انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 407)
شنبه 16/3/1388 - 1:46 -0 تشکر 119530
دولت چابک، شفاف و کم هزینه تشکیل می دهم

به نام خدا

دوستان سلام

 

به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی کاندیدای دهمین دوره ریاست جمهوری که عصر جمعه  در شبکه 4 سیما به تشریح برنامه های خود پرداخت، با اشاره به موضوع چرخش نخبگان در دولت احتمالی آینده اش گفت: مهاجرت نخبگان را تبدیل به گردش نخبگان از داخل به خارج کشور می کنم به طوری که اگر چهار نفر از ایران بروند چهار نفر دیگر به کشور داخل شوند تا بدین وسیله انبوهی از فناوری و دانش روز را وارد ایران کنم.

کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه کشوری که چشم انداز نداشته باشد کشوری بی آینده است، گفت: در حقیقت چشم انداز را نقشه راه آینده کشور می دانم چرا که اگر برنامه های پنج ساله از درون چشم اندازی بیرون نیایند فاقد توانایی برای ارتقای سطح کیفی کشور در عرصه های مختلف خواهند بود.

رضایی با اشاره به اینکه دولتمردان هنوز به درک مشترک از چشم انداز نرسیده اند، گفت: اولین کاری که در دولت آینده انجام خواهم داد آموزش توجیهی برای مسئولان کشور است تا بتوانیم در بدنه دولت به درک مشترکی برسیم ، سپس متولی چشم انداز را شورای عالی توسعه ملی قرار می دهیم، ضمن اینکه برای تحقق آن نظارتی جدی خواهیم داشت. همچنین در برنامه پنجساله برای سرعت در تحقق چشم انداز بیست ساله یک بازنگری جدی خواهیم کرد.

وی یکی از دلایل خود و دوستانش را برای آمدن به صحنه پایان به شعارزدگی درباره بحث حقوق شهروندی دانست و گفت: متاسفانه تاکنون کسی برای شعارهایی که درباره حقوق شهروندی می دهد قدمی اساسی در کشور بر نداشته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ما یک دوره جدیدی از عمل گرایی را شروع خواهیم کرد، عنوان کرد: آزادی یکی از دستاوردهای اصلی انقلاب اسلامی است که افراد بسیاری برای به دست آوردن آن شهید شده اند.

رضایی خاطر نشان کرد: قانون جامع آزادیها و حقوق شهروندی را وضع می کنیم و مدیران و مسئولان اجرایی کشور را آموزش می دهیم سپس دستگاهی نظارتی که بر عملکرد کارگزاران نظام نظارت جدی داشته باشد ایجاد خواهیم کرد و بعد از آن این قانون را برای دانش آموزان و دانشجویان از طریق کتب درسی آموزش می دهیم که نهایتا مطمئن هستم این مسئله نهادینه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه من و اعضای کابینه ام حتما به مطبوعات میدان می دهیم، افزود: البته در برابر نقد رسانه ها و مطبوعات پاسخ شفاف و قانع کننده خواهیم داد. یعنی همان طور که به آنها اجازه نقد کردن عملکرد خود را می دهیم، به آنها پاسخ خود را هم در چارچوب خاصی می گوییم که نهایتا به یک مفاهمه ملی تبدیل شود.

کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه کاغذ بازی در کشور ما یکی از موانع جدی توسعه ملی است، گفت: متاسفانه نظام مدیریتی و اداری کشور ما یک نظام سنتی، ناکارآمد و رانتی است که در ایران نهادینه شده است و یک کار جدی برای تغییر آن باید انجام داد.

رضایی با بیان اینکه نظام اداری اجرایی کشور را از نظام اداری مرکزی تفکیک خواهم کرد، گفت : نیروهای اجرایی را به مناطق نه گانه فدرال می فرستم تا اختیارات و مسئولیتها شفاف شود و بدانیم از هر لایه اداری دولت چه انتظاری باید داشته باشیم ضمن اینکه مجلس هم بداند که از چه لایه هایی چه پاسخی را بخواهد.

وی با بیان اینکه استخدامهایی که دولت احمدی نژاد انجام داد به مرز 4 میلیون نفر رسید، گفت:  متاسفانه روز به روز حجم دولت در حال بزرگ شدن است به گونه ای که بدنه سنگین دولت هم خود را در باتلاق فرو می برد و هم از توسعه ملی جلوگیری می کند ضمن اینکه همه پول نفت را هم می خورند و دیگر چیزی باقی نخواهد ماند.

کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  با اشاره به اینکه در دولت من ، بحث واگذاری فعالیتهای دولتی به مردم را خواهیم داشت گفت:  صرفه جویی و بهره وری را افزایش خواهیم داد.

رضایی با عنوان اینکه در دوران دولت من 30 تا 40 رتبه محیط کسب و کار ایران را ارتقا می دهد، گفت: این مسئله باعث سرمایه گذاری کارآفرینان خواهد شد از سویی دیگر حل کردن مسائل امنیت و سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور موجب سرمایه گذاری عظیم در کشور خواهد شد.

وی با اشاره به مسئله سیاست خارجی در دولت احتمال آینده اش گفت: معتقدم دنیای غرب طی 30 سال گذشته به دنبال براندازی نظام بود در حالی که هم اکنون از این موضوع ناامید شده است. به همین دلیل دوران لشکر کشی آمریکا به خارج از مرزهایش پایان رفته است.

رضایی با بیان اینکه با ثابت نگه داشتن سیاستهای کلی خط مشی های دولت را تغییر خواهم داد، گفت: یعنی با یک نگاه خوشبینانه اما در عین هوشیارانه یک بسته جدید سیاسی را به آنان ارائه می کنیم که در آن تغییرات متقابل ایران و آمریکا را تبدیل به خط مشی عملیاتی متناسب با شرایط بین المللی می کنیم.

 وی در پایان به تاسیس وزارت امور اجتماعی که به مسئله خانواده ، ازدواج و ارشاد رسیدگی می کند، اشاره کرد و گفت: نیاز اصلی کشور به انقلاب اقتصادی، تحول فرهنگی و اصلاح سیاسی است که با مشارکت و اجماع نخبگان که نقطه عزیمت آن است می باشد که من آن را عملیاتی می کنم.

 

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی