انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 386)
شنبه 9/3/1388 - 16:1 -0 تشکر 117481
فعالیت کارشناسانه

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

بعضی از دوستان که دیدند ادعاهاشون با آمار و ارقام واقعی نقض و اشتباهاتشون داره آشکار میشه سعی در زیر سوال بردن اقدامات دولت به لحاظ کارشناسی دارند. نظر مقام معظم رهبری در این مورد گویای خیلی از واقعیات هستی برنده این انخابات هست!
سربلند و پیروز باشین...

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 9/3/1388 - 16:2 - 0 تشکر 117482

گویا این‏گونه تصور میشود كه عقبه‏ى كارشناسى دولت نهم، عقبه‏ى ضعیفى است یا اصلاً چنین عقبه‏اى وجود ندارد! من كه هر روز حدود شاید شانزده، هفده تا روزنامه را با گرایشهاى مختلف از جریانهاى مختلف كشور مرور میكنم و مى‏بینم، این، عیناً یكى از همان نقاطى است كه جریانهاى مخالف با این دولت مورد تأكیدشان است. ما تصور میكردیم كه این‏گونه اظهارات و شایعه‏پراكنیها خیلى تأثیر ندارد، اما حالا مى‏بینیم نه، بى‏تأثیر هم نبوده است! یعنى شما كه دانشجو و جزو قشر زبده و نخبه هستید، واقعاً تصور میكنید كه دولت، عقبه‏ى كارشناسى ندارد! نمیشود چنین قضاوتى بكنید، این‏طور نیست.

1. كارى كه در كشور در این زمینه - چه در چالش بین‏المللىِ مربوط به كار هسته‏یى، چه در خود كار هسته‏یى - دارد انجام مى‏گیرد، كارى است كه با حكمت و مشورت دارد انجام مى‏گیرد؛ این را ملت ایران بدانند. گاهى اظهار نگرانى مى‏شود كه نبادا كارِ غیرمدبرانه‏یى انجام بگیرد؛ نبادا تصمیمات فردى گرفته بشود؛ نه، قضیه این‏جور نیست. خوشبختانه مسؤولان كشور در این مسأله هم‏رأى و هم‏فكرند؛ كار با مشورت، با تدبیر - از اول و در این دو سال و اندى هم همین‏جور بوده است - و با فكر جمعى انجام گرفته است و پیشرفت كرده‏ایم. بعد از این هم همین‏جور خواهد بود. افرادى مردم را نترسانند كه ممكن است كار بى‏مشورت باشد، عجولانه باشد؛ نه، نخیر؛ كار دارد درست با حكمت و همه جانبه، با توجه به جوانب گوناگون، پیش مى‏رود.
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در خطبه‏هاى نماز جمعه‏ى تهران‏‏   29 مهر 84

2. خوشبختانه آنچه كه مسؤولان در طول این مدت و امروز تصمیم گرفته‏اند، متكى به كارِ كارشناسى و متكى به عقبه‏ى دوراندیش و خبره و وارد در مسائل سیاسىِ بین‏المللى و مسائل فنى است؛ مى‏فهمند چه كار مى‏كنند و درست عمل كرده‏اند.
در دیدار پرسنل نیروى هوایى   18 بهمن 84

3. در مجموعه‏ى كسانى هم كه امروز در دولت و قوه‏ى مجریه مشغول فعالیت هستند، انسان مشاهده میكند كه ذهنهاى باز، فعال و نگاههاى عالمانه در بین آنها زیاد است.
 ‏ در دیدار خبرگان منتخب ملت   9 شهریور 85

4. علاوه بر آنچه كه انسان در نشانه‏هاى كارى آنها میتواند ببیند، در گزارشهاى رسمى و اطلاعاتى و دیدارهایى كه ما با بعضى از وزراى محترم داریم، انسان دارد مشاهده میكند و مى‏بیند ذهنیت منطقى، متكى به نگاه علمى و دور از مسامحه‏كارى در محاسبه وجود دارد.
‏ در دیدار خبرگان منتخب ملت   9 شهریور 85

5. الان، برنامه‏ها این‏طور است. دارند فكر میكنند، كار میكنند، بررسى میكنند و بى‏وقفه اقدام میكنند و حركت میكنند؛ این خیلى مغتنم است.
 در دیدار خبرگان منتخب ملت   9 شهریور 85

6. حالا گیرم كه در فلان مسئله‏ى اقتصادى ممكن است نظرى داشته باشد كه با نظر فلان كارشناس یكسان نباشد؛ خوب نباشد؛ این، از اهمیت و ارزش كار دولت نمیكاهد.
 در دیدار مسئولان و كارگزاران نظام جمهورى اسلامى   18 مهر 85

7. یك نكته‏ى دیگرى كه من در خلال اظهارات شما دوستان دیدم، این است كه گویا این‏گونه تصور میشود كه عقبه‏ى كارشناسى دولت نهم، عقبه‏ى ضعیفى است یا اصلاً چنین عقبه‏اى وجود ندارد! من كه هر روز حدود شاید شانزده، هفده تا روزنامه را با گرایشهاى مختلف از جریانهاى مختلف كشور مرور میكنم و مى‏بینم، این، عیناً یكى از همان نقاطى است كه جریانهاى مخالف با این دولت مورد تأكیدشان است. ما تصور میكردیم كه این‏گونه اظهارات و شایعه‏پراكنیها خیلى تأثیر ندارد، اما حالا مى‏بینیم نه، بى‏تأثیر هم نبوده است! یعنى شما كه دانشجو و جزو قشر زبده و نخبه هستید، واقعاً تصور میكنید كه دولت، عقبه‏ى كارشناسى ندارد! نمیشود چنین قضاوتى بكنید، این‏طور نیست.
 بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در دیدار دانشجویان نمونه‏ و نمایندگان تشكلها 27 مهر 85

8. امروز برنامه‏هاى مسئولان كشور براى ساختن و بِناى آینده در بخشهاى مختلف، برنامه‏هاى حساب‏شده و روشنى است.
در دیدار رئیس جمهور و اعضاى هیأت دولت   4 شهریور 86

9. من حرفهایى را كه مخالفان شما و منتقدان باانصاف و بى‏انصاف شما در زمینه‏ى كارشناسى نشده بودنِ كارهاى دولت ذكر مى‏كنند، هیچ جدى نمى‏گیرم و آنها ملاك قضاوت من نیست؛ چون مى‏بینم كه یك جاهائى كارهاى كارشناسى بسیار خوبى هم انجام مى‏گیرد.
  در دیدار رئیس جمهور و اعضاى هیأت دولت   4 شهریور 86

10. رفتن به شهرها، رفتن به شهرهاى كوچك، همه‏ى نقاط كشور را زیر پا گذاشتن و هیچ نقطه‏اى از كشور را از منظر خبرگى و كارشناسى دور قرار ندادن، اینها چیزهاى باارزشى است.
در دیدار رئیس جمهور و اعضاى هیأت دولت   4 شهریور 86

11. مطرح كردن نظریه‏هاى اجرائى دولت، قبل از ورود در مرحله‏ى آزمون و خطا، در دانشگاه‏ها و مراكز تحقیقاتى؛ این خیلى خوب است. البته من به شما عرض بكنم؛ مسئولین دولت و رئیس جمهور محترم غالباً مدعایشان این است كه این كار را انجام میدهند؛ نمیشود گفت كه مطلقاً نمیكنند. بنده بارها همین موضوع را به مسئولین، از جمله رئیس جمهورِ بسیار پر كار و زحمتكش و صمیمى‏مان گفته‏ام؛ ایشان هم میگوید ما مطرح میكنیم، در دانشگاه مطرح كردیم، یا فلان گروه تحقیقاتى اقدام كردند.
در دیدار اساتید و دانشجویان دانشگاههاى شیراز   14 اردیبهشت 87

منبع

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 9/3/1388 - 16:3 - 0 تشکر 117484

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

حالا باید دید این دوستان که تا چند روز پیش فریاد ولایت مداریشون گوش فلک رو کر کرده بود و از سخنان 30 سال پیش آیت الله خامنه ای برای توجیه وجهه ی کاندیداشون استفاده می کردند. در برابر سخنان صریح مقام رهبری حاضرند دست از این اعمال بردارند یا ولایت مداری فقط یک شعار سطحی بوده مثل بسیاری از شعار های دیگر!!!
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی