انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 9846)
شنبه 9/3/1388 - 23:53 -0 تشکر 117613
احمدی نژاد به سه دلیل پیروز انتخابات ایران است

خبرگزاری فارس: روزنامه انگلیسی زبان گلف نیوز امارات روز چهارشنبه در تحلیلی نوشت : احمدی نژاد به سه دلیل در انتخابات ریاست جمهوری آینده پیروز خواهد شد كه مهم ترین آنها تیزهوشی وی است .


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ایرنا، این روزنامه افزوده است: تیزهوشی رییس جمهوری كنونی ایران در پیش بینی وقایع و واكنش مناسب نسبت به آنها،وی رااز سایر نامزدها جدا كرده است.
به نوشته گلف نیوز ، "دومین دلیل برای پیروزی احمدی نژاد، تمركز وی بر حمایت از هسته اصلی حامیان نظام جمهوری اسلامی است .
رییس جمهوری ایران در تبلیغات خود از گرایش به طبقه متوسط و بازاریان خودداری كرده و با شعار حفظ نظام وارد كارزار تبلیغاتی شده است. "
سومین دلیل پیروزی احتمالی احمدی نژاد در انتخابات آتی از دیدگاه نویسنده مقاله روزنامه گلف نیوز چاپ امارات ، وضعیت سایر نامزدها می باشد كه به نظر می رسد شرایط مناسبی برای پیروزی نداشته باشند. "
روزنام گلف نیوز با اشاره به این كه احمدی نژاد تاكنون در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری ایران از رقبای خود پیشی گرفته است،افزود: در صورتی كه احمدی نژاد بتواند به روند كنونی رقابت در انتخابات ادامه دهد،باید بار دیگر شاهد پیروزی وی باشیم و وی می تواند چهار سال دیگر در مسند ریاست جمهوری ایران باقی بماند.
به نوشته این روزنامه ، "میر حسین موسوی " رقیب اصلی احمدی نژاد بیش از 20 سال از صحنه سیاسی دور بوده و نسل جوان ایران شناخت چندانی از وی ندارند .
این روزنامه افزود: "مهدی كروبی " روحانی میانه رو نیز بیش از 70 سال از زندگی خود را پشت سر گذاشته و به سه دهه قبل تعلق دارد و نمی تواند تهدید جدی برای پیروزی احمدی نژاد در انتخابات باشد.
گلف نیوز نوشت : سومین رقیب رییس جمهوری ایران، "محسن رضایی " فرمانده جنگ است ، وی دو دهه از سیاست بدور بوده و برای بسیاری از ایرانیان ناشناخته باقی مانده است.
به نوشته این روزنامه، بنابر این احمدی نژاد در انتخابات آینده ایران رقبای جدی ندارد كه بتوانند او را در دستیابی به پیروزی تهدید كنند.
گلف نیوز ادعا كرد:رقبای احمدی نژاد برای جلب آرا مردم دست به تبلیغات گسترده ای زده اند و نظام ایران كه میراث (امام) خمینی (ره) می باشد، را عامل عقب ماندگی كشور توصیف كرده اند.
این روزنامه نوشت : از خصوصیات احمدی نژاد سخنرانی با صدای بلند است كه او را از رقبای خود متمایز می كند و كلامش را با مایه های ایدئولوژی می آمیزد تا برای مردم جذاب و گیرا باشد.
روزنامه اماراتی افزود: رییس جمهوری ایران نسبت به دیگر رقبای خود از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار است و زندگی ساده تری دارد و همچنان از خودروی قدیمی خود استفاده می كند.
گلف نیوز اضافه كرد: احمدی نژاد تصویر مردی مردمی را برای جامعه ایران ترسیم كرده كه تابع نظام (امام) خمینی (ره) می باشد.
به نوشته این روزنامه ، یكی از عواملی كه بسیاری از مردم ایران را گرد احمدی نژاد جمع كرده مبارزه او با آمریكا است . وی قول داده تا پیروزی كامل بر آمریكا و دشمنان ایران از پای نخواهد نشست.
گلف نیوز نوشت: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران ، تبلیغات خود را بر وضع اقتصادی ایران در دوران احمدی نژاد متمركز كرده اند و اوضاع نابسامان تورم ، بیكاری و بحران های متعدد كه زایده دوران چهار ساله گذشته است ،سخن می گویند.
روزنامه اماراتی نوشت : موسوی پیش از این كه یك سیاستمدار باشد یك نویسنده است و با این وجود نمی تواند رای مردم ایران را از آن خود كند.
این روزنامه افزود : در این میان فقط كروبی است كه می تواند بگوید سابقه مدیریت موفق داشته و می تواند با بحرانهای اقتصادی بخوبی مبارزه كند.
گلف نیوز با اشاره به این كه رضایی نیز یك فرمانده نظامی است كه چندان سابقه مبارزه با بحران اقتصادی را در كارنامه خود ندارد ، نوشت : ایران اكنون به یك اقتصاددان نیاز دارد تا یك نویسنده ، فرمانده نظامی و یا روحانی .
به نوشته این روزنامه ، احمدی نژاد در طول دوران خود در شهرداری تهران با اصول مدیریتی آشنا شد و این كلان شهر 15 میلیونی ایران را اداره كرد.

يکشنبه 10/3/1388 - 8:40 - 0 تشکر 117663

به نظر من تنها علتی که باعث میشه احمدی نژاد رای بیاره آمار های دروغی هست که با اونا مردم رو گول میزنه

يه روزي فقط دستاي تو بود تو دستم

ولي حالا حسابي وا نميکنم روت اصلا

يکشنبه 10/3/1388 - 18:46 - 0 تشکر 117792

یه سوال:چرا زمانی که خاتمی رای آورد کسی به سلامت انتخابات شک نمیکرد

ولی حالا که احمد نژاد رای میاره به سلامت انتخابات شک میکنید

درواقع شما میخاید بگید اگه اصلاح طلب رای بیاره انتخابات سالم برگزار شده ولی اگه اصلاح طلب رای نیاره سلامت انتخابات مشکل داره

چهارشنبه 13/3/1388 - 0:30 - 0 تشکر 118453

محسن رضایی دکترای اقتصاد داره، تنها کسیه که می تونه مشکل اول مملکتمون که همه بهش اعتراف دارن (مشکل اقتصادی)رو اصلاح کنه.

بیایید بیشتر دقت کنیم... 

چهارشنبه 13/3/1388 - 12:12 - 0 تشکر 118516

آقای احمدی نژاد بخاطر تورم بالایی که در دولتشان پدید آوردند بخطر افزایش قیمت مسکن بخاطر فراموشی در اعلام نام مفسدان اقتصادی بخاطر بردن آبروی ایران در مجامع بین الملی بخاطر عدم اهمیت به کشورهای همسایه بخاطر ایجاد روابط خیلی دوستانه با دولتهای کمونیستی و بعضا دیکتاتوری آمریکای جنوبی نباید دوباره رییس جمهور شوند و من به ایشان رای نمیدهم.

پنج شنبه 14/3/1388 - 14:14 - 0 تشکر 118873

آقای احمدی نژاد بخاطر تورم بالایی که در دولتشان پدید آوردند

تورم زمان احمدی نژاد25 درصد بود ولی زمان رفسنجانی 49.5 درصد

بخطر افزایش قیمت مسکن

اگه شما به نمودار های افزایش قیمت مسکن مراجعه کنید ملاحظه میکنید که در سال های 80 81 (زمان خاتمی)شیب افزایش قیمت زمین به سرعت بالا رفت و احمدنژاد با اجرای طرح مسکن مهر شیب افزایش قیمت زمین را کاهش داد

دوست عزیز شما انتظار داشتید که احمد نژاد طی 4 سال شیب افزایش قیمت به آن تندی را نزولی کنه وقیمت ها را پایین بیاره؟

بخاطر فراموشی در اعلام نام مفسدان اقتصادی

چند تاشون رو تو مناظره با موسوی نام برد

بخاطر بردن آبروی ایران در مجامع بین الملی

ببخشید در کجا آبروی ایران رفته ؟ میشه نام ببرید

یادم میاد وقتی احمد نژاد تو یکی از دانشگاه های آمریکا صحبت میکرد 3 میلیارد از 6 میلیارد نفر مردم جهان سخنرانی شو به صورت زنده از شبکه های ماهواره ای دنبال میکردند

بخاطر عدم اهمیت به کشورهای همسایه

مثل اینکه یادتون رفته وقتی امریکا به عراق و افغانستان حمله کرد خاتمی سکوت کرد

احتمالا زمانی که اسرائیل به لبنان و غزه حمله کرد رو هم یادتون رفته که احمدنژاد از همه کشور های جهان بیشتر حمایتشون کرد

بخاطر ایجاد روابط خیلی دوستانه با دولتهای کمونیستی

کدوم دولت کمونیستی؟

ایا منظورتون اسرائیله؟

تا اونجایی که من یادمه تو جنگ اسرائیل به غزه و لبنان احمد نژاد از غزه و لبنان حمایت کرد

در ضمن اگه احمدنژاد با اسرائیل دوست بود با هلوکاست مخالفت میکرد؟

و بعضا دیکتاتوری آمریکای جنوبی

 من نمیدونم این مزخرفات رو کی به شما گفته فقط میدونم ادم عاقل وقتی یه حرفی رو از یکی شنید باید یه کمی رو اون حرف فکر کنه بعد بره برای یکی دیگه تعریف کنه

ببین دیگه من که اینقدر اطلاعات سیایم پایینه جواب همه تهمت هات رو دادم

نباید دوباره رییس جمهور شوند و من به ایشان رای نمیدهم.

-------------------------------------------------------------------------------

نکته اخر:ریشه مشکلات اقتصادی ایران به زمان اقای رفسنجانی و خاتمی برمیگرده زمانی که رفسنجانی نظام سرمایه داری و اختلاف طبقاتی رو ایجاد کرد خاتمی هم که دقیقا روش رفسنجانی رو ادامه داد

سپس دولت نهم اومد و خواست اقتصاد بیمار ایران رو درمان کنه  و مجبور شد امپول هایی نظیر سهمیه بندی بنزین و... رو به کشور وارد کنه که درد این امپول ها خودش رو به صورت تورم و ... نشون داد 

حالا من یه سوال از شما دارم ایا دکتر که به شما امپول میزنه و شما دردتون میاد شما باید برید و به دکتر توهین کنید یا اینکه منتظر بشینید تا امپول طی مدت زمانی اثر کنه؟

پنج شنبه 14/3/1388 - 14:20 - 0 تشکر 118875

محسن رضایی دکترای اقتصاد داره، تنها کسیه که می تونه مشکل اول مملکتمون که همه بهش اعتراف دارن (مشکل اقتصادی)رو اصلاح کنه.

بیایید بیشتر دقت کنیم... 

دوست عزیز منم میدونم که دکتر رضایی دکترای اقتصاد داره ولی احمد نژاد دو دوره سفر استانی رفته و به هر استان حداقل دوبار سرزده حالا دکتر احمدنژاد بیشتر از مشکلات مردم خبر داره یا دکتر رضایی که تا 4 سال پیش اصلا اسمش رو هم نشنیده بودیم اصلا اقای دکتر رضایی دیشب که دکتر نشده خیلی وقته که دکتراشو گرفته شما تا حالا فعالیت اقتصادی از ایشون دیدی؟

دوشنبه 18/3/1388 - 12:53 - 0 تشکر 120300

دوست عزیز فرمودیه اید:

آقای احمدی نژاد بخاطر تورم بالایی که در دولتشان پدید آوردند

بهتر است بدانیم تورم به دلیل افزایش قیمت های جهانی و همچنین افزایش نقدینگی در بین مردم بود که آقای احمدی نژاد با اعمال سیست هایی مانند جمع آوری چک پول های بدون پشتوانه عامل دوم را تعدیل کرده و برای عامل اول هم که کاری از دست ایشان برنمی آید. ضمن اینکه شاهد کاهش تورم هستیم- بانک مرکزی نرخ تورم را 15 درصد برای اردیبهشت اعلام کرده است.

بخطر افزایش قیمت مسکن

قیمت مسکن به دلیل وام های بسیار کلانی که بانک خصوصی- در حد میلیارد- به بعضی مشتریان خاص خود پرداخت می کردند و سرمایه گزاری این وام ها در بازار مسکن و ایجاد پدیده ای به نام بخر بفروش در بازار مسکن افزایش پیدا کرده بود که با پیدایش این موج افراد دیگری هم به آن پیوستند و بازار داغ تر شد. از بهار سال گذشته با توقف اعطای وام ها به دستور آقای احمدی نژاد می بینیم که قیمت ها کاهش پیدا کرده و روند کاهش آن تا قبل از تب انتخابات ادامه داشت.

بخاطر فراموشی در اعلام نام مفسدان اقتصادی

وضعیتی که آقای احمدی نژاد کشور را تحویل گرفتند یک وضعیت بحران خارجی برای ایران بود. حمله نظامی به عراق و تهدید مداوم ایران به حمله نظامی اجازه ایجاد تنش داخلی به ایشان را نمی داد و کار درست همین کار ایشان بوده است.

بخاطر بردن آبروی ایران در مجامع بین الملی

در مورد بردن آبروی ایران در کشورهای دیگر بهتر است به شنیده های داخلی اکتفا نکنید و اگر احتمالا با کسی خارج از ایران  آشنایی دارید از او در مورد این مسئله جویا شوید.

بخاطر عدم اهمیت به کشورهای همسایه

!!

بخاطر ایجاد روابط خیلی دوستانه با دولتهای کمونیستی و بعضا دیکتاتوری آمریکای جنوبی

بهتر است تکلیف خودمان را روشن کنیم آیا خواهان ایجاد رابطه با همه کشورها در چارچوب منافع و قوانین مان هستیم یا خیر؟ برقراری ارتباط با این کشورها به جز اینکه پایگاه تقریبا محکمی برای ایران در نزدیکی آمریکا ایجاد کرده است چه ضرری داشته؟ آیا کشور کمونیست مثلا چین باشد ایراد ندارد و اگر آمریکای جنوبی باشد مشکل زاست؟

نباید دوباره رییس جمهور شوند و من به ایشان رای نمیدهم.

در مورد رای دادن تان البته تصمیم گیرنده شما هستید ولی بیایید فقط نشنویم و بیان کنیم بلکه کمی هم فکر و تحقیق کنیم.

چهارشنبه 20/3/1388 - 18:1 - 0 تشکر 121156

اگر هر کسی فقط ماجرای تعرفه موبایل را بررسی کنه متوجه می شود که ادعای احمدی نژاد برای مبارزه با مفاسد دروغی بیش نیست:

این ماجرا از آنجا شروع شد که به طور ناگهانی دولت اعلام کرد که تعرفه واردات گوشی همراه را به بهانه حمایت از تولید داخل تا 60 درصد افزایش داده در حالی که تا قبل از آن این تعرفه زیر 5 درصد بود. پس از آن به گزارش برنامه خبر 20:30 که خبرگزاری رسمی و متعلق به صدا و سیماست قبل از افزایش عرفه تعداد بسیار زیادی گوشی همراه وارد کشور شده حالا چه کسی وارد کرده خدا می دونه (مسلما از کسانی بودند که از قبل از تصمیم دولت خبر داشته اند). پس از این که این آقایان گوشی های خود را فروختند و سود کلانی به جیب زدند دو باره تعرفه را کاهش داده و به 10 درصد رساندند و با کاهش قیمت گوشی کلی ادعای کنترل بازار سر دادند (واثعا چه رویی رو که نیست سنگ ... )

حالا من از شما سوال می کنم چند تا گوشی تولید داخل در بازار وجود دارد. اصلا کسی تا حالا این گوشی ها را دیده؟ .. . 

جمعه 22/3/1388 - 15:37 - 0 تشکر 121807

جوابیه برای Mohammad2007 و تافته جدا بافته

با احترامی که برای بحث های منطقی قایل هستم توجه شما را به مطالب زیر جلب میکنم:

1-تورم:چرا شما تورم زمان آقای احمدی نژادرا با زمان آقای هاشمی مقایسه میکنید.مگر من طرفدار آقای هاشمی هستم؟! آقای خاتمی با نفت حدود 15 دلار تورم 9% را به آقای احمدی نژاد تحویل داد که ایشان با مدیریت غلطشان و با نفت بالای 100 دلار تورم را به مرز 25% رساند

2-مسکن:شیب افزایش قیمت مسکن زمان آقای احمدی نژاد شدت یافت بخصوص با طرح کذایی وام مسکن.البته طرح مسکن مهر چیز خیلی خوبی بود.

3-مفسدان اقتصادی:آقای احمدی نژاد 4 سال ما را سر کار گذاشت و بدون اینکه کوچکترین پرونده سازی کند و به قوه قضاییه برود در مناظره تنها برای جذب رای نام چند نفر از آنها را برد که کل ملت هم میدانست آنها پولدار هستند در واقع ایشان چه چیزی گفت که ما نمیدونستیم.

4-بخاطر بردن آبروی ایران در مجامع بین الملی : در این مورد جای هیچ بحثی نیست! در کنفرانس ایتالیا دو رییس جمهور به صرف شام دعوت نشدند یکی دیکتاتور زیمباوه دیگری آقای احمدی نژاد

5-بخاطر عدم اهمیت به کشورهای همسایه: انقلاب ایران انقلابی بود با شعار "نه شرقی نه غربی فقط جمهوری اسلامی" الان ایشان سعی میکنند با تمامی کشورها ارتباط برقرار کنند غیر از کشورهای اسلامی و کشورهاش همسایه. بعلاوه انکه با شعار دولت اسلامی  جمهوریت نظام را زیر سوال میبرند.

با تشکر

شنبه 23/3/1388 - 18:36 - 0 تشکر 122156

1- راجع به تورم و قیمت نفت باید بگم هر چه قیمت نفت بالا تر برود به ضرر دولت است چون محصولات وارداتی قیمتشان افزایش می یابد همچنین محصولات داخلی، هم قیمت مواد اولیه شان بالا میرود و هم قیمت کرایه بار بالا می رود و در کل افزایش قیمت نفت باعث افزایش تورم در جامعه میشود و همین افزایش تورم در کشور های مختلف جهان باعث به وجود آمدن بحران اقتصاد جهانی شده که باز هم به ضرر دولت ها شده این درحالی است تورم نقطه ای دولت نهم در حال کاهش است
2-در طول 30 سال از پیروزی انقلاب اسلامی بیشترین شیب افزایش قیمت زمین و مسکن مربوط به سال های 80 و 81 است این را همه میدانند
در مورد وام های کذایی هم که فرمودید باید بگم این کار توسط بانک های خصوصی صورت گرفت و اقای احمدی نژاد به محض اگاه شدن از این موضوع جلوی این کار را گرفت درواقع این وام ها بخشی از سنگ اندازی های مافیای قدرت و ثروت در دولت نهم بود
3-دوست عزیز وضعیت 4 سال قبل برای افشای نام مفسدین وضعیت مناسبی نبود و افشای نام انان باعث به وجود امدن جنگ داخلی میشد و وضعیت ایران در جهان نیز مناسب نبود افشای نام انان در 4 سال قبل به ضرر ایران بود
4-کشور ایتالیا همیشه مطیع دستورات امریکا بوده و هست این مسئله مهمی نیست مهم سخنرانی احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا و همایش دوربان 2 می باشد که عزت ایران را به ارمغان اورد
اصلا اگر شما حرف من را قبول ندارید سخنان رهبری را که قبول دارید بهتر است یک بار دیگر سخنرانی 14 خرداد رهبری را گوش کنید
5-ببخشید لبنان و غزه کشورهای اسلامی نیستند؟عربستان کشور اسلامی و همسایه نیست؟چرا ما باید چشممان را بر حقایق ببندیم در زمان امروز احمدی نژاد و سید حسن نصرالله از محبوب ترین چهره های سیاسی جهان هستند آقای احمدی نژاد نه تنها با کشور های همسایه بلکه با کل کشور های جهان و حتی به زودی امریکا ارتباطی مثبت و سازنده دارد
اما اقای خاتمی چه کرد؟ در جنگ عراق و افغانستان فقط سکوت کرد

6-و اما در مورد قضیه تعرفه موبایل:من در این زمینه اطلاعات کافی ندارم فقط این را میدانم که اگر شما این مطلب را از سایت هایی مثل قلم ایلنا انتخاب افتاب کلمه و دیگر سایت های حامی موسوی خوانده اید این را بدانید که دروغ بودن بیش از 99 درصد مطالب این سایت ها اثبات شده است و کلا بیش از 99 درصد همه حرف هایی که ستاد های موسوی میزنند یا با پیامک انتقال میدهند دروغ است و حتی کارشان به جایی رسیده که به رهبری هم تهمت میزنند که البته دفتر اقای خامنه ای سریعا تکذیب کردند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی