انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1173)
جمعه 15/3/1388 - 9:44 -0 تشکر 119199
انتقاد رهبر از موضع موسوی

 سَلَامٌ قَوْلًا مِن رَّبٍّ رَّحِیمٍ
 
 
 
 
 
 
راستش داشتم دنبال اون خبری که جناب رج ادیت گذاشتن میگشتم تو بیبی سی
به یه خبر جالب رسیدم!!!!
 
 
میذارم اینجا شما هم بخونید چون حجت رو بر همه تمام میکنه!!!!
 
 
 
 
 
********************* 
 
 
انتقاد غیرمستقیم رهبر ایران از موضع گیری موسوی 
 
آیت الله علی خامنه ای

آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران روز پنجشنبه بدون آنکه مستقیما به مواضع میرحسین موسوی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری، در مورد سیاست خارجی دولت کنونی اشاره کند در واکنشی به سخنان وی گفته است که ایران برخلاف گفته برخی نامزدها، از چشم دنیا نیافتاده است.

آقای موسوی، نامزد اصلاح طلبان در انتخابات، یک روز پیشتر در مناظره انتخاباتی با محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور محافظه کار ایران، با برشمردن نمونه هایی از عملکرد آقای احمدی نژاد در حوزه سیاست خارجی گفت که به عقیده او در دولت آقای احمدی نژاد "عزت مردم مخدوش" شده و "آبروی کشور رفته" است.

او از جمله از مطرح شدن موضوع هولوکاست توسط آقای احمدی نژاد انتقاد کرد و گفت نتیجه این کار اهانت به رئیس جمهوری ما بود و به سود اسرائیل تمام شد.

اما رهبر ایران در سخنانی که آشکارا این موضع گیری را خطاب قرار می داد گفت: "آثار عزت این ملت بزرگ در مسائل مختلف جهانی نمایان است و حرف کسانیکه می گویند ملت ایران به علت پایبندی به اصول خود، از چشم دنیا افتاده است ابداً قابل قبول نیست."

وی در گذشته نیز از سیاست خارجی محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کنونی دفاع کرده است.

آقای موسوی در مناظره با آقای احمدی نژاد گفته بود: "شعارهایی که در مورد سیاست خارجی داده می شود بیشتر جنبه خیالپردازی در مورد آینده جهان دارد، مثل این که گفته می شود فلان تمدن در حال فروریختن است یا ما مدیریت جهان را به عهده می گیریم".

او به عنوان نمونه گفت که در ماجرای بازداشت ملوانان انگلیسی ابتدا گفته شد آنها باید اعدام شوند، اما بعد با "نهیب" دولت انگلستان، ملوانان با بدرقه رئیس جمهوری آزاد شدند.

هشدار به نامزدها

درحالی که انتقاد نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از یکدیگر، صراحت لحن بی سابقه ای به خود گرفته است، آیت الله خامنه ای در سخنان روز پنجشنبه خود به مناسبت سالگرد درگذشت آیت الله خمینی، علیه بروز دشمنی میان نامزدهای انتخاباتی هشدار داد.

وی گفت: "صحیح و مورد پسند نیست که یک نامزد در سخنرانی در جمع مردم و یا نطق های تلویزیونی، برای اثبات خود، به نفی نامزد دیگر متوسل شود."

او افزود: "بنده با مناظره و گفتگو و انتقاد مخالفتی ندارم ولی همه سعی کنند که در چارچوبهای درست شرعی و دینی انجام شود، مردم بیدارند، می فهمند و می دانند."

درحالی که اخیرا گزارش هایی از درگیری فیزیکی فعالان مبارزات انتخاباتی منتشر شده، رهبر ایران نسبت به بروز اغتشاش در میان هواداران نامزدها هشدار داد.

وی گفت: "اختلاف نظر در مسائل گوناگون طبیعی است اما نامزدها و هوادارانشان در سخنرانی ها و اجتماعات بگونه ای عمل کنند که کارها با برادری و مهربانی و بدون اشکال پیش برود."

آیت الله خامنه ای هشدار داد "همه، از جمله طرفدار سرسخت و متعصب نامزدها، مراقب باشند که این علاقمندی، به اصطکاک و اغتشاش منجر نشود و دشمن از ایمان و آرمان آنها سوء استفاده نکند."

وی به حضور برخی جوانان علاقمند به نامزدها در خیابانها اشاره کرد و گفت: "در این مورد حرفی نمی زنم اما مبادا این مسئله به مجادله و درگیری و اغتشاش بیانجامد که اگر کسی اصرار به این مسئله داشته باشد حتماً یا خائن است یا بسیار غافل."

رهبر ایران که بسیاری از ناظران سخنان اخیر وی در دفاع از وضع کنونی کشور از جمله اوضاع اقتصادی و سیاست خارجی را به حمایت از دولت محمود احمدی نژاد تعبیر می کنند، بار دیگر تاکید کرد که نخواهد گفت به چه کسی رای می دهد.

او گفت: "بنده یک رأی بیشتر ندارم که کسی آن را نمی داند ضمن اینکه به هیچ کس نمی گویم که به چه نامزدی رأی بدهد یا ندهد چرا که این مسئله به خود مردم مربوط و متعلق به ملت است."

آیت الله خامنه ای ماه گذشته در سنندج از انتقاد نامزدهای انتخاباتی از وضعیت جاری کشور گلایه کرد و گفت نامزدهای انتخابات نباید "اذهان عمومی را تخریب" کنند.

    گفت که باور نمی کند بعضی از این انتقادات "از روی صدق و صفا" مطرح شده باشد و افزود: "من اوضاع کشور را از همه آقایان بهتر خبر دارم، می دانم که بسیاری از این مطالبی که به عنوان انتقاد در مورد وضع کشور و وضع اقتصاد می گویند، خلاف واقع است".     
 
 
 
 

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

جمعه 15/3/1388 - 11:24 - 0 تشکر 119220

اگر نوشته را بخوانید بیشتر فکر کنم احمد نژاد متهم شده است اگر کسی در رابطه با سیاست خارجی حرفی زد نظر خودش را گفته است و شما حق ندارید این گونه حرف های مقام اول مملکت را به نفع احمدی نژاد تمام کنید آیا آقای موسوی به دور از متانت و ادب صحبت کرد یا اینکه جناب محمود خان آبروی انقلاب را برد؟!!! سوال من این است یعنی هشت سال حکومت آقای رفسنجانی و حمایت رهبر از ایشان کشک بوده است؟!!! آیا سخنان فوق را که کپی کرده اید و اینجا آورده اید اصلا خوانده اید؟!!! ثانیا اصلا شما حق ندارید سخن رهبری را ملاک برای انتخاب فرض کنید چرا که رهبری هم یک انسان است و یک رای دارد و نظر ایشان هم محترم است اما من در سخنان ایشان حمایتی از احمدی نژاد ندیدم و وظیفه رهبری این است که همیشه از دولت موجود حمایت کند و این سخنان مبنی بر حمایت ایشان از جناب رئیس جمهور نیست آیا شما نمی دانید که رفسنجانی، کروبی، رهبر انقلاب و بسیاری دیگر از پایه های نظام هستند که به این راحتی کل مملکت را زیر سوال می برید. این بار احمدی نژاد بر خلاف همیشه فقط آبروی خودش و نظام جمهوری اسلامی را برد و من واقعا برای شما متاسفم که این گونه قضاوت می کنید.

در ضمن من طرفدار رضایی هستم و این سخنان اصلا برای موسوی نبوده است فقط اندکی فکر کنید و فقط کپی برداری یا برداشت غلظ نداشته باشید

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود. صحنه پیوسته به جاست. خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.

MMBahri

جمعه 15/3/1388 - 19:43 - 0 تشکر 119389

سلام سلام سلام

رهبر بار دیگر با هوشیاری که انجام داد همه را غافلگیر کرد و موضع گیری های اشتباه کاندیدها را به صورت غیر مستقیم گوش زد کرد

من شعارهایی که مردم در سالروز رحلت امام به نفع جناب دکتر احمدی نژاد می دادند را هرگز فراموش نمی کنم

صبح نزدیک است....

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
يکشنبه 17/3/1388 - 12:48 - 0 تشکر 119990

سلام

mmbahri گرامی ... واقعا برداشت شما از این موضوع اینه ... خدا رو شکر سخنان رهبری با فاصله کم تر از 12 ساعت بعد از مناظره ایراد شد

میشه برام توضیح بدید که چه کسی در آن مناظره هر چه قدر خواست به عزت ملی مردم ایران در جهان حمله کرد و آن را در سطح جهان مورد سوال برد ؟؟؟... آقای احمدی نژاد ؟؟؟؟؟!!!!!

 آیا شما نمی دانید که رفسنجانی، کروبی، رهبر انقلاب و بسیاری دیگر از پایه های نظام هستند که به این راحتی کل مملکت را زیر سوال می برید.

در این که این آقایان پایه های نظام هستند شکی نیست ولی این دلیل موجهی نیست برای این که آقایان هر کاری که خواستند بکنند .... و من اصلا این مسئله برایم قابل قبول نیست ... در ضمن پایه ای انقلاب فقط این آقایون نیستند بلکه خون شهیدان و داغ فرزندان و همسران و پدران و مادرانی است که بر جای مانده و امروز آنان وارثان و پایه های اصلی نظامند ... این انقلاب بر پایه شخص بنا نشده که بر پایه ایمان و اعتقادی است که همه مردم در راه آرمانشان داشتند و برای آن ایستادند ... لطفا دقت کنید

ثانیا اصلا شما حق ندارید سخن رهبری را ملاک برای انتخاب فرض کنید چرا که رهبری هم یک انسان است و یک رای دارد و نظر ایشان هم محترم است اما من در سخنان ایشان حمایتی از احمدی نژاد ندیدم و وظیفه رهبری این است که همیشه از دولت موجود حمایت کند و این سخنان مبنی بر حمایت ایشان از جناب رئیس جمهور نیست

لطفا اگر ولایت فقیه را قبول دارید آن را به طور کامل بپذیرید ... دوستان در تبلیغاتشان این همه از امام مایه می گذارند و خود را یار غار امام معرفی می کنند در حالی که ...  در عین حال که خود امام هم فرمودند ملاک برای سنجش هر کس حال اوست ... شما سخنان امام درباره آقایان که چند سال پیش زده شده رو قبول دارید و البته که من هم قبول دارم اما این همه ( تاکید می کنم این همه ) حمایت رهبری از مواضع و عملکرد آقای احمدی نژاد را در طی این سال ها قبول ندارید و آن را عادی می دانید ؟؟؟ در کدام دولت این حجم سخن از مقام رهبری پیرامون یک دولت زده شده و از مواضع او حمایت کرده ؟؟؟

من هم به شما پیشنهاد می کنم هم سخنان رهبری در این 4 سال رو بار دیگه مرور کنید و با دوره های قبل مقایسه کنید و هم سخنان اخیر ایشان را در کنار مناظره آن شب بگذارید و دوباره و با انصاف قضاوت کنید ... مطمئن باشید نتیجه های دیگه ای به دست میاد ...

با تشکر

ز همه دست کشيدم که تو باشي همه ام

با تو بودن ز همه دست کشيدن دارد

يا مهدي

يکشنبه 17/3/1388 - 13:2 - 0 تشکر 119997

دادستان کل کشور:
 طرح نام افراد قبل از مراحل قانونی، جرم است

دادستان کل کشور اظهار کرد: نامزدهای انتخابات مواضعی اتخاذ نکنند که لبخند بر چهره دشمنان مسلم نظام بنشیند.
به گزارش قلم نیوز، قربانعلی دری نجف آبادی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مرقد امام خمینی (ره) اظهار کرد: انقلاب موجب احیای اسلام و عزت ایران و ایرانی شد و فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت صیانت از دستاورد عظیمی است که ثمره الله اکبرهای ملت و خون بهای ارزشمند شهیدان است.
وی گفت: شرکت در انتخابات عقلا و شرعا واجب است و همه مسوولیم شرایط برگزاری انتخاباتی سالم را با حضور حداکثری مردم فراهم کنیم و سلامت و امنیت انتخابات به طور کامل حفظ و صیانت شود.
دادستان کل کشور افزود: جو انتخابات باید سالم و به دور از برخوردهای خلاف اخلاق و مجادله و درگیری و اغتشاش باشد. کاندیداهای محترم از نفی دیگران پرهیز کنند و برای اثبات خود دیگران را نفی نکنند.
وی با انتقاد از نادیده گرفتن دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی طی 3 دهه گذشته افزود: زحمات و خدمات دوران انقلاب را نباید فراموش کنیم و همه چیز یکجانبه نفی شود; باید در برخی روش ها تجدیدنظر شود و فعالان عرصه انتخابات پا را از قانون فراتر نگذارند.
دری نجف آبادی به نامزدهای انتخابات تذکر داد از این که مواضعی اتخاذ کنند که دشمنان شاد شوند پرهیز کند و از منافع و مصالح کشور به طور کامل صیانت شود.
دادستان کل کشور افزود: از تشویش اذهان عمومی پرهیز و از کرامت انسان ها صیانت شود. به حریم خصوصی نامزدها تعرض نشود و از ایراد افترا و هتک حرمت اشخاص و شخصیت ها جدا اجتناب شود.
وی در ادامه گفت: هرگونه اتهامی نخست باید در محکمه صالحه اثبات شود و طرح نام افراد پیش از مراحل قانونی و توسط مرجع صلاحیت دار جرم است.
وی به فصل 27 و مواد 697 تا 700 قانون مجازات اسلامی اشاره کرد و افزود: قانون حافظ حقوق و حرمت و آبروی اشخاص است و دادستانی به عنوان مدعی العموم بر حسن جریان امور نظارت دارد.

يکشنبه 17/3/1388 - 14:54 - 0 تشکر 120025

لطفا ابتدا خط آخر را بخوانید

قانون اول احمدی نژادیسم:

حرف من راست است و در مسیر درست گام بر می داریم مگر اینکه خلاف آن ثابت شود حتی اگر همه بگویند

قانون دوم:

ما به سخنان هیچ کس گوش نمی دهیم و هر انتقادی برای ما تخریب تلقی می شود مگر اینکه خودمان از خودمان انتقاد کنیم که آنگاه باید خودمان ، خودمان را تخریب کنیم. پس انتقاد در مورد خودمان به هیچ وجه امکان پذیر نیست مگر اینکه منفجر شویم و این با عقل سازگار نیست پس حرف هیچ کس مهم نیست.

قانون سوم:

هر کنشی، واکنشی دارد. ما به سوال پاسخ نمی دهیم بلکه می کوبیم. اصولا پاسخ برای ما معنی ندارد مگر اینکه به نفع مان باشد

قانون چهارم:

همه چیز خوب است و زندگی جاریست مگر اینکه آمار بانک مرکزی خلاف آن را ثابت کند

قانون پنجم:

اگر چیزی گران است مهم نیست زیرا نزدیک خانه ما همه چیز ارزان است بیایید آنجا هر چه می خواهید بخرید این مطلب را زمان گرانی گوجه فهمیدیم

قانون ششم:

ما اصولا می توانیم هر کاری را انجام دهیم و الگوی ما دختر بچه 16 ساله ای است که در زیر زمین خانه با قوطی کنسرو انرژی هسته ای می سازد

قانون هفتم:

اصلا مهم نیست که وزیر کشور ما کیست مهم این است شما از کجا پول آوردید و خانه خریدید

قانون هشتم:

ما برای تخریب از عکس هر کسی استفاده می کنیم در مورد آقای رضایی شاید عکس مادرشان را نیز به مردم شان دهیم

قانون نهم:

اصلا شمایی که داری این مطلب را می خوانی من یه چیز در مورد شما می دانم می خوای رو کنم داداش... بگم ... بگم...

قانون دهم:

خواهش می کنم به من رای بدهید تا چهار سال دیگه بمونم چون من شما را دوست دارم این را می گویم وگر بنا بر قانون نهم من در مورد همه یه چیز می دانم... بگم ... بگم...

بنا بر گفته یکی از دوستان نوشته بالا توهین تلقی شده، بنده اگر چه قصد توهین نداشته و ندارم و تنها خواستم چند روز گذشته رئیس جمهور رو به صورت طنز نقد کنم و البته همین الان هم این نظر رو دارم اما از این دوستان معذرت می خوام. از مدیر انجمن هم می خوام اگر تشخیص داده که اینا توهین هست خودش حذفش کنه . قضاوت رو می ذاریم بر عهده مدیر

در هر حال معذرت

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود. صحنه پیوسته به جاست. خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.

MMBahri

يکشنبه 17/3/1388 - 16:31 - 0 تشکر 120057

با سلام

جناب مدیر سیستم و مدیر انجمن سیاسی

نوشته های جناب mmbahri توهین نیست؟

اگه واقعا توهین نیست منم 10 مورد از قوانین میرحسینیسم رو بگم

جالبه واقعا ، بعد تا من یه چیزی میگم میاید به من تذکر میدید

تا یه چیزی مینویسم میگید  از اینجاد جو منفی پرهیز کنید

یعنی این جو منفی نیست؟

بعد میگید انجمن سیاسی برای همه

البته احتمالا منظورتون اینه که انجمن سیاسی برای همه اصلاح طلب ها

موفق و سربلند باشید 

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

يکشنبه 17/3/1388 - 16:33 - 0 تشکر 120059

تکراری

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

يکشنبه 17/3/1388 - 17:57 - 0 تشکر 120086

جناب مدیر انجمن و آقایی که گفتی اینها توهین است

منظور من از این نوشته نه توهین به جناب احمدی نژاد بوده و نه قصد دیگه ای هم دارم. فقط این چیزهایی را که در چند روز گذشته دیدم به صورت طنز نوشتم. قبلا هم گفتم که نه طرفدار احمدی نژادم و نه موسوی.

اما اگر به نظر شما این ها توهین است بنده معذرت خواهی می کنم و اصلا از اینکه بگم معذرت می خوام خجالت نمی کشم.  از شما دوستان هم خواهش می کنم یک طرفه شعار ندهید هیچ به مطالب انجمن سیاسی دقت کرده اید. آیا اینجا فقط از احمدی نژاد دفاع نشده. چندین بار خودم دیدم که به دوستان دیگر توهین شده و تهمت دروغ گویی و این طور چیز ها زده اید. به نظر شما این چند تا مطلب رو که من گذاشتم توهینه؟ خوب من هم معذرت خواهی می کنم ولی فقط می خواستم انتقاد کنم. همین و دیگر هیچ...

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود. صحنه پیوسته به جاست. خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.

MMBahri

يکشنبه 17/3/1388 - 21:12 - 0 تشکر 120148

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

دوست عزیز mmbahri گرامی؛ اولا آقای احمدی نژاد هنوز رئیس جمهور ایران هست و هنوز از این سمت خلع نشدن، و طنز نویسی برای کاندیداها در این برهه زمانی که هر گونه طنزی ار دیدگاه حامیان طرفین توهین تلقی میشه و این باعث تنش میشه و جو آرام انجمن رو بهم میزنه.
در ضمن انتقاد هم اصول و روشی داره که خیلی از دوستان رعایت میکنن و انتقاداتشون رو به شیوه ای کاملا صحیح و اصولی مینویسن.
شما باید در نوشتن رعایت ادب و احترام رو داشته باشین، نسبت به کاندیداهای محترم.
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
دوشنبه 18/3/1388 - 16:6 - 0 تشکر 120353

جناب mamal92 اگر منظورتان از همه اعضا شما چند نفری هستید که حامی احمدی نژاد هستید. نمی دانم چه بگویم در انجمن سیاسی فقط شما چند نفر و آقای regedit نیستند که مطلب بنویسند بلکه بسیاری دیگر هم هستند که حرف های تکراری می شنوند و حوصله نوشتن ندارند بنده در نوشته طنز خود به غیر واقعیت ها حرف دیگری نزدم و اگر زدم مورد به مورد عنوان کنید و واقعیت را بگویید. در ضمن مگر در مورد رئیس جمهور طنز نباید گفت طنز روشی است هدف مند که تلخی را بزرگ می کند حالا خوبه من هیچی رو بزرگ نکردم. مگر شما هر انتقادی را تخریب نمیدانید.(مثل جواب دادن به همین مبحث) مگر شما نام همه را فاش نمی کنید.( مثلا رفسنجانی و ...) مگر رئیس جمهور نگفت نزدیک خانه ما گوچه کیلویی 1300 تومان است بیاین بخرید. مگر نگفت دختر شانزده ساله رو (این رو من خودم دیدم. به عنوان کلیپ طنز از آقای رئیس جمهور بلوتوث میشد) و خیلی های دیگر من متاسفم که شما بی جهت همه چیز را تخریب حساب می کنید برای من جالب است که فقط یک عده خاص در این انجمن هستند و یا احمدی نژادی هستن و یا موسوی و به هم توهین می کنند اگر این توهین بوده رئیس انجمن باید حذف می کرد من هم قضاوت رو به عهده ایشون گذاشتم نه جناب شما...

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود. صحنه پیوسته به جاست. خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.

MMBahri

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی