انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 423)
جمعه 15/3/1388 - 22:21 -0 تشکر 119450
رئیس جمهور خواسته مردم آذربایجان را عملی كرد

دبیر مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی گفت: رئیس جمهور پس از 30 سال از تصویب قانون اساسی به خواسته مردم آذربایجان پاسخ مثبت داد.‌

محمدرضا حاج‌اصغری امروز در گفتگو با فارس در تبریز از اقدام رئیس‌ جمهور نسبت به صدور دستور تدریس زبان و ادبیات تركی در دانشگاه‌ها تقدیر كرد و افزود: اصول 19 و 15 قانون ‌اساسی از اصول معطل مانده و بسیار مهم قانون ‌اساسی بودند كه تا به حال اجرا نشده بود.

دبیر مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی افزود: به موجب این اصول، قومیت‌های مختلف ایرانی می‌توانند به گویش و زبان محلی خود بخوانند و بنویسند كه خوشبختانه برای نخستین ‌بار در تاریخ انقلاب اسلامی، در روزهای اخیر به همت رئیس‌ جمهور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد.

وی در خصوص دستور و عنایت رئیس جمهور در زمینه تدریس زبان و ادبیات تركی در دانشگاه‌های كشور تصریح كرد: این امر یكی از اصولی بود كه در قانون اساسی مطرح بوده اما متاسفانه تا زمان دولت نهم به آن توجهی نشده بود.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: اما آنچه پس از دستور رئیس جمهور لازم است تا اقدام ایشان اجرایی شود، این است كه باید نهادهای تصمیم‌گیر و دست‌اندركار در این زمینه به كمك آمده و ساز و كار لازم برای كاربردی شدن این دستور را فراهم كنند.

وی ادامه داد: باید هر چه زودتر مقدمات این كار بزرگ فراهم شود تا ما در سال جدید تحصیلی شاهد آن باشیم كه این اصل احیا شده در دانشگاه‌های كشور اجرایی شود.

حاج‌اصغری ضمن تقدیر از رئیس جمهور عنایت ایشان در حق مردم آذربایجان را مهم ارزیابی كرد و گفت: این دستور رئیس جمهور قطعاً موجب خوشحالی مردم آذربایجان خواهد شد زیرا پس از سال‌ها به دغدغه و خواسته قلبی ایشان پاسخ مثبت داده است.

دبیر مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی همچنین از دستور رئیس جمهور كه طبق آن ترجمه تركی دیوان حافظ به همت شاعر خوش ذوق آذربایجانی «طیب مشكینی» كه بسیار روان و دلپذیر نیز است، چاپ خواهد شد و دل مردم غیور و حق‌شناس آذربایجان را بسیار شاد و خرسند كرده است، تقدیر و تشكر كرد.

منبع: http://www.rajanews.com/detail.asp?id=30569

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی