انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 413)
دوشنبه 18/3/1388 - 11:23 -0 تشکر 120269
متن نامه رییس سازمان مدیریت دولت خاتمی به عارف در خصوص تغییرساختارسازمان مدیریت

متن نامه رییس سازمان مدیریت دولت خاتمی به عارف در خصوص تغییرساختارسازمان مدیریت
در حالی نامزدهای اصلاح طلب از تغییر ساختار سازمان مدیریت انتقاد می کنند که حمیدرضا برادران شرکاء رییس سازمان مدیریت دولت خاتمی در نامه ای به محمد رضا عارف خواستار تغییر ساختار سازمان مدیریت شده بود.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، با تغییر ساختار مدیریت و تصویب آن در شواری عالی اداری کشور، حجم وسیعی از انتقادات روزنامه های اصلاح طلب نسبت به این موضوع آغاز شد و این موضع با فرارسیدن ایام انتخابات به عنوان یکی از مهمترین محورهای انتقادی اقتصادی نامزدهای اصلاح طلب تبدیل شد.
براساس این گزارش هرچند برخلاف انتقادات صورت گرفته هیچ انحلالی در کار نبوده و تنها ساختار این سازمان براساس سند های فرابخشی کشور از جمله برنامه سوم توسعه صورت گرفته است اما این نامه و برخی مستندات دیگر گویای این مطلب است که دولت اصلاحات
نیر به ضرورت این تغییرات پی برده و اقداماتی در اواخر عمر خود دراین زمینه انجام داده است.
رحیم ممبینی معاون بودجه معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی نیز در این خصوص به گفته است:«تغییر ساختار سازمان مدیریت توصیه 5 مطالعه کارشناسی دولت قبل بود. طی سال‌های 77 تا 82 بالغ بر 5مطالعه کارشناسی مفصل درباره علل ناکارآمدی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی صورت گرفت، که برآیند همه آنها ضرورت تغییر ساختار این سازمان بود و در حالی که منتقدان دولت نهم تغییر ساختار سازمان مدیریت را تصمیم یک‌شبه عنوان می‌کنند، ریشه این تغییر ساختار به نتایج مطالعات و تحقیقاتی برمی‌گردد که از سوی کارشناسان درون و بیرون سازمان و طی چند سال اجرا شده است.»
در زیر یکی از این مستندات را که درآن حمیدرضا برادران شرکاء رییس سازمان مدیریت دولت خاتمی در نامه ای به محمد رضا عارف خواستار تغییر ساختار سازمان مدیریت شده بود را می خوانیم.

برادر ارجمند جناب آقای دکتر عارف
معاون اول محترم رییس‌جمهور
با سلام؛
همان‌گونه که جنابعالی استحضار دارند، بر اساس مفاد برنامه سوم توسعه و در راستای منطقی نمودن اندازه دولت، دستگاه‌های دولتی موظف شده‌اند نسبت به اصلاح ترکیب نیروی انسانی خود اقدام نمایند و از طرف دیگر، در برنامه چهارم توسعه نیز پیش‌بینی شده است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به سازمان کوچک، منعطف، کارآ و اثربخش تبدیل گردد. بنابراین، در راستای تحقق اهداف برنامه‌های یاد شده و با جهت‌گیری اعمال سیاست‌ها، تقویت امور حاکمیتی، عدم تمرکز، افزایش کارآیی، کاهش سطوح سرپرستی و مدیریتی، واگذاری امور تصدی‌گری و... سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نسبت به اصلاح ساختار سازمانی خود، اقدام نموده است.
در همین راستا، به‌منظور متناسب‌سازی ساختار نیروی انسانی سازمان با تشکیلات جدید و بهینه‌سازی آن، تدابیر مختلفی اندیشیده شده که یکی از راه‌کارها(همان‌گونه که در بند "ج" ماده 3 برنامه سوم توسعه به آن اشاره شده است) بازخریدی تشویقی می‌باشد. بنابراین، مصوبه پیوست برای طرح و تصویب در هیات محترم وزیران، تقدیم می‌گردد.

در زمان شرکاء همچنین پیشنهادی در این خصوص به هیات وزیران شده که متن کامل آن در زیر آمده است:


سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور
هیات وزیران در جلسه مورخ بنا به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور موضوع نامه شماره مورخ و به استناد بند "ج" ماده "3" قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - مصوب 1379 0 تصویب نمود.
سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به منظور دستیابی به سازمانی کارآمد، منعطف، کارا و اثربخش و رسیدن به وضعیت مطلوب نیروی انسانی می‌تواند مستخدمین رسمی در مرکز و استان‌ها را بنا به تقاضای کتبی آنها مشروط بر آنکه دارای شرایط بازنشستگی نباشند، بر اساس قوانین و مقررات مربوطه و مفاد این تصویبنامه بازخرید نماید.
1- به مستخدمین دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم و کمتر که بازخرید می‌شوند، علاوه بر وجوه مربوط به بازخرید سنوات خدمت و مرخصی استحقاقی استفاده نشده به ازاء هر سال سابقه خدمت قابل قبول معادل 3/5 ماده آخرین حقوق، فوق‌العاده، شغل، فوق‌العاده جذب و فوق العاده ویژه به‌عنوان وجوه بازخریدی تشویقی پرداخت می‌شود.
2- به مستخدمین دارای مدارک تحصیلی لیسانس و بالاتر که بازخرید می‌شوند، علاوه بر وجوه مربوط به بازخرید سنوات خدمت و مرخصی استحقاقی استفاده نشده به ازاء هر سال سابقه خدمت قابل قبول معادل 2/5 ماه آخرین حقوق، فوق‌العده شغل، فوق‌العاده جذب و فوق‌العاده ویژه به‌عنوان وجوه بازخریدی تشویقی پرداخت می‌شود.
3- در محاسبه وجوه بازخرید خدمت موضوع این تصویبنامه، کسر سال چنانچه زیاید بر شش ماه باشد یکسال و در غیر این صورت به نسبت مدت ملاک عمل قرار گیرد.
بهتر بود بسیاری از مسئولین دولت اصلاحات به جای انتقادات سیاسی و حزبی حداقل کار کارشناسی خود را در این زمینه مخدوش نمی کردند و به جای تخریب فعالیت دولت به انتقادات بر مبنا و پایه علمی می پرداختند.
 
منبع:http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=529661

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی