انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 345)
دوشنبه 11/3/1388 - 18:56 -0 تشکر 118143
موسوی: رنگ سبز ما عیب نیست سواستفاده از بیت‌المال عیب است

آفتاب: کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع مردم همدان با تاکید بر لزوم برگزاری انتخابات آزاد گفت: «بگذارید مردم آزادانه فکر و نقد کنند و حرف‌های همه را بشنوند».

به گزارش گروه سیاسی آفتاب، مهندس میرحسین موسوی در جمع هزاران تن از مردم همدان در سالن ورزشی ابن‌سینا تاکید کرد: «بگذارید خود مردم تصمیم بگیرند و من می‌دانم و مطمئنم که مردم فهیم و آگاه ایران و همدان، خود تصمیم خواهند گرفت».

وی با تاکید بر اینکه اندیشه باید آزاد باشد چون خدا ما را آزاد آفریده است اظهار کرد: «آزادی مثل هواست و کسی نمی‌تواند آن را تخصیص دهد. آزادی حق مردم است و هدیه‌ای نیست که دولت به مردم بدهد بلکه این حق مردم است که در فضای آزاد زندگی کنند».

موسوی خاطرنشان کرد: «آزادی در کنار حفظ کرامت انسانی موجب توسعه و پیشرفت کشور ما می‌شود و به عظمت ایران کمک می‌کند. کشوری که در آن

ببینید که چه کسی می‌خواهد به ایران خدمت کند و چه کسی ایران را خوار می‌کند؟ ببینید چه سیاستی ایران را به سمت توسعه و پیشرفت سوق می‌دهد و چه سیاستی ایران را کوچک می‌کند»؟
دانشجو و کل جامعه و مردم بترسند با مشکلات فراوان مواجه خواهد شد».

موسوی در ادامه، با بیان اینکه هر اقدام و سیاستی که عزت مردم را هدف بگیرد محکوم است گفت: «هرچقدر پولی که معلوم نیست کجا تصویب شده و از کجا آمده است را پخش کنید، باز هم نمی‌توانید عزت مردم را لکه‌دار کنید».

وی با انتقاد از برخی سیاست‌های فعلی کمیته امداد اظهار کرد: «اگر سراسر کشور را به کمیته امداد - که متاسفانه امروز مثل بخشی از یک حزب عمل می‌کند- تبدیل کنید، باز هم نمی‌توانید رای مردم را بخرید. کمیته امداد برای کمک به مستضعفان تشکیل شده نه برای اینکه در آستانه انتخابات بین مردم پول پخش کند».

موسوی خطاب به اداره‌ کنندگان کمیته امداد گفت: «شمایی که کمیته امداد را اداره می‌کنید اگر واقعا می‌خواهید این یادگار حضرت امام(ره) را حفظ کنید باید سرنوشت کمیته‌ی امداد را از مسایل سیاسی جدا کنید. به مردم خدمت کنید، چه کار به انتخابات دارید»؟

آخرین نخست‌وزیر ایران در ادامه سخنان خود از برخی رفتارهای صورت گرفته در قبال کارمندان و مدیران دولتی در آستانه انتخابات گفت: «در آستانه انتخابات خبر دارم که متاسفانه به سراغ کارمندان و مدیران می‌روند که مبادا استقلال داشته باشند و نظر خود را آزادانه ابراز کنند».

وی افزود: «به ما هجمه می‌کنند که چرا از رنگ سبز استفاده می‌کنید. ما از رنگ اهل بیت (ع) استفاده می‌کنیم و این عیب ما نیست بلکه حسن ما است. ما به شما می‌گوییم که شما از امکانات دولتی و بیت‌المال استفاده می‌کنید و این عیب شما است و به ضرر ملت است».

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه هر سیاستی که منجر به تضعیف ایران شود
شمایی که کمیته امداد را اداره می‌کنید اگر واقعا می‌خواهید این یادگار حضرت امام(ره) را حفظ کنید باید سرنوشت کمیته‌ی امداد را از مسایل سیاسی جدا کنید. به مردم خدمت کنید، چه کار به انتخابات دارید؟
از نظر ما محکوم است افزود: «هر سیاستی که فرهنگ و ملت ما را تحقیر کند یقینا محکوم است. من شعار ایران پیشرفته با قانون، ‌عدالت و آزادی را مطرح کردم. این شعار با واژه ایران شروع می‌شود و اگر ایران نداشته باشیم هیچ چیز نداریم. ما ایران را فراموش کرده‌ایم و باید به آن توجه کنیم».

موسوی بیان کرد: «به مجموعه سیاست‌ها می‌توان از زوایای مختلف نگاه کرد و یکی از زوایای مهم این است که ببینیم آیا مجموعه سیاست‌ها به ایران و عظمت آن کمک می‌کند یا آن را خوار و کوچک می‌کند»؟

وی با بیان اینکه مسایل اقتصادی مردم را رنج می‌دهد و از زاویه‌های مختلف می‌توان به این مساله نگاه کرد گفت: «یکی از مهم‌ترین زوایا، مساله اشتغال است و متاسفانه نرخ بیکاری در همدان بسیار بالاست».

کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه بیکاری موجب وهن ایران و ایرانیت می‌شود،‌ بر لزوم اهمیت به تولید ملی، صنعت و کشاورزی ملی تاکید کرد و افزود: «وقتی تولید ملی نیرومند و مستقل داشته باشیم و کشاورزان ما روی پای خود بایستند و کارخانه‌های ما گسترش یابند، یقینا این امر کمکی برای ایران پیشرفته است، ولی وقتی بازارهای ما پر از کالاهایی است که کارخانه‌های ما را تهدید می‌کند، کسانی که این سیاست‌ها را اتخاذ می‌کنند نظری به پیشرفت ایران ندارد».

موسوی به مشکلات کشور در عرصه سیاست خارجی اشاره کرد و گفت:‌ «یک سیاست خارجی درست می‌تواند به توسعه، علم و اقتصاد ما کمک کند و در مقابل اگر سیاست خارجی درستی اتخاذ نشود، عزت و عظمت ما را مورد تهدید قرار می‌دهد».

وی بیان کرد: «یکی از اهداف مهم هر نوع دیپلماسی بالا بردن اقتدار ملی است اما آیا تندروی‌هایی که هزینه‌های زیادی را بر ملت ما تحمیل کرده کمکی به عزت ما کرده
در آستانه انتخابات خبر دارم که متاسفانه به سراغ کارمندان و مدیران می‌روند که مبادا استقلال داشته باشند و نظر خود را آزادانه ابراز کنند.
است»؟

میرحسین از سیاست‌های دولت نهم در زمینه کشاورزی انتقاد کرد و گفت: «با چه دید و نگاهی کشت سیر همدانی متوقف می‌شود و سیر چینی بازارهای ما را پر می کند؟ اگر به کشور خود، به نام و ملیت ایران علاقه داشتید یقینا به اقتصاد آن نیز علاقه می‌داشتید. اگر به کشور علاقه داشتید سه برابر نیاز کشور شکر وارد نمی‌کردید تا بدین ترتیب کارخانه‌ها و زارعین مربوط به این صنعت در کشور به خاک سیاه بنشینند».

وی با تاکید بر اینکه ما باید به سمت ایران پیشرفته بازگردیم بیان کرد: «باید ببینید که چه کسی می‌خواهد به ایران خدمت کند و چه کسی ایران را خوار می‌کند؟ ببینید چه سیاستی ایران را به سمت توسعه و پیشرفت سوق می‌دهد و چه سیاستی ایران را کوچک می‌کند»؟

میرحسین همچنین بر حل مشکلات عمده کشور نظیر تورم، بیکاری ،‌اعتیاد و اشتغال برای زنان و مردان تاکید کرد و ادامه داد: «ما به دنبال مدیریت جهانی هستیم در حالی که نتوانسته‌ایم مسایل داخلی کشور را حل کنیم. برای مردم، اقتصاد و معیشت مهم است و در کنار آنها عزت هم مهم است و هر نوع سیاستی که این عزت را هدف بگیرد محکوم خواهد بود».

موسوی در ابتدای سخنان خود همدان را مهد تمدن بشری و زادگاه ایران خواند و گفت: «ایران از اینجا بسط و گسترش پیدا کرده است. استان همدان استان سلحشوری، فرهنگ، سیاست، سرزمین باباطاهر و عین‌القضات و سرزمین سلحشوران خونین کفن است».

وی در پایان تاکید کرد که ما همگی ایران را دوست داریم و به دنبال ایران پیشرفته هستیم و امیدوارم موج سبز توسعه، پیشرفت، دانایی و آگاهی در سطح ملی گسترش یابد.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی