انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 266)
دوشنبه 11/3/1388 - 17:23 -0 تشکر 118062
انتقاد شدید و گلایه یادگار امام (ره) از عملکرد صدا و سیما

قلم - حجت‌الاسلام و المسلمین سین حسن خمینی در سخنانی در جمع دست اندرکاران ستاد بزرگداشت بیستمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی به شدت از عملکرد صدا و سیما انتقاد و گله کرد.

به گزارش خبرنگار قلم‌نیوز، یادگار امام(ره) حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی به موضوع انتخابات پرداخت و با اشاره به لغو سخنرانی نامزدهای ریاست جمهوری در مراسم حرم مطهر امام گفت: تلاش مجموعه ستاد سالگرد این بود که با ایجاد فضای سالم از صحبت‌های کاندیداها استفاده شود، اما همزمانی برنامه مناظره‌ها با شب‌های مراسم در حرم مطهر باعث به هم خوردن برنامه‌های حرم شد که به خاطر این کارها جای گلایه جدی از صدا و سیما وجود دارد.

بنا به گزارش روابط عمومی ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (س)، وی با بیان اینکه قدرت جمهوری اسلامی در تنوع آن است و حضور مردم با سلیقه‌های مختلف باعث افتخار نظام است، گفت: تلاش دست اندرکاران مراسم حضور حداکثری مردم در انتخابات است که تایید راه امام است.

یادگار امام با تاکید بر اینکه مجموعه دست اندرکاران برگزاری مراسم بیستمین سالگرد ارتحال حضرت امام به هیچ عنوان نباید مراسم امام را بلندگوی تبلیغاتی کاندیدای خاصی کنند، گفت: بگذاریم این مراسم به عنوان نماد وحدت ملی باقی بماند.

وی گفت: امام مظهر وحدت همه ماست به همین علت به عنوان سمبل برای همه تاریخ باقی خواهدماند.

حسن خمینی بیان کرد: کسانی در دوران مشروطیت می پنداشتند کعبه آمال حکومت دینی، نظام حاکم در دوران صفویه بوده است. نظامی که پشت ظاهر مذهبی خود سرشار از فسق و فجور بود .

وی، تجمع میلیونی مردم ایران در حرم مطهر بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دریایی دانست که همه ناپاکی ها را از بین می برد و با گرامیداشت یاد امام ، فرزندان و همسر مکرمه امام و شهدای انقلاب و دفاع مقدس گفت: ایران امروزی در سایه خونهای مقدس شهدای عظیم الشأن انقلاب و دفاع مقدس نفس می کشد. هرگز نباید دلاوری این گلهای پریشان را فراموش کنیم.

یادگار امام با برشمردن ویژگی های شخصیتی امام راحل گفت: امام فقیه ، عارف، فیلسوف، اصولی و مفسر بود اما آنچه امام را برای همه تاریخ جاودانه کرد، رهبری انقلاب اسلامی و تأسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی بود .

وی به تشریح دلایل جامعه شناختی پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: تمام جریانات و حرکات انقلابی و مردمی در پاسخ به نیاز جامعه بوده است . تشخیص نیاز، پیدا کردن راه حل و عمل به آن سه مرحله حل مشکلات جامعه است که معمولاً هر سه مرحله توسط یک شخص انجام نمی گیرد.

یادگار امام با بیان اینکه سالها طول می کشد تا برای مشکلات، بعد از شناسائی راه حل ارائه شود، به تحلیل تاریخی این تغییرات اجتماعی پرداخت و تشریح کرد : در دوران مشروطه همه مردم فهمیده بودند که جامعه مشکلی دارد، اما نمی دانستند مشکل چیست. عده ای از تحصیل کرده های فرنگ، مشکل جامعه را  استبداد قلمداد و مشروطه را به عنوان راه حل ارائه کردند.

سیدحسن خمینی به تضاد تئوری روشنفکران مشروطه خواه با آموزه های دانشگاهی شان  اشاره کرد و گفت : اینکه فارغ التحصیلان دانشگاه‌های فرانسه بجای تئوری جمهوریت ، تئوری مشروطه را پیشنهاد می کنند ، ریشه در وابستگی آنها به دربار داشت. آنها می خواستند هم اوضاع را درست کنند و هم منافع خود را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه روشنفکران دوران مشروطه در تشخیص درد جامعه اشتباه کرده بودند، گفت: مشکل جامعه استبداد بود اما این تمام مشکل نبود، چیزهای دیگری هم بود که آنان از درک آن عاجز بودند.

یادگار امام به ضعف دولت مرکزی در اواخر حکومت قاجاریه اشاره کرد و تصریح کرد : عده ای از نخبگان اواخر قاجار، دیکتاتوری رضاخانی را پاسخی به هرج و مرج موجود عنوان کردند. آنان که استبداد رضاخانی را تئوریزه کردند، روشنفکران غربزده بودند. رضاخان پا بر دوش یک عده قزاق بی سواد نگذاشت بلکه پابردوش افراد تحصیل کرده گذاشت که برخی ها اشرافیان قاجار بودند و برخی دیگر روحانیان زمان.

وی با بیان اینکه راه حل استبداد رضاخانی اشتباه بود و  سالها گرفتاری مردم را در پی داشت،‌ گفت: تشخیص اینکه این جامعه نیاز به یک مسیر دیگر و درست‌تر دارد ، در تمام دوران تاریخ معاصر مطرح بوده است. اما تمام راه حل ها در سده های اخیر به بن بست رسید، چون یا استبداد ستیز محض بود و یا استعمار ستیز صرف.

یادگار امام افزود: جریان ملی شدن صنعت نفت یک جریان استعمار ستیز بود که در برابر استعمار انگلیس ایستاد، اما همین جریان به استعمار آمریکا متکی شد.

سیدحسن خمینی با تاکید بر اینکه مشکل این جامعه نبود توأمان نفی استعمار، نفی استبداد و نفی بی دینی بود، تصریح کرد : گفتمان انقلاب اسلامی  رأس یک مثلث را دنبال کرد، می‌خواست از جامعه نفی استعمار کند و همچنین دنبال استقلال باشد. بنابراین انقلاب نفی استبداد می‌کند و دنبال آزادی است و نفی بی دینی می کند و دنبال معنویت است.

یادگار امام در ادامه به خطر نگاه تک بعدی و تحجر آمیز به حکومت دینی اشاره کرد و گفت: کسانی در دوران مشروطیت می پنداشتند کعبه آمال منحصر به صفویه است اگرچه ظاهر صفویه مذهبی بود، اما در پشت پرده هزاران فسق و فجور وجود داشت . به نحوی که انسان از بیان آن شرم دارد.

وی افزود: در برابر این تفکر ، کعبه آمال یک عده نیز نگاه کامل به غرب بود. زمانی در این مملکت هر آنچه در این کشور انجام می‌شد از سفارتخانه های انگلیس و شوروری بیرون می‌أمد.

یادگار امام ادامه داد: عده دیگری تنها به آزادی می اندیشیدند، می گفتند استبداد برود و هر چیزی جایگزین آن شود خوب است.

سید حسن خمینی با بیان اینکه مشکل جامعه ما نبود توأمان دین، آزادی و استقلال بود، گفت: علاج این نقص تاریخی اتفاقا گفتمان انقلاب اسلامی شد، یعنی "استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی" که هر سه توسط یک فرد طراحی، تئوریزه و پیاده شد.

یادگار امام با بیان اینکه نظریه پردازان معمولاً مجریان خوبی نیستند، گفت : در طول تاریخ نظریه نظریه‌پردازان و پایه‌گذاران اندیشه ها هرگز توسط خودشان اجرا نشده است، اما در انقلاب اسلامی یک نفر درد را شناسائی می کند، درمان ارائه می دهد و خود نیز تئوری خود را اجرا می‌کند.

سید حسن خمینی با این گفته که انقلاب اسلامی بخاطر ویژ گی های منحصر به فرد امام به عنوان رهبری چهره‌‌ای متفاوت در تاریخ رهبران جهان ارائه می کند ، اظهار داشت : از نظر فلسفه جهانی انقلاب اسلامی در لحظه ای در جهان رخ می نمایاند که جواب سوالات موجود در جامعه‌ی جهانی را در درون خود دارد، جهانی که تاریخ مصرف کمونیزم در آن تمام شده و جهان در جستجوی معنویت است.

وی با بیان اینکه تا قبل از خرداد 42 بسیاری از دینداران، اهل مبارزه و انقلابیون، دیندار نبودند، گفت : امام خمینی(س) با نگاه توأمان دینی و جهادی، دینداران را به میدان مبارزه کشاند. 

وی در بخشی از سخنان خود خطاب به دست‌اندرکاران مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی(س) گفت: تمام همت شما باید بر این باشد که مردم برای حضور در مراسم راحت باشند. بزرگترین صدمه برای مراسم این است که مردم برای حضور در مراسم سالگرد ارتحال پیر و مرادشان سختی بکشند. اگر تنها یک نفر بخاطر سخت گیری غیرعقلایی به مراسم نیاید، بدانید که دشمنان یک گام به سمت اهداف خود نزدیک شده‌اند.

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی