انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 428)
پنج شنبه 14/3/1388 - 16:55 -0 تشکر 118945
میرحسین به "چیز"هایی که جواب نداد، باخت

سَلَامٌ قَوْلًا مِن رَّبٍّ رَّحِیمٍ

 

 

 

 

منبع

 

 

 

 

 

میرحسین به "چیز"هایی که جواب نداد، باخت

اشتباه سوم میرحسین این بود که وارد بازی باخت ـ باخت شد. هیچ کدام از برنامه های احمدی نژاد را نقد نکرد و برنامه ای ارائه نکرد. بلکه نشست و حرفهایی می زد که در دور بعدی احمدی نژاد پاسخ می داد و البته چند مورد را هم به آن اضافه می کرد. خیلی منتظر بودند که بدانند «برنامه» او چیست. «نقد»ش چیست و راهکارش چیست. اما طرح مباحثی چون سیر همدان تا هولوکاست، فرصت کلی نگری را از او گرفت.

باشگاه جوانی برنا / وبلاگ بحر (هادی سلیمانی )

 

ساعت دو نصف شب است. همین حالا به خانه رسیدم. طرفداران میرحسین بسیار کمتر از آنچه انتظار می رفت، در خیابان هستند. اتفاق عجیبی که به نظر من به چند بحثی که در زیر به آن اشاره می شود ربط دارد. (آنها مبهوت ماجرای آخر مناظره اند)

 

در ضمن حامیان احمدی نژاد با یک برنامه از پیش تعیین شده، حضور بسیار پررنگتری دارند. به نظر می رسد این اولین برنامه ریزی سازماندهی شده ستاد احمدی نژاد بود که با حداقل نیرو، حداکثر تبلیغات را به نمایش گذاشت.

 

اما چند نکته درباره مناظره:

 

1) نگفتن حرفی در دفاع از خود

 

اشتباه اول میرحسین این بود که به مواردی که احمدی نژاد درباره دولت میرحسین گفت، جواب نداد. مثلا بحث 96میلیارد تومان برداشت غیرقانونی، سخنرانی علیه منتقدین، ماجرای هشت ماده امام، ماجرای رابطه با عربستان، یا علت سکوتش در مقابل تورم 49 درصدی و سیاست خارجه انفعالی، 18 تیر، ماجرای هسته ای و ...

 

شاید برخی عدم دفاع از هاشمی و خاتمی را از او بپذیرد ولی مطمئنا همه به دنبال پاسخ برای علت سکوت او می گشتند و اتهاماتی که احمدی نژاد به آنها اشاره می کرد.

 

احمدی نژاد به خوبی توانست شبهات جدی در خصوص نیت او که ادعا می کند که به خاطر «خطر»ی که کشور را تهدید می کند وارد کند. همچنین ابهامات متعددی در خصوص نخست وزیری میرحسین.

 

میرحسین به راحتی می توانست به مسئله جنگ و یا خیلی مسائل دیگر اشاره کند و از خود دفاع کند اما از آنجا که فقط برای حمله آمده بود، آمادگی دفاع نداشت و غافل گیر شد.

 

2) دردسری به نام زهرا رهنورد

 

اشتباه دوم میرحسین (که شاید به چشم برخی نیاید) این بود که ادعا کرد که همسرش ده سال درس خوانده. مطلبی که دروغ بودنش در تا آخر انتخابات او را رها نخواهد کرد.

 

3) عدم ارائه برنامه و نقد مصداقها به جای برنامه ها

 

اشتباه سوم میرحسین این بود که وارد بازی باخت ـ باخت شد. هیچ کدام از برنامه های احمدی نژاد را نقد نکرد و برنامه ای ارائه نکرد. بلکه نشست و حرفهایی می زد که در دور بعدی احمدی نژاد پاسخ می داد و البته چند مورد را هم به آن اضافه می کرد.

 

خیلی منتظر بودند که بدانند «برنامه» او چیست. «نقد»ش چیست و راهکارش چیست. اما طرح مباحثی چون سیر همدان تا هولوکاست، فرصت کلی نگری را از او گرفت.

 

4) اشتباه از نوع قبل ازمناظره

 

اشتباه چهارم میرحسین، به قبل از مناظره برمی گردد. جاییکه گفته بود که به حمایت رفسنجانی افتخار می کند. در جایی که جاسبی، پسر و دختر آیت الله رفسنجانی و ... ستادش را در دست گرفتند. او در مخمصه ای گرفتار شده بود که نه راه پیش داشت نه پس!

 

احمدی نژاد به راحتی نام فرزندان ناطق و هاشمی را می آورد و میرحسین تنها مجبور به سکوت بود. سکوت امشب بسیاری از طرفداران میرحسین را باید به حساب این قسمت گذاشت.

 

امشب اندک طرفداران میرحسین درحالیکه بسیاری ازحامیان میرحسین درخصوص سوالات مطرح شده درباره عملکرد میرحسین ابهام داشتند، به جای آنکه از میرحسین دفاع کنند در دفاع از هاشمی شعار می دادند و بحث می کردند! حالا میرحسین چه بخواهد و چه نخواهد با هاشمی و یارانش گره خورده است.

 

پرسشهای بی پاسخ، ضعف اصلی میرحسین

 

هرچند پیوند دادن هاشمی و میرحسین به هم که امشب در خیابان هم مشاهده می شد، کاری بود که احمدی نژاد آن را مدیریت کرد، اما به نظرم میرحسین نه به احمدی نژاد که به «چیز»هایی که جواب نداد باخت. میرحسین به «چیز»هایی که درقبالشان سکوت کرد باخت چراکه مردم از کسی که «شهامت» اظهار نظر و دفاع از عملکرد خود را نداشته باشد و بخواهد دوپهلو سخن بگوید، خوششان نیم آید.

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

پنج شنبه 14/3/1388 - 18:20 - 0 تشکر 118985

عیب مِی جمله بگفتی / هنرش نیز بگو !

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

پنج شنبه 14/3/1388 - 21:3 - 0 تشکر 119063

بر اساس صحبت های آقای محمود احمدی نژاد که به بسیاری از اشخاص و مسئولین نظام جمهوری اسلامی اهانت کرد ، نیش خند های بی ادبانه ایشان در هنگام سخن جناب آقای میرحسین موسوی ، بگم ... بگم ... هایش ، عدم رعایت حق طرف مقابل در رعایت زمان ، عدم تسلط بر اعصاب وعدم رعایت اخلاق اسلامی که از رئیس جمهور اسلامی بعید به نظر می آید ، اینجانب رای خود را آقای احمدی نژاد به آقای موسوی تغییر دادم امید وارم که سایر هموطنان نیز جهت جلوگیری از بروز حکومت دیکتاتوری به آقای موسوی رای دهند

جمعه 15/3/1388 - 10:47 - 0 تشکر 119212

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

از آقای موسوی انتظار میرفت بهتر به سوالات پاسخ بدن و شبهات رو رفع کنن،‌ ولی ایشون بیشتر سعی میکرد با پرسیدن سوالات بعدی از پاسخ به سوال قبلی تفره بره.
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
جمعه 15/3/1388 - 19:43 - 0 تشکر 119394

سلام سلام سلام

ممنونم از حس غریب گرامی بابت این اطلاع رسانی شون

به امید خدا دکتر بازم رئیس جمهورمون می شه

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
جمعه 15/3/1388 - 23:2 - 0 تشکر 119469

بسم الله الرحمن الرحیم
*******
سلام بر دوستان احمدی نژادی ...
اول جی میلمو یادداشت كنید .
alamdary.salehi
خب مدیر محترم لطفا ایمیل را حذف نكن
اما دوستان در شهرما اكثر بروشرهای تبلیغات احمدی نژاد یكی است
دوستان اگه نشریه تبلیغاتی در اندازه آ 4 دارید تا فردا بعد از ظهر به ایمیل بنده بفرستید .
اگه با فوتوشاپ دارید بهتر اگه با ورد دارید بفرستید ...
ان شا ء الله كمك كنید . 

http://rahpoyvesal.blogfa.com
شنبه 16/3/1388 - 2:14 - 0 تشکر 119539

متاسفم برای شما كه با صحبتهای یك مرد كه از روی نوشته دیگران می خواند احمدی نژاد را یك دیكتاتور میخوانید!!!!!!1

چشمانتان را باز كنید

در احمدی نژاد كدام شاخصه دیكتاتوری هست؟

او كه در زمان ریاست شهرداری خانه شهردار را به موزه تبدیل كرد دیكتاتور و بداخلاق شد؟!

ساده زیستی او، او را دیكتاتور و بداخلاق كرد؟!

اینكه از خودش در مقابل موج توهین و تحقیرها و دروغ ها دفاع كرد او را دیكتاتور و بداخلاق كرد؟!

با مردم بودنش او را دیكتاتور و بداخلاق كرد؟!

چه چیزی باعث شد كه تو و میر حسینت به او لقب دیكتاتور بدهید؟؟!

متاسفم برای تو و میرحسین تو و خلاقی كه از آن دم می زنی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی