انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 217)
جمعه 15/3/1388 - 11:30 -0 تشکر 119227
مرتضی نبوی: در دولت "میرحسین موسوی" تب شورا سازی بوجود آمده بود

مرتضی نبوی: در دولت "میرحسین موسوی" تب شورا سازی بوجود آمده بود
اصفهان- وزیر پست، تلگراف و تلفن دولت "میر حسین موسوی" با اشاره به اینکه در دولت موسوی تب شورا سازی بوجود آمده بود،گفت: 18 شورای عالی بالای سر وزارتخانه ها درست شد، در حالیکه طبق قانون اساسی وزیر پاسخگوی مجلس است.
مرتضی نبوی عصر پنجشنبه درگردهمایی اساتید بسیجی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون حذف سازمان و برنامه و بودجه گفت: در این مجموعه جمعی محدود به اسم کارشناس بر وزارتخانه ها و دولت حکومت می کردند.
وی با بیان اینکه در دوره چهارم مجلس شورای اسلامی مرکز پژوهشهای مجلس به منظور عدم نیاز و وابستگی به گزارشهای سازمان برنامه وبودجه تشکیل شد، افزود: در آن سازمان از نظر اساتید دانشگاه و کارشناسان استفاده نمی شد.
نماینده دوره های چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در زمان تصویب برنامه دوم توسعه به خاطر وجود مرکز پژوهشهای مجلس، برخی ازمحورهای برنامه تغییر کرد و رییس سازمان برنامه بودجه دولت هاشمی در اعتراض به این اقدام استعفا کرد، زیرا آنها تصور می کردند نظرشان حتی باید در مجلس نیز حاکم شود.
نبوی با اشاره به اینکه هفت نفر از وزیران موسوی از جمله ایشان تفکر اقتصادی متفاوتی داشتند،یادآور شد: بحث همه کابینه بر سرعدالت یکسان بود ولی از نظر نخست وزیر وقت باید همه کارها در کنترل دولت قرار می گرفت.
وی گفت: ما می گفتیم همانطور که مردم در عرصه انقلاب و دفاع مقدس حاضر شده اند، در عرصه اقتصاد نیز می توانند حضور یابند ولی برخی در آن زمان بدنبال دولتی کردن همه امور بودند.
وی با بیان اینکه پس از خروج از دولت روزنامه رسالت را به جهت بیان انتقادات اقتصادی راه اندازی کرده است،افزود: صحبتهای احمدی نژاد در مناظره با موسوی نیز اشاره به همین روزنامه بود.
وی افزود: در دور سوم مجلس روزی نبود که از تریبون آنجا رسالت را نکوبند، تلفن می زدند، تهدید فیزیکی می کردند و کارهای دیگر صورت می دادند.
این فعال سیاسی گفت: در یکی از سالها دولت موسوی می خواست بودجه را محرمانه تحویل مجلس بدهد درحالیکه بودجه باید به اطلاع عموم مردم می رسید و براین اساس "احمد توکلی" با سرمقاله ای تحت عنوان "لایحه سری" از جایگاه قانون اساسی به این موضوع اعتراض کرد.
نبوی ادامه داد: "مهاجرانی" معاون حقوقی نخست وزیر چند بار ما را به دادگاه کشید و بازجویی شدیم و بعد هم دادگاه اعلام کرد که شکایت دولت وارد نیست.
این نماینده سابق مجلس در تشریح بخشی از اظهارات احمدی نژاد در مناظره شب گذشته از هاشمی رفسنجانی به عنوان نیروی ارزشمند نسل اول انقلاب یاد کرد اما افزود: این نظام به اشخاص تکیه ندارد بلکه نهادینه و قانونمند شده است.
نبوی تصریح کرد: مطرح شدن مواردی مانند آنچه در مناظره شاهد بودیم و تندتر از آنها در دانشگاهها، سایتها ومطبوعات امری عادی است، ماههاست که دولت به عدم رعایت قانون وحتی دروغگویی متهم می شود، آیا چنین شعارهایی تشنج آفرین نیستند.
این فعال سیاسی اصولگرا افزود: فضایی ایجاد شده که به دولت حمله می کنند و همه اقدامات آن را از اساس زیر سوال می برند، درعرصه سیاست خارجی به قضاوت مسلمانان جهان و بسیاری از ایرانیان مقیم خارج عزت و غرور ملی ما تابحال اینچنین شکوفا نشده بود.
وی با اظهار تاسف تصریح کرد: "فائزه هاشمی" دختر هاشمی رفسنجانی در ورزشگاهی که 12 هزار نفر هوادار موسوی در آن حضور داشتند، وضعیت فعلی کشور را به تعبیر خود نکبت بار توصیف کرد، در شرایطی که عده ای همه آمارها را دروغ می دانند، دلیلی ندارد دولت از خود دفاع نکند.
شبد**1001/ 1011**1647/587

/ خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 526903

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی