انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 329)
شنبه 9/3/1388 - 23:7 -0 تشکر 117594
واشنگتن پست: ایرانیانی که به ندرت رای می دهند، این بار در انتخابات شرکت می کنند

قلم - بسیاری از شهروندان تهرانی که سال 2005 در انتخابات شرکت نکردند می گویند این بار در روز 12 ژوئن برای اعلام مخالفتشان با رییس جمهور به پای صندوقهای رای می روند.به گزارش قلم نیوز روزنامه  واشنگتن پست در آخرین شماره خود به بررسی دیدگاه برخی شرکت کنندگان در انتخابات و ارائه تحلیلی در کنار آن پرداخته است.

در ابتدای این مطلب آمده است :  نظر قطعی  در مورد انتخابات به شیوه ایرانی وجود ندارد و آرا به طور گسترده به حوادثی که در ایام انتخابات رخ میدهد بستگی دارد،اما بسیاری از مردمی که به ندرت رای می دهند اکنون می گویند که این بار در انتخابات شرکت می کنند.

 فرانک یک زن خانه دار که مورد سئوال خبرنگار ما قرار گرفت،گفت:"من هرگز رای نداده ام،اما اکنون خانواده ام را تشویق به رای دادن به یکی از مخالفان احمدی نژاد می کنم."

 لیلی رشیدی یک بازیگر شناخته شده ایرانی با انتقاد از احمدی نژاد می گوید:"طبقه متوسط جامعه با وجود این دولت دچار تنزل خواهد شد."

رشیدی به عنوان یک ایرانی شناخته شده می گوید که وظیفه خود می داند که برای بوجود آمدن "تغییر"  تلاش کند: "ما باید به طور گسترده برای تغییر مدیریت اجرایی  تلاش کنیم،در غیر این صورت بازنده خواهیم بود."

 افراد دیگری ازجمله هنرمندان شناخته شده، ورزشکاران و اساتید دانشگاهی نیزبرای دعوت مرم به رای دادن، به رشیدی پیوسته اند.

 واشنگتن پست مدعی است :هفتاد درصد مردم ایران در شهرها زندگی می کنند،و رای دهندگان شهرنشین  به طور عمده از کاندیداهایی که وعده حقوق گسترده تر،آزادی شخصی یسشتر و روابط بهتر با ملتها را می دهند حمایت می کنند.

 تینا یه دانشجوی مهندسی رایانه 21 ساله می گوید: هیچ یک از دوستان او تا کنون در انتخابات شرکت نکرده اند.و ادامه میدهد : "اما احمدی نژاد زندگی مردم را سخت کرده است.پس اکنون همه ما رای می دهیم،و رای ما به کنار نشاندن وی است."

این روزنامه می‌افزاید : " نارضایتی طبقه متوسط ریشه در دلایل مختلفی دارد.هزاران مدیر با تجربه که در شرکتها و ادارات دولتی کار می کردند توسط حامیان احمدی نژاد جایگزین شدند.در همین زمان تولیدکنندگان خصوصی ایرانی که 20 درصد بازار را در دست دارند و موجب اشتغال زایی در شهرها می شود،به علت نفوذ کالاهای وارداتی چینی ضربه دیدند.در دوره احمدی نژاد تورم به نزدیکی 30 درصد رسید و قیمت مسکن در شهرهای بزرگ دو برابر شد."

 

رشیدی در حالی که درمسیر فیلمبرداری یک فیلم انتخاباتی  بود گفت: "طبقه متوسطی که چهار سال قبل رای ندادند اکنون مشکلات را احساس می کنند .من فکر نمی کنم آنها دوباره آن اشتباه را تکرار کنند."

 او می گوید:"این انتخابات شانس ما برای داشتن آینده ای بهتر است.اگر طبقه شهرنشین در خانه بمانند تنها ترس و خرابی بیشتری انتظارمان را می کشد."

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی