انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 325)
دوشنبه 11/3/1388 - 17:12 -0 تشکر 118053
مفسد اقتصادی سال 72 را به عنوان قهرمان ملی انتخاب کردند

   رئیس جمهور در جمع مردم پاکدشت:
    مفسد اقتصادی سال 72 را به عنوان قهرمان ملی انتخاب کردند

    خبرگزاری پانا: رئیس جمهور گفت: در دولت های قبلی، مفسد اقتصادی سال 72 که پول بیت المال را چپاول می کرد به جای مجازات ،مورد حمایت قرار گرفت و به عنوان قهرمان ملی انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی پانا، محمود احمدی نژاد ظهر امروز در جمع مردم پاکدشت در ورزشگاه شهید پازوکی گفت: یکی از بهترین و زیباترین نامگذاری ها در شهرستانها نامگذاری شهرستان پاک پاکدشت است.  مردم پاکدشت مردمی مفید برای کشور هستند. مردمانی سرشار از ایمان زلال.
 
رئیس جمهور خود را هم محله ای مردمان پاکدشت دانست وافزود: من در سفر قبل هم اعلام کردم که بچه محل شما و خادم و نوکر شما هستم .
 
احمدی نژاد به وظایف دولت اسلامی اشاره کرد و افزود: در دولت اسلامی باید از منابع بودجه و امکانات و اختیارات متعلق به ملت دفاع کرد و از آنها بدرستی حفاظت کرد .

وی افزود: دولت موظف است از منابع وسیع در سطح جهانی و عرصه گوناگون که متعلق به آحاد مردم در سرتاسر ایران است دفاع کند . 

رئیس جمهور گفت: در دو سه دولت قبل اشتباه بزرگی انجام شد که آن هم دادن امکانات و امتیازات ویژه به افرادی خاصی بود. یک مدیر و وزیر و رئیس شرکت نیز در همان دولت های قبلی باعث باندبازی و پرکردن جیب برخی از افراد شد.
 
وی افزود: در همین راستا مردم عزیز ایران اعتراضات گسترده ای را کردند که البته به جای دفاع از مردم به بهانه تثبیت مدیریت از آن مدیر و وزیر دفاع کردند.

رئیس جمهور اظهار داشت: روزی در تهران بود که مردم حق نداشتند به مدیران و مسئولین خود انتقاد کنند و در مورد منافع ملت کوتاهی می کردند.  در سال 72 کسی 100 میلیون تومان آن زمان که معادل چند میلیارد ما می شود از بیت المال به جیب خود واریز کرد و مسئولین هم به جای مجازات از او، حمایت گسترده ای کردند و او را به عنوان قهرمان ملی معرفی کردند.
 
وی ادامه داد: وظیفه دولت اسلامی این است که اگر یک مسئولی حقوق، منافع و مزایای یک ملت را زیرپا بگذارد باید بلافاصله با او برخورد کند.
 
احمدی نژاد اذعان داشت: امروز اگر مدیری در گوشه و کنار کشور از فرصت مسئولیت خود جهت اندوختن ثروت برای بستگان خود استفاده و جرات می کند تا به بیت المال دست اندازی کند ما باید جلوی آن مدیر را بگیریم.

وی افزود: بعضی ها اعتراض می کردند که چرا مدیران را بر کنار می کنید. من این را از طرف شما گفته ام که در سراسر ایران اگر مسئولی بفهمد مدیر زیردستش از مسئولیت خود سوء استفاده و از مردم کناره گیری و بداخلاقی می کند آن مسئول از لحاظ عرفی و شرعی حق ندارد به مدیر متخلف اجازه ادامه کار را دهد. 

رئیس جمهور ادامه داد: این وظیفه دولت اسلامی است که با این افراد برخورد کند چون مناصب این افراد ارث پدری آن ها نیست و سند به نام آنها نخورده است . اگر کسی بخواهد چهارسال بماند و مسئولین و دولت بعد از شش ماه انحرافات و خطاهای او را ببینند حق ندارند او را نگه دارند و او را به ملت شریف ایران تحمیل کنند.
 
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مدیرانی که می خواهند ثابت بمانند باید در مسیر ملت و انقلاب ، پاک وسالم و خدمتگزار به مردم باشند در غیر این صورت از نگاه ما و مردم وی از سمت خود عزل شده و ادامه کارش نامشروع خواهد بود. 

احمدی نژاد در ادامه به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) گفته است اگر در جامعه ای متخلف ضعیف مجازات شود ولی قدرتمندان متخلف از مجازات فرار کنند اداره آن جامع برهم می ریزد و آن جامعه دیگر نمی تواند طعم لذت را بچشد.
 
وی افزود: اگرچه لازم است که متخلفان ضعیف مجازات شوند ولی دولت اسلامی در منطق باید با متخلفان دانه درشت و گردن کلفت ها برخورد کند.

وی اذعان داشت: دولت اسلامی اول باید راه آن ها را سد کند و بعد دستشان را قطع کند و مسیر اداره کشور به گونه ای هدایت کند کشور و ثروت و منافع ملت و همه مردم به صورت یکسان برسند.

احمدی نژاد پافشاری بر حقوق مردم را از سخترین کارها دانست و افزود: دولت اسلامی باید در برابر زیاده خواهی ها ایستادگی و دست متجاوزان به بیت المال را قطع کند.

رئیس جمهور تاکید کرد: در زمان حضرت علی یاران وفادارش در مقابل کفار و دشمنان می جنگیدند ولی روزی که حضرت علی دست آنها را از بیت المال کوتاه کرد در برابر علی شمشیر کشیدند و با او جنگیدند .

وی افزود: دولت باید وام های بانکی را کنترل و بدست کارگران، صنعت گران و کشاورزان و تلاشگران برساند . باید به فکر اشتغال مردم و آموزش آنها باشد.
 
احمدی نژاد به معوقه های بانکی اشاره کرد و افزود: همانطور که در گذشته هم خدمتتان عرض کردم 90 درصد معوقه های بانکی متعلق به افراد خاصی است که وام های آنها بیش از 5 میلیارد تومان است.

وی گفت: اگر سیاست اقتصادی کشور بر این باشد که پول های کشور در جیب افراد خاصی برود در همین جا می گویم که ما از این سیاست بیزاریم و از ریشه با آن مخالفیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: اگر بنا باشد عده قلیلی وام های گرفته شده از بانک ها را پس ندهند و بر علیه ملت از آنها استفاده کنند فاقد منطق اقتصادی است.
 
احمدی نژاد افزود: اگر بعضی ها توزیع امکانات میان همه را غیراخلاقی می دانند باید بگویم که ما عقل شما را قبول نداریم و ما دیوانه و در خدمت و نوکر مردم هستیم.
 
وی به مشکلات نفتی در کشور اشاره کرد و افزود: در بخش نفت یکی از محصولاتی را که در کشتی ها مصرف می کنند تا سال گذشته به طور کامل به دلالان اماراتی می فروختند . بعد از بررسی هایی که از سوی من انجام گرفت به وزیر نفت گفتم چرا شما در مرزها و بنادر کاری انجام نمی دهید و جایگاهی درست نمی کنید که بتوانیم همین محصول را در ایران بفروشیم و سودش را به ملت ایران بدهیم؟
 
رئیس جمهور اذعان داشت: دلال این محصول نزدیک به 400 میلیون دلار سود می کرد و به نفر بعدی این محصول را اهدا می کرد.
 
وی ادامه داد: بندرهای ایران هم آبادتر و امن ترند و به او گفتم تا از طریق آگهی این محصول را به یکی از شرکت های مرتبط بدهند و بعد از برگزاری مزایده و درج آگهی به جای آنکه به شرکت اول دهند به شرکت دومی تحویل دادند .
 
وی تاکید کرد: وقتی من از این موضوع باخبر شدم پرونده نفر دوم را بیرون کشیدم و متوجه شدم این آقا وابسته به یکی از سران کشور است و 15 سال است که پول بیت المال را به جیب خود و هم دستانشان می دهد . او در طول یک هفته توانسته مجوز شرکتی را بگیرد البته بدون جا و مکان.

وی افزود: اگر این مجوز به او داده می شد 300 میلیون دلار مفت به جیب آن طرف واریز می شد که من به وزیر نفت دستور دادم تا جلوی آن را بگیرد.
 
احمدی نژاد گفت: این فرد کسی نبود جز معاون وزیر نفت که 25 سال در این منصب خدمت می کرد. وی بعد از دستور من از سمت خود عزل شد که البته امروز علیه دولت درروزنامه ها و خبرگزاری ها مصاحبه می کند و می گوید سیاست اقتصادی دولت غلط است.

وی به توهین ها و تهدید هایی که از سوی افراد به دولت صورت می گیرد اشاره کرد و افزود: هر کس تا امروز به من بدی کرده او را می بخشم اما از امروز برای دفاع از ملت پرونده گروهی را که در 24 سال گذشته دارای مناصب اصلی دولت و کشور بودند که ریشه اصلی مشکلات کشور به آنها بستگی دارد را در برابر ملت ایران  بازگو خواهم کرد و به فضل الهی در روزهای آتی در تلویزیون اینکار را انجام می دهم. 

احمدی نژاد اظهار داشت: به لطف خدا اگر مردم باردیگر مرا برگزینند آن وقت همه آنها را در پیشگاه ملت محاکمه می کنم و حقوق ملت ایران را به بیت المال باز می گردانم.
 
وی افزود: دولت موظف است از حقوق و عزت مردم در عرصه خارجی صیانت کند.

وی گفت: ملت ایران باید چماق را از دست دشمن بگیرد و آن را بر سر آنها خرد کند. ذات آنها ذات استکبار پروری و سلطه طلبی است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز به فضل الهی ایران کانون تمدن و فرهنگ است.  بدون ایران نمی توان منطقه و دنیا را اداره کرد. ایران امروز مقتدر است و می تواند به جای انکه کشورهای دیگر برای او تصمیم بگیرد ، ایران برای کشورهای دیگر تصمیم بگیرد و او این توانایی را دارد.
 
وی در اظهار داشت: دیگر آنها نمی توانند هیچ غلطی بکنند و خودشان اعتراف کرده اند دیگر راهی ندارند.
منبع:http://www.irpana.ir/showNews.aspx?CID=0000474995.html

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی