انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 328)
چهارشنبه 13/3/1388 - 16:34 -0 تشکر 118569
آیا می دانید…….؟!!

با سلام

 

آیا می دانید که دولت احمدی نژاد شروع حفاری و ساخت تونل البرز را در راه آهن اصفهان – شیراز با نشان دادن تونل دیگری ، به عنوان اتمام و بهره برداری به ملت گزارش داد و ملت را فریفت ؟
( اعتماد ۱۰/۰۲/۸۸ )

آیا می دانید که صدا و سیما عملکرد کوچک احمدی نژاد را بسیار بزرگ جلوه داده و بارها برای آن تبلیغ راه می اندازد ، اما عملکرد دولت خاتمی را گزارش نمی کرد ؟

آیا می دانید که در دولت خاتمی راه آهن بافق - مشهد به طول ۱۰۰۰ کیلومتر سه ساله ساخته شد ، اما در دولت احمدی نژاد سالانه کمتر از ۵۰ کیلومتر راه آهن ساخته شده است ؟

( اعتماد ۱۰/۰۲/۸۸ )

آیا می دانید هزاران میلیارد تومان از درآمد های نفتی به خزانه واریز شده و مشخص نیست که چه شده است ؟

( روزنامه سرمایه ۰۱/۰۲/۸۸ و دیوان محاسبات )

آیا می دانید که برای صادرات میوه ایران ، هواپیمایی عوارض سنگینی می گیرد ، اما برای واردات میوه عوارض پایین ؛ و نتیجه این امر آن شده که میوه های خارجی باعث ورشکستگی باغداران و کشاورزان شود ؟

( روزنامه سرمایه ۱۴/۰۲ و ۲۹/۰۱/۸۸ )

آیا می دانید که در دولت خاتمی ایران به خودکفایی گندم رسید اما با سیاست های دولت احمدی نژاد ، سال ۱۳۸۷ با ۵ میلیون تن واردات یکی از بزرگترین وارد کنندگان گندم جهان شده ایم؟

( روزنامه سرمایه ۱۴/۰۲ و ۲۹/۰۱/۸۸ )

آیا می دانید که در دولت احمدی نژاد در طی حدوداً چهار سال فقط ۲۱۰۰ واحد مسکن مهر ساخته شده ( یعنی سالانه ۵۲۵ واحد ) و با این روند برای رفع مشکل مسکن مردم و جوانان بیش از ده هزار سال زمان لازم است ، این در حالی است که تاریخ ایران از زمان هخامنشیان تا به حال ۲۵۰۰ سال بیشتر نیست ؟ ( سایت مسکن مهر - وبلاگ مهندس عبدالعلی زاده -

و یکی از شماره های اردیبهشت روزنامه سرمایه )

آیا می دانید به اعتراف مسئولان دولت و نظر کارشناسان طرح هایی مانند مسکن مهر ، بنگاههای زود بازده ، اشتغال سریع و سهام عدالت همگی طرح های شکست خورده اند و تقریباً هیچ نفعی برای ملت نداشته و دولت با تبلیغات فراوان از طریق تلویزیون و رادیو توانسته نظر مردم را جلب کند ؟

( روزنامه سرمایه ۲۸/۰۲/۸۸ )

آیا می دانید در معاونت برنامه ریزی و نظارت رئیس جمهور با راه اندازی دوره های چند ماهه به تعدادی از همکاران دولتی ، مدرک فوق لیسانس داده می شود . این در حالی است که در دانشگاهها برای گرفتن مدرک فوق لیسانس بایستی حدود دو سال وقت صرف کرد ؟

(روزنامه سرمایه ۲۰/۰۲/۸۸ )

آیا می دانید که صدها میلیارد برای راه اندازی گشت های ارشاد توسط احمدی نژاد اختصاص داده شده ، این در حالی است که احمدی نژاد قبل از ریاست جمهوری خود حجاب زنان و دختران و تیپ پسران را مشکل نمی دانست ؟

( قانون بودجه ۸۶ و۸۷ )

آیا می دانید که ایران از نظر تورم و گرانی چهارمین کشور دنیاست ؟

( بانک جهانی - روزنامه سرمایه۱۷/۰۲/۸۸ )

آیا می دانید با ثروتی که احمدی نژاد بر باد داد و فرصت سوزی هایی که کرد ، می شد :

۱-همه ایرانیان دارای شغلی با حقوق مناسب بشوند .

۲- هیچ کس بی خانه نباشد و همه خانه دار شوند .

۳- بیش از نصف مناطق خشک و صحرایی ایران را باغ و جنگل و مزرعه کرد .

۴- درآمد هر خانواده ایرانی را در سال به بیش از ۴۰ میلیون تومان رساند .

۵- ایران را برای همیشه از فقر و بی کاری و عقب ماندگی نجات داد .

( تحلیل مربوط به مطالب با ثروتی که احمدی نژاد بر باد داد چه کارهایی ممکن بود ؟ )

آیا می دانید که در دولت احمدی نژاد علی رغم اینکه درآمدهای سالانه ۴ برابر درآمد سالانه خاتمی بود ، بودجه تحقیقات علمی ۵/۴ برابر کاهش یافته است ؟

( قانون بودجه ۸۶ و۸۷ )

  آیا می دانید دولت بودجه وزراتخانه های خود را حد اقل ۸۰ درصد افزایش داده اما بودجه سازمان هایی مثل بازرسی ، مجلس و غیره را که گزارش تخلفات دولت را داده اند حدوداً ۵۰ درصد کاهش داده است؟ (روزنامه سرمایه ۱۹/۱۲ و ۲۱/۱۱/۸۷ )

 آیا می دانید بر اساس گزارش دیوان محاسبات مجلس ، یعنی اصلی ترین و رسمی ترین نهاد نظارتی کشور ، دولت احمدی نژاد متخلف ترین دولت ایرانی در زمینه بودجه ، از نظر تعداد و مبلغ بوده و روزانه ۷ تخلف بودجه ای در دولت صورت گرفته است ؟

( گزارش دیوان محاسبات مجلس - روزنامه سرمایه ۰۱/۰۲/۸۸ )

 آیا می دانید در دولت احمدی نژاد بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان شکر وارد کشور شد و این مقدار شکر برای ۱۰ سال مصرف ایران کفایت می کرد ، و با عث تعطیلی کارخانجات شکر و بیکاری صدها هزار نفر کشاورز چغندر کار و کارگران کارخانجات شده است ؟

(روزنامه سرمایه ۰۵/۰۲/۸۸ )

 آیا می دانید که همین دولت از پرداخت فقط ۴۵ میلیارد تومان به چغندر کاران که ده ها هزار خانواده زحمتکش و فقیر هستند ، خودداری کرد ؟

(روزنامه سرمایه ۰۵/۰۲/۸۸ )

آیا می دانید در همین مدت چند ماه اخیر بیش از ۲۰۰ دانشجو بخاطر اظهار نظر و عقیده در دانشگاه ها توسط دولت نهم اخراج شده اند ؟

( اندیشه نو ۲۴/۰۲/۸۸ )

آیا می دانید که اتحادیه اروپا که بیش از ۳۰ کشور ثروتمند می باشد ، به پاکستان ۶۴۰ میلیون دلار ، اما دولت احمدی نژاد به تنهایی ۳۳۰میلیون دلار کمک می کند ؟

(روزنامه سرمایه ۲۹/۰۱/۸۸ )

آیا می دانید که مدیران شرکت ها ، کارخانجات ، بانک ها و سازمان های پولدار در آستانه انتخابات ریاست جمهوری توسط دولت احمدی نژاد عوض شده اند ؟

( روزنامه های مختلف فروردین و اردیبهشت)

 آیا می دانید قول احمدی نژاد در شهریار ، برای هر نفر ایرانی ماهانه هفتاد هزار تومان ، واقعی نبوده و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس طرفدار دولت نیز گفته وعده احمدی نژاد را باور نکنید ، درست نیست ؟

(روزنامه سرمایه ۱۴/۰۲ و۰۸/۰۲/۸۸ )

 آیا می دانید طرفداران قبلی احمدی نژاد اکثراً از ایشان رویگردان شده و انتقادهای شدیدی از وی می کنند . مثلاً یکی از مطرح ترین آنها گفته " باید از آقای احمدی نژاد پرسید که آیا در صندوق ذخیره ارزی باز بود یا ته صندوق سوراخ بود که همه دلار های نفتی پرید " ؟

( اعتماد ۱۷/۰۲/۸۸ )

 آیا می دانید رشد سرمایه گذاری صنعتی از ۸۶ درصد مثبت در سال ۱۳۸۳ به ۱۶ درصد منفی در سال ۱۳۸۷ رسیده است یعنی ۱۰۲ درصد کاهش یافته ؟

(روزنامه سرمایه ۱۷/۰۲/۸۸ )

آیا می دانید عملکرد احمدی نژاد باعث شده که بیش از ۸۰ درصد مردم زیر خط فقر زندگی کنند ؟

آیا می دانید که حوادث حین کار کارگران در سال های اخیر افزایش داشته و مورد آخر آن مرگ ۱۲ کارگر معدن کار کرمانی در معدن باب نیزو در اول اردیبهشت بوده است ؟

(روزنامه سرمایه ۰۵/۰۲/۸۸ )

 آیا می دانید که در سفر های استانی احمدی نژاد ، دانش آموزان را از شهر های مختلف برای استقبال از ایشان می بردند و در سفر به استان فارس ، هفت دانش آموز که از فسا به شیراز برده می شدند ، در تصادف کشته و مجروح شدند ؟

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی