انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 364)
پنج شنبه 14/3/1388 - 20:4 -0 تشکر 119039
جنبش مردمی دولت نهم آغاز شد


یک عضو شورای مرکزی فراکسیون اصول‌گرایان مجلس گفت: براساس نظر‌سنجی نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه،  مشخص‌شده‌است مردم به‌این رسیده‌اند که کدام دولت اقدامات مؤثری انجام‌داده و کدام دولت توانسته عزت و افتخار برای مملکت بیافریند. در همین‌‌‌ رابطه به گزارش یالثلرات حجةالاسلام‌و‌المسلمین احمد سالک از اعضای ارشد جامعه‌ی‌روحانیت‌مبارز نیز پیش‌بینی کرد که محمود احمدی‌نژاد در دور اول انتخابات، پیروز خواهد‌شد. از سویی نظرسنجی‌ها از مراکز استان‌ها از پیروزی احمدی‌نژاد در مرحله اول با حداقل 53درصد آرای مردم حکایت دارد و این نظرسنجی شامل آرای شهرهای کوچک و روستاها نیست.
با گذشت دو هفته از شروع عملیات تهییجی ستادهای انتخاباتی اصلاح‌طلبان در شهرهای بزرگ که منجر به رشد آرای میر‌حسین موسوی شد، گزارش‌ها در سراسر کشور از کلیدخوردن موج جدید اجتماعی حامیان احمدی‌نژاد در مراکز استان‌ها، شهرهای بزرگ،کوچک‌ و روستاها حکایت دارد.
نتایج نظرسنجی‌های مختلف که از سوی مراکز معتبر صورت‌گرفته‌است، از افزایش بی‌سابقه تمایل 70درصدی مردم به حضور در انتخابات، رشد 8درصدی فاصله‌ی آرای میر‌حسین موسوی در مقطع 20اردیبهشت تا 5خرداد و سپس توقف آن در چند روز اخیر، و افزایش آرای کشوری احمدی‌نژاد نسبت به رقبای خود، موسوی، کروبی و رضایی خبر می‌دهد. ناظران سیاسی و انتخاباتی تأکید می‌کنند: با سیراب شدن جامعه‌ی مخاطبان اصلاح‌طلبان در فضای تبلیغات انتخاباتی، که به لحاظ جمعیت در اقلیت هستند، موج اصلی نهضت اجتماعی داغ کشوردر حال شکل‌گیری‌است و پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده به روزهای اوج‌‌ خود ‌برسد. یکی از دلایل به‌صحنه آمدن حامیان مردمی احمدی‌نژاد در سراسر کشور در طول چند‌روزاخیر، تشدیدی فصای تبلیغاتی و جنگ‌روانی ستادهای اصلاح‌طلب و حامیانش در شهرهای بزرگ بوده‌است. این فضای تبلیغاتی تاجایی پیش‌رفته که اقلیت اصلاح‌طلبان در رسانه‌های خود مدعی پیروزی خود در انتخابات شده‌اند. در یکی از این نظرسنجی‌ها که مربوط به هفته‌ی اول خرداد در شهرهای بزرگ، کوچک و بخش‌ها است، موسوی با 36درصد، مهدی کروبی با 3درصد و  محسن رضایی نزدیک به 2درصد به‌ترتیب بیشترین اقبال مردمی را به خود اختصاص داده‌اند. براساس نظرسنجی دیگر مربوط به سایت تبیان از نمونه 14هزارنفر بیش از 60 درصد به احمدی‌نژاد، 35درصد به موسوی، 2.7 درصد کروبی و 2.3 درصد به رضایی رأی می‌دهند [ساعت حدود 20 روز چهاردهم‌خرداد آمارها به‌ترتیب به 22040نفر نمونه آماری و درصدهای 62.5، 32.9، 2.1 و 2.4 تغییر پیداکرده].
هم‌چنین یک نهاد تحقیقاتی در گزارش مفصل آماری و بررسی رفتار رأی‌دهندگی مردم در شهرهای بزرگ، کوچک و روستاها نتیجه‌گیری‌کرده که احمدی‌نژاد، به‌رغم تبلیغات مسموم و هجمه‌های فراوان صورت‌گرفته که در تاریخ رقابت‌های انتخاباتی بی‌سابقه‌است، با فاصله معنا‌داری آرای اکثریت مردم ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری 22خرداد را به‌خود‌ اختصاص‌دهد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی