انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 295)
شنبه 16/3/1388 - 17:18 -0 تشکر 119694
واقعیت مناظره چهار شنبه شب

واقعیت مناظره چهارشنبه شب چه بود؟

احمدی نزاد دروغگوست یا طرفداران میر حسین مظلوم نمایی می کنند .؟

انچه از مناظره 13 خرداد روایت می شود به گونه ای است که انسان را به حیرت وا می دارد .

چهارشنبه شب احمدی نژاد و میرحسین برای مناظره حاضر شدند ابتدا احمدی نژاد شروع کرد و از دستهای پنهانی که در این چهار سال می گفتم به نام اسم برد .

در این مناظره از ملوانان انگلیسی سووال شد و او جواب داد .

و مدرک زهرا رهنورد در مقابل میر حسین قرار گرفت .

اما واقعیت چیست ؟ من سعی می کنم تا با توجه به نظر عامه مردم پاسخ بدم !

اتهامات بر اساس چه مدارکی وارد شد؟

سالها پیش وقتی آقای خاتمی رییس جمهور شد تقریبا یکی   دو سال بعد از اون انتخابات روزنامه های اصلاحات شروع به زیر سووال بردن آقای رفسنجانی کردند و علیه ایشان کتاب چاپ شد .(عالیجنابان سرخ پوش )

در این میان آنچه به ایشان نسبت داده می شد هم راست بود هم دروغ .

یادم هست از آن سال به بعد درمورد ثروت آقای رفسنجانی زیاد صحبت می شد همین طور فرزندانش . در استانهای شمال کشور تو سالهای 80 تا 82 که من اونجا زندگی می کردم همیشه از ایشان به عنوان یک پولداری که مملکت رو چپاول کرد سخن می گفتن و در مورد فیلمی که منافقین روی انتن ها در مورد حساب شخصی ایشان در بانکهای سویس  داشت روی آنتن فرستاده شد که مردم شمال کشور می گفتن وقتی می خواست عدد این حساب رو بخونه با پارازیت قطع شد .

سالها بعد از آقای رفسنجانی در این مورد سوال شد که  تلویزیون هم پخشش کرد ایشون گفتن اون رو برای روز مبادای کشور نگه داشتم  _این روز مبادا کی بود؟

از شواهد امر بر میاد که همه مردم این حرفهایی رو که آقای احمدی نژاد در مورد ایشان گفتند می دانستند اما من هیچ وقت به این حرفها زیاد توجه نمی کردم چون از سوی مقامی رسمی مطرح نمی شد و اگر هم مطلبی عنوان می شد سر بسته و بسیار اجمالی که نمی شد به اونها استناد کرد . اما این بار این سخنان از سوی شخصی رسمی مطرح شد . برای باور کردن این حرف نیز که گفته شد فرزند اقای هاشمی  شهرام جزایری رو فراری دادن به نظرم می رسه که چه طوری میشه جزایری به این راحتی فرار کنه و بعد از رسیدن به سواحل جنوبی که نمیشه گفت روی عبور و مرور دریایی نظارت دقیقی هست از کشور خارج بشه مگر با دستهای بسیار قوی .

و از طرفی آقای احمدی نژاد  مطمئنا با دلیلی این حرفها رو زد که شاید احکام دادگاههایی که تا حالا در زمینه زمین خواری صادر می شد و وفقط مبلغش فاش می شد یکی از این دلایل باشه .

اما چرا عده ای در این باره موضع گرفتن ؟

شخصی که ازکارکنان زیر مجموعه وزارت نفته سالها پیش در درون خانه ما از چپاولهای خانواده هاشمی میگفت اما دیروز همون شخص درون خانه ما از احمدی نژاد به بدی یاد کرد و حرفهای او را فحش خواند! چرا ؟

بعضی اقوام تا پیش از این  از دزدی و رانت و پارتی بازی انتقاد می کردن اما حالا از این حرفها به خشم آمده اند . چرا؟

البته برای من که عده زیادی از اقوامم به خاطر یکی از بزرگان فامیل برای اقای کروبی تبلیغ می کنند روشن است چون کروبی هم در خطر مناظره قرار داره . هرچند به شخصه اعتقادی به توانایی های آقای کروبی ندارند.

آیا واقعا انگلیس به خاطر ملوانان از ایران عذر خواهی کرد؟

بعضی ها در روزنامه ها نوشتند انگلیس اولین کسی بود که به مناظره پاسخ داد و عزر خواهی بلر رو تکذیب کرد .

1_ من از شما می پرسم انگلیس مگر همان روباه مکار نیست که همه ما از اون به بدی یاد می کنیم ؟

2 _ من از شما می پرسم تا حالا چند بار شما از دولت انگلیس حرف راست شنیدید که حالا بار دومش باشه ؟

 3_ مگه همین کشورای اروپایی و امریکا نیستن که با اسراییل هم صدا شده  میگن هر کسی بیاد بهتر از احمد نژاده ؟

و چرا مدرک زهرا رهنورد روی صفحه تلویزیون اومد؟

اگه شما از بیننده های مناظره بودید حتما دیدید که چند بار احمدی نژاد گفت بگم و میر حسین گفت بگو .

بعضی ها گفتن چرا یک شخصی که خود را مبادی اخلاق می داند عکس یک زن رو توی تلویزیون نشون میده ؟

باید گفت اولا این آقای میر حسین موسوی بود که اسم برد و گفت عکس خانم من رو نشون میدید .! تا اون موقع هیچ کس نمی دانست این پرونده خانم زهرا رهنورده چون عکس اصلا واضح نبود (هر که میگه نه -بره دوباره مناظره رو نگاه کنه ) عکس سیاه سفید بود و احمدی نژاد اصلا تا اون موقع وبعد از اون اسم نبرد .

اما حالا

واقعیت اینه که من قبل از مناظره ها به بعضی دوستان گفتم که میر حسین برای مناظره حرفی نداره دلیلم هم این بود که تا زمانی که به تبلغات رسمی نزدیک نشده بودن نه از دولت انتقاد می کردن و نه حمایت مثل اینکه خیلی از عملکرد ها رو قبول داشتن . بعد هم که شروع به تبلیغ کردن یه روز انتقاد می کردن و می گفتن مثلا من سهام عدالت رو اجرا نمی کنم یا سفرهای استانی فقط وقت مسوولین رو  تلف می کنه و روز بعد میگفت من سهام عدالت رو ادامه میدم و سفرهای استانی رو به شکلی دیگه اجرا میکنم . این حرفها به جایی رسید که تیتر کردند که ( موسوی گفت : من میر حسین ! نه احمدی نژادم)

توی مناظره هم نشون داد که حرفی برای گفتن نداره نا جایی که همون شب فقط وقت رو حدر می داد تا جایی که چند بار در مورد وقت سوال کرد و شب بعد برای پاسخ احمدی نژاد به فرمان هشت ماده ای اشاره کرد که تناسبی نداشت .

درمورد مناظره قای کروبی هم گفتم آقای کروبی اعتراضات شدیدی رو خواهد داشت که احمدی نژاد اولا به راحتی جواب میده ثانیا تیم آقای کروبی رو کاملا زیر سووال خواهد برد.

درمورد مناظره با دکتر محسن رضایی هم گفتم که محسن رضایی واقع بین تر و پخته تر صحبت میکنه تا جایی که سعی میکنه مناظره رو به دست بگیره  و این مناظره بسیار جالب خواهد بود چون کاملا تخصصی و در مورد اهم برنامه های دو طرف هست .

اما بعضی طرحهای آقای رضایی زیر سووال خواهد رفت .

به طور مثال ایشون در مناظره با آقای کروبی بعضی طرحهای ایشون (سهام نفت ) رو زیر سووال برد که تو این مناظر طرح ایشون به راحتی زیر سوال میره .

 شما نظر تون چیه؟

  

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی