشور ما 13 میلیون تن و مقدار تولید 11 میلیون تن است . رتبه ایران در رشد سرمایه گذاری صادرات نفت و گاز بسیار مغلطه شده است و اینکه می گویند 300 میلیارد دلار درآمد نفتی کنونی کمتر از درآمد نفت در دوران جنگ است ، بسیار شگفت آور است.
11- ما در مقابل پدیده شگفت آوری روبرو هستیم به طوری که روبروی دوربین و تلویزیون قرار می گیرد و سفید را سیاه جلوه می دهد و دو ضرب در دو را 4 نمی داند.
12- من به دلیل احساس خطری که در نظام جمهوری اسلامی به وجود آمده است و آن پدیده دروغ می‌باشد به صحنه آمدم.
13- در مقابل مردم تعهد می کنم باز توجه ما به این قشر خواهد بود. ما اقتصاد صدقه ای نخواهیم داشت بلکه اعتقاد داریم اگر پولی و امکاناتی در اختیار دولت است حق مردم است و باید در بهترین شکل هزینه شود تا کیفیت اقتصاد مردم ارتقاء پیدا کند. سیاست هایی که ما داشته ایم و ریزش پول عظیمی که به صورت انبوه در سالیان اخیر داشتیم ایا به سمت بهبود پیشرفته است یا نه. جوسازی می کنند که ما حقوق ها را افزایش داده ایم و دولت های بعدی ممکن است آن را کاهش دهند ، به هیچ وجه.
14- شما اگر چیزی را افزایش داده اید حق مردم بوده است و اعتراض ما به شما این است که چرا قوانین را دیر اجرا کردید و چیزی را که دوسال پیش یا سه سال پیش باید اجرا می کردید ، درست شب های انتخابات این تصمیمات را گرفتید و تازه این کارهای شما به دلیل این است که هیچ نوع سرمایه گذاری برای کارهای مولد نمی کنید، هیچ اقدامات درست واساسی انجام نمی دهید واینها نمی تواند منجر به بهبودی کامل و درست در حیات قشرهای جامعه شود.

**تذکر مجری برنامه :"‌چون بیشتر سخنان شما (موسوی )ناظر به کاندیدای غایب بود وقت برای ایشان منظور می شود.""
15- ایشان که همیشه وقت دارند هر جا که بخواهند استفاده می کنند من در صحبت هایم از کسی اسم نبردم.
16- ایشان در صحبت های خودش عنوان کرده است که سرمایه گذاری صنعتی و تولید در زمان جنگ صفر بوده است. بنده می خواهم بگویم یکی دیگر از دروغ های مسلم ایشان این بوده است.
17- آیا دروغ گفتن به مردم به خاطر یک صندلی ریاست جمهوری اینقدر اهمیت دارد که ما یک دوره پرافتخار را اینگونه سیاه کنیم ، آیا ارزش این قضیه را دارد که ما به مردم به طور صریح دروغ بگوییم.
18- یکی از مشکلات اساسی ما همین است که دائم بحث فساد می شود و می خواهد مچ گیری شود و من معتقدم آنچه فساد نامیده می شود مجموعه سیاست های هم اکنون است که در حال اتفاق افتادن است.
19- برخورد با فاسد آخرین حلقه از مجموعه حلقه های یک زنجیره بلندی است که ما می توانیم انجام دهیم.
20- قبل از آن مسیرهایی را که به فساد می تواند بیانجامد باید از بین ببریم .
21- ما می گوییم شما تعرفه های موبایل را بالا و پایین بردید و میلیاردها تومان در اینجا بالا و پایین شد ، تعرفه شکر را جابه جا کردید، چه کسانی سود بردند من ظن می برم درباره بودجه ای که در سراسر کشور پلاکاردهای شما همه جا را گرفته است، ممکن است از همین جا تامین شده باشد .
22- بیایید ثابت کنید چه کسانی از این مسئله سود برده اند تعرفه ماشین ها را یک شب بالا بردید و یک شب پایین آوردید ببینید چه کسانی از این مسئله سود برده اند. اینهاست که فساد گسترده کشور ماست.
23- من در خصوص سیاست های چهار سال گذشته صحبت می کنم من تعجب می کنم از شما(خطاب به مجری برنامه که به موسوی تذکر داد فرد مورد خطاب غایب است) . تمام وقت من داده شود تا بیاید سه برابر من اینجا صحبت کند من جلوی آقای کروبی قبول کردم بیاید هر دروغی که می خواهد اینجا بگوید ایشان (احمدی نژاد) اینجا دروغ می گوید هیچ کس جلویش را نمی گیرد یقه اش را نمی گیرد من که اسم نبردم .
24- بنده یک فرد انقلابی هستم که اینجا دارم صحبت می کنم و در اعتراض به وضعیتی که ایشان بوجود اورده است دارم صحبت می کنم. اگر این نبود که نمی خواستم دوباره در این مملکت کار کنم و همان کار فرهنگی خودم را می کردم .
25 - ایشان این مملکت را به جایی رسانده است که پر از دروغ و نفاق است ، پرونده سازی می کند. ایشان خجالت نمی کشد در مقابل بنده به صورت بازی مدام عکس خانم من را به من نشان می دهد و می خواهد بگوید بنده روحیه ام خراب است.
26- همه صحبت ها را کنار هم بگذارید گراف هایی که من نشان دادم ببینید این منحنی ها را بالا و پایین می کنند تا شما را گول بزنند نقش خط و مار می کشند و سعی می کنند شما را به بیراهه ببرند.
27- من به ایشان وقت می دهم ایشان که در همه جا صحبت می کند و همه جور اتهام می زند ، صدا وسیما در اختیارشان است ‌سایت ها در اختیارشان پول ها در اختیارشان.

 

منبع:http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=533692

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
دوشنبه 18/3/1388 - 20:26 - 0 تشکر 120443

سلام

واقعا جای آقای احمدی نژاد دیشب خالی بود

اون دوتا که یا قربون صدقه ی هم می رفتند یا هر دو به احمدی نژاد ایراد های الکی می گرفتند!

مناظره نبود مباحثه ی دروس بود!!!

پناه بر خدا

 من که شب بودم و شب هستم و شب خواهم ماند

به اميدي که تو فانوس شب من باشي

براي سلامتي و ظهور امام زمان(عج) صلوات ختم کنيد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی